Egy friss felmérés szerint a szervezetek 86 százaléka tervezi modernizálni az infrastruktúráját Európában, ehhez pedig a felhőnatív alkalmazásokat és a mikroszolgáltatásokat látják a megfelelő választásnak. Az odáig vezető út azonban nehéz és rögös, mivel sok esetben hiányoznak a szükséges alapfeltételek. A SUSE szakértői szerint megkönnyíti a feladatokat a cégek számára, ha az új technológiák előnyeinek kihasználásához konténereket használnak megfelelő menedzsmenteszközökkel kiegészítve.
A kiberfenyegetések korát éljük, amikor minden szervezet folyamatosan veszélyben van. A közelmúltban például az amerikai T-Mobile-t, az NVIDIA-t és a Toyota egyik fontos beszállítóját is érte kibertámadás. Az IT-biztonságért felelős szakemberek munkája egyre összetettebbé válik, annyi esemény között kell megosztaniuk a figyelmüket. A Micro Focus friss felmérése szerint a biztonsági központok 79 százaléka vezetett be fejlett biztonsági technológiákat az elmúlt időszakban a kiberfenyegetések kivédésére. A vállalat szakértői szerint azonban ezek továbbra sem segítik kellően a rengeteg információ áttekintését, ezért egy olyan platform nyújthat hatékony segítséget ebben az áradatban, amely átláthatóvá teszi az összes fontos adatot az aktuális fenyegetések kapcsán, és tanácsokkal is szolgál a megelőzésre, illetve elhárításra.
A Dell Technologies bejelentette, hogy bővíti az edge megoldásait, amelyek segítségével már a kereskedők is rövid idő alatt fejleszthetik szolgáltatásaikat a gyűjtött adataik segítségével. Az edge technológiák segítenek lépést tartani az iparági elvárásokkal és jobb ügyfélélményt biztosítanak.
Ha nincsenek adataik, üzletük olyan, mintha nem is létezne – tisztában vannak ezzel a vállalatok is, de talán éppen emiatt gyakran túl sokat halmoznak fel belőlük. Pedig az adatvagyon valódi értéke nem a tárolt és kezelt mennyiséggel növekszik, a kevesebb ezen a téren is több.
A Dell Technologies bejelentette, hogy az XPS 13 Plus után már az XPS 15 és XPS 17 is elérhető 12. generációs Intel Core H-sorozatú processzorokkal.
A Dell Technologies bemutatta az intelligens számítógépekből, kiegészítőkből, szoftverekből és szolgáltatásokból álló új portfólióját, amely segít a hibrid munkavégzés jövőjének megalapozásában.
A Fujitsu sikeresen kifejlesztette a világ leggyorsabb kvantumszimulátorát, amely 36 qubites áramkörök kezelésére képes a FUJITSU PRIMEHPC FX 700 szuperszámítógépével (PRIMEHPC FX 700) dolgozó klaszteren. A PRIMEHPC FX 700 ugyanazt az A64FX CPU-t használja, mint a világ leggyorsabb szuperszámítógépe, a Fugaku.
A hibrid felhő bevezetéséhez stratégia szemlélettel közelítő szervezetek négyszer akkora valószínűséggel tudják gyorsan végrehajtani a digitális átalakulást (DX) – állapította meg a Fujitsu megbízásából készült, új kutatás.
A biztonsági mentések készítése az a dolog, amit sokszor halogatunk, mivel nincs hozzá határidő – vagyis sosem tudjuk előre, pontosan mikor is adódik egy olyan katasztrófa, baleset, támadás vagy lopás, ami miatt szükség lenne az adatok helyreállítására. A statisztikák szerint olyan sokat tologatjuk ezt a feladatot, hogy az emberek 30 százaléka még sosem gondoskodott az adatai mentéséről. A Micro Focus szakemberei arra hívják fel a figyelmet, hogy a március 31-i World Backup Day remek alkalom a biztonsági másolatok készítésére vagy azok ellenőrzésére, hiszen a magánembereket és a vállalatokat is hatékony, egyszerűen használható eszközök segítik ebben.
A szomszédunkban zajló események következtében számíthatunk-e a kibertámadások növekedésére? Ez az egyik leggyakoribb kérdés, amit feltesznek Oroszország ukrajnai offenzívája óta. Az ESET kiberbiztonsági szakértői szerint válasz egyszerű: igen.
A Dell Technologies bemutatta a legújabb, hibrid munkavégzéshez kapcsolódó fejlesztéseit, hardvereit és szoftvereit. Az új megoldások célja, hogy zökkenőmentes végfelhasználói élményt teremtsenek, bárhol legyenek és bármilyen eszközt is használjanak a munkavállalók.
