2021 januárjában nyílt meg a szoftverfejlesztéssel foglalkozó evosoft Hungary Kft. új, budapesti székháza, amely a vállalat több mint 1.600 munkavállalója számára teremt a digitalizáció követelményeinek is megfelelő munkahelyet. Az épület tulajdonosa, a GTC Magyarország egy olyan épületet tudhat magáénak, mely az energiatakarékosságot elősegítő és környezetbarát technológiáknak köszönhetően kiérdemelte a LEED Gold környezettudatossági védjegyet.
Kevésbé ismert tény, hogy az épületek teljes költségének akár 80%-a a működtetés kapcsán jelentkezhet. Ha ebből indulunk ki, akkor az is világossá válik, hogy mennyire fontos a komplex épülettechnológiák teljes élettartamra történő kiválasztása. Napjaink szakember- és termékhiányos időszakában az sem árt, ha a megoldás azonnal elérhető, és szakmai tanácsadást is kapunk mellé. Medveczky András, a Siemens Zrt. épülettechnikai üzletágának vezetője az intelligens épületeknél megfigyelhető trendekről beszélt a TechMonitor olvasóinak.
A Fujitsu RunMyProcess előre vetíti az okosvárosok jövőjét a ma bemutatott RunMyBuilding intelligens épületintegrációs és -felügyeleti platformmal, amely az épület vagy campus összes fizikai és digitális szolgáltatását lefedi, és az átfogó digitális okosváros-környezetekkel is integrálható.
Az Eaton 60 darab adaptív kijáratjelző lámpatestet telepített a Junghans Terrassenbau Múzeumban. A Junghans óragyártó 1916 és 1918 között épült üzeme ma Schramberg egyik legfőbb látványossága.
Robbanásszerű fejlődés előtt áll az okosotthonok, az otthoni „okoseszközök” piaca világszerte, ami Magyarországon is új távlatokat nyit az ingatlanfejlesztőknek, a szolgáltatások körét pedig egy teljesen új szakmával, a smart home-szerelővel bővítheti. Az okosmegoldásokat kidolgozó magyar startup, a Chameleon Smart Home a világon elsőként a mesterséges intelligencián alapuló, öntanuló fűtési szabályozóval jelent meg a piacon, amihez a Nemzeti Kutatási Fejlesztési és Innovációs Hivatal pályázatán is elnyertek forrást. A nemzetközi piacokon is sikeresen mutatkoztak be, jelenleg második körös befektetőt keresnek a nemzetközi terjeszkedés elősegítése érdekében, legalább 400 millió forintot vonnának be a bővülésre. A cég tulajdonosa Szarvas Péter szerint a magyar szakemberek és a magyar vállalkozások ezen a területen meghatározó szereplői lehetnek a piacnak, az innovatív megoldásoknak. Az új technológia energiát, pénzt takarít meg, a Chameleon okoslakását pedig hamarosan bárki kipróbálhatja, akár ki is bérelheti néhány napra.
Az RS Components (RS), a mérnökök globális beszállítójának kereskedelmi márkája bejelentette, hogy termékkínálatában mostantól elérhető az ABUS díjnyertes, IoT (tárgyak internete) webalapú rendszere, amely kimagasló beléptetéskezelési megoldást nyújt a kis- és közepes méretű kereskedelmi és ipar épületek számára.
Az őszt sokan az elmúlás, a lezárás időszakának tartják, pedig számos dolog épp ekkorra érik be a természetben, és ekkor kapnak új erőre az üzleti vállalkozások is. Szeptemberrel kezdetét veszi a szüreti időszak, ilyenkor a gyümölcsöskertekben a duzzadó termésektől roskadozó fákat nézve sokszor már-már reménytelen vállalkozásnak tűnhet begyűjteni minden értékes példányt.
A Schneider Electric bemutatta a kereskedelmi forgalomban kapható legkisebb méretű energiamérőt, a PowerTag®-et, ami által a teljesítménymérők újszerű módon helyezhetők el a villamos panelekben.
A Siemens piacra dobta Steward Web elnevezésű, web alapú új szoftver megoldását, amely lehetővé teszi valamennyi helyiség automatizálási funkció működtetését személyi számítógépről, táblagépről vagy akár okostelefonról. Modern, intuitív és költséghatékony interfészével az új megoldás teljessé teszi a cég átfogó helyiség automatizálási portfólióját.
Háromféle,az üzleti vállalkozásoknak otthont adó épülettípus létezik a világon. Az, amelyik energiát fogyaszt, amelyik energiát fogyaszt, és amelyik energiát fogyaszt. Legyen szó akár egy kisebb kávézó, egy nagyobb hotel vagy egy hatalmas irodaház üzemeltetéséről, az energiaköltségeket nem lehet kikerülni.
Az energiaárak folyamatos emelkedése előbb-utóbb mindenkit belekényszerít a pénztárca kímélő, leginkább hatékony megoldások alkalmazásába. Ennek megfelelően a gyártók célja minél több olyan készülék piacra bocsátása, amelyekkel a havi kiadások drasztikusan csökkenthetők. A vállalatok felismerték, hogy a legmegfelelőbb válasz az energiahatékonysági kihívásokra az, ha termékeiket a tervezéstől a gyártáson, a terjesztésen és a termék életciklusán át, egészen azok újrafelhasználásáig környezetbarát szellemben kezelik.