"automatizálás" címke cikkei:

Élen a Schneider Electric a microgrid integrátorok között (Cikk)

A Schneider Electric, az energiamenedzsment és ipari automatizálási megoldások területén vezető multinacionális vállalat az első helyen végzett a Guidehouse Insights által összeállított „2023 Microgrid Integrator Leaderboard” rangsorban. Ez az eredmény a vállalat egyedülálló stratégiájának elismerése, melynek megvalósítása során ötvözi a microgrid szolgáltatásait, technológiáit és a közös vállalkozásokon keresztül biztosított innovatív üzleti modelleket. A microgrid egy olyan önálló elektromos hálózat, amely lehetővé teszi, hogy egy vállalkozás a telephelyén termeljen saját villamos energiát, és azt akkor használja, amikor a legnagyobb szükség van rá.

Nagyágyúkkal összefogva zöldíti a chipgyártást a Schneider Electric (Cikk)

Az Intellel és az Applied Materials Inc.-el összefogva indította el a Schneider Electric úgynevezett Catalyze programját, melynek célja a félvezetőgyártáshoz kapcsolódó ellátási láncok szén-dioxid-kibocsátásának csökkentése. Az új kezdeményezés résztvevői arra ösztönzik a szektor szereplőit, hogy tegyék fenntarthatóbbá tevékenységüket, első lépésként fokozva a megújuló forrásból származó energia arányát az energiamixen belül.

Szerbia teljes középfesztültségű elektromos hálózatát korszerűsítik és automatizálják (Cikk)

A Schneider Electric, az energiamenedzsment és ipari automatizálási megoldások területén vezető multinacionális vállalat középfeszültségű berendezések és hálózatirányítási szoftverek szállítására kötött szerződést Szerbia elektromos elosztóhálózatának korszerűsítéséhez. A 140 millió eurós beruházás célja a hálózat megbízhatóságának javítása, az áramkimaradások számának és időtartamának csökkentése.

Gyártásautomatizálás a DMG MORI automatizálási megoldásaival: a Lindner-Recyclingtech sikertörténet (Videó)

A Lindner-Recyclingtech GmbH az aprítási és holisztikus hulladékfeldolgozási megoldások specialistájaként 1948 óta jelentős mértékben hozzájárul a körforgásos gazdasághoz. Ügyfeleinek az olyan cégek számítanak, amelyek aprított hulladékot használnak üzemanyagként. Az ausztriai felső-karintiai telephelyen komoly problémát jelent a szakképzett munkaerő hiánya: nincs elég CNC esztergálásban és marásban jártas gépkezelő, aki hajlandó lenne éjszakai műszakban is dolgozni. Ezért a növekedés és a 24 órás működés csak a termelés automatizálása révén volt fenntartható. A gyártásautomatizálás bevezetésekor Lindner számára fontos volt a koherens koncepció. Emellett a cég egy kézből származó automatizálási megoldást, valamint egy olyan kulcsrakész megoldást szeretett volna megvalósítani, ami a gépkezelő nélküli működést is lehetővé teszi. A DMG MORI egy olyan automatizálási megoldással győzte meg a Lindner céget, ami két DMU 80 P duoBLOCK megmunkálóközpontból áll, kombinált WH Flex paletta- és munkadarab-kezelési megoldással, lehetővé téve a Lindner-Recyclingtech számára az aprítást végző alkatrészek rendkívül termelékeny legyártását.

Bárki az energiaátmenet aktív résztvevője lehet (Cikk)

Az energiaátmenet aktív résztvevője válhat bárkiből a Schneider Electric, a Nemzetközi Kereskedelmi Központ és az Atelier 21 nevű francia civil szervezet új, képzési kezdeményezésének köszönhetően. A „Legyél az energiaátmenet résztvevője” címet viselő ingyenes tanfolyam már elérhető angol nyelven, a későbbiekben pedig további nyelveken is hozzáférhető lesz. A tanfolyamra június 12-ig lehet jelentkezni.

Az ipari 5G jelentősége a vállalkozások számára

Az ipari 5G jelentősége a vállalkozások számára (Cikk)

A jelenlegi időkben nehéz elképzelni az életet kapcsolat nélkül. A technológiai és ipari forradalmak kezdete óta az egymással való kommunikáció módja drámaian megváltozott, és ez nemcsak az emberek, hanem a gépek közötti kommunikációt is érinti. A vezeték nélküli hálózatoknak köszönhetően ma már a világ bármely pontján lehetséges a nagy sebességű adatátvitel. Ez magában foglalja a magánhálózatokat, mint például a Bluetooth és a Wi-Fi, valamint a kereskedelmi távközlési szolgáltatásokat, mint például a 3G, 4G és 5G szolgáltatásokat.

Új megoldásokat mutat be a Schneider Electric Hannoverben

Új megoldásokat mutat be a Schneider Electric Hannoverben (Cikk)

A Schneider Electric, az energiamenedzsment és az ipari automatizálási megoldások területén vezető multinacionális vállalat több új technológiát és szoftvermegoldást mutat be a Hannover Messe 2023 kiállításon, amelyek támogatják a vállalkozásokat a nagyobb energiabiztonság és hatékonyabb erőforrás-felhasználás elérésében, valamint a fenntarthatósági céljaik megvalósításában.

Klímabarát kismegszakítókat dob piacra a Schneider Electric (Cikk)

A Schneider Electric piacra dobja első, újrahasznosított műanyagot tartalmazó kismegszakítóit a Resi9 termékcsalád részeként. Az új termékek több mint 50 százalékban újrahasznosított műanyagból készülnek, gyártásuk során pedig a korábbi modellekhez képest 14 százalékkal alacsonyabb a CO2-kibocsátás.

A COPA-DATA a 2023-as Világgazdasági Fórumon (Cikk)

Közismert, hogy az ipari folyamatok automatizálása hozzájárulhat a klímasemlegesség eléréséhez. A salzburgi COPA-DATA szoftvercég ezért meghívást kapott a davosi Világgazdasági Fórumra, hogy „Globális Innovátorként” járuljon hozzá szakértelmével a bizottságok munkájához.

Ismét a legfenntarthatóbban működő cégek között a Schneider Electric (Cikk)

Sorban 12. alkalommal került be a legfenntarthatóbban működő vállalkozások százas rangsorába a Schneider Electric. A Corporate Knights által összeállított listán a saját iparágán belül az első, összesítésben pedig a hetedik helyen végzett a vállalat.

