Új szintre emeli a Schneider Electric és az ETAP együttműködése a mesterséges intelligenciában (MI) rejlő lehetőségek minél teljesebb kihasználását lehetővé tevő MI-Gyárak* energiaigényének tervezését. A két vállalat az NVIDIA Omniverse™ Blueprint megoldására építve olyan digitális iker fejlesztését teszi lehetővé, amely egyesíti a mechanikai, termikus, hálózati és elektromos rendszerek különböző bemeneti forrásait, annak érdekében, hogy minél pontosabban szimulálják az MI-Gyár működését.
Egyszerű és biztonságos hozzáférést biztosít a távoli terminál egységekhez (RTU) a Schneider Electric új megoldása, tovább erősítve ezáltal az olyan kritikus infrastruktúrák, mint a víz-, olaj- és gázvezetékek védelmét. A SCADAPack™ 470i és 474i a feladatkörök alapján történő hozzáférés-szabályozás révén támogatják a kiberbiztonsági előírásoknak való megfelelést is.
Mivel az elmúlt években többszörösére nőttek az energiahordozók árai, ezért az energiaköltségek ma már egy raktár kiadásainak jelentős részét képesek kitenni. Az energiafelhasználás korlátozása így a raktárlogisztika területén is kulcsfontosságú kérdéssé vált. Sorozatunk harmadik részében Végi Ádámot, a Jungheinrich Hungária Kft. energetikai szakértőjét kérdeztük arról, hogy miért jó befektetés az energiafelhasználás csökkentése.
Az ABB és a Fraunhofer IPA új jelentése arról, hogyan érhető el a nettó nulla kibocsátási cél a nehezen szén-dioxid-mentesíthető iparágakban.
Amikor a rövid impulzusú lézerek bizonyos anyagokba ütköznek, elektron-, neutron-, proton- vagy röntgensugarat bocsátanak ki, amelyeket többféleképpen lehet felhasználni. Ez a jelenség a kulcsa az ultrakompakt sugárforrásoknak, amelyekben a részecskéket a fotonok gyorsítják fel. Az ebben rejlő jelentős piaci potenciált a lézeripar még csak most kezdi el felfedezni és kiaknázni. A piaci hasznosítást a 2025. június 24–27. között Münchenben megrendezendő Laser World of Photonics szakkiállítás gyorsíthatja fel.
Az ipari folyamatok biztonságát növelő, mesterséges intelligencia (MI) alkalmazására épülő megoldást szabadalmaztatott a Schneider Electric. A szabadalom része a vállalat stratégiai kezdeményezésének, melynek célja az ipari műveletek biztonságosabbá tétele az MI segítségével.
A digitális technológiák integrálása jelentősen javíthatja a hatékonyságot az ivóvíz- és szennyvízágazatban, amely a leginkább energiaigényes ágazatok közé tartozik. Ezt bizonyítja a wrocławi Janówek szennyvíztisztító telep is, ahol az ABB Ability™ OPTIMAX® energia-menedzsmentrendszer (EMS) bevezetése támogatja a működési hatékonyságot, csökkenti az üzemeltetési költségeket és a károsanyag-kibocsátásokat.
Magyarország az elektronikai gyártási szolgáltatások (EMS) iparág egyik jelentős központja Európában. A stratégiai elhelyezkedés, a magasan képzett munkaerő és a versenyképes működési költségek előnyeit kihasználva az ország vonzotta a nagy globális EMS-szolgáltatókat és számos hazai szakosodott gyártót. A magyar kormány aktívan támogatja az ágazatot beruházási ösztönzőkkel, adókedvezményekkel és K+F finanszírozással, ami vonzó célponttá teszi az országot az elektronikai gyártás számára.
A hazai üzemeltetőkre is jellemző, hogy nem csak egy-egy épületért felelnek, hanem számos, akár több kerületben vagy különböző városokban elhelyezkedő irodaházat, illetve ipari létesítményt kell egyszerre, egyformán magas minőséget biztosítva kezelniük. Az ő munkájukat teszi könnyebbé a Siemens új megoldása.
Az uniós áramtermelésben kereken 11%-os részesedésével a napenergia 2024-ben először előzi meg a széntüzelésű villamosenergia-termelést. Ahhoz, hogy a fotovoltaika jelentősége tovább növekedjen, a napelemes modulokat hatékonyan, költséghatékonyan és nagy mennyiségben kell előállítani. Az automatizált gyártási folyamatok ennek során kulcsszerepet játszanak. Hogyan készülnek a kristályos napelemmodulok – a napelemek elektromos összekapcsolásától a végső minőségellenőrzésig ...