"energia" címke cikkei:

10-ből 9-en valósítanának meg energiahatékonysági fejlesztést otthonukban (Cikk)

Nagyon sokan terveznek, vagy valósítottak már meg energiahatékonysági fejlesztést a magyarok közül otthonukban, a Schneider Electric online kérdőívét kitöltők 90 százaléka jelezte ezt. Az izzócsere, valamint a nyílászárók cseréje és a szigetelés a leggyakoribb projektek, de viszonylag sokan cserélik le régi, elavult berendezéseiket is.

Újabb energiaelosztási megbízásokat nyert el a Siemens (Cikk)

Két helyszínen, a Budai Várban és Debrecenben, összesen 22 újgenerációs légmegszakítóval felszerelt elektromos kapcsolóberendezést telepítenek.

Az Atlétikai Világbajnokság zökkenőmentes energiaellátását is Siemens-eszközök segítik

Az Atlétikai Világbajnokság zökkenőmentes energiaellátását is Siemens-eszközök segítik (Cikk)

A versenynek otthont adó Nemzeti Atlétikai Központ a Siemens kis- és középfeszültségű energiaelosztási rendszereit használja.

Az NSK csapágyainak köszönhetően jelentős megtakarítást sikerült elérni egy ércüzemben

Az NSK csapágyainak köszönhetően jelentős megtakarítást sikerült elérni egy ércüzemben (Cikk)

Amikor az NSK a porelszívó ventilátor csapágyaival megoldott egy túlmelegedési problémát egy ércelőkészítő üzemben, azzal éves szinten 88 955 eurós költségmegtakarítást eredményezett. Ez a folyamatos megtakarítás a korábban a hűtéshez szükséges sűrített levegő elhagyásából fakad, az NSK precízen meghatározott csapágy- és kenéstechnológiájának köszönhetően.

Cselekvési terv egy dinamikus és zavaros világban

Cselekvési terv egy dinamikus és zavaros világban (Cikk)

A modern ipari folyamatoknak állandóan alkalmazkodniuk kell a rendkívül dinamikus ütemben változó körülményekhez – ez alól pedig a jelenlegi kissé kiszámíthatatlan időszak sem lehet kivétel. Napjainkban teljesen új értelmet nyert az agilitás, hiszen a vállalkozások „kormányosainak” rendkívül szokatlan körülmények között, példátlan piaci dinamikában és felbolydult ellátási láncokban kell navigálniuk.

Felpörgetnék az energiahatékonysági fejlesztéseket (Cikk)

A világ minden tájáról összesen 46 kormány támogatja azt a célt, hogy az évtized végéig megduplázzák az energiahatékonysági fejlesztések ütemét a fenntartható gazdasági növekedés és a nettó zéró kibocsátás elérése érdekében. A Nemzetközi Energiaügynökség (IEA) előrejelzése szerint idén várhatóan 624 milliárd dollárt fordítanak majd az energiahatékonyságot növelő beruházásokra globális szinten.

Az element14 közösség webináriumokat rendez 'Summer Green Technology' néven (Cikk)

Az element14 közösség három közelgő, a fenntartható technológia használatáról szóló webináriummal folytatja Summer Green Technology sorozatát. Az informatív foglalkozások célja, hogy felvilágosítsák a résztvevőket az energiahatékony eszközök, a leválasztási technológiák és a robusztus ipari útadó jellánc-megoldások előnyeiről a szénkarbonlábnyom csökkentésében és a fenntartható jövő előmozdításában.

Az évtized végére 1800 milliárd dollárt kellene költeni energiahatékonysági beruházásokra (Cikk)

Idén akár 624 milliárd dollárt is költhetnek energiahatékonysági beruházásokra világszerte a tavalyi 600 milliárd dollár után – derül ki a Nemzetközi Energiaügynökség (IEA) előrejelzéséből. A tanulmány szerint a tavalyi 2,2 százalékról 2030-ra 4 százalék fölé kellene emelni az energiahatékonyság növelésének ütemét, így a jelenlegi energiafogyasztás és a károsanyag kibocsátás is az egyharmadával eshetne vissza, sőt még 12 millió új munkahely is létrejöhetne. A Nemzetközi Energia Ügynökség 8. Éves Globális Energiahatékonysági Konferenciáját 2023-ban a Schneider Electric-kel közösen szervezte meg Versailles-ban.

Bárki az energiaátmenet aktív résztvevője lehet (Cikk)

Az energiaátmenet aktív résztvevője válhat bárkiből a Schneider Electric, a Nemzetközi Kereskedelmi Központ és az Atelier 21 nevű francia civil szervezet új, képzési kezdeményezésének köszönhetően. A „Legyél az energiaátmenet résztvevője” címet viselő ingyenes tanfolyam már elérhető angol nyelven, a későbbiekben pedig további nyelveken is hozzáférhető lesz. A tanfolyamra június 12-ig lehet jelentkezni.

Energiahatékonyság: ütött az óra a vállalatoknak

Energiahatékonyság: ütött az óra a vállalatoknak (Cikk)

Az emelkedő energiaárak és a CO2-kibocsátás csökkentésének követelménye miatt a vállalatok egyre inkább a fenntartható megoldásokat keresik. A kenőanyagokat ilyenkor gyakran figyelmen kívül hagyják.

Megbízható, skálázható, egyszerű – új taggal bővült az Easy UPS termékcsalád

Megbízható, skálázható, egyszerű – új taggal bővült az Easy UPS termékcsalád (Cikk)

A váratlan áramkimaradásokra és áramingadozásokra érzékeny berendezések mellett a vállalkozások költségvetését is védi a Schneider Electric új szünetmentes tápegysége, az Easy UPS 3-Phase Modular. A megoldás 50-250 kW kapacitást kínál, N+1 skálázható konfigurációval érhető el, és az EcoStruxure™ architektúra támogatása révén távfelügyeleti szolgáltatást is lehetővé tesz.

Rugalmas, hatékony, megbízható – Emparro20-Pro

Rugalmas, hatékony, megbízható – Emparro20-Pro (Cikk)

Az Emparro20-Pro kapcsolóüzemű tápegység, amely a Murrelektronik saját fejlesztése, külön kapható IO-Link adapterrel is felszerelhető. Az IO-Link lehetővé teszi a felhasználók számára a távoli hozzáférést, például a kimeneti feszültség beállításához, a kapcsoló tápegység diagnosztizálásához és a vezérlők zárolásához, hogy megakadályozza a kimeneti feszültség illetéktelen megváltoztatását.

Az element14 közössség elindítja a „Zöld Technológia Nyarát” (Cikk)

A workshopok, képzések, webináriumok, tervezési kihívások és ajándékok nyara segíti a közösség tagjait a zöld technológia megismerésében.

A legmodernebb energiamenedzsment megoldásokkal épül újjá a Notre-Dame (Cikk)

A legmodernebb energiamenedzsment megoldások bevezetésére írt alá együttműködési megállapodást a párizsi Notre-Dame helyreállításáért felelős szervezet és a Schneider Electric. A vállalat a jelenleg legkorszerűbbnek számító energetikai berendezéseket teszi elérhetővé a székesegyház számára, így a helyszíni áramellátáshoz szükséges ezközökön túl az épületben olyan épületirányítási rendszert (BMS) is telepítenek, ami annak energiagazdálkodását és energiafogyasztását is optimalizálja. A Notre-Dame-ot várhatóan 2024-ben nyitják majd meg újra a látogatók előtt.

A modern, zöld adatközpontok felé vezető út (Cikk)

A globális, technológia-központú gazdaság létfontosságú elemei az adatközpontok. Az informatikai vezetők azonban azt is jól tudják, hogy ennek az értékes szolgáltatásnak ára van; a növekvő kapacitásigény kielégítéséhez szükséges költségeket, de az adatközpontok energiafelhasználását is meg kell fizetni. Tavaly az elmúlt öt évtized legjelentősebb energiaár-emelkedését szenvedte meg az európai gazdaság, ezért sem meglepő, hogy a cégek az üzemeltetési költségek csökkentése érdekében preferálni kezdték a nagyobb energiahatékonyságot biztosító megoldásokat. Innen egyenes út vezetett a fenntartható (zöld) adatközpontok felé.

Útmutató egy fenntartható adatközpont megvalósításához (Cikk)

A digitális átalakulás elhozta az adatbőség korát. A nagyvállalatok továbbra is exponenciális ütemben hoznak létre adatokat azért, hogy előnyt kovácsolhassanak az újonnan megjelenő technológiákból. De ehhez olyan helyekre is szükség van, ahol megoldható az adatok tárolása és feldolgozása. Az adatközpontok ilyenek, ám nagy mennyiségű áramot fogyasztanak, amit, ha lehet, optimalizálni és csökkenteni kellene.

Az energiaforradalom most zajlik. Legyen a részese!

Az energiaforradalom most zajlik. Legyen a részese! (Cikk)

A zenon figyeli, vezérli és optimalizálja a megújuló energia előállítására és tárolására szolgáló berendezéseket. Csatlakoztassa az összes berendezést egyetlen alkalmazáshoz, és javítsa a termelékenységet!

Előre nem látható, de kiszámítható

Előre nem látható, de kiszámítható (Cikk)

Sok tápegység létezik. Gyakorlatilag mindegyik stabil 24 V-ot szolgáltat különböző teljesítményszinteken. De a modern gépek tápegységeitől nemcsak tápfeszültség szolgáltatása várható el, hanem egy digitális gyár követelményeihez igazodva az aktuális állapotadataikra is szükség van. Csak ezen állapotadatok folyamatos elemzése alapján lehet ugyanis időben felismerni és kijavítani a vezérlő- és terhelési körök szabálytalanságait, ráadásul az energiatakarékosságot is támogatják.

Út a nettó zéró kibocsátáshoz

Út a nettó zéró kibocsátáshoz (Cikk)

Az ipar fontos része a gazdaságnak, ugyanakkor a környezetre is jelentős és tartós hatást gyakorol. Érdemes tehát újragondolni a számokat. A fenntartható és hatékony termelés a termelési költségek csökkenését is eredményezheti. Használja ki a lehetőséget és ismerje meg a fenntartható gyártás előnyeit, és merítsen inspirációt a gyakorlati sikerekből!

Klímabarát kismegszakítókat dob piacra a Schneider Electric (Cikk)

A Schneider Electric piacra dobja első, újrahasznosított műanyagot tartalmazó kismegszakítóit a Resi9 termékcsalád részeként. Az új termékek több mint 50 százalékban újrahasznosított műanyagból készülnek, gyártásuk során pedig a korábbi modellekhez képest 14 százalékkal alacsonyabb a CO2-kibocsátás.

Akár ötödével is csökkenthető az épületek energiapazarlása (Cikk)

Akár 20 százalékkal is csökkenthető az épületek energiapazarlása a Schneider Electric „EcoStruxure™ Building Operation 2023” megoldásának alkalmazásával. A társaság új rendszerei azon túl, hogy támogatják az épületek energiahatékony működtetését, a szén-dioxid kibocsátás csökkentésében is segítik az üzemeltetőket.

Új eszközöket ad a jövő villamos hálózatának kialakításához a Schneider Electric (Cikk)

Tovább bővítette a jövő villamos hálózatának kiépítését támogató portfólióját a Schneider Electric, a társaság a DISTRIBUTECH International® 2023 rendezvényen mutatta be új megoldásait. A cég fejlesztései támogatják a közműszolgáltatókat a digitális átállás fokozatos megvalósításában.

Lejárt a rozoga síliftek ideje

Lejárt a rozoga síliftek ideje (Cikk)

Most, hogy végre újra előkerülhettek a sílécek és -bakancsok, ráadásul a COVID miatt bevezetett korlátozások sem akadályozzák többé a téli sportok szerelmeseit, az Alpok 26 ezer kilométernyi pályái is újra megtelnek vendégekkel.

Az onsemi energetikai infrastrukturális megoldásai is elérhetőek a Farnell kínálatábn (Cikk)

Az onsemi az innovatív, megbízható és nagy hatékonyságú következő generációs félvezetők terén szerzett több évtizedes tapasztalatával rövidíti le a fejlesztési időt, miközben áttöri a teljesítménysűrűségi normákat és csökkenti az energiaveszteséget.

Jelentősen növelhetik energiahatékonyságukat az adatközpontok (Cikk)

Teljes mértékben megújuló energiaforrásokra állítaná át adatközpontját a Terra Cloud, emellett jelentősen növelné energiahatékonyságát egy új folyadékhűtéses technológiával. A többek között felhő- és szerverelhelyezési szolgáltatókat kínáló, ügyfeleinek 20-30 százalékos megtakarítást hozó céget a Schneider Electric támogatja zöld törekvései megvalósításában.

Energiahatékonyabbá vált az üveggyártás

Energiahatékonyabbá vált az üveggyártás (Cikk)

Évente 3,8 milliárd üvegterméket gyárt az osztrák Stoelzle Glass Group. Míg korábban csupán a vállalat költségeinek 10 százalékát tették ki az energetikai kiadások, addig ez az arány 30 százalékra nőtt, így nem volt kérdéses, hogy hatékonyabbá tegyék a termelésüket.