Digitális transzformáció kapcsolószekrény nélkül

Digitális transzformáció kapcsolószekrény nélkül (Cikk)

Az automatizálási ipar digitális átalakulása nagy léptekkel halad előre. A jövő egyre inkább a szoftver szintjére összpontosít, ami új kihívásokat teremt. A Murrelektronik évek óta a decentralizálásra összpontosít, és maga fejleszti a digitális átalakuláshoz szükséges összes hardverterméket (terepibusz-modulok, switchek, tápegységek, IO-Link, kábelek és csatlakozók), és a digitális ikerrel kapcsolatos know-how-jával erős szoftveres háttérrel rendelkezik.

Új megoldásokat mutatott be az Enlit 2022-n a Schneider Electric (Cikk)

Gyakorlati és fenntartható megoldásokat kínálnak Európa rövid és hosszú távú energetikai kihívásaira a Schneider Electric új fejlesztései és kísérleti projektjei, amelyeket az „Enlit Europe 2022” konferencián mutattak be. A digitalizáció kulcsszerepet játszik az európai energiabiztonság megteremtésében, illetve a klímaváltozás elleni küzdelemben. Az Enlit Europe az energiaszektor meghatározó eseménye, amit idén Frankfurtban november 29. és december 1. között tartottak. A kiállításon mintegy 700 kiállító és 15 ezer látogató vett részt, és 500 előadó osztotta meg gondolatait az energiaszektor jelenéről és jövőjéről.

A Schneider Electric segítségével vet be csúcstechnológiát a CLAAS a hatékonyabb energiafelhasználás érdekében

A Schneider Electric segítségével vet be csúcstechnológiát a CLAAS a hatékonyabb energiafelhasználás érdekében (Cikk)

Az elvárthoz képest jóval gyorsabban megtérülő fejlesztések, hatékonyabb energiafelhasználás, csökkenő költségek, lehetőség a prediktív karbantartásra – csak néhány példa arra, hogy milyen eredményekkel járt a CLAAS Hungária Kft. és a Schneider Electric együttműködése az elmúlt néhány évben. A Schneider Electric koncepciója, hogy nem csak szállítja a hálózatfelügyeleti rendszereket, de támogatja is ügyfeleit azok működtetésében.

Az integrációs folyamatok egyszerűsítésével és kiterjesztett valósággal segíti az ipari digitalizációt két világcég (Cikk)

Stratégiai együttműködést kötött a Schneider Electric és az SAP, hogy közösen kialakított szabványokkal, digitális ikrek, valamint virtuális és kiterjesztett valóság segítségével egyszerűsítsék az ipari berendezések beüzemelését és életciklus-menedzsmentjét. Az így kínált, előre konfigurált megoldások nemcsak a vállalatok költségeit csökkentik, de a bevezetés és a működtetés teljes folyamatát is egyszerűbbé teszik.

400 millió tonna CO2-kibocsátást előztek meg a Schneider Electric segítségével (Cikk)

Már több mint 400 millió tonna CO2-kibocsátását kerülték el 2018 óta a Schneider Electric ügyfelei a cég támogatásával és megoldásainak alkalmazásával. A társaság termékeiben a „zöld” alapanyagok aránya már elérte a 16 százalékot. A vállalat stratégiai és fenntarthatósági igazgatója, Gwenaelle Avice-Huet és a Schneider Electric Alapítvány is részt vesz az ENSZ COP27 klímakonferenciáján.

Innovációk egy fenntartható világért

Innovációk egy fenntartható világért (Cikk)

A Schneider Electric október 12-én rendezett élő online konferenciáján a vállalkozásokra világszerte lecsapó hármas (energia-, gazdasági és éghajlati) válság kezelésére keresték a választ. Az Innovation Summit World Tour 2022 a fenntarthatóság, az energetika és az automatizálás jövőjét meghatározó megatrendeket és újdonságokat mutatta be a bekapcsolódott nagyszámú érdeklődőnek.

Tévesen látják fenntarthatósági törekvéseiket az IT szektor szereplői (Cikk)

Jelentős szakadék van a fenntarthatóság kapcsán a szándékok és a tényleges cselekvés között az IT iparág szereplői és az adatközpont üzemeltetők körében – ez az egyik legfontosabb megállapítása annak a három, független kutatócégek által végzett felmérésnek, amelyek elkészítését a Schneider Electric támogatta. Az egyik kutatás során a megkérdezettek mindössze egyharmada jelezte, hogy rendelkezik fenntarthatósági stratégiával.

Tippek a zöldebb közösségi közlekedéshez

Tippek a zöldebb közösségi közlekedéshez (Cikk)

A közlekedés az egyik legnagyobb károsanyag-kibocsátó globális szinten, ezért a klímacélok eléréséhez kulcsfontosságú, hogy fenntarthatóbbá tegyük ennek az ágazatnak a működését. A Schneider Electric a Harvard Business Review Analytic Services kutatásának felhasználásával új elemzést adott ki, amely bemutatja, hogyan érdemes a helyi közlekedési hatóságoknak megtervezni és megvalósítani a jövő közlekedési infrastruktúráját.

Száz százalékban megújuló energiát használni nem illúzió

Száz százalékban megújuló energiát használni nem illúzió (Cikk)

A világot két egymással ellentétes megatrend mozgatja: a növekvő népességszám egyre több energiát igényel, ám a növekvő energiatermelés egyre nagyobb mértékben károsítja a környezetet, növeli a széndioxid kibocsájtást. A Phoenix Contact csatlakozott a gazdaság és ipar nagy szereplői által életre hívott ideához, melyet adaptálva igyekszik ezt a két szempontot közös nevezőre hozni.

Borban az igazság, a megújulóban a jövő

Borban az igazság, a megújulóban a jövő (Cikk)

Ehhez mind az öt érzékszervünk kellett: az IPARTY konferencián a legfrissebb energiaipari innovációk és trendek megismeréséhez csak a szemünkre, a fülünkre és a tapintásunkra volt szükség, az esti borkóstoló azonban már a szaglásunkat és az ízlelésünket is igénybe vette. Így zajlott Tokajban az első IPARTY konferencia.

A pandémia felturbózta a home office és az automatizáció forradalmát

A pandémia felturbózta a home office és az automatizáció forradalmát (Cikk)

Az elmúlt két évben a hazai vállalatok 28,8%-a számára az üzleti folyamatok automatizálása jelentette a legnagyobb kihívást; míg 17,1%-uknál az innováció ütemének követése, 11,7%-uknál pedig a hibrid munka szervezése okozta a legtöbb fejtörést

Szakértői hálózat az energetikai okosmegoldásokért

Szakértői hálózat az energetikai okosmegoldásokért (Cikk)

2022. május 12-én a tavasz egyik legexkluzívabb szakmai összejövetelére került sor a Haris Parkban, ahol a Schneider Electric a partnereivel közösen ünnepelte meg az elmúlt évek szakmai sikereit. A szakmai program és a gálaest egyben az áprilisban elindult EcoXpert program egyik fontos állomásának is bizonyult.

