A most bejelentett Connect Box nyílt és könnyen kezelhető IoT-megoldást ad kis- és középméretű épületek felügyeletéhez. A teljesítmény felhasználóbarát monitorozásával és optimalizálásával lehetővé teszi az energiahatékonyság akár 30 százalékos növelését, valamint a beltéri levegőminőség jelentős javítását olyan létesítményekben, mint az iskolák, kiskereskedelmi üzletek, lakások és kis irodák.
Új színekben az otthoni légkondicionáló alkalmazások, intelligens vezérléssel és IoT-képességekkel.
Az elmúlt két évben a hazai vállalatok 28,8%-a számára az üzleti folyamatok automatizálása jelentette a legnagyobb kihívást; míg 17,1%-uknál az innováció ütemének követése, 11,7%-uknál pedig a hibrid munka szervezése okozta a legtöbb fejtörést
A 2020. január 22. óta megnyílt a digitalizáció útja a tűzvédelmi nyilvántartások terén üzemeltetők és a tűzvédelmi szolgáltatók számára. A minden irányba rohamosan terjeszkedő papírmentes megoldások már kiszolgálják a tűzvédelmet is, előnyeiről szól írásunk.
A Renesas és a Dialog házassága kiszélesíti a Farnell megoldásait a Tárgyak Internete (IoT), az Ipari IoT, az infrastruktúra és az autóipari alkalmazások terén
Az lektronikus alkatrészek, termékek és megoldások globális forgalmazójaként ismert Farnell a Rohde & Schwarz Essentials portfóliójának részét képező új NGA100 tápegység-sorozat bevezetésével bővítette tovább piacvezető teszt- és mérőeszköz kínálatát. Az intuitív kézi vezérléssel és az egyszerű számítógép-vezérelt működéssel jellemezhető NGA100 sorozat K+F, terméktesztelési, javítási és oktatási alapkészletként, illetve a tesztrendszerek gyártására szolgáló rack szekrényekben használható fel.
A saját fejlesztésű IoT-alapú bemutató ökoszisztéma – mely tartalmaz minden olyan hardver-szoftver és szolgáltatáselemet, ami ezen a területen szükséges – azt a célt szolgálja, hogy a partnerek számára egységes, könnyen hozzáférhető és átlátható mintarendszert tegyen elérhetővé. A megoldások hardver- és szoftverelemei szabadon hozzáférhetők, az Endrich IoT ökoszisztéma egyes szolgáltatásai, mint például az Endrich Cloud Database vagy az Endrich Visual Gateway szolgáltatás, bizonyos feltételekkel a fejlesztőmérnökök számára ingyenesen rendelkezésre áll.
A CUI Inc hatékony és megbízható áramellátási megoldásai – beleértve az AC/DC tápegységeket és a DC/DC átalakítókat – ideálisak a végfelhasználói, az IoT, az ipari és az orvosi alkalmazásokhoz.
Az Ixxat® SG átjárók lehetővé teszik az ipari automatizálási eszközök és az energiahálózatok közötti kommunikációt. A HMS Networks új verziókkal bővítette az Ixxat SG átjárók termékcsaládját, beleértve a 4G/LTE modemet a mobilkapcsolathoz, valamint a 4 portos Ethernet kapcsolási lehetőségeket, további energiahálózati lehetőségeket biztosítva a felhasználók számára az alállomások és erőművek számára.
Az internethez csatlakoztatott, intelligens eszközök mindenhol ott vannak körülöttünk. Életünket számos téren megkönnyítik, és a vállalatok számára is rengeteg lehetőséget tartogatnak, hiszen az általuk gyűjtött adatok elemzésével a cégek jobb termékeket és szolgáltatásokat kínálhatnak. Ezt a rengeteg információt azonban tárolni is kell, és az adatmennyiség elképesztő iramban nő. Ezért új megközelítésre van szükség, amit a SUSE szakértői szerint a szoftveresen vezérelt tárolás hoz el.
Már minden és mindenki csatlakozik az internethez a babamonitortól kezdve az autókon át az ipari berendezésekig. Mi jöhet még ezután? A SUSE szakértői azt látják jósgömbükben, hogy egyre okosabbá válnak a peremen található eszközök, és új lehetőségeket teremt az 5G, de mindezt akkor tudjuk maradéktalanul kihasználni, ha egységesítjük a rendszereket.