Energetikai fordulat BESS rendszerekkel (Cikk)

Hogyan építsünk megbízható operációs és felügyeleti megoldásokat nagyméretű akkumulátoros energiatároló rendszerek számára?

Mikrogriddel karbonmentesít a Siemens

Mikrogriddel karbonmentesít a Siemens (Cikk)

Az olasz Siemens-központ 50 százalékkal csökkentette CO2-kibocsátását, 2030-ra pedig elérheti a nettó szénmentes működést az okos energiafelhasználást biztosító mikrogrid technológiával.

A Schneider Electric innovációjával zöldít a Renault (Cikk)

A Schneider Electric forradalmi újítását, az SF6 gáz helyett tisztított levegőt használó SM AirSeT középfeszültségű kapcsolóberendezéseket alkalmazza a franciaországi Flins-ben található Refactory üzemében a Renault Group. A megoldás nem csupán a környezetbarát működést támogatja, hanem egyszerűbb telepítést, szétszerelést és újrahasznosítást is lehetővé tesz alacsonyabb költségek mellett.

Tovább szigorít a Siemens (Cikk)

A Siemens az eddigieknél is ambiciózusabb célokat és még kiterjedtebb beruházásokat jelentett be működésének széndioxid-mentesítésében. A vállalat közzétette azt is, hogy termékeivel és megoldásaival, amelyeket 2022 folyamán értékesített, ügyfeleit megközelítőleg 150 millió tonna kibocsátás-csökkentéshez segítette hozzá. Ez a mennyiség 13-szor nagyobb, mint az értékesített termékek – nyersanyag-kitermeléstől a gyárkapuig érő – teljes gyártási folyamata során keletkező mintegy 12 millió tonna üvegházhatású gázkibocsátás.

Az ipari vállalatok mindössze harmada halad jó úton fenntarthatósági céljai eléréséhez (Cikk)

Az ipari vállalatok több mint fele célul tűzte ki, hogy elérje a nettó zéró üvegházhatású-gázkibocsátást, ugyanakkor kevesebb mint egyharmaduk halad jó úton ahhoz, hogy el is érje ezt – derül ki a Schneider Electric és az Omdia közös kutatásából. A felmérés szerint az energiafelhasználás csökkentése áll leggyakrabban az ilyen kezdeményezések mögött, de a teljesítményük javítása és a költségcsökkentés is fontos motiváció a cégek számára.

A Farnell kínálata a Nordic Semiconductor legújabb energiagazdálkodási chipjét is tartalmazza (Cikk)

A Nordic Semiconductor a modern hordozható vezeték nélküli termékekhez kínált új nPM1100 PMIC-je nagyobb hatásfok/ méret arányt kínál, mint bármely más PMIC-megoldás.

Száz százalékban megújuló energiát használni nem illúzió

Száz százalékban megújuló energiát használni nem illúzió (Cikk)

A világot két egymással ellentétes megatrend mozgatja: a növekvő népességszám egyre több energiát igényel, ám a növekvő energiatermelés egyre nagyobb mértékben károsítja a környezetet, növeli a széndioxid kibocsájtást. A Phoenix Contact csatlakozott a gazdaság és ipar nagy szereplői által életre hívott ideához, melyet adaptálva igyekszik ezt a két szempontot közös nevezőre hozni.

A Siemens szimulációs szoftverével fejleszti energiahálózatát az USA legnagyobb villamosipari szereplője

A Siemens szimulációs szoftverével fejleszti energiahálózatát az USA legnagyobb villamosipari szereplője (Cikk)

Az American Electric Power meglévő védelemszimulációs szoftverét váltja ki a Siemens PSS CAPE megoldásával.

Borban az igazság, a megújulóban a jövő

Borban az igazság, a megújulóban a jövő (Cikk)

Ehhez mind az öt érzékszervünk kellett: az IPARTY konferencián a legfrissebb energiaipari innovációk és trendek megismeréséhez csak a szemünkre, a fülünkre és a tapintásunkra volt szükség, az esti borkóstoló azonban már a szaglásunkat és az ízlelésünket is igénybe vette. Így zajlott Tokajban az első IPARTY konferencia.

10-ből 9 fogyasztó közvetlen kapcsolatot lát az éghajlatváltozás és az emelkedő energiaszámlák között

10-ből 9 fogyasztó közvetlen kapcsolatot lát az éghajlatváltozás és az emelkedő energiaszámlák között (Cikk)

Egyértelmű összefüggést lát a megkérdezett fogyasztók közel 90 százaléka a klímaváltozás és az emelkedő energiaárak között – derül ki a Schneider Electric felméréséből. Sokan tartják fontosnak, hogy olyan otthonban éljenek, mely nettó zéró kibocsátású, vagyis nem bocsát ki annál több üvegházhatású gázt, mint amennyit el is tud nyeli, azonban a megkérdezettek kevesebb mint harmada látja úgy, hogy ilyen ingatlan kialakítására reális esélye is van.

Gazdasági ágazatok klímakockázata – rizikó és lehetőség (Cikk)

A klímaváltozás ma már nem kérdés, hanem tény, ami feladatok sokasága elé állítja a gazdasági szereplőket. A vállalatok működésére és teljesítményére már jelenleg is, de a jövőben még inkább hatással lesz az éghajlatváltozás. A vállalkozások átállását a zöld gazdaságra már nem csupán a piaci elvárások, hanem jogszabályi előírások is sürgetik, a gyors reakció és alkalmazkodás pedig, mint annyi más esetben, itt is versenyelőnyt jelent, de akár a túlélés záloga is lehet. A helyzetet Cserényi Dóra, a BDO tanácsadója és Veisz Ákos, a magyaroroszági BDO ESG üzletágának vezető partnere elemezte.

Az element14 közösség és az OMRON webináriumot rendez az energiagazdálkodási NYÁK relé megoldásokról (Cikk)

A virtuális esemény betekintést nyújt a megújuló energia használat hatékonyságának egy 200A-es NYÁK relé segítségével történő növelésébe.

Siemens technológiával bővült a Diehl Aviation Hungary nyírbátori gyártóüzeme (Cikk)

Új üzemcsarnokkal bővítette kapacitását a Diehl Aviation Hungary Kft. A nyírbátori üzemben többnyire az Airbus A350 XWB és A320-as repülőgépek kabinalkatrészeit gyártják. Az üzem energiaelosztását Siemens-technológia biztosítja.

Több mint egymillió embernek vitt zöld áramot a Schneider Electric (Cikk)

A második negyedévben 1,1 millió embernek biztosított hozzáférést zöld forrásból származó áramhoz a Schneider Electric, és közel 70 ezer érdeklődő vett részt a vállalat energiamenedzsmentet oktató kezdeményezésében. Az energiagazdálkodás és ipari automatizálás digitális átalakításának vezető vállalata fenntartható programja keretében jelentősen növelte a környezetbarát csomagolóanyagok arányát is az április-júniusi időszakban. A Schneider Electric így ismét komoly előrelépést ért el a 2025-ig megfogalmazott fenntarthatósági célkitűzései teljesítésében.

Energiamenedzsment rendszer az energiahatékonysági célok megvalósításához

Energiamenedzsment rendszer az energiahatékonysági célok megvalósításához (Cikk)

Az energia ára napjaink egyik legfontosabb kérdése. Odafigyel-ni az energiára, energiatudatosan, netán energiahatékonyan élni, dolgozni, termelni azonban még mindig nem természetes Magyarországon. Pedig – több nemzetközi kutatás szerint is - pusztán azzal, hogy odafigyelünk az energiafelhasználásra, netán folyamatosan nyomon követjük azt, már 10% körüli megtakarítást lehet elérni.

MEGHÍVÓ a "Jövő energiája az energia jövője" konferenciára (Cikk)

Szeretettel meghívunk minden érdeklődőt legújabb szakmai konferenciánkra az “Energia jövője, a jövő energiája” címmel.

Felkészülés az elkerülhetetlenre

Felkészülés az elkerülhetetlenre (Cikk)

A Cseh Köztársaság Tűzoltó- és Mentőszolgálata többek között a Stäubli 16BL csatlakozókat használja a balesetek vagy tervezett áramkimaradások kezelésében. Használatuk biztonságos és gyors, a velük végzett munkához pedig az elektromos berendezéseken való munkavégzés alapvető képessége is elegendő.

Hidrogén: az energiaátmenet kulcsa

Hidrogén: az energiaátmenet kulcsa (Cikk)

A periódusos rendszer első eleme kulcsfontosságú tényező a közlekedés és az ipar dekarbonizálásában – feltéve, hogy a gázt CO2-kibocsátás nélkül nyerték ki. A szélturbinától a hidrogéntöltő állomásig terjedő értéklánc hosszú, és tele van technikai kihívásokkal.

Csúcstechnológiával csökkentik kibocsátásukat a legfejlettebb ipari cégek (Cikk)

Egyre inkább a fenntarthatóság lesz a fejlesztések meghatározó célja azoknál a termelőcégeknél, akik fejlett ipar 4.0 technológiákat és megoldásokat használnak– derül ki a Schneider Electric és az MIT Technology Review közös kutatásából. Ezek a vállalatok elsősorban szenzorokat és teljesítmény menedzsment eszközöket alkalmaznak, ezáltal több adattal rendelkeznek és hatékonyabban tudják csökkenteni karbonkibocsátásukat.

Újabb megoldás segíti az áramhálózat digitalizációját

Újabb megoldás segíti az áramhálózat digitalizációját (Cikk)

A minél hatékonyabb energiaellátást és az alacsonyabb karbonkibocsátást is segíti a német gyártó legújabb verziójú szoftvere.

Klasszikus dizájn, de kiváló alkalmazkodóképesség (Cikk)

A nagy hatékonyságú HVAC-rendszerek globális vezető vállalatának számító Toshiba bemutatta a már ismert és bevált Digital Inverter termékcsaládjának új modelljeit. A kategóriájában legjobb méret/hatékonyság arányt biztosító kompakt és költséghatékony Digital Inverter Classic ideális bármely kisebb üzleti létesítmény hűtésére és fűtésére.

Akár 60 százalék energiamegtakarítás a legmodernebb kompresszorral?

Akár 60 százalék energiamegtakarítás a legmodernebb kompresszorral? (Cikk)

A Svédországban alapított, csaknem 150 éves Atlas Copcónál a fenntarthatóság mint vállalati célkitűzés már évtizedes hagyományokkal rendelkezik. Nemcsak az a cél, hogy maga a gépgyártó multi minél kisebb környezeti hatással működjön: az általa kínált berendezéseket úgy tervezi és gyártja, hogy az ügyfeleinél is kimutatható energiamegtakarítást és a lehető legkisebb karbonlábnyomot biztosítsanak.

Összeállt a Pepsi és a Schneider Electric

Összeállt a Pepsi és a Schneider Electric (Cikk)

Hiába szeretne egyre több kis- és középvállalkozás megújuló forrásból származó energiát vásárolni a piacon, sokszor már az első lépésnél elbuknak. Egyes szervezetek nem elég nagyok ahhoz, hogy önállóan intézzék a beszerzést, vagy oktatásra, útmutatásra lenne szükségük a megújulóenergia-ügyletek sajátos mechanizmusairól. A PepsiCo és a Schneider Electric által elindított pep+ REnew program célja, hogy a teljes élelmiszeriparban és italgyártásban megoldja ezeket a problémákat. A Schneider Electric a megújuló energia piacának vezető globális tanácsadója.

A Siemens megnyitja az utat az intelligensebb hálózat felé Romániában

A Siemens megnyitja az utat az intelligensebb hálózat felé Romániában (Cikk)

A megújuló energia növekvő aránya világszerte nyomást gyakorol a nem erre tervezett villamosenergia-hálózatokra. Az új igények jelentette kihívásokra digitális technológia bevezetésével válaszolnak a hálózatirányítók. Így tett a romániai Distributie Energie Oltenia (DEO) is, amely a Siemens szoftverével kívánja megoldani az intelligensebb hálózatfelügyeletet.

Energiapazarlás: már most is zsebre megy

Energiapazarlás: már most is zsebre megy (Cikk)

Az élet szinte már naponta írja felül az addigi forgatókönyveket. 2021 végén még olyan véleményekkel lehetett találkozni, hogy az Európát sújtó energiakrízis akár a kontinens vállalatainak elköltözéséhez is vezethet. A világpolitika megváltozásának hatására jelenleg nem sok vállalatvezető települne át a néhány hónapja még vonzónak tartott országokba, de az energiakérdéssel változatlanul (sőt még inkább) foglalkoznunk kell.

Hogyan kell kiszámítani az összterhelést?

Hogyan kell kiszámítani az összterhelést? (Cikk)

Egy adott épület, létesítmény, lakás vagy gyártóüzem összterhelésének kiszámítása látszólag egyszerű dolognak tűnik. Mindazonáltal fontos figyelembe venni az összes készülék összterhelését, valamint a megfelelő hibahatárt betartani, és számos fontos változót szem előtt tartani. Ezenkívül nem szabad megfeledkezni arról, hogy az összterhelést ne keverjük össze az igényelt terheléssel. Kezdjük az elejétől.