A Finder termékek átfogó portfóliója (Cikk)

A TME katalógusában számos terméket találhat a közterek és háztartások ipari automatizálásához és elektromos automatizálási rendszereihez. Ezekben az ágazatokban a pontosság és a tartósság a legfontosabb, ahogyan az ár-érték arány is. Itt lép be a képbe megbízható gyártók egész sora – saját laboratóriumuknak és az univerzális alkatrészek tömeggyártásának köszönhetően jó termékeket kínálnak megfizethető áron.

Vario-X: és a kapcsolószekrény napjai meg vannak számlálva

Vario-X: és a kapcsolószekrény napjai meg vannak számlálva (Cikk)

A Murrelektronik bővíti üzleti modelljét, és a Vario-X-szel az első olyan automatizálási platformot kínálja, amely vezérlőszekrények nélkül, decentralizált módon juttatja el az érzékelőket és működtető egységeket a terepre. A digitális iker költséget és időt takarít meg a tervezés, telepítés, üzemeltetés és szervizelés során.

Digitalizálás 360 fokban 1. rész

Digitalizálás 360 fokban 1. rész (Cikk)

2022-ben már van bizonyos rálátásunk a világjárvány – és kísérő jelenségeinek – az iparra gyakorolt hatásáról. Látjuk, hogy a korábban bevált üzleti modellek mára a versenyhátrány legfőbb okaivá váltak. A korábban elképzelhetetlen szinteket ostromló munkaerőhiány, valamint a logisztikai és energiaköltség, az egyre változatosabb termékmix és a kiszámíthatatlan piac azokat a vállalkozásokat jutalmazza, amelyek a digitalizációs fejlesztéseket nem költségfaktornak, hanem értéknövelő beruházásnak tekintik. Baksai Bianka, a Schneider Electric Zrt. ipari automatizálási menedzsere és Veller Zoltán, a cég termékalkalmazási mérnöke a digitalizálás kezdőlépéseiről és az elérhető célokról beszélt a TechMonitor olvasóinak.

A fenntartható technológiák használata a nyereségességet is növeli

A fenntartható technológiák használata a nyereségességet is növeli (Cikk)

A Schneider Electric szigetszentmiklósi logisztikai bázisán létrehozott Innovation HUB innovációs központnak a legmodernebb energiamenedzsment és épületautomatizálási megoldások bemutatásán túl a szemléletformálásban és az oktatásban is fontos szerep jut. Az Innovation HUB első látogatója Franciaország magyarországi nagykövete, Pascale Andréani volt.

DMP 35 - Automatizált 6-oldalas teljes megmunkálás (Videó)

Ismerje meg a DMG MORI gépcsalád legújabb és egyben a saját kategóriájának legerősebb tagját! A WH 3 Cell holisztikus automatizálási megoldásnak köszönhetően a DMP 35 géppel az alkatrész teljes megmunkálása elvégezhető, ami óriási mértékben növeli az gépkezelő nélküli gyártási képességeket és a termelékenységet. Teszi mindezt minimális, mindössze 3,15 m²-es alapterület mellett. Ez a megoldás döntő versenyelőnyt biztosít a jövőre nézve az olyan iparágak számára, mint az orvosi technológia. Tekintse meg, hogy miként használhatja a DMP 35 és a WH 3 Cell rendszereket a saját üzemében!

PGN-plus-P: a mérce mindig mérce marad. Csak akkor hiszünk a számoknak, ha mi magunk mértük meg azokat! (Videó)

Uwe Heinz a PGN-plus-P megfogó termékjellemzőire vonatkozó követelményekről és ezek teszteléséről beszél. A 34 éve a SCHUNK-nál dolgozó Uwe Heinz a megfogórendszerek minőségirányítási igazgatójaként a termékek minőségéért felel. Az átfogó tartóssági és terepi teszteket végző szakember viccesen kínzókamraként írja le műszaki laboratóriumunkat.Tekintse meg az alábbi videót, hogy bepillantást nyerjen a kínzókamra működésébe, amely az iparág számára legfontosabb terméktulajdonságokat vizsgálja.

SCHUNK EGP megfogó kis alkatrészekhez a PCR-tesztek kiértékeléséhez (Videó)

Teljesen automatizált kiértékelés robotokkal: öt elektromos kisalkatrész-megfogó a laboratóriumi alkalmazásban, két hattengelyes kollaboratív robottal. Ebből három megfogó a csöveket kezeli, kettő a csavaros kupakot tartja, amíg egy forgóegység nyitja és zárja a csövet a mintavételhez. Az új SoftGrip szoftver funkció pedig gondoskodik a vékony csövek kíméletes kezeléséről.

Az automatizálás dallamai (Videó)

A @Fanuc Hungary stílusos karácsonyi jókívánságai! Élvezzük együtt az automatizálás dallamait!

Nagy teljesítményű és gazdaságos installációs koncepciók IO-linkkel

Nagy teljesítményű és gazdaságos installációs koncepciók IO-linkkel (Cikk)

Az utóbbi években a termelési folyamatok komplexitása folyamatosan nőtt, mivel a modern gépekben és rendszerekben egyre több adatot rögzítenek és kapcsolnak össze. A legfontosabb ezért egy közös kommunikációs standard, hogy egyszerűsödjön a sokféle adat kezelése.

Arduino – mikrokontrollerek mindenkinek!

Arduino – mikrokontrollerek mindenkinek! (Cikk)

Mindenki, aki műszaki érdeklődésű, legalább hallott már az Arduinoról, mivel egyedülálló tulajdonságainak köszönhetően könnyen vált népszerűvé. Napjainkban, a rajongók által létrehozott és kifejlesztett Arduino vállalat állítja fel a szabványokat a csatlakozók és a jelelosztás területén is még a mikrovezérlőket vagy kiértékelő paneleket gyártó hatalmas vállalatok számára is. Mi is az Arduino, és miért vált az oktatás és a prototípuskészítés nem hivatalos irányadójává? És végül: mik az Arduino típusai, mit tudunk vele kezdeni, és hogyan lehet felhasználni saját alkalmazásainkhoz?