A Dell Technologies új telekommunikációs megoldásokat és szolgáltatásokat jelentett be. Az új technológiai vívmányok előre lendítik a nyílt telekommunikációs ökoszisztémát, és segítik a kommunikációs szolgáltatókat, hogy költséghatékonyan tudjanak átállni a nyílt, felhőalapú hálózatokra.
A Dell Technologies bemutatta a Dell PowerVault ME5 sorozatot, amely három új belépőszintű tárolómodellt tartalmaz. A tárolókat kifejezetten a SAN és a DAS környezethez fejlesztették és optimalizálták. Az új megoldások a PowerVault ME4 teljesítményének, átviteli sebességének, kapacitásának és memóriájának kétszeresét biztosítja. A tárolók lépést tartanak a növekvő adatmennyiséggel és egyszerűbbé teszik az üzemeltetést. Emellett az új megoldások hozzájárulnak az üzleti eredmények gyorsabb eléréséhez is. A kkv-k a PowerVault ME5 segítségével hatékonyabban biztosíthatják gazdasági növekedésüket.
Hogyan lesznek évről évre jobbak a szoftverek? Milyen módszereket és vizsgálatokat használnak a szervezetek arra, hogy ellenőrizzék alkalmazásaik minőségét és kiküszöböljék a hibákat? Ezt vizsgálja minden évben a Micro Focus szponzorálásával készült kutatás. A legfrissebb jelentés szerint egyre több helyen alkalmaznak automatizálást, mesterséges intelligenciát és konténertechnológiát a jobb eredmények eléréséhez, továbbá a szoftverfejlesztői csapat is egyre nagyobb szerepet kap a minőségbiztosításban és a tesztelésben.
A Fujitsu bemutatja új virtuális co-creation metaverzumát, amely ösztönzi a korai kreatív párbeszédet az ügyfelek és a partnerek között. A felhasználói tesztelés során már több mint 700 foglalkozást lebonyolító Fujitsu CX Lab egyedülálló virtuális élményt nyújt a jövőbeni digitális átalakulásról szóló „metabeszélgetésekkel”.
A Nemzetközi Energia Ügynökség jelentése (IEA Data Centres and Data Transmission Networks – Tracking Report, November 2021) szerint az adatközpontok tavaly világszinten 200-250 terawattóra (TWh) energiát használtak, ami a teljes áramfogyasztás mintegy 1 százalékának felel meg, így ezek a létesítmények a globális széndioxid-kibocsátást 0,3 százalékkal növelték.
Az ICD előrejelzése szerint jövőre a GDP 65 százalékát világszerte digitális működésű vállalatok termelik majd. A digitális átalakulás alappillérei pedig a felhőnatív alkalmazások, amelyek futtatásához elengedhetetlenek a konténerek, hiszen ezek gyorsítják fel és teszik egyszerűbbé az applikációk fejlesztését, modernizálását, kiadását és mozgatását a különféle felhőkörnyezetek és az adatközpontok között. Nem véletlen, hogy 10-ből 7 európai szervezet az alkalmazások több mint 10 százalékát konténerekben futtatja, és ez az arány várhatóan rohamosan nő a következő években. A SUSE szakértői szerint az a szervezet jut versenyelőnyhöz, amely minél hatékonyabban tudja kezelni a konténereket, például dedikált konténerfelügyeleti eszközök segítségével.
Napjainkban a digitális biztonság azokban az iparágakban is előtérbe került, amelyekben a járványhelyzet előtt nem használtak informatikai szolgáltatásokat és megoldásokat. A megnövekedett hálózati forgalom további biztonsági réseket teremtett, amelyek lehetőséget adnak a kiberbűnözőknek az értékes és bizalmas adatok megszerzésére. Hogyan védhetjük meg magunkat úgy, hogy valóban biztonságban legyünk, és egy esetleges vészhelyzetre is fel legyünk készülve?
A WEROCK Technologies GmbH, a strapabíró táblagépek, notebookok és mobil számítógépek innovatív gyártója, a Rocktab S208-zal egy új táblagépet mutat be a nehéz üzemi körülmények közötti munkavégzéshez. A karcálló, fényes kijelzővel, a MIL-STD-810G katonai szabványnak való ellenállással, valamint az IP67 szabvány szerinti víz- és porállósággal a Rocktab S208 ideális a kültéri munkához. Ugyanakkor a könnyű tablet a legújabb technológiát rejti.
A hibrid munkavégzés során fennakadásokat okozhat a munkakörnyezet folyamatos változása. A jobb kommunikáció és az együttműködés hatékonyságának növelése érdekében a Dell Technologies vázolt pár potenciális megoldást, amelyek a jövő munkahelyének szerves részei lehetnek.