3 dolog, amire érdemes figyelni Európában a jelenlegi energiaárak mellett

3 dolog, amire érdemes figyelni Európában a jelenlegi energiaárak mellett (Cikk)

A Schneider Electric, az energiamendzsment és ipari automatizálási megoldások területén vezető multinacionális vállalat magyar szakértői gyűjtötték össze azokat a trendeket, amelyekre érdemes most figyelni az energiapiacon Európában. Az árak emelkedése ugyanis nemzetközi szinten megállíthatatlannak tűnik, de a hatást több tényező is mérsékelheti. Hosszú távú megoldást a minél hatékonyabb energiafelhasználás jelenthet, beleértve a megújuló források használatát – állítja László Dávid, a Schneider Electric budapesti energia- és fenntarthatósági szolgáltatóközpontjának (ESS) szakértője, illetve Feldmájer Benjámin, a cég európai uniós zöld átmenetért (EU Green Deal) felelős magyarországi programmenedzsere.

Éjjel-nappal tiszta áramot biztosít a világ legnagyobb úszó naperőműve

Éjjel-nappal tiszta áramot biztosít a világ legnagyobb úszó naperőműve (Cikk)

Megkezdte múlt év végén az energiatermelést a thaiföldi Sirindhorn-gátnál megvalósított hibrid erőmű. A méretét tekintve világrekorder– csaknem hetven focipályányi területen elhelyezkedő – hibrid erőmű vízen lebegő napelemparkja 45 megawatt, vízerőműve pedig 36 megawatt kapacitásával éjjel-nappal termel áramot, megújuló energiaforrásokból.

300 milliárd dolláros problémát számolna fel a Schneider Electric

300 milliárd dolláros problémát számolna fel a Schneider Electric (Cikk)

Évente világszerte mintegy 300 milliárd dollárba kerül az egyre szélsőségesebbé váló időjárás okozta károk kezelése a vállalkozásoknak, beleértve ebbe az elektromos és víziközmű hálózatok, illetve a közlekedési infrastruktúra működési zavarait. A Schneider Electric új, átfogó megközelítést vázol a jövő infrastruktúráinak kialakítására, amelynek köszönhetően nem csak ellenállóbbak lesznek a közszolgáltatások mögött álló rendszerek, de kezelhetővé válnak a gyors városiasodással járó problémák is.

Jól halad a Siemens okosváros-kísérlete

Jól halad a Siemens okosváros-kísérlete (Cikk)

Európában egyedülálló projekt zajlik Bécsben. Az osztrák főváros Aspern Seestadt városrészében, valós körülmények között tesztelik a jövő energiarendszereit. A cél, hogy valódi épületeken, hálózatokon, üzemeltetők és felhasználók részvételével tegyék próbára azon koncepciókat, amelyek fenntarthatóbbá teszik a városi területek energiaellátását.

A digitális átállás a villamos hálózatokat is elérte (Cikk)

Világszerte 167 millió háztartás, 23 millió vállalkozás lehet képes 2050-ig arra, hogy saját maga is tiszta energiát termeljen. Emiatt a villamos hálózatokat úgy kell átalakítani, hogy alkalmasak legyenek a kétirányú energiaszállításra, ez a jövő a villamosenergia-iparban. A megújuló energiaforrásokkal és a digitális megoldásokkal együtt ez a leggyorsabb út a dekarbonizáció felé – ezt állítja az idén a világ legfenntarthatóbb vállalata címet elnyerő Schneider Electric. Az energiahálózatok átalakítása egyben azt is segíti, hogy a világ megfelezhesse CO2 kibocsátását és elérje célját, a globális felmelegedés 1,5°C alatt tartását. A vállalat az Enlit Europe névre hallgató rendezvényen vonultatta fel újdonságait. Az Enlit Europe az energiaszektor meghatározó eseménye, Milánóban november 30. és december 2. között tartják, mintegy 500 kiállító és 10 ezer látogató vesz részt rajta, és 350 előadó osztja meg gondolatait az energiaszektor jelenéről és jövőjéről.

Az element14 közösség és az MPS a teljesítménytervezésről készít webinárt (Cikk)

Az element14 közösség által szervezett webinár a tagokat jobb energiagazdálkodási tervezés érdekében a legújabb technikákkal ismerteti meg. A webináron megismerhető, miként egyszerűsítik le a legújabb tápegységek a tervezést, valamint hogyan rövidítik le a tervezési ciklusokat és javítják az elrendezést. A webinárium 2021. november 17-én magyar idő szerint 18:00 órakor kezdődik.

Advanced Energy Excelsys tápegységek a Farnell kínálatában (Cikk)

Az Excelsys kisfeszültségű, moduláris tápegységei leegyszerűsítik a rendszerintegrációt, lehetővé téve a rendkívüli megbízhatóságot és teljesítményt igénylő kritikus alkalmazások gyors megtervezését.

A Farnelltől már a Nordic Semiconductor első PMIC-ja is elérhető (Cikk)

Az elektronikai alkatrészek, termékek és megoldások globális forgalmazójaként ismert Farnell a Nordic Semiconductor által gyártott, az az iparág legkompaktabb energiagazdálkodási megoldásával, az nPM1100 Power Management IC (PMIC) és kiértékelő készlettel bővítette portfólióját. A Nordic első energiagazdálkodási terméke már megvásárolható a Farnelltől. Az nPM1100 tipikus alkalmazásai közé tartozik a hordható elektronika, a távirányítók, a személyes orvosi eszközök és az intelligens otthoni érzékelők.

Mean Well átalakítók a vasúti iparághoz

Mean Well átalakítók a vasúti iparághoz (Cikk)

A TME ajánlata számos iparág ügyfeleinek szól. Éppen ezért mindig ügyelünk arra, hogy katalógusunk kiváló minőségű, speciális alkalmazásokhoz tervezett és a vonatkozó szabványoknak megfelelő termékeket tartalmazzon. A megfelelő tanúsítvány gyakran a legfontosabb tényező, amely meghatározza az adott alkatrész kiválasztását.

Átalakítók a leginkább igénybe vett ipari alkalmazásokhoz is

Átalakítók a leginkább igénybe vett ipari alkalmazásokhoz is (Cikk)

A TME már a MEAN WELL új DDR-480 sorozatú átalakítóit is felvette a kínálatba, amelyet ipari, közlekedési vagy távközlési rendszerek nagy teljesítményű alkalmazásaihoz szánnak. A szériát a maximális funkcionalitás szem előtt tartásával tervezték, ugyanakkor ügyeltek a készülék funkcionális értékeire. A DDR-480 sorozat kiváló teljesítményét és nagy hatásfokát (több mint 90%) kis méretekkel kombinálták, ennek köszönhetően ezek a konverterek nagyon korlátozott helyeken is használhatók. A megszerzett engedélyek és tanúsítványok a DDR-480 átalakítókat megbízható megoldássá teszik a legigényesebb alkalmazásokban is.

Kisebb energiaveszteség a transzformátorokban – szigorúbb előírások júliustól

Kisebb energiaveszteség a transzformátorokban – szigorúbb előírások júliustól (Cikk)

Európa-szerte több millió elosztótranszformátor üzemel. Az elektromos hálózat évente többezer berendezéssel bővül. A villamosenergia-iparág azonban súlyos problémával áll szemben: az akár 2%-ot is kitevő energiaveszteséggel.

Az új AMD-alapú Fujitsu PRIMERGY RX szerver gyorsabb adatelemzéseket és értékteremtést biztosít (Cikk)

A Fujitsu az AMD EPYC processzoros Fujitsu PRIMERGY RX2450 M1 szerverrel bővíti x86-alapú szabványos rendszereinek kínálatát. A kétfoglalatos, 2U magas rack-rendszer sokféle feladathoz kínál nagy teljesítményt – kis energiafogyasztás és adatközponti helyigény, valamint rugalmas konfigurációs lehetőségek mellett.

Digitális NZM megszakító az Eatontól

Digitális NZM megszakító az Eatontól (Cikk)

Az Eaton energiagazdálkodási vállalat bevezeti kisfeszültségű NZM megszakítójának következő generációját. Az új eszközt lényegesen könnyebb telepíteni és működtetni – hála a Power Xpert Release (PXR) technológiának, amely növeli a csatlakoztathatóságot, és az integrált mérési funkciók széles skáláját teszi lehetővé. Ennek eredményeképpen a gépgyártók és a rendszerintegrátorok kisebb telepítési költségekkel számolhatnak. Ugyanakkor az olyan további funkciók, mint az integrált ARMS (Arcflash Reduction Maintenance SystemTM / Ívzárlat-csökkentő karbantartási üzemmód) vagy a zóna-szelektivitás, a szabványban előírtnál nagyobb fokú védelmet biztosítanak emberek és gépek számára.

A Toshiba SMMS-u VRF rendszere a kategóriaelső hatékonyság, alkalmazkodóképesség és csatlakoztathatóság pilléreire épül (Cikk)

A teljesen újratervezett, hetedik generációs SMMS optimalizálja a klímarendszert a kereskedelmi egységek minden típusában.

Tippek a vállalati energiahatékonyság javítására

Tippek a vállalati energiahatékonyság javítására (Cikk)

A mai, március 6-ai Energiahatékonysági Világnap már több mint két évtizedes múltra tekint vissza, megünnepléséről egy 1998-as ausztriai konferencián született döntés. Az energiahatékonyság azóta az EU célkitűzéseiben is fontos szerepet kapott, az uniós direktívák az energiafogyasztás csökkentésére vonatkozóan egyre ambiciózusabb célokat tűznek ki. A világnap alkalmából többnyire a végfogyasztók figyelmét hívják fel az energiával való takarékosság kézenfekvő módszereire, de a vállalatok számára az energiahatékonyság talán még fontosabb szempont. Ennek belátásához elég, ha figyelembe vesszük, hogy a termelési költségek átlagosan 10 százalékát az energia teszi ki, de energia-intenzív ágazatokban ez az arány a 40 százalékot is elérheti. A világnap alkalmából a Siemens szakemberei összegyűjtötték, miként csökkenthetik energiafelhasználásukat a hazai vállalkozások.

Új Ixxat Smart Grid Gateway az IEC 61850 és az IEC 60870 szabványokhoz LTE támogatással

Új Ixxat Smart Grid Gateway az IEC 61850 és az IEC 60870 szabványokhoz LTE támogatással (Cikk)

Az Ixxat® SG átjárók lehetővé teszik az ipari automatizálási eszközök és az energiahálózatok közötti kommunikációt. A HMS Networks új verziókkal bővítette az Ixxat SG átjárók termékcsaládját, beleértve a 4G/LTE modemet a mobilkapcsolathoz, valamint a 4 portos Ethernet kapcsolási lehetőségeket, további energiahálózati lehetőségeket biztosítva a felhasználók számára az alállomások és erőművek számára.

Zöld elektromosságra váltanak a Bridgestone gyárak

Zöld elektromosságra váltanak a Bridgestone gyárak (Cikk)

Márciustól kezdődően már megújuló energiaforrásokból fedezi villamos energia szükségletének 100 százalékát a tatabányai Bridgestone gyár. Az átállásnak köszönhetően a Bridgestone tovább csökkenti az európai CO2 kibocsátását. Ezek az erőfeszítések a cég „Így szolgálunk mi” elnevezésű kötelezettségvállalását szolgálják, amelynek az egyik fő pillére a környezetvédelem.

Megerősített szigeteléssel ellátott, nagyfeszültségű, szabályozott DC tápegységek az RS-nél

Megerősített szigeteléssel ellátott, nagyfeszültségű, szabályozott DC tápegységek az RS-nél (Cikk)

Az RS Components (RS) bemutatta a tápegység-specialista TRACO Power nagyfeszültségű szabályozott DC/DC átalakítóinak TRI sorozatát. Elsősorban az ipari, műszerezési és szállítási alkalmazások berendezéseinek tervezésével foglalkozó villamosmérnökök számára tervezett TRI sorozatú áramátalakítók egyesítik a nagy tesztfeszültségeknek ellenálló kifinomult, megerősített szigetelési rendszert a nagy közös üzemmódú jelimmunitással.

Költséghatékony DC-DC áramátalakítók a TRACO Powertől

Költséghatékony DC-DC áramátalakítók a TRACO Powertől (Cikk)

RS Components (RS) bemutatta a TRACO Power 1 W-os és 2 W-os DC-DC átalakítóit, amelyek alkalmazások széles köre számára használhatók, különösen ott, ahol kritikusak a költségek és szigorú helykorlátok vannak.