Két kilométeres közúti alagút figyelése rugalmasan skálázható PC-alapú vezérléssel

Két kilométeres közúti alagút figyelése rugalmasan skálázható PC-alapú vezérléssel (Cikk)

Az ausztriai Tieschen városában székelő ECOexperts Automation GmbH infrastrukturális rendszerek létesítésére szakosodott. Egyik fő területe az automatizálás és az információtechnológia kombinálása, amelynek során kiemelt figyelmet fordít a biztonsági szempontokra, például a kiberbiztonságra és a nagy területen elosztott, decentralizált alkalmazásokra. A több mint 200 ipari PC-t tartalmazó 2 150 méter hosszú bécsi Kaisermühle-alagút jól példázza, hogy ilyen környezetekhez a Beckhoff moduláris és finoman skálázható vezérléstechnikája a legmegfelelőbb automatizálási környezet.

Új Ixxat Smart Grid Gateway az IEC 61850 és az IEC 60870 szabványokhoz LTE támogatással

Új Ixxat Smart Grid Gateway az IEC 61850 és az IEC 60870 szabványokhoz LTE támogatással (Cikk)

Az Ixxat® SG átjárók lehetővé teszik az ipari automatizálási eszközök és az energiahálózatok közötti kommunikációt. A HMS Networks új verziókkal bővítette az Ixxat SG átjárók termékcsaládját, beleértve a 4G/LTE modemet a mobilkapcsolathoz, valamint a 4 portos Ethernet kapcsolási lehetőségeket, további energiahálózati lehetőségeket biztosítva a felhasználók számára az alállomások és erőművek számára.

Tökéletes rendszer az áramfelügyeletre

Tökéletes rendszer az áramfelügyeletre (Cikk)

A Mico Pro a Murrelektronik innovatív 24-VDC-áramfelügyeleti rendszere. A moduláris felépítés lehetővé teszi a rendszerek pontos összehangolását a konkrét alkalmazással – ez kedvező költség-teljesítmény arányt biztosít maximális helymegtakarítás mellett. A szabadalmaztatott kioldási eljárással a Murrelektronik gondoskodik a gépek legnagyobb fokú rendelkezésre állásáról. További előny a potenciálelosztás integrált koncepciója. Ez jelentősen csökkenti a kapcsolószekrény kábelezését.

237 új modellel bővült zz OMRON Panel Solutions termékkínálata

237 új modellel bővült zz OMRON Panel Solutions termékkínálata (Cikk)

Az iparág legszélesebb Panel Solution kínálata ezennel kiegészül az új kisfeszültségű kapcsolóberendezésekkel (LVSG), megszakítókkal és a Push-In Plus technológiás relé foglalatokkal, amelyek erős rezgésű környezetben is ideálisak.

KUKA robot automatizálja a fröccsöntőgép kezelését (Videó)

A robomotion GmbH egy KR AGILUS sorozatú KUKA robottal kifejlesztett egy rugalmas robotcellát a fröccsöntéshez. A Gindele GmbH vállalatnál most már ezt használják, és ennek segítségével optimalizálják a tartós műanyag evőeszközök többlépcsős feldolgozási folyamatát a dél-németországi Pforzheimban.

Korrózióvédelem és tömítettség - ecsetvonásról ecsetvonásra (Videó)

A karosszéria ragasztó -és tömítőanyagainak felvitele a németországi Daimlernél korábban manuális folyamat volt, amelyet három műszakos üzemben végeztek. Mostantól a KUKA érzékeny automatizálási megoldásának köszönhetően két robot gondoskodik a fontos korrózióvédelemről és a Mercedes-Benz karosszériák tömítettségéről. Különlegessége az érzékeny KUKA LBR iiwa könnyűépítésű robot és a KR 60 hattengelyes robot kombinációja.

Alkatrészek gyártása KUKA robotokhoz, KUKA robotokkal (Videó)

A KUKA saját robotjainak gyártását is automatizálja. Nagy rugalmasság a legkisebb helyen: ez jellemzi a 10-es csarnok automatizálási megoldást, ahol a KUKA 14 különböző alkatrészt gyárt a KUKA robotokhoz KUKA robotokkal. Az üzemben az alkatrészek pufferelése lehetővé teszi a maximálisan nyolcórás, ember nélküli üzemelést. Miközben a Sprint berendezés – egy automata esztergagép – néhány perc alatt elkészíti a robotalkatrészeket a fűrészelt munkadarabokból, addig a szomszédos CTX automata eszterga és marógép kb. 30 perces ciklusidővel munkálja meg az öntvényeket és a fűrészelt munkadarabokat.

Automatizált „pick-and place” alkalmazások KUKA AGILUS kisrobottal (Videó)

Annak érdekében, hogy tehermentesítsék a szakképzett munkaerőt a monoton behelyezési és kiszedési feladatoktól, a DANNORITZER Medizintechnik GmbH & Co. KG vállalatnál az MRC flextray robotcellát alkalmazzák. Ezt a gépet a wbt automation integrátorvállalt fejlesztette ki és egy KR AGILUS sorozatú KUKA KR 6 R900 robottal szerelte fel.

KUKA LBR iiwa: új kollégák a Ford kölni gyárában (Videó)

Rugalmas, szenzitív és tanulékony: A KUKA LBR iiwa könnyűépítésű robot előnyeiről most a Ford kölni gyárának dolgozói is meggyőződhetnek. Az új robotasszisztensek átveszik a karosszéria-gyártásban a szigetelőanyag-felvitel munkafolyamatának végrehajtását, ezáltal az emberekkel karöltve, védőkerítés nélkül segítik elő a tehermentesítést.

A KUKA kisrobotok a legszűkebb helyen is hegesztenek (Videó)

A „Welding To Go“ (WTG) 1200 cellában egy KR AGILUS sorozatú KUKA KR 6 R700 sixx robot hegeszt. A mini robotcellát a Paul von der Bank GmbH nevű integrátor cég fejlesztette ki. Az 1200x800 mm-es Euro raklapnyi méretével a WTG 1200 cella a legkisebb védőgázas hegesztésre szolgáló robotcella a piacon. A cellába – az ügyfelek igényeitől függően – beépíthető a KR AGILUS sorozat bármelyik, a feladathoz ideális kisrobotja. A rugalmasságot lehetővé teszi a nyílt operációs rendszer és a sokoldalúan bővíthető programozási környezet. A cellában egy 6 kg teherbírású és 706 mm hatótávolságú KR 6 R700 sixx robot végzi a munkáját. A KR AGILUS sorozat robotjait következetesen rendkívül magas munkavégzési sebességre tervezték. A WTG 1200 tolóajtói választás szerint automatikusan vagy manuálisan nyithatók. Ezt követően helyezi be a dolgozó a részegységeket a hegesztőberendezésbe. Az ajtó bezárását követően kezdi el a robot a hegesztést. Automatikus gyártás közben a gépkezelő manuálisan előkészítheti a következő részegységeket. Ezáltal a mini robotcella a termelés egyértelmű, akár max. 50 százalékos növeléséhez vezetett. A kisrobot ismétlési pontosságának köszönhetően a hegesztési varratok minősége is egyértelműen javult.

