Egyre több hazai háztartásban telepítenek napelemeket, illetve használnak elektromos fűtési- és légkondicionáló berendezéseket, ami kihívások elé állítja a folyamatosan egyre komplexebbé váló villamosenergia-hálózatokat.
Az ABB Smart Buildings divíziója bejelentette, hogy új együttműködésre lépett a Környezettudatos Építési Egye-sületek Világtanácsának (World Green Building Council/WorldGBC) Európai Regionális Hálózatával (ERN), amelynek célja a fenntartható, energiahatékony építési megoldások előmozdítása egész Európában.
Az Energy Manager megkönnyíti a villamosenergia-felhasználás monitorozását, a felhasználás valós idejű nyomon követésével olyan lehetőségek azonosítása érdekében, amelyek minimalizálják a pazarlást és akár 30%-kal csökkentik a kibocsátást.
A Murrelektronik Vario-X készüléke egy modulárisan kifejlesztett automatizálási rendszer, amely az érzékelőket és aktuátorokat periferikusan hozza a közvetlen gépi környezetbe, és rugalmas, méretezhető megoldást kínál minden alkalmazáshoz.
Gyakorlatilag szinte minden IoT-áramkör a népszerű szabványok valamelyikén kommunikál: Wi-Fi, Bluetooth, LTE vagy ZigBee. A rádiójel erőssége, így az adatátviteli tartomány és sebesség azonban nem csak az adott készülékben használt modultól függ – a megfelelő antenna kiválasztása is létfontosságú.
Az ABB Ability™ Genix Copilot a generatív mesterséges intelligencia (MI) integrálásával fokozza az ipari tevékenységek termelékenységét, hatékonyságát és fenntarthatóságát, így segítve a kritikus eszközök jobb teljesítményét.
Egy olyan időszakban, amikor a fenntarthatóság és az energiahatékonyság kerül előtérbe, az innovatív megoldások keresése egyre fontosabbá válik. Az ipar, amely gyakran energiaigényes gépekre és folyamatokra támaszkodik, valódi kihívással néz szembe. Egy kevéssé ismert, de hatékony módja az energiafogyasztás csökkentésének és az erőforrások megtakarításának: Speciális kenőanyagok.
Az Energy Manager megkönnyíti a villamosenergia-felhasználás monitorozását, a felhasználás valós idejű nyomon követésével olyan lehetőségek azonosítása érdekében, amelyek minimalizálják a pazarlást és akár 30%-kal csökkentik a kibocsátást.
Sokan tartanak az otthonukban keletkező elektromos tüzektől, az ezek elleni védelem kialakításához a többség szakember segítségét kéri – derül ki a Schneider Electric online felméréséből. A kutatás alapján a legtöbben 10 ezer és 100 ezer forint közötti összeget fordítanának arra, hogy lakásuk védett legyen az elektromos tüzektől.
A Helsinki Egyetemi Kórház kevesebb, mint egy óra leforgása alatt tért át transzformátorainak időigényes, fizikai ellenőrzéséről az ABB felhőalapú digitális megoldására.