VillTech.hu címkék

ABB adat adatbiztonság adatkezelés adatközpont adatmentés adattárolás adatvédelem akkumulátor alternatív energia áram áramellátás autógyártás autóipar automatizálás beruházás biztonság biztonságtechnika bosch CO2 csatlakozás-technika csatlakozó Dell digitalizálás eaton elektromobilitás elektromos áram elektromos autó elektromos jármű elektronika energetika energia energiaellátás energiafelhasználás energiafelügyelet energiafogyasztás energiagazdálkodás energiahatékonyság energialánc energiamegtakarítás energiamenedzsment energiaracionalizálás építőipar épület épületautomatizálás épületenergetika épületfelügyelet Farnell fejlesztés felhő felhő alapú szolgáltatás felhőalapú szolgáltatás felhőplatform fenntarthatóság Fujitsu fűtés huawei hűtés hűtéstechnika igus Infokommunikáció innováció intelligens épület Internet of Things inverter Invitel ipar 4.0 ipari elektronika IT IT infrastruktúra IT menedzsment IT-biztonság kábel kapcsoló kapcsolószekrény kiberbiztonság kiberbűnözés klíma konferencia környezetbarát környezetvédelem kutatás LED légkondicionálás légkondícionáló megújuló energia megújuló energiaforrás méréstechnika mesterséges intelligencia Murrelektronik napelem napenergia okostelefon Pepperl+Fuchs Phoenix Contact Rittal RS Components Schneider Electric siemens Siemens Zrt. SUSE számítógép szerver szoláris energia szolártechnika tápegység tápellátás TME Toshiba tűzbiztonság tűzvédelem Új Széchenyi Terv UPS verseny vezetékek világítás világítástechnika villamos energia villamosenergia villamosenergia-ellátás

Legfrisebb hírek:

Digitális iker segíti az MI-Gyárak energiaigényének pontos tervezését (Cikk)

Új szintre emeli a Schneider Electric és az ETAP együttműködése a mesterséges intelligenciában (MI) rejlő lehetőségek minél teljesebb kihasználását lehetővé tevő MI-Gyárak* energiaigényének tervezését. A két vállalat az NVIDIA Omniverse™ Blueprint megoldására építve olyan digitális iker fejlesztését teszi lehetővé, amely egyesíti a mechanikai, termikus, hálózati és elektromos rendszerek különböző bemeneti forrásait, annak érdekében, hogy minél pontosabban szimulálják az MI-Gyár működését.

A Schneider Electric megoldása hatékonyabbá teszi a kritikus infrastruktúrák védelmét (Cikk)

Egyszerű és biztonságos hozzáférést biztosít a távoli terminál egységekhez (RTU) a Schneider Electric új megoldása, tovább erősítve ezáltal az olyan kritikus infrastruktúrák, mint a víz-, olaj- és gázvezetékek védelmét. A SCADAPack™ 470i és 474i a feladatkörök alapján történő hozzáférés-szabályozás révén támogatják a kiberbiztonsági előírásoknak való megfelelést is.

Merre tart a raktár-automatizálás? 3. rész

Merre tart a raktár-automatizálás? 3. rész (Cikk)

Mivel az elmúlt években többszörösére nőttek az energiahordozók árai, ezért az energiaköltségek ma már egy raktár kiadásainak jelentős részét képesek kitenni. Az energiafelhasználás korlátozása így a raktárlogisztika területén is kulcsfontosságú kérdéssé vált. Sorozatunk harmadik részében Végi Ádámot, a Jungheinrich Hungária Kft. energetikai szakértőjét kérdeztük arról, hogy miért jó befektetés az energiafelhasználás csökkentése.

A kihívástól a változásig (Cikk)

Az ABB és a Fraunhofer IPA új jelentése arról, hogyan érhető el a nettó nulla kibocsátási cél a nehezen szén-dioxid-mentesíthető iparágakban.