Alpesi nyitány a szerszámgépiparban (Videó)

70 high-tech géppel – köztük két világpremierrel – összesen 7 500 m2 kiállítótéren várta sok ezer látogatóját a japán-német gépgyártó óriás január 22-26. között a hagyományos pfronteni házi kiállításon. Az ötnapos rendezvényen mutatkozott be először a nagyközönség előtt a kompakt DMP 70 megmunkálóközpont, a LASERTEC 125 Shape lézergép, valamint az innovatív gyártási folyamatok, például az additív gyártás újdonságai.

Legyen öt lépés előnyben az SMC-vel

Legyen öt lépés előnyben az SMC-vel (Cikk)

Éjjel-nappal működő gazdaságunkban az ipar azért küzd, hogy a folyamatosan növekvő energiaigényt ki tudja elégíteni. Globális piacvezető automatizálástechnikai vállalatként felelősnek érezzük és elköteleztük magunkat aziránt, hogy partnereinkkel együttműködve hatékonyabbá tegyük termelési folyamataikat, és csökkentsük a fellépő veszteségeiket.

Ha az élet citrommal kínál, csinálj belőle limonádét

Ha az élet citrommal kínál, csinálj belőle limonádét (Cikk)

Rugalmasnak maradni az egyik legnagyobb kihívás a vállalatok számára. Ide tartozik az üzletmenet folytonosságának biztosítása, egy katasztrófa utáni helyreállítás, de még az egyszerű változásmenedzsment is. Bárhogy is nevezzük, rugalmasság alatt a veszélyekhez és a jövőbeni működést fenyegető tényezőkhöz való alkalmazkodást értjük.

Okostelefonnal vezérelhető kisrobotok (Videó)

Napjainkban a vállalkozások az intelligens hálózatoktól nagyobb termelékenységet és rugalmasságot várnak el. A robotok ebben kulcsszerepet játszanak. A robotok a felhőn keresztül válnak az intelligens gyártási folyamat szereplőivé. A robomotion GmbH és a SOTEC GmbH robotalkalmazása lehetővé teszi a KUKA KR 3 AGILUS okostelefonnal történő, vezeték nélküli vezérlését.

Bővül a lapra és táblára szerelhető C&K kapcsoló-portfólió

Bővül a lapra és táblára szerelhető C&K kapcsoló-portfólió (Cikk)

Az RS Components (RS) bejelentette, hogy a piacvezető gyártó, a C&K jelentősen bővíti kapcsolótermékeinek választékát, amelybe beletartoznak a táblára és a nyomtatott áramköri lapra történő szerelésre szolgáló eszközök is. A C&K vállalatot 1928-ban alapították, amely a világ egyik legmegbízhatóbb márkanevét jelenti a kiváló minőségű elektromechanikai kapcsolók területén.

Így teszi okosabbá az épületeket az IoT

Így teszi okosabbá az épületeket az IoT (Cikk)

Egy kutatás szerint az épületekben használt intelligens eszközök száma 2020-ra meghaladja a 4,4 milliárdot. A tendencia nem meglepő, hiszen az okos, egymással és a központi irányító rendszerekkel kommunikálni képes készülékek számos szinten képesek hatékonyabbá tenni a működést, valamint egyszerűsíteni a létesítmények üzemeltetéséért és karbantartásáért felelős szakemberek munkáját. A Schneider Electric szakértői bemutatják, hogyan és milyen területeken járulnak hozzá ezek a berendezések az okosépületek kialakításához, ezzel együtt pedig a még kényelmesebb és környezettudatosabb működéshez.

Nagy energiahatékonyságú teljesítmény-félvezetők az RS kínálatában

Nagy energiahatékonyságú teljesítmény-félvezetők az RS kínálatában (Cikk)

Az RS Components (RS) bejelentette, hogy kínálatában a Power Integrations két új teljesítmény-félvezető termékcsaládja is elérhetővé válik. Az RS integrált védelmi funkciókkal ellátott, nagy energiahatékonyságot biztosító új kínálata az offline kapcsoló IC-k LinkSwitch™-TN2 termékcsaládjával, illetve a teljesítménytényező-korrekciós (PFC) IC-k HiperPFS™-4 termékcsaládjával bővül.

Pro-face termékekkel bővül az RS HMI-portfóliója

Pro-face termékekkel bővül az RS HMI-portfóliója (Cikk)

Az RS Components (RS), a mérnökök globális beszállítójának kereskedelmi márkája a Pro-face legnépszerűbb ipari automatizálási eszközeinek termékcsaládjával bővítette HMI (ember-gép felület) termékeinek széles portfólióját, többek között a GP4100 sorozat 10 érintőképernyője, illetve az LT4000M sorozat két érintő PLC-je is az újdonságok között szerepel.

Automatica kiállítás 2018 (Videó)

Júniusban újra nyit a smart automatika és robotika vezető vására. A kétévente megrendezésre kerülő kiállítás 2016-ban 47 ország 833 kiállítójának tette lehetővé a bemutatkozást 66 ezer négzyzetméteren, amit mintegy 100 ország 43 052 látogatója tekintett meg személyesen.

Lapp-újdonságok az SPS IPC Drives kiállításon

Lapp-újdonságok az SPS IPC Drives kiállításon (Cikk)

Az elektronikus automatizálási rendszerek és alkatrészek teljes spektrumát lefedő szakkiállításon mutatkoznak be a Lapp-csoport ipari ethernet switchei és új szervovezetékei.

Bosch Rexroth Hungary (Videó)

Globális partnerként a Bosch Rexroth világszerte csúcstechnológiával és egyedülálló iparági tapasztalattal támogatja a gép- és berendezésgyártókat. A világon több mint 33 700 munkatárs dolgozik testreszabott, biztonságos és hatékony alkalmazások fejlesztésén. Fő tevékenységek: ipari és mobil hidraulika, lineáris mozgatás- és szereléstechnika, villamos hajtások és vezérlések területén elemek értékesítése; hidraulikus és automatizálási rendszerek gyártása, tápegységgyártás, szerviztevékenység, oktatóközpont

DMG MORI Technical Press Conference, EMO Hannover 2017, 2017. szeptember 19. (Videó)

Hannoveri sajtótájékoztatóján a 2. pavilont teljesen elfoglaló DMG MORI a fémmegmunkálás és digitalizálás terén betöltött vezető szerepét kívánta demonstrálni.