Nem kell különösebb jóstehetség ahhoz, hogy meg tudjuk mondani: idén is fontos lesz az IT-biztonság a vállalatoknál. Egyelőre ugyanis nincs kilátás arra, hogy az egyre aktívabb kiberbűnözők hirtelen más foglalkozás után néznek. A Micro Focus szakértői szerint 2020-ban a gépek sietnek segítségünkre a védekezésben, és egyre több vállalat igyekszik majd csökkenti a kockázatokat a kiemelt fiókok, a felhasználói tevékenységek és az IoT-eszközök ellenőrzésével, valamint az alkalmazások biztonságának tesztelésével.
Sokan hallottunk már a nyílt forráskódú szoftverekről, de nem biztos, hogy az Androidon és a Linuxon kívül egyéb neveket is fel tudnánk sorolni. Pedig ezek a megoldások általában nagyobb rugalmasságot és alacsonyabb költségeket kínálnak, mint zárt forráskódú alternatíváik, ezért érdemes őket közelebbről is megismerni. A SUSE szakértői most bemutatnak öt olyan területet, ahol az open source minden kétséget kizáróan átvette a vezetést.
Merre vezet az út a szép, új, digitális világba? Az adatközpontok, a felhő vagy az edge computing a helyes irány? Gyakori dilemma ez a szervezetek körében, ha lépést akarnak tartani a technológia fejlődésével és az IoT-eszközök térnyerésével. A SUSE szakértői szerint mindhárom irány tartogat hasznos lehetőségeket, ezért érdemes olyan infrastruktúrát kialakítani, amely mindegyiket képes támogatni.
A Fujitsu RunMyProcess és az IoT.nxt partnerkapcsolatának köszönhetően a nagyvállalatok minden eddiginél többet hozhatnak ki az IoT-eszközök által rögzített adatokból.
A Fujitsu ma közzétett, új vizsgálata szerint1 a dolgok internete (IoT) elérte a korai „mainstream” használat szintjét, és az üzleti, illetve IT-vezetők legkésőbb három éven belül kézzelfogható eredményekre számítanak IoT-projektjeikből. Ez azt jelzi, hogy vége azoknak az időknek, amikor még csak pusztán kísérleteztek a dolgok internetével.
A kulcsszó az előtelepítés: míg a klímákat általában önálló komponensként szerelik a kapcsolószekrényekre, egy új plug and play megoldás új megközelítést hoz. A VX25 Blue e+ integrált megoldással a Rittal a VX25 szekrényét és a Blue e+ klímaberendezést építette egybe. Ez a megoldás minden előfeltételt kielégít a megnövelt termelékenyég, a tervezési biztonság, az energiahatékonyság és az okos IoT-alkalmazások terén.
Egy kutatás szerint az épületekben használt intelligens eszközök száma 2020-ra meghaladja a 4,4 milliárdot. A tendencia nem meglepő, hiszen az okos, egymással és a központi irányító rendszerekkel kommunikálni képes készülékek számos szinten képesek hatékonyabbá tenni a működést, valamint egyszerűsíteni a létesítmények üzemeltetéséért és karbantartásáért felelős szakemberek munkáját. A Schneider Electric szakértői bemutatják, hogyan és milyen területeken járulnak hozzá ezek a berendezések az okosépületek kialakításához, ezzel együtt pedig a még kényelmesebb és környezettudatosabb működéshez.
A nyilvános internet elérési pontok létesítésétől a közbiztonság javításán át a helyi vállalkozások fellendítéséig sok pozitív hatása lehet az Invitech Solutions okos falu programjának. Az informatikai és telekommunikációs megoldásszállító pilot programja a Pest megyei Ceglédbercelen fut, ahol már saját applikációja is van a településnek. Ezzel a helyiek és az idelátogató vendégek is mindenről időben értesülnek, ami fontos a falu életében. A társaság célja, hogy a városokban zajló fejlesztései mellett a kisebb településen élők számára is elérhetőek legyenek a digitalizáció előnyei.
Az RS Components (RS) bejelentette, hogy kínálatában a Power Integrations két új teljesítmény-félvezető termékcsaládja is elérhetővé válik. Az RS integrált védelmi funkciókkal ellátott, nagy energiahatékonyságot biztosító új kínálata az offline kapcsoló IC-k LinkSwitch™-TN2 termékcsaládjával, illetve a teljesítménytényező-korrekciós (PFC) IC-k HiperPFS™-4 termékcsaládjával bővül.