Energiahatékonyság-növelés a sűrített levegős rendszerekben

Energiahatékonyság-növelés a sűrített levegős rendszerekben (Cikk)

A gyárakban járva gyakran találkozunk azzal a jelenséggel, hogy a dolgozók a sűrített levegős tömlőket kilyukasztva hűtik magukat, mondván, „a levegő ingyen van”. Ez természetesen a sűrített levegő esetében nagyon nem igaz. Az ipar a teljes energiafelhasználásának 20%-át a sűrített levegő előállítására fordítja. A befektetett energiának azonban csak mintegy 15-20%-a az, amiből ténylegesen sűrített levegőt állítunk elő, a többi veszteség. Mindezen számok tükrében érthető, miért kiemelten fontosak az energiahatékonyság növelésének szempontjából a sűrített levegős rendszerek.

TDK-Lambda robusztus tápegység sorozat ipari alkalmazásokhoz

TDK-Lambda robusztus tápegység sorozat ipari alkalmazásokhoz (Cikk)

A 10 modellből álló sorozat 1000 W vagy 1500 W teljesítményű lehetőségeket kínál, valamint szigetelt 5 V 1 A készenléti feszültséget a teljes rendszer-visszaállítások elkerülésére

Új energiagazdálkodási megoldás a hálózat kiegyensúlyozásához

Új energiagazdálkodási megoldás a hálózat kiegyensúlyozásához (Cikk)

Az Eaton energiagazdálkodási vállalat bemutatja Energy Aware nevű frekvenciakiegyenlítő energiamegoldását, amely lehetővé teszi az energiaigényes iparágak számára a hálózat stabilizálását és a megújuló energiaforrások használatának növelését. Az Eaton Energy Aware UPS alapja az Eaton tartalékenergia-technológiája. A megoldást, amelyet az Enel X vállalattal együttműködve sikeresen teszteltek az Eaton dublini központjában, elsőként Írországban fogják alkalmazni, az ír hálózatüzemeltető EirGrid DS3 programjának részeként. A DS3 rendszerszolgáltatási program célja a megújuló energiaforrások integrációja a hálózati frekvencia kezelése révén.

Évente akár 800 tonna szén-dioxid kibocsátást eredményez a webbányászat

Évente akár 800 tonna szén-dioxid kibocsátást eredményez a webbányászat (Cikk)

2018-ban a webbányászati alkalmazások – amelyek a felhasználó böngészőjében futva kriptodevizákat bányásznak profitért – akár 18,8 gigawatt elektromos áramot is fogyaszthattak, derül ki a Kaspersky a webbányászat gazdasági és környezeti hatását vizsgáló kutatásából. Ez a mennyiség nagyjából Lengyelország áramfogyasztási rátájának felel meg, és azt jelenti, hogy a webbányászat környezeti hatása évi mintegy 800 tonna széndioxid-kibocsátását eredményezi.

Energiatudatos UPS: egyaránt előnyös a villamos hálózat és az eredményesség szempontjából

Energiatudatos UPS: egyaránt előnyös a villamos hálózat és az eredményesség szempontjából (Cikk)

A jelenlegi állás szerint az adatközpontok piacán exponenciális növekedésre lehet számítani. Ez nem egy új keletű felismerés. A Microsofttól és az Amazon Web Services-től kezdve, a Google-ig vagy az Apple-ig, a technológia nagyágyúi szüntelenül keresik a telephelyeket és a biztonságos finanszírozást, hogy újabb és újabb adatközpontokat nyithassanak. Ha csak az elmúlt évet nézzük: az Amazon és a Google több új adatközpontot nyitott meg, mint bármely másik internetes vagy felhőszolgáltató.

Új tápegység-sorozatok a gyógyszeripar számára

Új tápegység-sorozatok a gyógyszeripar számára (Cikk)

Az RS Components (RS) nemrégiben jelentette be, hogy kínálatában mostantól elérhető 11 új tápegységsorozat a TRACO Powertől, amelyek mindegyike megfelel a gyorsan növekvő gyógyászati piacok követelményeinek.

A hajók által kibocsátott üvegházhatású gázok mennyiségének csökkentése (Cikk)

A Fujitsu bemutatta a mesterséges intelligenciára (MI) épülő, új Vessel Fuel Optimization (VFO) digitális webszolgáltatását, amellyel a hajózási társaságok csökkenthetik a nagyméretű hajók üzemanyagköltségét és megfelelhetnek az – üvegházhatású gázok kibocsátásának csökkentését célzó – alacsony kéntartalmú üzemanyag használatát megkövetelő előírásoknak. Ráadásul ezt úgy tehetik meg, hogy nem kell bonyolult módon újratervezniük és átalakítaniuk a hajókat, és sem a hajók tulajdonosainak, sem üzemeltetőinek nem kell komoly kiadásokkal számolniuk.

xPole Home: Megjelent az EATON új lakossági termékcsaládja

xPole Home: Megjelent az EATON új lakossági termékcsaládja (Cikk)

Az elektronikus vezérlőrendszerek, az áramelosztás, a szünetmentes tápegységek, valamint az ipari automatizálás területén az Eaton, mint az egyik piacvezető cég örömmel jelenti be az xPole Home sorozat bevezetését. A lakossági védelmi készülékek teljes választékát átölelő xPole Home sorozatra egyaránt jellemző a legmagasabb fokú biztonság és a tervezési hatékonyság, így eleget tesz a lakossági alkalmazásokkal szemben támasztott elvárásoknak.

Megoldás a jövő CO2-semleges, energiafüggetlen gyárának létrehozására

Megoldás a jövő CO2-semleges, energiafüggetlen gyárának létrehozására (Cikk)

Az ABB az ökológiailag hatékony megoldások és szolgáltatások kiterjedt portfóliójával kíván hozzájárulni a gazdaság környezetkárosító hatásoktól mentes további növekedéséhez. Valójában az ABB globális összbevételének immár több mint fele olyan technológiák értékesítéséből származik, amelyekkel a klímaváltozást kiváltó okok ellen a harcol. A társaság célja, hogy ezt a 2018-ban még 57%-os részarányt 2020-ig 60%-ra emelje.

Trendek és igények a modern szünetmentes tápegységek tervezésében

Trendek és igények a modern szünetmentes tápegységek tervezésében (Cikk)

Megtalálni egy adatközpont vagy informatikai környezet megfelelő UPS berendezését sokrétű feladat. A választás során figyelembe kell venni a hatásfokot, a meglévő környezetbe illeszthetőséget, a rendelkezésre állást, a rugalmasságot, az informatikai biztonságot és még sok más tényezőt. A döntés meghozatalának alapjául a szervezet átfogó stratégiájának és a modernizációs beruházási lehetőségeknek kell szolgálniuk.

Hatékony, intelligens, kompakt és csendes

Hatékony, intelligens, kompakt és csendes (Cikk)

A gépek és berendezések informatikai rendszerekkel való összekapcsolása óriási lehetőséget kínál a gumiabroncsok vulkanizálásának sokkal gazdaságosabbá és intuitívabbá tételéhez is.

A Johan Cruijff ArenA 3 megawattos energiatároló rendszere mostantól aktív

A Johan Cruijff ArenA 3 megawattos energiatároló rendszere mostantól aktív (Cikk)

Üzembe állították Európa legnagyobb, középületben működő energiatároló rendszerét, amely újrahasznosított illetve új elektromos jármű akkumulátorokkal működik. A hivatalos megnyitó ünnepséget Udo Kock, Amsterdam városának elöljárója nyitotta meg.

Az intelligens eszközök a túlélés zálogai

Az intelligens eszközök a túlélés zálogai (Cikk)

A környezettudatos szemlélet és a megújuló erőforrások szerepének növekedésével az energiaszolgáltatás jelentős változáson megy keresztül. A technológia fejlődése lehetővé teszi a decentralizált energiatermelésre és -elosztásra való átállást.

Rugalmas, hatékony és fenntartható épületautomatizálás a győri Audiban

Rugalmas, hatékony és fenntartható épületautomatizálás a győri Audiban (Cikk)

A gyárbővítés során az Audi Hungaria is szembesült azzal a kihívással, hogy egy gyárakat átfogó központi felügyeleti rendszert (CCS) hozzon létre. A cél a platformfüggetlenség, az átfogó energiagazdálkodási rendszer bevezetése, illetve a múltbeli és az aktuális adatok célzott és egyszerű értékelése volt. A Kropf Solutions a hatalmas projektet a zenon HMI/SCADA megoldás és a zenon Analyzer jelentéskészítő szoftver alkalmazásával valósította meg.

Új, intelligens vezérlési megoldások a Toshiba kisipari rendszereihez (Cikk)

A flexibilis, intelligens és egyszerű központi vezérlés megkönnyíti klímarendszerek kezelését és csökkenti a költségeket.

Nem a költségkeret szab határt a vállalatok zöld működésének

Nem a költségkeret szab határt a vállalatok zöld működésének (Cikk)

A nemrég megrendezett davosi Világgazdasági Fórumon többek között a világhírű természetfilmes, David Attenborough is felhívta a figyelmet a klímaváltozás veszélyeire, és sürgette a kormányokat, valamint az üzleti élet képviselőit a gazdaság jelenlegi működésének mielőbbi megváltoztatására.

Legyen öt lépés előnyben az SMC-vel

Legyen öt lépés előnyben az SMC-vel (Cikk)

Éjjel-nappal működő gazdaságunkban az ipar azért küzd, hogy a folyamatosan növekvő energiaigényt ki tudja elégíteni. Globális piacvezető automatizálástechnikai vállalatként felelősnek érezzük és elköteleztük magunkat aziránt, hogy partnereinkkel együttműködve hatékonyabbá tegyük termelési folyamataikat, és csökkentsük a fellépő veszteségeiket.

Hatékonyság a szélerőmű-építésben

Hatékonyság a szélerőmű-építésben (Cikk)

A hamburgi WindEnergy szakkiállításon mutatta be a Rittal, hogy a turbinagyártók és erőmű-operátorok hogyan tudják növelni a hatékonyságukat a tervezésben és az erőműépítésben. Az újdonságok között a VX25 szekrény, a Rittal energiatárolási megoldásai, valamint az Eplan együttműködése kapott kiemelt figyelmet.

Felhő alapú felügyeleti megoldások üzleti és lakossági légkondicionáló rendszerekhez

Felhő alapú felügyeleti megoldások üzleti és lakossági légkondicionáló rendszerekhez (Cikk)

A vezeték nélküli adapterek és a mobilalkalmazások lehetővé teszik az üzleti és lakossági légkondicionáló rendszerek okostelefonon vagy táblagépen keresztüli intelligens vezérlését- Toshiba AC HOME Control lakossági vezérlését Toshiba AC HOME Control lakossági alkalmazásokkal, amelyek letölthetők Android és iOS operációs rendszerekhez a Google Playről vagy az App Store-ból - © Toshiba Carrier Corporation

Előregyártott, moduláris adatközpontok energiaellátása

Előregyártott, moduláris adatközpontok energiaellátása (Cikk)

Az edge computing terjedésével az adatfeldolgozás közelebb kerül az adatok keletkezésének helyéhez, elsősorban a kritikus fontosságú adatok azonnali elérhetősége miatt. Ezzel párhuzamosan az előregyártott, moduláris adatközpontok piaca is egyre dinamikusabban növekszik, hiszen a szolgáltatóknak ez esetben is ugyanazt a magas szintű teljesítményt kell nyújtaniuk a helyi, kisebb adatközpontok, mint a nagy szerverparkok számára.

Ha az élet citrommal kínál, csinálj belőle limonádét

Ha az élet citrommal kínál, csinálj belőle limonádét (Cikk)

Rugalmasnak maradni az egyik legnagyobb kihívás a vállalatok számára. Ide tartozik az üzletmenet folytonosságának biztosítása, egy katasztrófa utáni helyreállítás, de még az egyszerű változásmenedzsment is. Bárhogy is nevezzük, rugalmasság alatt a veszélyekhez és a jövőbeni működést fenyegető tényezőkhöz való alkalmazkodást értjük.

Szélturbinában működő adatközpont közel nulla kibocsátással

Szélturbinában működő adatközpont közel nulla kibocsátással (Cikk)

A Fujitsu szerver- és tárolótechnológiájával működik a világ egyik első, közel nulla kibocsátású adatközpontja egy németországi szélturbinában. A WestfalenWIND IT német áramszolgáltató WindCORES kezdeményezése keretében létrejött új hosztingmegoldással a Fujitsu SELECT partnere, a Green IT - Das Systemhaus rendkívül fenntartható és költséghatékony felhőszolgáltatásokat nyújthat ügyfeleinek.

Quint Power DIN-sínre szerelhető tápegységek dinamikus erősítéssel

Quint Power DIN-sínre szerelhető tápegységek dinamikus erősítéssel (Cikk)

Az RS Components (RS) készletében megtalálhatók a legújabb, Phoenix Contact Quint Power DIN-sínre szerelhető tápegységek, melyek egyszerűen elérhetővé teszik az innovatív funkciókat és e helytakarékos tápegységek rugalmas alkalmazhatóságát.

Méretezhető SylSmart világítási megoldások a vállalati piac számára (Cikk)

Az RS Components (RS) okosépület megoldásainak portfólióját a SylSmart világítási megoldásokkal bővítette, melyek a Sylvania átfogó, mégis egyszerű termékcsaládját alkotják az egyszerű specifikálás, gyors telepítés és üzembe helyezés jegyében.