Új szintre emelt okosotthonok

Új szintre emelt okosotthonok (Cikk)

Az Amazon Alexa piacvezető otthonautomatizálási funkciói és a Sonos vezeték nélküli hangrendszere további előnyökkel bővíti az ABB AbilityTM részét képező ABB-free@home otthonautomatizálási termékeket és megoldásokat.

APC áramvédelmi szoftverek a Nutanix hiperkonvergens megoldásokban (Cikk)

A Schneider Electric bejelentette, hogy az APC PowerChute™ Network Shutdown 4.2-es verziójú áramvédelmi szoftver megszerezte a Nutanix felhőmegoldásokat kínáló vállalat Ready Core Management & Operations (kezelési és működtetési) tanúsítványát, ezért biztonsággal alkalmazható a Nutanix ESXi és a Hyper-V hiperkonvergens infrastruktúrákban. Ennek köszönhetően a szállító partnerek, illetve az ügyfelek egyszerűbben helyezhetnek üzembe hiperkonvergens környezeteket, hiszen nincs szükség a két megoldás kompatibilitásának előzetes ellenőrzésére.

Az ipari biztonság bevált gyakorlatairól ad útmutatást a Rockwell Automation

Az ipari biztonság bevált gyakorlatairól ad útmutatást a Rockwell Automation (Cikk)

Az ipari automatizálás vezető vállalata bemutatja az átfogó ipari biztonsági program kiépítésének három fő lépcsőfokát

Gigaberuházást nyert a Schneider Electric (Cikk)

A Schneider Electric versenytárgyalásos eljárás keretében 2016 végén elnyerte a Samsung SDI elektromosautó-akkumulátorok hazai gyártóüzemére kiírt pályázatát.

Egyszerűbb felügyelet az adatközpontokban

Egyszerűbb felügyelet az adatközpontokban (Cikk)

A Schneider Electric, az energiamenedzsment és az automatizálás nemzetközi szakértője bejelentette, hogy elérhetővé vált az adatközpontok fizikai környezetének felügyeletére készült NetBotz™ 250 berendezés.

Műanyagipari sikersztori (Videó)

A Pepperl+Fuchs cégcsoport az elektromos robbanásvédelem és szenzortechnika éllovasa több, mint 70 éves szakmai tapasztalattal. Veszprémi üzemében 2008 óta használ FANUC ROBOSHOT-okat kihívást jelentő termékei gyártásához.

Villamos robbanásvédelmi berendezések

Villamos robbanásvédelmi berendezések (Cikk)

Szinte számtalan különböző példa található a robbanásveszélyes alkalmazásokra. A robbanásbiztos alkatrészek és egyedi rendszerek átfogó portfóliójának köszönhetően a Pepperl+Fuchs gyakorlatilag minden elvárás és követelmény számára optimális megoldást tud kínálni.

Svéd külső, francia belső

Svéd külső, francia belső (Cikk)

Mitől lehet intelligens egy iroda? Miként hasznosítható a munkahelyen a napenergia vagy az esővíz? Többek között ezekre a kérdésekre ad választ Budapest új irodaépülete, a Nordic Light, amely jelenleg az egyik legmodernebb és leghatékonyabb irodaháznak számít az országban.

Még jobban megéri a megújuló

Még jobban megéri a megújuló (Cikk)

A modulrendszerű mikrogrid skálázható, konténeres megoldás, amelyet könnyű szállítani, gyorsan és biztonságosan lehet telepíteni és üzembe helyezni.

Új megoldások a barcelonai IoT-világkongresszuson

Új megoldások a barcelonai IoT-világkongresszuson (Cikk)

A Schneider Electric, az energiamenedzsment és az automatizálás nemzetközi szakértője bejelentette, hogy Gyémánt fokozatú szponzorként vesz részt október 25. és 27. között Barcelonában az idén második alkalommal megrendezésre kerülő IoT-megoldások világkongresszusán (IoT Solutions World Congress, IoTSWC16).

Adatszüret: 3 módszer a sikeres információfeldolgozáshoz

Adatszüret: 3 módszer a sikeres információfeldolgozáshoz (Cikk)

Az őszt sokan az elmúlás, a lezárás időszakának tartják, pedig számos dolog épp ekkorra érik be a természetben, és ekkor kapnak új erőre az üzleti vállalkozások is. Szeptemberrel kezdetét veszi a szüreti időszak, ilyenkor a gyümölcsöskertekben a duzzadó termésektől roskadozó fákat nézve sokszor már-már reménytelen vállalkozásnak tűnhet begyűjteni minden értékes példányt.

Mi található a világ legfenntarthatóbb épületében?

Mi található a világ legfenntarthatóbb épületében? (Cikk)

Az amszterdami Edge irodaépület, amelyet méltán neveznek a jövő épületének is, ABB-technológiát alkalmaz a menekülési útvonalak megvilágítását biztosító korszerű rendszerében.

Földrengésálló kapcsolószekrények (Cikk)

A Schneider Electric, az energiamenedzsment és az automatizálás nemzetközi szakértője bejelentette, hogy nemrégiben Magyarországon is elindította AdvanPrisma nevű projektjét, melynek keretében a vállalat megújítja Prisma Plus kisfeszültségű villamosenergia-elosztási szekrénykínálatát. Az új fejlesztések következtében a Prisma Plus G és P típusú szekrények ergonomikus funkciókkal gyarapodnak, és kialakításuk is robusztusabb, melynek köszönhetően minden körülmények között működőképesek maradnak. A szekrények továbbá az IEC 60068-3-3 szabványnak megfelelően elérték a 2G földrengésállósági értéket a magasabb fokú biztonság érdekében.

Állják a sarat az új poliészter szekrények

Állják a sarat az új poliészter szekrények (Cikk)

A Schneider Electric, az energiamenedzsment és az automatizálás nemzetközi szakértője bemutatta továbbfejlesztett ThalassaTM poliészterszekrény-családját, amely maximálisan alkalmazkodik a megnövekedett igényekhez és a legújabb piaci trendekhez, így ellenáll a szélsőséges környezeti hatásoknak is. A Thalassa modellek emellett megfelelnek a szigorú környezetvédelmi előírásoknak és a folyamatosan fejlődő, változatos alkalmazásoknak is.