Az RS Components (RS), a mérnökök globális beszállítójának kereskedelmi márkája a Pro-face legnépszerűbb ipari automatizálási eszközeinek termékcsaládjával bővítette HMI (ember-gép felület) termékeinek széles portfólióját, többek között a GP4100 sorozat 10 érintőképernyője, illetve az LT4000M sorozat két érintő PLC-je is az újdonságok között szerepel.
Átadták az Invitech Solutions Budapestet lefedő LoRa-technológiájú IoT-hálózatát. Az Internet of Things (IoT - interneten keresztül összekapcsolt, irányított eszközök hálózata) platformjával a társaság az IoT-értéklánc minden elemét képes egymaga biztosítani vállalatok, államigazgatási és önkormányzati intézmények számára. Az alacsony energiaigényű, nagy hatótávolságú, vezeték nélküli LoRa-technológia segítségével a megbízók hatékonyan kapcsolódhatnak majd a kihelyezett IoT-szenzorokhoz. A nemzetközi LoRa-szövetség tagjaként a társaság missziójának tekinti a technológia elterjedését Budapesten, hamarosan pedig országszerte is.
„A Cisco előrejelzése szerint a blockchain, az autonóm eszközök és a virtuális asszisztensek lesznek az elkövetkezendő évek uralkodó technológiai trendjei a B2B világban. Azonban van két alapvető tényező, amely nélkül ezek a trendek csak víziók maradnak: a hálózatok és a kiberbiztonság. A jövő trendjeinek kiteljesedéséhez a hálózatok új, szándék-alapú és intuitív generációjára, továbbá megfelelő biztonságra lesz szükség.” – mondta Dalos Ottó, a Cisco Magyarország ügyvezető igazgatója.
Az RS Components elindítja a korai IoT-fejlesztést a legújabb PSoC 6 MCU-kon, speciális hozzáféréssel a Cypress PSoC 6 BLE Pioneer készletéhez
Elsőre talán meglepő, hogy egy alapvetően vezetékes technológiában jelen lévő infokommunikációs megoldásszállító, az Invitech Solutions alapító tagként vállal szerepet a nemrégiben megalakult „5G koalíció” munkájában. A társaság kompetenciái és infrastrukturális adottságai azonban nagyban hozzájárulhatnak a technológia széles körű hazai elterjedéséhez.
„Az internet el fog tűnni. Olyan sok IP-cím, gép, szenzor és viselhető eszköz lesz, hogy már észre sem fogjuk venni. Mindig része lesz a környezetünknek. Képzeljük el, milyen lehet belépni egy teljesen dinamikus szobába, amelyben – az engedélyünkkel – interakcióba léphetünk mindennel, ami a szobában zajlik.” Eric Schmidt, a Google vezérigazgatója és igazgatótanácsának elnöke.
A Schneider Electric, az energiamenedzsment és az automatizálás nemzetközi szakértője bejelentette, hogy Gyémánt fokozatú szponzorként vesz részt október 25. és 27. között Barcelonában az idén második alkalommal megrendezésre kerülő IoT-megoldások világkongresszusán (IoT Solutions World Congress, IoTSWC16).
A Dell Be /Future Ready/’16 Tour nemzetközi eseménysorozatának budapesti rendezvényére május 19-én a Várkert Bazárban került sor. Közel 400 informatikai vezető, műszaki szakértő és szakmai partner vett részt az eseményen, ahol szakmai előadások és egy termékkiállítás segítségével ismerhették meg, hogy a vállalatok hogyan alakíthatják át az üzletmenetüket és a munkaerőt annak érdekében, hogy a legtöbbet hozzák ki a legújabb technológiai trendekből.
Gyakoribb támadások a mobiltelefonok és testen hordható eszközök ellen, egyre több zsarolás, bonyolultabbá váló azonosítás, a helyettünk dolgozó robotok védelme és az okosvárosok biztonsága – 2016 közeledtével a Symantec és a Norton IT-biztonsági szakértői előrejelzést készítettek a jövőre várható internetes és IT-biztonsági trendekről és fenyegetésekről.