Átfogó XP Power termékskála az RS kínálatában (Cikk)

Az RS Components (RS) bemutatta a DC-DC átalakítók XP Power QSB sorozatát, így mostantól a piacon az RS kínálja az XP Power tápegységeinek legszélesebb választékát.

Energiahatékony, egyidejű hűtés, fűtés és forróvíz előállítás egyetlen rendszerrel

Energiahatékony, egyidejű hűtés, fűtés és forróvíz előállítás egyetlen rendszerrel (Cikk)

A nagy teljesítményű és hatékonyságú légkondicionáló rendszerek globális piacvezetőjének számító Toshiba új melegvíz modult mutatott be a VRF (változó hűtőközeg áramú) légkondicionáló rendszerekhez. A vállalat újonnan kifejlesztett SHRM-e VRF rendszere egyszerre alkalmas hűtésre és fűtésre egyetlen hűtőkörben. A Toshiba új forróvíz moduljaihoz csatlakoztatva az SHRM-e stabil, energiatakarékos és környezetbarát megoldást jelent szaniter alkalmazások forróvíz ellátására – optimális légkondicionálás mellett.

Az Eaton bemutatja az Eaton 91PS UPS sorozatot

Az Eaton bemutatja az Eaton 91PS UPS sorozatot (Cikk)

Az új egyfázisú sorozat a meglévő, háromfázisú Eaton 93PS UPS sorozatot egészíti ki, hogy nagyobb rugalmasságot, rendelkezésre állást és költséghatékonyságot biztosítson.

Alacsonyabb teljesítménytartományra optimalizált változatban is elérhetők a 9SX sorozatú szünetmentes tápegységek

Alacsonyabb teljesítménytartományra optimalizált változatban is elérhetők a 9SX sorozatú szünetmentes tápegységek (Cikk)

A piacvezető energiamenedzsment megoldásokat nyújtó Eaton ma jelentette be, hogy 9SX szünetmentes tápegység családját új, alacsonyabb teljesítményigényekre optimalizált modellekkel bővíti Európában, a Közel-Keleten és Afrikában (EMEA).

Tiszta, okos és megfizethető energia a jövő kulcsa

Tiszta, okos és megfizethető energia a jövő kulcsa (Cikk)

A tiszta energia egyre növekvő térnyerésének elősegítése csak a civil társadalom, a regionális és helyi szintű érdekelt hatóságok, szervezetek, szakmai egyesületek aktív, együttes részvételével valósulhat meg. A Magyar Elektrotechnikai Egyesület (MEE) szervezésében, a 125 éves ELMŰ támogatásával megvalósuló 65. Vándorgyűlés vezérgondolatát mindemellett a digitális transzformáció energiaiparra gyakorolt komplex hatása adta.

Univerzális biztonsági relé speciálisan gépexportőrök számára kifejlesztve

Univerzális biztonsági relé speciálisan gépexportőrök számára kifejlesztve (Cikk)

Az Eaton az új ESR5-NO-31-UC biztonsági relével bővíti portfólióját. A készüléket széles feszültségtartományra tervezték, 24 V-tól 230 V-ig egyenáramra vagy váltóáramra, ezért mind általános használatra, mind különböző vezérlőrendszer-architektúrákhoz alkalmas. Ezért ezek a relék akár 110 V-os vezérlőfeszültséggel is használhatók, amely megfelel az amerikai szabványnak.

Miként segíthetik az adatok az ipart a globális felmelegedés fő forrása elleni harcban?

Miként segíthetik az adatok az ipart a globális felmelegedés fő forrása elleni harcban? (Cikk)

Az ipar digitalizálása óriási lehetőséget teremt, hogy felgyorsítsuk az energiarendszereink átalakítását, stabilizáljuk az éghajlatunkat, és segítsük a gazdaságok alkalmazkodását az új körülményekhez.

Maximális biztonság az energiaelosztásban

Maximális biztonság az energiaelosztásban (Cikk)

Az Eaton bemutatja az új generációs NH rendszerű XNH biztosítós szakaszolókapcsolóját. Biztonságos, költséghatékony és időtakarékos projektek az egyszerű telepítésnek köszönhetően. Az energiaelosztással foglalkozó cég új biztosítós szakaszolókapcsolója egyben az első biztosítékkal ellátott NH kapcsolóberendezés, amely szabványosan csatlakoztatható a SmartWire-DT-hez.

A gépek életben tartása

A gépek életben tartása (Cikk)

Kevés dolog bosszantóbb és drágább a gépek és berendezések nem tervezett leállásánál. A Murrelektronik cég Emparro ACCUcontrol szünetmentes áramforrása a nagy teljesítményű Emparro tápellátási rendszer kiegészítéseként életben tartja a gépeket azzal, hogy áramkimaradás esetén megszakítás nélkül átállítja az ellátást akkumulátoros forrásra. A szünetmentes áramforrásra fordított beruházás gyakran már az első elkerülhető leálláskor megtérül.

Inverter- és optimalizáló megoldás az ABB és a Tigo együttműködésében

Inverter- és optimalizáló megoldás az ABB és a Tigo együttműködésében (Cikk)

Az új együttműködésnek köszönhetően a két cég költséghatékony, modulszintű monitorozást, valamint biztonsági és optimalizálási funkciókat nyújtó megoldást kínál majd világszerte a napenergia-rendszerek felhasználói számára.

Kijevben rendez inspiráló konferenciát a Danfoss az energiahatékony jövőről (Cikk)

Varsó után Kijevben kerül megrendezésre az Engineering Tomorrow konferencia június 15-én. Kijev több mint 4 milliós lakosságával Ukrajna legnagyobb települése és egyben fővárosa. Az energiatakarékos jövőről szóló inspiráló konferencia a 19. században épült Mystetskyi Arsenal gyárban kerül megrendezésre, amely napjainkban már a művészetek és technológiák innovatív kiállítási központjának számít.

Költséghatékony, szekrénybe szerelhető energiaellátás

Költséghatékony, szekrénybe szerelhető energiaellátás (Cikk)

Az RS Components (RS) egyszerűen bővíthető elosztó egységekkel (PDU) bővítette ki kiváló minőségű RS Pro családját, amely költséghatékonyan és minimális megszakítással nyújt rugalmasságot a retrofit teljesítménymérő és a hálózati teljesítményfelügyelő eszközök számára.

Új fegyver a klímaváltozás ellen

Új fegyver a klímaváltozás ellen (Cikk)

Az új megoldás kiterjeszti az eddig megszokott környezeti hőmérséklethatárokat és minden éghajlaton lehetővé teszi a transzkritikus CO2-hűtőrendszerek alkalmazását, ami hatalmas energia megtakarítási potenciált rejt magában.

Megjelent a világ első digitálisan integrált teljesítménytranszformátora

Megjelent a világ első digitálisan integrált teljesítménytranszformátora (Cikk)

A 2018. évi Hannoveri Ipari Vásáron bemutatott ABB AbilityTM Power Transformer (teljesítménytranszformátor) a világon az első digitális teljesítménytranszformátorokhoz tervezett integrált megoldás, amely alapvetően megváltoztatja a transzformátorokkal kapcsolatos fogalmainkat. Az ABB gyáraiból a jövőben kikerülő teljesítménytranszformátorok olyan digitális képességekkel rendelkeznek, amelyek lehetővé teszik a berendezés legfontosabb paramétereinek valós idejű távellenőrzését és elemzését, aminek köszönhetően javul a megbízhatóság, és nő a hálózati eszközök és a villamosenergia-hálózatok kihasználtsága.

94%-os hatékonyságot biztosítanak a záró üzemű chipkapcsolók

94%-os hatékonyságot biztosítanak a záró üzemű chipkapcsolók (Cikk)

Az RS Components (RS) bejelentette, hogy kínálatában megjelenik a Power Integrations offline záró üzemű kapcsoló IC-inek új termékcsaládja, amely akár 94%-os hatékonyságot nyújt, és ideális megoldást jelent a legmodernebb kompakt tápegység-kialakítások esetében.

Prémium hatékonyság, kényelem és teljesítmény a kisipari klímarendszerekben

Prémium hatékonyság, kényelem és teljesítmény a kisipari klímarendszerekben (Cikk)

A+++ energiaosztályú R32 Super Digital Inverter kültéri egységet mutatott be a Toshiba

Okosépületek a maximumon

Okosépületek a maximumon (Cikk)

Ahogy szinte minden insfrastruktúra, úgy az épületfelügyeleti rendszerek működésére is óriási hatással van manapság az IoT. Ahhoz azonban, hogy az épületek üzemeltetői képesek legyenek kihasználni az összekapcsolt technológiák nyújtotta előnyöket és hatékonyan hasznosíthassák a rendelkezésre álló, óriási adatmennyiséget, korszerűbb rendszerekre, valamint naprakész szaktudásra és szakértelemre van szükség.

Ingyen áram aludobozból?

Ingyen áram aludobozból? (Cikk)

Akár egy 30.000 fős kisváros éves áramfogyasztásának költsége is megtakarítható lenne a jelenleg a lerakókra kerülő alumínium italdobozok teljes körű újrahasznosításával. Sajnos azonban a Magyarországon forgalomba kerülő 1 milliárd darab alumínium italdoboz mintegy 58%-a, vagyis közel 8.900 tonna alumínium a kommunális hulladékban vagy hulladékégetőben végzi – derül ki a Returcom Nonprofit Kft. legújabb tanulmányából. Az értékes, végtelenszer újrahasznosítható alumínium ezzel örökre eltűnik a nyersanyagok körforgásából.

Elektromos autók a jövő energiatermelői

Elektromos autók a jövő energiatermelői (Cikk)

Napjainkban mintegy 4 milliárd ember él városokban, és az ENSZ becslései szerint 2050-re további 2,5 milliárddal emelkedik a nagyobb településeken élők száma, 66 százalékra növelve ezzel a városlakók arányát. Az urbanizáció térnyerésével párhuzamosan maguk a városok és a külvárosok is jelentős változáson mennek keresztül, hogy fenntartható életkörülményeket biztosíthassanak lakóiknak. Az átalakulás két alappillére az energia és a közlekedés, amelyek esetében szintén komoly korszerűsítésekre van szükség, hogy elkerüljük a környezetszennyezést és túlzsúfoltságot. A Schneider Electric azokban a fejlesztésekben látja a jövőt, amelyek elősegítik az elektromos autók tulajdonosai és az energiaszolgáltatók közötti együttműködést, és ezzel új üzleti modelleket teremtenek az okos városokhoz.

RS Pro áramátalakítók két új sorozata

RS Pro áramátalakítók két új sorozata (Cikk)

Az RS Components (RS), a mérnökök globális beszállítójának kereskedelmi márkája bejelentette, hogy RS Pro tápegység-kínálatát két új, a tervezőmérnökök számára készült, kompakt, vázra és NYÁK-ra szerelhető áramátalakító-termékcsaláddal bővíti ki, amelyekre három év garanciát vállal.

Napelemes rendszerek üzemeltetési és beruházási költségeinek csökkentése

Napelemes rendszerek üzemeltetési és beruházási költségeinek csökkentése (Cikk)

Az ABB költséghatékony, decentralizált napelemes rendszerekhez tervezett PVS-100/120 típusú, felhőre csatlakozó, háromfázisú string inverter megoldásai mától kereskedelmi forgalomban is megvásárolhatóak.

A szél hajtja majd a Jack Daniel’s malmára a vizet

A szél hajtja majd a Jack Daniel’s malmára a vizet (Cikk)

Éves villamos energia felhasználásnak 90 százalékát szélenergiából fedezi majd a Jack Daniel’s-t is gyártó Brown-Forman a jövőben. A vállalat célkitűzése, hogy 2023-ra 15 százalékra csökkenti az üvegházhatást okozó gázok kibocsátását. Ezért is kötött most megállapodást a Kansas államban található Solomon Forks szélfarmmal.

Alacsony teljesítményekre optimalizált szünetmentes tápegységek

Alacsony teljesítményekre optimalizált szünetmentes tápegységek (Cikk)

Az Eaton ma jelentette be, hogy az alacsonyabb, 8 és 10 kW közötti teljesítményekre optimalizálja a 93PS szünetmentes tápegység (UPS) kínálatát. Az Eaton 93PS a legfejlettebb háromfázisú UPS, amely ideális megoldást nyújt szervertermekben és más kritikus fontosságú informatikai alkalmazásokban, mint például kórházak, kereskedelmi épületek és gyáregységek, melyek számára maximális rendelkezésre állást biztosít, alacsony bekerülési és üzemeltetési költség mellett.

Mi lenne, ha egy intelligensebb adatközpont az intelligens energiaelosztásnál kezdődne?