Energiafüggetlenség automatizálva

Energiafüggetlenség automatizálva (Cikk)

Az ABB teljes körű automatizálási megoldást szállít a világ első hordozható, napenergiára és dízel-/gázmotoros energiatermelésre alapozott mikrogridjéhez, a SunSHIFTTM-hez. A moduláris hibrid energetikai rendszert úgy alakították ki, hogy távoli, elszigetelt területeken élő energiafogyasztók igényei függvényében gyorsan lehessen telepíteni, lebontani és áttelepíteni új helyszínekre.

Magyar nyelvű weboldalt indított a Murrelektronik

Magyar nyelvű weboldalt indított a Murrelektronik (Cikk)

A Murrelektronik új, magyarországi webes jelenlétét az ügyfélkapcsolat hatékonysága és a professzionális webshop jellemzi.

Gotthárd-alagút 2016

Gotthárd-alagút 2016 (Cikk)

A világ leghosszabb vasúti alagútját, a svájci Gotthárd-alagutat hivatalosan a svájci kormányzat védnökségével szervezett nemzetközi ünnepség keretében nyitották meg a tegnapi napon.

Nagyobb rálátás az adatközpontokra (Cikk)

A Schneider Electric bejelentette a StruxureWare Data Center Operation 8.0 verzióját, amely a korábbi, StruxureWare for Data Centers adatközponti infrastruktúra menedzsment (DCIM) megoldás továbbfejlesztett változata.

Velence védelme

Velence védelme (Cikk)

Az ABB modern, integrált automatizálási és villamos energiaelosztási megoldást szállít az elmúlt 100 év legnagyobb közműfejlesztési projektjéhez Olaszországban.

Ipar 4.0 a gyakorlatban 1. rész

Ipar 4.0 a gyakorlatban 1. rész (Cikk)

Napjainkban, de még a következő évtizedekben is az ipar 4.0 koncepciójának gyakorlati megvalósítása jelenti az ipari automatizálás fő csapásirányát. A Festo ezt nemcsak az elsők között ismerte fel, de a megfelelő termékskála kifejlesztésén túl saját scharnhauseni gyáregységében a koncepció gyakorlatba átültetését is demonstrálja – az emberi tényezőket sem szem elől tévesztve.

Fokozott automatizálás a szekrénygyártásban 2. rész

Fokozott automatizálás a szekrénygyártásban 2. rész (Cikk)

A Rittal egy teljesen új üzletággal – Rittal Automation Systems – bővíti ki meglévő portfolióját a vezérlő- és kapcsolóberendezés építők számára. A vállalat most a Kiesling megoldások palettáját egészíti ki jelentősen. Az eredmény egy átfogó termékcsalád az egyszerű kézi eszközöktől a bonyolult, teljesen automatizált megmunkáló rendszerekig.

„Penge” energiatároló rendszer

„Penge” energiatároló rendszer (Cikk)

A Schneider Electric, az energiamenedzsment és az automatizálás nemzetközi szakértője bemutatta EcoBlade nevű rendszerét, melyet a megújuló energiák tárolása és megfelelő hálózatba integrálása érdekében fejlesztett ki.

Fokozott automatizálás a szekrénygyártásban 1. rész

Fokozott automatizálás a szekrénygyártásban 1. rész (Cikk)

A Rittal egy teljesen új üzletággal – Rittal Automation Systems – bővíti ki meglévő portfolióját a vezérlő- és kapcsolóberendezés építők számára. A vállalat most a Kiesling megoldások palettáját egészíti ki jelentősen. Az eredmény egy átfogó termékcsalád az egyszerű kézi eszközöktől a bonyolult, teljesen automatizált megmunkáló rendszerekig.

Automatizálás ma és holnap

Automatizálás ma és holnap (Cikk)

A 2015. november 24-26 között Nürnbergben rendezett SPS IPC Drives szakkiállításon több mint 1 600 cég ismerteti meg a látogatókat az elektronikus automatizálási rendszerek és alkatrészek teljes spektrumát lefedő legújabb fejlesztésekkel és trendekkel.

Az IoT-innováció szolgálatában (Cikk)

A vállalat a hongkongi és Massachusettsi műszaki egyetemekkel kötött partneri megállapodást, hogy elősegítse az IoT-megoldások (dolgok internete, Internet of Things) fejlesztését és bevezetését.

DXR2 kompakt helyiség-automatizálási rendszer

DXR2 kompakt helyiség-automatizálási rendszer (Cikk)

A Desigo DXR2 révén a Siemens Building Technologies divíziója egy újabb kompakt helyiség-automatizálási megoldással egészíti ki a fűtő, szellőztető és légkondicionáló (HVAC), illetve világítási és árnyékolási rendszerek automatizálására szolgáló termékeinek skáláját.

Harmónia a szolgáltatók és a fogyasztók között (Cikk)

A Schneider Electric, az energiamenedzsment és az automatizálás nemzetközi szakértője bejelentette, hogy a Navigant Research az előkelő negyedik helyre sorolta legújabb kutatásában. Az amerikai piackutató a keresletoldali válaszintézkedéseket (Demand Response, DR) alkalmazó energiaipari vállalatok teljesítményét értékelte a stratégia és a végrehajtás szempontjából.

Fenntarthatóbb, mint gondolták volna (Cikk)

A vállalatot sorozatban második alkalommal tüntette ki „A legfenntarthatóbb CAC 40 minősítésű vállalat” címmel a francia Enjeux Les Echos magazin és az Institut RSE

Festo – SupraMotion 3.0 (Videó)

Több technológiát ismerünk már a tárgyak lebegtetéses pozícióban tartására, vagy éppen mozgatására. A szupravezetők elképesztő tulajdonságai azonban az automatizálás eddig elképzelhetetlen területei felé is megnyitják az utat.

Aki a motorháztetőnél messzebbre is tekint

Aki a motorháztetőnél messzebbre is tekint (Cikk)

A jövő mobilitásához vezető úton a Bosch már ma is komoly sikereket ér el, nem csupán műszaki, de kereskedelmi tekintetben is. A különböző technológiák és szolgáltatások szállítója három irányban keresi a fejlődés lehetőségét: olyan autózást kíván megvalósítani, amely elektromos alapú, automatizált és hálózatba kapcsolt.