Dr. Krausz Ferenc is előad a müncheni World of Photonics Kongresszuson

Dr. Krausz Ferenc is előad a müncheni World of Photonics Kongresszuson (Cikk)

Amikor a rövid impulzusú lézerek bizonyos anyagokba ütköznek, elektron-, neutron-, proton- vagy röntgensugarat bocsátanak ki, amelyeket többféleképpen lehet felhasználni. Ez a jelenség a kulcsa az ultrakompakt sugárforrásoknak, amelyekben a részecskéket a fotonok gyorsítják fel. Az ebben rejlő jelentős piaci potenciált a lézeripar még csak most kezdi el felfedezni és kiaknázni. A piaci hasznosítást a 2025. június 24–27. között Münchenben megrendezendő Laser World of Photonics szakkiállítás gyorsíthatja fel.

Saját MI-szabadalmat vet be az ipari folyamatok biztonságának növelésére a Schneider Electric (Cikk)

Az ipari folyamatok biztonságát növelő, mesterséges intelligencia (MI) alkalmazására épülő megoldást szabadalmaztatott a Schneider Electric. A szabadalom része a vállalat stratégiai kezdeményezésének, melynek célja az ipari műveletek biztonságosabbá tétele az MI segítségével.

Az ABB energiagazdálkodási rendszere csökkenti a költségeket és a károsanyag-kibocsátást a lengyel szennyvíztisztító telepen (Cikk)

A digitális technológiák integrálása jelentősen javíthatja a hatékonyságot az ivóvíz- és szennyvízágazatban, amely a leginkább energiaigényes ágazatok közé tartozik. Ezt bizonyítja a wrocławi Janówek szennyvíztisztító telep is, ahol az ABB Ability™ OPTIMAX® energia-menedzsmentrendszer (EMS) bevezetése támogatja a működési hatékonyságot, csökkenti az üzemeltetési költségeket és a károsanyag-kibocsátásokat.

Nagyító alatt a magyar EMS-ipar

Nagyító alatt a magyar EMS-ipar (Cikk)

Magyarország az elektronikai gyártási szolgáltatások (EMS) iparág egyik jelentős központja Európában. A stratégiai elhelyezkedés, a magasan képzett munkaerő és a versenyképes működési költségek előnyeit kihasználva az ország vonzotta a nagy globális EMS-szolgáltatókat és számos hazai szakosodott gyártót. A magyar kormány aktívan támogatja az ágazatot beruházási ösztönzőkkel, adókedvezményekkel és K+F finanszírozással, ami vonzó célponttá teszi az országot az elektronikai gyártás számára.

Ennek örülnek majd az épületüzemeltetők (Cikk)

A hazai üzemeltetőkre is jellemző, hogy nem csak egy-egy épületért felelnek, hanem számos, akár több kerületben vagy különböző városokban elhelyezkedő irodaházat, illetve ipari létesítményt kell egyszerre, egyformán magas minőséget biztosítva kezelniük. Az ő munkájukat teszi könnyebbé a Siemens új megoldása.

Hogyan készülnek a kristályos napelemmodulok: Betekintés a gyártási folyamatba

Hogyan készülnek a kristályos napelemmodulok: Betekintés a gyártási folyamatba (Cikk)

Az uniós áramtermelésben kereken 11%-os részesedésével a napenergia 2024-ben először előzi meg a széntüzelésű villamosenergia-termelést. Ahhoz, hogy a fotovoltaika jelentősége tovább növekedjen, a napelemes modulokat hatékonyan, költséghatékonyan és nagy mennyiségben kell előállítani. Az automatizált gyártási folyamatok ennek során kulcsszerepet játszanak. Hogyan készülnek a kristályos napelemmodulok – a napelemek elektromos összekapcsolásától a végső minőségellenőrzésig ...

Keresés
Bejelentkezés / Regisztráció
AUTOMATIZÁLÁS

Az SMC biztonságot ad az élelmiszeripari receptúrához

Média Partnerek