Cloud, BYOD, UC, konvergencia ‒ évről évre újabb informatikai trendek határozzák meg a piacot. De vajon a mindennapokban mit nyújthatnak egy vállalat számára? Tényleg minden alkalmazás hatékonyabban működhet a felhőben? Valóban túl kockázatos, ha a munkatársak a saját okos eszközeiket használják az irodai feladatokra? Elképzelhető, hogy 2020-ra évente minden ember már 16 terabyte információt fog termelni? Miért pont most érkezett el az idő arra, hogy az üzleti felhasználók legtöbb IT-igényét egy platformon egységesítsék? És egyáltalán, mit is takar a hibrid felhő?
A vállalat a hongkongi és Massachusettsi műszaki egyetemekkel kötött partneri megállapodást, hogy elősegítse az IoT-megoldások (dolgok internete, Internet of Things) fejlesztését és bevezetését.
Az Oracle Cloud Platform for Integration javítja az alkalmazások integrálását a felhőben, mobilkörnyezetben és az IoT eszközökön.
A Dell bemutatta kifejezetten épület- és gyárautomatizálási szektorok számára kialakított új, EdgeGateway 5000 sorozatát. Az ipari felhasználásra tervezett, kibővített bemeneti és kimeneti felületekkel, széles működési hőmérséklet-tartománnyal, valamint a Dell adatelemzési képességeivel rendelkező számítástechnikai megoldás élenjáró alternatívát kínál az IoT piac jellemzően költséges és jogvédett ajánlataival szemben.
A Schneider Electric új nemzetközi márkastratégiája az egymással összeköttetésben lévő rendszereket helyezi a középpontba. A vállalat a Life is On stratégiával kiterjeszti az intelligens üzemeltetés megközelítést a dolgok internete (Internet of Things-IoT) fogalomkörére is. Egyúttal bejelenti együttműködését az Industrial Internet Consortium (IIC) szervezettel, hogy támogassa az IoT-megoldások fejlesztését és bevezetését.
Az ARC Informatique a HMI/SCADA szoftverek független szolgáltatója. Fő terméke, a PcVue® révén a cég 30 éve járul hozzá az automatizálási ipar fejlődéséhez. A PcVue Solutions termékosztály rugalmas megoldás az ipari folyamatok, a közművek és az infrastruktúra felügyeletére.A milánói központú díjnyertes technológiai cég, az Ubiquicom emberek és eszközök hagyományostól eltérő sajátosságú és a hagyományostól eltérő technológiájú helymeghatározó és nyomkövető termékek és megoldások tervezésére és fejlesztésére specializálódott.
A Symantec már több mint egymilliárd Internet of Things eszköznek biztosít védelmet (IoT – hálózatba kapcsolt eszköz), a televízióktól kezdve az autókon keresztül az okos mérőket is magában foglaló kritikus infrastruktúrákig bezárólag. A hálózatba kapcsolt eszközök száma folyamatosan növekszik, és 2020-ra várhatóan meghaladja a 25 milliárdot . A Symantec komoly erőforrásokat fordít arra, hogy megvédje a felhasználókat az internetre kapcsolódó eszközeikre leselkedő veszélyektől.
A következő generációs mobiltelefon - amely várhatóan az okostelefon elnevezés mintájára, szupertelefonként (superphone) lesz ismert - már öt év múlva megjelenik, és forradalmasítani fogja az életünket – mondta el Wang Yanmin, a Huawei régiós fogyasztói üzletágának elnöke Budapesten.
Új gépet kell integrálnia egy másik protokollt használó hálózathoz? Frusztrálja, hogy egy vagyonba kerül az üzemben használt 87 különféle protokoll hálózatba csatlakoztatása? Szeretné egyedi szoftver alkalmazás kifejlesztése nélkül is összegyűjteni a régebbi eszközökhöz kapcsolódó adatokat? Ha bármelyik kérdésre igennel válaszolt, nincsen egyedül a problémával.
A Dell, a teljes körű informatikai megoldások egyik vezető szállítója megnyitotta az első európai, kifejezetten az Internet of Things (IoT – Dolgok Internete) területtel foglalkozó laborját. Az írországi Limerickben található központban a hardverekre, szoftverekre és szolgáltatásokra is kiterjedő, átfogó IoT-megoldásokat fognak összeállítani.
Az informatikai piac egyik szereplőjét, az S&T Consulting Hungary Kft. ügyvezető igazgatóját, Szabó Pétert kérdeztük az IT piac és a cég jelenlegi helyzetéről.