Kompakt, megbízható és moduláris

Kompakt, megbízható és moduláris (Cikk)

A beágyazott rendszerek globális piaca évi nyolc százalékkal bővül, jelenleg csak Németországban több mint 20 milliárd eurós piaci forgalmat bonyolít le. A november 11-14 között megrendezett electronica 2014 immár második alkalommal rendez konferenciát a beágyazott rendszerek alkalmazás-orientált megoldásairól és termékeiről, megvilágítva a hardver- és szoftverfejlesztéseket, illetve a komponensek kiválasztásától a rendszertervezésig tartó folyamatot.

Öt éves megállapodást írt alá a Shell az ABB-vel (Cikk)

Az ABB, az energetikai és automatizálási technológiák terén piacvezető cégcsoport, 5 évre szóló, kizárólagos beszerzési megállapodást írt alá a Shell-lel, és ennek köszönhetően a cég világszerte a Shell kizárólagos beszállítója lesz a kisfeszültségű kapcsolóberendezések, a motorvezérlő-központok és a kapcsolódó szolgáltatások terén.

IPAR NAPJAI 2014 a Budapesti Vásárközpontban

IPAR NAPJAI 2014 a Budapesti Vásárközpontban (Cikk)

Az új koncepció lépéseit követve IPAR NAPJAI 2014 néven a Hungexpo Zrt. megszervezi Magyarország legátfogóbb ipari szakkiállítását, amely egy időben, egy helyen ad lehetőséget minden ipari szegmens bemutatására.

Intelligens megoldások, okos gyárak

Intelligens megoldások, okos gyárak (Cikk)

A Hannoveri Vásár kiállítói és látogatói „a lábukkal szavaztak” az ipari növekedés stabilitását illetően. Az „Integrált ipar - következő lépések” mottó égisze alatt közel 5000 kiállító mutatta be technológiai megoldásait a jövő intelligens, önszerveződő gyárainak felépítéséhez és az energiarendszerek átalakításához.

Még több gyártó az online katalógusban

Még több gyártó az online katalógusban (Cikk)

Az EPLAN Data Portal egy központi online adatbázis, amelyre egyre több gyártó és egyre több (jelenleg 47 ezer) EPLAN-felhasználó támaszkodik. A jól előkészített adatokból mindkét fél profitál, mind az alkatrészgyártók, mind a felhasználók. Az adatbázis már 56 gyártó 350 ezer alkatrészadatát tartalmazza.

A piaci kihívások ellenére is rekord árbevétel az ABB-nél (Cikk)

Folytatódik a rövid ciklusú termékek megrendeléseinek pozitív trendje; a nagy megrendelések számának növekedése továbbra is lassú.

Kompakt, nagyteljesítményű CNC DIN-sínen (Cikk)

A PC-alapú CNC nyitottsága lehetővé teszi a felhasználók számára saját know-how-juk integrálását meglévő megoldásokba. A szoftver nagyteljesítményű CPU-kon fut, mint amilyenek például a Beckhoff CX2000 sorozatba épített, beágyazott számítógépei. A CNC-hez valamennyi elérhető mag használatára lehetőséget kínáló opció biztosítja a processzorok optimális kihasználását, és költségmegtakarítást is eredményez, hiszen az összes funkció egyetlen eszközön hajtható végre. A bővíthető hajtástechnika teszi teljessé ezt az átfogó CNC-csomagot. Az AX5000 sorozat alapfelszereltségéhez tartozó nagyteljesítményű szervomotorok mellett szervoterminálok is felszerelhetőek, mint például az egykábeles technológiát támogató EL7201-0010.

Gyárts okosabban, fizess kevesebbet

Gyárts okosabban, fizess kevesebbet (Cikk)

Az Economist Intelligence Unit (EIU) és az ABB közös tanulmánya azokat a kihívásokat ismerteti, amelyekkel a gyártási folyamatokban a nagyobb energiahatékonyságra törekvő ipari gyártóknak kell szembenézniük. A tanulmány egyúttal beszámol az ipari energiahatékonysággal kapcsolatos tendenciákról és kilátásokról is.

A város, amelyben élhetünk

A város, amelyben élhetünk (Cikk)

Mára egyértelművé vált, hogy a fenntartható fejlődéshez kapcsolódó törekvéseket a városokra is ki kell terjeszteni. Az Egyesült Nemzetek Szervezete által közzétett információk szerint 2030-ra tíz emberből hat városban fog élni, míg 2050-re ez a szám tovább növekszik, és tíz emberből hét lesz városlakó.

Lehet 40 százalékkal kevesebb? (Cikk)

A Pepperl + Fuchs egy újonnan kifejlesztett 8 csatornás digitális bemeneti modulja 40 százalékos helymegtakarítást eredményez egyedülállóan kompakt kialakításának köszönhetően.

A SICK szenzorok világa (Videó)

Van úgy, hogy az embert annyira leterhelik a mindennapi munkahelyi feladatok, ha megkérdeznék, mire vágyik igazán, akkor egy különleges kívánság helyett inkább csak azt kérné: minden működjön rendben. A problémamentesség nem csak az egyén alapvető vágya, egy üzem is akkor „érzi jól magát”, ha rendben mennek a dolgok. Többek között ezért sem mindegy, hogy a gyártási és logisztikai folyamatok milyen minőségű eszközökre épülnek.

Ötszáz új munkahelyet teremtett itthon a német vállalat (Cikk)

Stabil üzleti évet zárt a magyarországi Siemens-csoport. A vállalat jelentős megbízásokat teljesített mindegyik szektorában, stratégiai megállapodást kötött a kormányzattal, és a mélyebb hazai gazdasági integráció mellett tovább növelte szerepét az oktatási rendszerben. A cégcsoport pénzügyi eredményeiről november 20-án számolt be Dale A. Martin, a Siemens Zrt. elnök-vezérigazgatója.

Kapacitás- és létszámbővítés az EPCOS-nál (Cikk)

Több mint 3,3 milliárd forint értékű beruházással bővíti meglévő gyártókapacitását a szombathelyi EPCOS Elektronikai Alkatrész Kft., amely a TDK csoport tagja - jelentették be a pénteken Szombathelyen tartott projektindító ünnepségen.

Itthon, a szakmáról

Itthon, a szakmáról (Cikk)

A mai napon nyitotta meg kapuit a Magyarország legnagyobb múltú automatizálási, irányítás- és méréstechnikai szakkiállítása a Magyarregula. A szakvásár három napon át várja látogatóit a budapesti Syma-csarnokban.

Keresés
Bejelentkezés / Regisztráció
AUTOMATIZÁLÁS

Az elektromos megfogók elejtik a munkadarabot?

Lehet a vákuum is gazdaságos

Média Partnerek