Mi lenne, ha egy intelligensebb adatközpont az intelligens energiaelosztásnál kezdődne? (Cikk)

Hosszú éveken át az adatközpontok tervezésénél mindössze négy kulcsfontosságú összetevőre koncentráltak a szakemberek: hálózatokra, szerverekre, a szoftverre és az adattároló eszközökre. Azonban ezekben az összetett környezetekben feltétlenül szükség van megfelelő energiaelosztásra is, amiről korábban igen gyakran teljesen megfeledkeztek az adatközpontok tervezési szakaszában. Az Eaton fejlesztőmérnökei hamar felismerték, hogy az intelligens áramelosztási eszközök remek lehetőséget biztosítanak az intelligensebb adatközponti infrastruktúra megvalósításához.

Fejlődés a megújuló energia technológiában

Fejlődés a megújuló energia technológiában (Cikk)

Az előremutató, energiatakarékos és rendkívül megbízható rendszerek tervezésében és gyártásában széleskörű tapasztalatokat szerzett Toshiba bemutatja az 5-ös sorozatú Estia levegő-víz hőszivattyú megoldásokat.

Villamosenergia-hálózatok Frekvencia Megtartó Tartalék (FCR) támogatása

Villamosenergia-hálózatok Frekvencia Megtartó Tartalék (FCR) támogatása (Cikk)

Az üzemeltetők visszatérítést kaphatnak, ha hatékonyan szabályozzák energia-felhasználásukat, mert ennek segítségével elkerülhetőek a hálózati áram-kimaradások.

Legyen naprakész!

Legyen naprakész! (Cikk)

Az új UNO-DM-PLUS sorozat, az ABB egyfázisú inverter-családjának legújabb tagja könnyebb és hatékonyabb megoldást kínál a lakossági célú napelemes rendszerekhez.

Új ABB TRIO string inverter a kereskedelmi és a közüzemi szektor számára

Új ABB TRIO string inverter a kereskedelmi és a közüzemi szektor számára (Cikk)

Az TRIO termékcsalád legújabb tagja, a TRIO-TM egy háromfázisú, 50 és 60 kW névleges teljesítményű string inverteres megoldás, amelyet az ABB a költséghatékony, nagyméretű, decentralizált napelemes rend-szerekhez fejlesztett ki.

Így csökkentse adatközpontja villanyszámláját

Így csökkentse adatközpontja villanyszámláját (Cikk)

Az Európai Bizottság közel 300 EU-s adatközpontot vizsgáló kutatása szerint az adatközponti szektor összesített áramfogyasztása a globális áramfelhasználás 1,4%-át teszi ki, és ez az érték évente 4,4%-kal nő. Egy létesítmény átlagosan 13 684 MWh áramot emészt fel évente, amit az informatikai eszközök, az energiaellátó rendszerek és a hűtés igényelnek. Ezek közül a hűtési rendszer átlagban a teljes fogyasztás 40%-át teszi ki, ezért egyáltalán nem mindegy, mennyire optimális a működése. A szerverparkok energiafelhasználása ezért komoly kihívást jelent az IT-vezetők számára. Hogyan lehet a legjobban spórolni az adatközpontokban? A Schneider Electric most ezt mutatja be.

Precíz vezérlés, hatékony hűtés

Precíz vezérlés, hatékony hűtés (Cikk)

Az iparban alkalmazott hűtési rendszereknek számos követelménynek kell megfelelniük. A fókusz a felhasznált hűtőközeg precíz szabályozásán van, ami a legfontosabb az ipari gyártási folyamatok során. Ugyanakkor a hűtésnek energiahatékonynak, rugalmasnak, megbízhatónak és biztonságosnak, illetve könnyen karbantarthatónak is kell lennie. A Rittal mindezen kívánalmakat a vadonatúj Blue e+ chiller családban gyúrta össze. Az eredmény egy új folyadékhűtő rendszer a gyártóüzemek és szerszámgépek számára, amely új piaci sztenderdeket állít fel.

9,46 milliárd dollárt is érhet a drónok kreatív felhasználása (Cikk)

Az energia- és közüzemi szektorban a drónalapú megoldások piaca globális szinten évente 9,46 milliárd dollárra becsülhető – derül ki a PwC új tanulmányából, amely azt vizsgálja, hogy a pilóta nélküli légi járművek kreatív használata miként befolyásolja a vállalkozások működését.

Az ABB felvásárolja a GE Industrial Solutions-t

Az ABB felvásárolja a GE Industrial Solutions-t (Cikk)

Az ABB bejelentette, hogy felvásárolja a GE globális villamos energetikai megoldásokat szállító üzletágát, a GE Industrial Solutions-t. A GE Industrial Solutions jól megalapozott ügyfélkapcsolatokkal rendelkezik több mint 100 országban, jelentős kiépített bázisa pedig az ABB legnagyobb piacának számító Észak-Amerikában a legkiterjedtebb. A GE Industrial Solutions, amelynek központja Georgia állam fővárosában, Atlantában található, világszerte 13 500 főt foglalkoztat. 2016-ban közel 2,5 milliárd USD árbevételt ért el megközelítőleg 8%-os működési EBITDA-marzs és közel 6%-os működési EBITA-marzs mellett.

Az Eaton bővíti a piacvezető 93PM UPS kínálatát

Az Eaton bővíti a piacvezető 93PM UPS kínálatát (Cikk)

Az Eaton 2017 júliusában jelentette be, hogy tovább bővíti háromfázisú 93PM UPS termékcsaládját, amely jelenleg az egyik legszélesebb választékot kínálja 30-tól egészen az 500 kVA teljesítményű modellekig. A 93PM sorozatra példátlanul rugalmas skálázhatóság, rendkívüli hatékonyság és megbízhatóság jellemző, valamint az attraktív külső is vonzóvá teszi az adatközpontokban való alkalmazásokhoz. Az új modellek választ adnak az iparágra jellemző eltolódásra az egyre növekvő energiaigény felé, valamint moduláris felépítésüknek köszönhetően megfelelnek az adatfeldolgozási központok üzemeltetésének legfontosabb szempontjainak. A 93PM UPS berendezések lehetővé teszik a villamosenergia-felhasználás költségének csökkentését és egyúttal növelik az energiaellátó-rendszer optimális működtetéséhez elengedhetetlen rugalmasságot.

Aktív energiagazdálkodás – buzzwordök és a valóság

Aktív energiagazdálkodás – buzzwordök és a valóság (Cikk)

Mi az az aktív energiagazdálkodás? Hogyan teszi kézzelfoghatóvá az olyan – unalomig ismételt – buzzwordöket, mint a fenntarthatóság, költségcsökkentés, hatékonyságnövelés és környezettudatos működés? A Schneider Electric három hasznos tippet ad a vállalatoknak energiavásárlási, -értékesítési és -felhasználási gyakorlataik javításához, átfogó kezeléséhez és felügyeletéhez, hiszen ezek olyan hasznos adatokhoz biztosítanak hozzáférést, amelyek valós képet nyújtanak a cég teljesítményéről, és segítenek a stratégiai finomhangolásban is.

Villanymotor közel 100%-os energiahatékonysággal

Villanymotor közel 100%-os energiahatékonysággal (Cikk)

Az ABB világrekordot állított fel a szinkronmotorok hatékonysága terén. Az új villanymotorral élettartama során akár félmillió dollár is megtakarítható.

APC áramvédelmi szoftverek a Nutanix hiperkonvergens megoldásokban (Cikk)

A Schneider Electric bejelentette, hogy az APC PowerChute™ Network Shutdown 4.2-es verziójú áramvédelmi szoftver megszerezte a Nutanix felhőmegoldásokat kínáló vállalat Ready Core Management & Operations (kezelési és működtetési) tanúsítványát, ezért biztonsággal alkalmazható a Nutanix ESXi és a Hyper-V hiperkonvergens infrastruktúrákban. Ennek köszönhetően a szállító partnerek, illetve az ügyfelek egyszerűbben helyezhetnek üzembe hiperkonvergens környezeteket, hiszen nincs szükség a két megoldás kompatibilitásának előzetes ellenőrzésére.

Áramlástechnika: fenntarthatóság a kompresszorok esetében

Áramlástechnika: fenntarthatóság a kompresszorok esetében (Cikk)

Bár a párizsi klímacsúcs fontos szerepet tölt be a környezetvédelmi irányelvek kialakításában, az áramlástechnikai iparágra valószínűleg sokkal nagyobb hatást gyakorolnak a korábbi szabályozások: a Montreali és a Kiotói Egyezmény – nyilatkozta Magnus Arvidsson, az SKF Csoport mérnök-üzletkötője.

Generátorindító megoldások a Maxwelltől

Generátorindító megoldások a Maxwelltől (Cikk)

A Maxwell Technologies, a költséghatékony energiatároló és –szállító megoldások globális fejlesztője és gyártója, bemutatta a GSS generátor-indító termékcsaládot. A cég ultrakondenzátor-alapú termékportfóliójának legújabb tagjaként a GSS modul a kereskedelmi és ipari készenléti és tartalék generátorok indítására szolgál.

Svéd külső, francia belső

Svéd külső, francia belső (Cikk)

Mitől lehet intelligens egy iroda? Miként hasznosítható a munkahelyen a napenergia vagy az esővíz? Többek között ezekre a kérdésekre ad választ Budapest új irodaépülete, a Nordic Light, amely jelenleg az egyik legmodernebb és leghatékonyabb irodaháznak számít az országban.

Még jobban megéri a megújuló

Még jobban megéri a megújuló (Cikk)

A modulrendszerű mikrogrid skálázható, konténeres megoldás, amelyet könnyű szállítani, gyorsan és biztonságosan lehet telepíteni és üzembe helyezni.

Varsóban eldőlhet a közép-és kelet európai energiaipar jövője (Cikk)

A vezető európai, fenntartható energiagazdálkodás-innovációs vállalat, a KIC InnoEnergy szeptember 20-án rendezi meg a KICkoff döntőt Varsóban. A díjátadóval egybekötött ingyenes konferencia egyedi ismerkedési lehetőséget nyújt a fenntartható energiagazdálkodás ágazati képviselőinek a közép- és kelet-európai régióban. Itt a látogatók nem csak a legfrissebb innovációkkal ismerkedhetnek meg, de találkozhatnak a szektor legújabb befektetési lehetőségeivel is.

Kettős kihívás előtt a közép-európai közműszolgáltatók (Cikk)

Az energetikai és közművállalatok vezetői között konszenzus van abban, hogy az energetikai szektorban jelentős átalakulás kezdődött el. Öt globális trend együttes hatása az energetikai piaci struktúra átrendeződéséhez és a hagyományos energetikai piaci modell gyökeres megváltozásához vezet. A regionális piaci adottságok – így például a piaci szereplők konzervatív attitűdje és az infrastrukturális háttér – azonban fenntartják a jelenlegi rendszerek stabilitását, illetve lassítják az új piaci struktúra kialakulását – áll a PwC Magyarország közép-európai közműszolgáltatók jövőjét vizsgáló tanulmányában.

Geotermális erőmű épül Battonyánál 116 millió euró befektetésből (Cikk)

Nagyteljesítményű geotermális erőmű épül Battonyánál 116 millió euró befektetésből. A "Dél-Alföldi EGS erőmű" projekt 39,3 millió euró uniós támogatást kapott az innovatív, megújuló energiák előállítását támogató NER300 program keretéből - jelentette be kedden délután Gajda Róbert Békés megyei kormánymegbízott Békéscsabán sajtótájékoztatón.

Mélyre fúrnak a vízért, hogy áramot termeljenek (Cikk)

Projektcéget hozott létre a Pannon Geosolar Kft. és a bonyhádi önkormányzat a geotermikus energia hasznosítására Bonyhádon - közölte a város aljegyzője, Glöckler Ferenc. A Bonyhád Geosolar Kft.-t hárommillió forintos alaptőkével, a bonyhádi önkormányzat tíz százalékos részesedésével alapították meg.

A város, amelyben élhetünk

A város, amelyben élhetünk (Cikk)

Mára egyértelművé vált, hogy a fenntartható fejlődéshez kapcsolódó törekvéseket a városokra is ki kell terjeszteni. Az Egyesült Nemzetek Szervezete által közzétett információk szerint 2030-ra tíz emberből hat városban fog élni, míg 2050-re ez a szám tovább növekszik, és tíz emberből hét lesz városlakó.

Világraszóló verseny (Cikk)

A Schneider Electric negyedik alkalommal hirdette meg az innovatív városienergia-megoldásokra összpontosító Go Green in the City esettanulmányi versenyt. A vállalat nemzetközi elismertségének növekedését jellemzi a világ különböző tájairól – különösen a feltörekvő gazdaságokból – érkező diákok fokozódó érdeklődése az energiával kapcsolatos kérdések iránt.

Földhővel fűtött Audi (Cikk)

A PannErgy Nyrt. hosszú távú geotermikushő-szállításról állapodott meg az Audi Hugária Motor Kft.-vel - közölte a PannErgy december 23-án a Budapesti Értéktőzsde weboldalán.

Ötszáz új munkahelyet teremtett itthon a német vállalat (Cikk)

Stabil üzleti évet zárt a magyarországi Siemens-csoport. A vállalat jelentős megbízásokat teljesített mindegyik szektorában, stratégiai megállapodást kötött a kormányzattal, és a mélyebb hazai gazdasági integráció mellett tovább növelte szerepét az oktatási rendszerben. A cégcsoport pénzügyi eredményeiről november 20-án számolt be Dale A. Martin, a Siemens Zrt. elnök-vezérigazgatója.

Befűtenek Zalában az iparnak (Cikk)

Geotermális energiával fűtött, elsősorban termálvízre alapozott közműrendszert terveznek létrehozni Zalaegerszegen, az északi ipari park üzemeinek fűtésére - közölte november 22-i sajtótájékoztatóján a város polgármestere.

Hogyan spórolnak mások? Nézze meg! (Cikk)

Energiahatékony épületeket nyitnak meg az érdeklődők előtt az ország számos településén a "Hatékony Ház Napok: Nyisson Ön is!" kampány keretében, amelyet a GreenDependent Intézet és szakmai partnerei szerveznek.

Fékezés „igény szerint”

Fékezés „igény szerint” (Cikk)

A gépkocsik fékrendszerei egyre erősebbé váltak az elmúlt évek során, miközben az ABS és ESP technikák jelentősen fokozták a biztonságot. A fékerő növelésére szolgáló vákuumos fékrásegítők technikája azonban szinte változatlan maradt. Mindeddig csupán korlátozott lehetőség nyílt a fékezési és motorfék-fázisok alatti energia-visszatáplálásra, és a vezető pedálerejének megnövelése is csupán egyetlen előre meghatározott mértékig volt megoldható. Mostantól ez másképpen lesz.

Energiahatékonyság most – vagy kudarc holnap

Energiahatékonyság most – vagy kudarc holnap (Cikk)

Hátrányosan hat környezetünkre, az iparra, a fogyasztókra és a társadalom egészére nézve, ha figyelmünket nem az energiahatékonyság felé fordítjuk, figyelmeztet dr. Volkmar Denner, a Robert Bosch GmbH igazgatótanácsának elnöke. Megjegyezte: a kudarc ára magas – a sikerrel járó lehetőségek azonban óriásiak: a kisebb mértékű energiafogyasztás nemcsak a társadalom és a környezet javát szolgálja, hanem a vállalatokét is.

Tiszta, mint a szén? (Cikk)

Megvalósíthatósági tanulmányt készít egy lehetséges magyarországi tiszta szén projektről a Japán Energiagazdasági Intézet (IEEJ) a szigetország energetikai kormányzati szervezeteinek támogatásával - közölte a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium (NFM) június 20-án.

Egy jobb világ, és a hátráltató tényezők (Cikk)

Az ABB a közelmúltban kezdeményezett egy felmérést, amely az energia jövőjével kapcsolatos lehetőségeket és hátráltató tényezőket térképezi fel. A vállalat tavalyi, globális Better World felmérése energetikai szakértők, kormánytisztviselők és pénzügyi vezetők véleményét kérdezte meg ebben a témában. A kérdésekre világszerte 120 ezer válasz érkezett.

Bemutatják, hogyan lehet sokat spórolni (Cikk)

Az idei RENEXPO Central Europe kiállításon tizenkét innovatív energetikai projekt mutatkozik be, amelyek a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium (NFM) és a Nemzeti Innovációs Hivatal (NIH) nyilvános közös pályázatának nyertesei.

Leállítva ártalmasabb a japán reaktor (Cikk)

Évi ezerkétszáz milliárd jenes (mintegy háromezer milliárd forint) költséget ró a japán energiaszolgáltatókra az ország leállított atomreaktorainak fenntartása a gazdasági, kereskedelmi és ipari minisztérium becslése szerint.

Nyerhet, ami hatékony (Cikk)

Támogatja a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium (NFM), valamint a Nemzeti Innovációs Hivatal (NIH) az innovatív energetikai projektek bemutatkozását az idei Renexpo kiállításon.

Világelső a Schneider Electric központja (Cikk)

A vállalat székháza, a HIVE a világon elsőként kapott kiváló BREEAM In-Use International minősítést.

A Schneider újítása (Cikk)

A Schneider Electric új tanulmányában olyan egyedi megközelítést mutat be, amellyel minden eddiginél pontosabban előre jelezhető a Schneider Electric GT500 MVX hálózatra csatlakozó központi inverter várható élettartam-költsége és hosszú távú rendelkezésre állása.

Szélenergiából áramot termel az Apple (Cikk)

A szélenergia tárolását és árammá alakítását lehetővé tévő technológiára benyújtott Apple-szabadalomra bukkant az appleinsider.com szakmai hírportál.

Szlovák energiahatékonysági projekt (Cikk)

A 158 lámpatest teljes cseréjével járó modernizáció révén felére esik vissza a közvilágítás energiaigénye és költségei a szlovákiai Lekéren. Egy szlovák kivitelező és egy magyar lámpatestgyártó vállalattal együttműködésben végrehajtandó fejlesztés során 158 modern, magyar gyártású lámpatestet szerelnek fel a szakemberek, amelyekkel a jelenleg legkevésbé hatékony higanygőzös technológiát váltják majd fel.

LED-es világítás a MikulásGyárban (Cikk)

Az OSRAM energiahatékony LED fénycsövekkel és fényfüzérekkel járult hozzá az idei MikulásGyár adventi kampányához, ezzel is vonzóbbá téve a karitatív akció két budapesti adománygyűjtő bázisát.

Ethernet a kapcsoló és vezérlőberendezésekben (Cikk)

Az energiaszolgáltatók kommunikációs rendszereikben egyre nagyobb arányban alkalmazzák az Ethernet technológiát és az IEC 61850 szabványt. A nemzetközi szabványcsomag intelligens hálózatok kialakítását teszi lehetővé az úgynevezett intelligens elektronikai eszközöket (IED) felhasználó hálózatvezérlési technológiának megfelelően.

Csökkenő villamosenergia-termelés (Cikk)

„A közvetlen ártámogatások helyett érdemes megfontolni a magas hatásfokú kapcsolt villamosenergia-termelés adórendszeren keresztül történő ösztönzését” – mutatott rá Rudolf Viktor, a Magyar Kapcsolt Energia Társaság elnöke az EnKon Tél 2012 rendezvény december 5-i panelbeszélgetésén. 2007-ben még közel 8000 gigawattóra áramot termeltek a hő- és villamos energia együttes előállítására képes kapcsolt erőművek, idén a hazai erőműpaletta legmagasabb hatásfokával rendelkező, modern berendezésekkel termelt áram mennyisége még az 5000 gigawattórát sem éri majd el. Az elnök szerint a tendencia megfordítására a fogyasztói díjtételek emelése nélkül is lehet lehetőséget találni.

Kontroll alatt a teljesítmény és az energiafogyasztás (Cikk)

A hálózat karbantartása, a fogyasztás ellenőrzése, a harmonikus tartalom analizálása alapkövetelmény a villamosenergia-rendszerek folyamatos, hibamentes működéséhez. Ehhez nagy segítség a Metrawatt cég által gyártott, kiemelkedő paraméterekkel rendelkező MAVOWATT 20 hálózati analizátor.

A jövő energia lehetőségei

A jövő energia lehetőségei (Cikk)

Vajon melyek változó világunk globális megatrendjei, és milyen lépéseket szükséges tennünk, hogy elegendő energiához férhessünk hozzá a jövőben is? Az ABB által kezdeményezett online energia-felmérés célja a jövő lehetőségeinek felismerése.

Autómentes ökováros (Cikk)

Nagy ökováros épül a közép-kínai Csengtu város közvetlen szomszédságában - az energiatakarékos, alacsony károsanyag-kibocsátású város a tervek szerint akár teljesen autómentes lehet.

A K&H Bank székház (Cikk)

Frei Imola, magyar származású, Amerikában élő ipari termék- és formatervező mérnök, belsőépítész, 2006 óta LEED akkreditált szakember. Jelenleg a TriGránit Millennium City Center fejlesztés keretében épülő K&H Bank új székházának megvalósításában mint Leadership in Energy and Environmental Design (röviden LEED) tanácsadó vesz részt, mely projekt az arany minősítési fokozat elérését célozta meg. Frei Imolával Kelemen Szilvia beszélgetett.

Környezetbarát „mesterséges világítás”

Környezetbarát „mesterséges világítás” (Cikk)

Speciális kamionok szállították haza Madridból az előkelő hatodik helyen végző ODOO házat, amelyet a Műegyetem diákjai újra felépítettek a BME kampuszán. A dobogós helyezések mellett, a versenyen kívüli „mesterséges világítás” és „belsőépítészet” kategóriákban különdíjakkal tért haza a magyar csapat.

Lekapcsoltatják a kapcsoltakat (Cikk)

A hő- és villamos energia együttes előállítására képes berendezések közel 80 százaléka teljesen kiesik a termelésből, vagy csak minimális óraszámban üzemel majd a jövőben az új jogszabályi előírásoknak és termelői távhőáraknak köszönhetően. Emiatt akár 2000 gigawattóra hazai termelésű áram is eltűnhet a rendszerből. Ez végső soron növeli az ország földgázigényét és az importfüggőséget, ami ráadásul ellentétes az energiastratégiában megfogalmazott célkitűzésekkel is. A hazai erőműpark legmodernebb elemeinek száműzésével a magyar energiatermelés színvonala egy évtizedet lép vissza az időben.

Kézben tartják az energiafogyasztást (Cikk)

A Fujitsu új, felhőalapú megoldásával az európai vállalatok könnyen teljesíteni tudják a jövő energiaaudit-követelményeit. A Fujitsu Cloud Store-on keresztül elérhető Fujitsu Eco Track segítségével egyszerűen és költséghatékonyan lebonyolíthatják az EU energiahatékonysági irányelve értelmében hamarosan kötelező energiaauditokat. A Fujitsu Eco Track a fő újdonságok egyike a müncheni Fujitsu Fórumon.

Két évig megtekinthető az Odoo aktív ház a Műegyetemen

Két évig megtekinthető az Odoo aktív ház a Műegyetemen (Cikk)

Miután a madridi Solar Decathlon versenyen hatodik helyet ért el a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem csapata Odooprojekt című pályázatával, egy aktív házzal, az épületet hazaszállították, és keddtől két éven át megtekinthető Budapesten, az egyetem központi épületének az udvarán.

Az Odoo projektet is díjazták (Cikk)

Idén is tíz pályázó vehette át az építészet és építőművészet kategória Junior Prima Díjait szerdán a budapesti Művészetek Palotájában.

Energetikai megújulás az Ybl Karon (Cikk)

A Szent István Egyetem az Új Széchenyi Terv közel 190 millió forintos támogatásával korszerűsítette a budapesti Ybl Miklós Építéstudományi Kar „A” és „B” épületét. A támogatás lehetővé tette a tetőtéri és a „B” épület nyílászáróinak cseréjét, a tetőtér hőszigetelését, a fűtési rendszer korszerűsítését az elavult kazán cseréjével egyetemben, a világítási rendszer és a hővisszanyerő szellőzés korszerűsítését.

A biztonságon és az energián túl (Cikk)

A Schneider Electric bemutatta az első, villamos végelosztáshoz fejlesztett, komplett nagyteljesítményű moduláris rendszert, az Acti 9-et. A vállalat öt generációs tapasztalattal rendelkező megoldása többet kínál a biztonságos áramellátásnál és az energiahatékonyságnál: ez a legrugalmasabb és legátfogóbb koordinált kisfeszültségű moduláris sorozat.

Túl a sikeres tesztüzemen a Dalkia és a Bonduelle biogáz hasznosító rendszere (Cikk)

Sikeresen zárta a tesztüzemet a Bonduelle nagykőrösi egységében idén üzembe állított biogáz alapú hőtermelő rendszer. A cég szennyvíztisztító rendszeréből származó biogáz felhasználásával a Dalkia Energia Zrt. megoldásának köszönhetően az élelmiszer-feldolgozó saját telephelyén termelheti a gyártáshoz szükséges hőenergiát, miközben évente mintegy 350 ezer köbméter földgáz eltüzelését és 650 tonna széndioxid kibocsátását takaríthatja meg.

Otthonok, harmóniában a természettel (Cikk)

A Schneider Electric idén főtámogatóként csatlakozott a Solar Decathlon Europe versenyhez, amelynek döntőjét szeptember 14. és 30. között rendezik meg Madridban. A nemzetközi Solar Decathlon versenyben 12 ország 19 hallgatói csapata tervez, épít és üzemeltet napenergiával működtetett lakóházakat, amelyek költség- és energiahatékonyak, továbbá formatervezésükben is egyedülállóak. A verseny győztese az a csapat, amelyik a legjobban ötvözi a megfizethetőséget, a fogyasztói ízlést és a tervezői kiválóságot az optimális energiatermeléssel és a maximális hatékonysággal.

Meghosszabbított határidő a napkollektoros pályázat elszámolásaira (Cikk)

A Nemzeti Fejlesztési Minisztérium az eredeti, szeptember végi határidőt meghosszabbítva 2012. november 20-ig teszi lehetővé a pénzügyi elszámolások benyújtását a Zöld Beruházási Rendszer napkollektoros pályázatán. Közlemény.

Kétszeresére nőhet a nukleáris energia felhasználása 2030-ig (Cikk)

A Nemzetközi Atomenergia Ügynökség (NAÜ) legfrissebb elemzése szerint a nukleáris energia a fukushimai balesetet követően is fontos opció marad a tagállamok számára. A szervezet előrejelzése szerint a nukleáris energia felhasználása legalább 25 százalékkal, de akár a jelenlegi mérték kétszeresére is növekedhet 2030-ra. A NAÜ Kormányzó Tanácsának 2012. szeptember 10-én megkezdődött ülésén Jukija Amano főigazgató méltatta az egy éve elfogadott Nukleáris Biztonsági Akcióterv végrehajtásában és a biztonsági ajánlások felülvizsgálatában elért jelentős előrehaladást, a balesetelhárítási képességek javulását. Közlemény.

A családi házaknál a falakon szökik az energia (Cikk)

A magyarországi családi házaknál az elpazarolt energia nagyjából kétharmada a falakon, tizede a nyílászárókon, további tizede pedig a födémen keresztül távozik – derül ki a Fenntartható Otthon Zrt. közel hatszáz ingatlannál elvégzett energetikai felméréséből. Nagy átlagban a korszerűsítéssel megtakarítható energia 70 százalékát a hőszigetelés és az ablakcsere, 30 százalékát pedig a fűtés-korszerűsítés adhatja.

Magyarország számára kiemelt cél az energiafüggőség csökkentése (Cikk)

Magyarország számára kiemelt cél az energiafüggőség csökkentése, az ország kiszolgáltatottsága miatt szükség volt "túlélési stratégia" kidolgozására - mondta Holoda Attila, a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium energetikai helyettes államtitkára szerdán Budapesten, a Magyar Elektrotechnikai Egyesület 59. Vándorgyűlésén.

A kórházak energetikai rendszereinek felújítása (Cikk)

Az egészségügyi intézmények gazdálkodása számos esetben pengeélen táncol, éppen ezért egyre nagyobb szerepe lehet a közeljövőben az önrészt kímélő energia-megtakarítási beruházásoknak. A visszatartó erő csupán az ismeretek hiánya, a felfordulással járó műveletektől való félelem, valamint a tény, hogy senki sem mer dönteni, hogy a zöld fejlesztés zöld utat is kapjon - állapították meg szektorbéli tapasztalataik alapján a Dalkia Energia Zrt. szakemberei.

A döntéseket támogassák energetikai szakemberek! (Cikk)

Bajban vannak az önkormányzatok, amikor dönteni kell egy-egy fejlesztés kapcsán – a megoldás egy kistérségi energetikusi rendszer felállítása lehet, vallják az ArchEnerg klaszter szakértői

"Okosabb" épületek kellenek (Cikk)

Nemzeti épületenergetikai stratégiát készít 2013 nyarára a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium (NFM) az ÉMI Építésügyi Minőségellenőrző Innovációs Nonprofit Kft. bevonásával - közölte a tárca szerdán az MTI-vel.

Energiapazarló családi házak (Cikk)

A családi házak mindössze 3 százaléka tartozik az "A" energetikai besorolás alá, pedig mintegy 2,5 millió forintos beruházással közel ilyenné lehetne tenni egy átlagos családi házat, felére csökkentve az épület energiafogyasztását - közölte az energiahatékonysági beruházásokat koordináló Fenntartható Otthon Zrt. az MTI-vel.

Intelligens otthon egy gombnyomásra (Cikk)

Rendszeresen azon tanakodsz miután már beértél a munkahelyedre, hogy kihúztad-e a vasalót? Éjszaka kimennél a konyhába egy pohár tejért, de folyton beütöd magad a sötétben? Szombat reggel felébredve azt kívánod, bárcsak bekapcsolna magától a kerti locsolórendszer? A Schneider Electric új KNX technológiájával ez akár 35 százalékos energiahatékonysággal valósítható meg.

A kender lehet a jövő zöld építőiparának alapja (Cikk)

Akár 800-1000 millió forintos beruházás is érkezhet a korábban hagyományosan kendertermesztésből élő kistérségekbe, ha az építőipar újra felfedezi ezt az ipari növényt. A kendertermesztés, az ebből készülő hőszigetelő anyagok gyártása, valamint a kenderbeton falazóelemek előállítása kistérségi szinten akár 40-50 új munkahelyet teremthet, de egyéb feldolgozási lehetőségekkel is érdemes számolni – állítják tanulmányukra hivatkozva az ArchEnerg Regionális Megújuló Energetikai és Építőipari Klaszter szakértői.

Gazdaságos távhőszolgáltatás (Cikk)

Gyöngyösön a távhőszolgáltató Városgondozási Zrt. a Dalkia Energia Zrt.-vel további négy évre megkötött, új üzleti modellen alapuló megállapodásnak köszönhetően a szerződéses futamidő alatt átlagosan 10 százalékkal csökkenti a kapcsolt termelésből származó hőmennyiség önköltségét ahhoz képest, mintha saját kazánjaiban termelné meg a hőenergiát. Ezzel a jelenlegi kedvezőtlen szabályozási és támogatási rendszerek mellett is együtt tud működni a gázmotorok üzemeltetője és a lakossági hőszolgáltató.

Megjelent a módosított országos építési szabályzat (Cikk)

Az építményt és annak részeit úgy kell tervezni és megvalósítani, az ehhez szükséges anyagokat pedig megválasztani, hogy a működtetéshez szükséges energiafelhasználás a lehető legkisebb legyen - egyebek mellett ezt tartalmazza az országos településrendezési és építési követelményekről szóló kormányrendelet (OTÉK) módosítása, amely a legutóbbi Magyar Közlönyben jelent meg.

Négyfoglalatos teljesítmény (Cikk)

A Fujitsu négyfoglalatos PRIMERGY RX500 S7 szervere nagyszabású konszolidációs és virtualizációs projektekhez készült. Költséghatékonyan skálázható rendszer, amely a kétfoglalatos szerverekre jellemző gazdaságosság és hatékonyság mellett nyújt négyfoglalatos teljesítményt – garantálva ezzel a beruházás védelmét.

Az adatközponti vezetők újabb lépést tehetnek az energiahatékonyság felé (Cikk)

A Schneider Electric bemutatta egyre bővülő adatközponti energiamenedzsment megoldásainak új elemét, az EnergySTEP™ Data Center Assessment (adatközpont kiértékelés) szolgáltatást. Az EnergySTEPTM (Energy Sustainability Tiered Efficiency Program) az adatközpontok energiaellátási, hűtési és fizikai infrastruktúrájának - beleértve az üzemeltetési hatékonyságot - részletes, testreszabott felmérésére szolgál.

Energiagazdálkodás szélerőművel (Cikk)

Legfeljebb húsz, egyenként 2 megawatt (MW) névleges teljesítményű szélerőművet építene az Alerion Földvár Szélerőmű Kft. Dunaföldvár külterületén 11 milliárd forintból – tájékoztatta Lipcsei Eszter jogtanácsos, a cég képviselője az MTI-t.

Új kezekbe kerül Nagyatád távhőszolgáltatása (Cikk)

A távhőszolgáltatási szerződés lejártával 15 éves együttműködést zár le a Dalkia Energia Zrt. és Nagyatád város önkormányzata. Az energiaszolgáltató 1997 óta üzemeltette a város távfűtési rendszerét és biztosította a hőenergiát számos közintézmény és 240 lakás számára. Az elmúlt másfél évtizedben a Dalkia összesen több mint bruttó 125 millió forint értékű fejlesztést hajtott végre a város távhőrendszerén.

A társadalmi vállalkozásként működő energiaszolgáltató (Cikk)

A Schneider Electric, illetve a Grameen Shakti, az energiaellátás biztosítása iránt elkötelezett társadalmi üzleti vállalkozás bejelentették, hogy elindították közös társadalmi vállalkozásukat Grameen Schneider Electric néven. A kezdeményezés célja, hogy hozzáférést biztosítson az elektromos áramhoz a hátrányos helyzetű emberek számára, illetve fejlessze a kapcsolódó szolgáltatásokat. A vállalat megalapításának hivatalos ceremóniájára 2012. június 19-én került sor Rio de Janeiróban, az ENSZ fenntartható fejlődésről szóló „Rio +20” konferenciája keretében.

Keretmegállapodással az energiatakarékos közvilágítási rendszerekért (Cikk)

A települési önkormányzatok közvilágítási rendszereinek modernizációjára kötött együttműködési keretmegállapodást a GREP Zrt. és az E.ON Energiaszolgáltató Kft. A kistelepülési önkormányzatok akár 40-50 százalékos energia-, és jelentős költségmegtakarítást is elérhetnek közvilágítási rendszereiken, ha csatlakoznak a két szervezet közös korszerűsítési programjához

Ahány kórház, annyi különféle lehetőség a spórolásra (Cikk)

Van kórház ahol a gőzkiváltás, máshol a trigeneráció vagy a gázmotorokból történő közvetlen villamos energia értékesítés hozza a legnagyobb költségcsökkenést, hiszen minden intézmény egyedi – vallják a Dalkia Energia Zrt. szakemberei

Kompaktabb és energiahatékonyabb digitális rendszerek (Cikk)

A Fujitsu Laboratories új analóg-digitális átalakítójának (ADC) mérete és energiafogyasztása is csupán fele a hagyományos átalakítókénak.

Összehasonlítható válik a gáz- és villanyfogyasztás (Cikk)

A jövőben nemcsak a villanyszámlán szerepel majd a fogyasztás kWh-ban, hanem a gázszámlákon is. A várhatóan legkorábban 2014 októberében életbe lépő új uniós szabályozás hatására könnyebben össze lehet majd hasonlítani a gáz- és áramfogyasztást.

Tanulmány a moduláris adatközponti architektúra specifikálásáról (Cikk)

A Schneider Electric által a moduláris adatközponti architektúra specifikálásáról készített tanulmány rámutat arra a tendenciára, miszerint növekvő egyetértés van abban, hogy a hagyományos adatközponti kialakítást egyre inkább kiszorítják a moduláris adatközponti struktúrák. A Schneider Electric White Paper 160 “Specification of Modular Data Center Architecture” a moduláris adatközponti architektúrák keretrendszerét definiálja, válaszokkal szolgálva azokra a kérdésekre, hogy mikor és hol megfelelő a modularitás, illetve milyen módon specifikáljuk. Az elemzés bemutatja továbbá az adatközponti energiaellátás és hűtés során, illetve az építészeti infrastruktúrában bevezetett modularitás különböző módozatait, valamint magyarázatot nyújt arra, hogy a különböző megközelítési módok mikor megfelelőek és hatásosak.

Vegye kézbe vállalata villanyszámláját! (Cikk)

Talán nem is gondolnánk, de a villanyszámla a vállalati költségek igencsak meghatározó eleme. Olyannyira, hogy a Világbank becslése szerint az energia árak 2020-ra 20 százalékkal növekednek majd. Ezt az előrejelzést pedig a vállalatok sem hagyhatják figyelmen kívül, ugyanis a villamosenergia-árak és a gazdaság energiafelhasználásának növekedése is elsősorban őket érinti. A Schneider Electric energiahatékonysági tippjeivel egy kis odafigyeléssel könnyedén megfoghatja az irodai villanyszámla költségeit.

Elindult a Fenntartható zöldOtthon Program (Cikk)

2012. március 22-én, csütörtökön tartotta meg kampánynyitó rendezvényét a Fenntartható Otthon Zrt., ahol bemutatták a cég által életre hívott Fenntartható zöldOtthon Programot, valamint bemutatkoztak a cég stratégiai partnerei, az Országos Roma Önkormányzat és a Türr István Képző és Kutatási Intézet.

Nem mindenre válasz a LED

Nem mindenre válasz a LED (Cikk)

A világítási rendszerek korszerűsítésével akár 80%-kal csökkenthető a világításra felhasznált energia mennyisége, illetve költsége. A folyamatosan emelkedő energia áraknak köszönhetően a világításkorszerűsítési beruházások kevesebb, mint 3 év alatt megtérülnek. A Reflect Kft. ezt felismerve szeretné a vállalatokat meggyőzni arról, hogy sok esetben a világítás korszerűsítésével is jelentős megtakarítások érhetők el.

Energiahatékony vállalkozások (Cikk)

A Schneider Electric a Cisco legfontosabb európai IT és kommunikációs konferenciáján, a Cisco Live-on bejelentette: szorosabbra fűzi partnerségét a Cisco-val. A két cég a köztük meglévő együttműködés kibővítésének keretében az energiamenedzsment megoldások portfóliójának jelentős kiszélesítését tervezi.

Keresés
Bejelentkezés / Regisztráció
AUTOMATIZÁLÁS

Az elektromos megfogók elejtik a munkadarabot?

Lehet a vákuum is gazdaságos

Média Partnerek