Két helyszínen, a Budai Várban és Debrecenben, összesen 22 újgenerációs légmegszakítóval felszerelt elektromos kapcsolóberendezést telepítenek.
A versenynek otthont adó Nemzeti Atlétikai Központ a Siemens kis- és középfeszültségű energiaelosztási rendszereit használja.
A váratlan áramkimaradásokra és áramingadozásokra érzékeny berendezések mellett a vállalkozások költségvetését is védi a Schneider Electric új szünetmentes tápegysége, az Easy UPS 3-Phase Modular. A megoldás 50-250 kW kapacitást kínál, N+1 skálázható konfigurációval érhető el, és az EcoStruxure™ architektúra támogatása révén távfelügyeleti szolgáltatást is lehetővé tesz.
Az Emparro20-Pro kapcsolóüzemű tápegység, amely a Murrelektronik saját fejlesztése, külön kapható IO-Link adapterrel is felszerelhető. Az IO-Link lehetővé teszi a felhasználók számára a távoli hozzáférést, például a kimeneti feszültség beállításához, a kapcsoló tápegység diagnosztizálásához és a vezérlők zárolásához, hogy megakadályozza a kimeneti feszültség illetéktelen megváltoztatását.
Sok tápegység létezik. Gyakorlatilag mindegyik stabil 24 V-ot szolgáltat különböző teljesítményszinteken. De a modern gépek tápegységeitől nemcsak tápfeszültség szolgáltatása várható el, hanem egy digitális gyár követelményeihez igazodva az aktuális állapotadataikra is szükség van. Csak ezen állapotadatok folyamatos elemzése alapján lehet ugyanis időben felismerni és kijavítani a vezérlő- és terhelési körök szabálytalanságait, ráadásul az energiatakarékosságot is támogatják.
A Schneider Electric piacra dobja első, újrahasznosított műanyagot tartalmazó kismegszakítóit a Resi9 termékcsalád részeként. Az új termékek több mint 50 százalékban újrahasznosított műanyagból készülnek, gyártásuk során pedig a korábbi modellekhez képest 14 százalékkal alacsonyabb a CO2-kibocsátás.
A Nordic Semiconductor a modern hordozható vezeték nélküli termékekhez kínált új nPM1100 PMIC-je nagyobb hatásfok/ méret arányt kínál, mint bármely más PMIC-megoldás.
A Cseh Köztársaság Tűzoltó- és Mentőszolgálata többek között a Stäubli 16BL csatlakozókat használja a balesetek vagy tervezett áramkimaradások kezelésében. Használatuk biztonságos és gyors, a velük végzett munkához pedig az elektromos berendezéseken való munkavégzés alapvető képessége is elegendő.
A DC tápegységek számos alkalmazásban a rendszer részét képezik: a gépparkoktól kezdve a riasztórendszereken, épületautomatizáláson, világításon, ICT-rendszereken át, egyre gyakrabban egészen a háztartásokig. Ezen alkatrészek legfontosabb jellemzői a nagy hatásfok, stabil feszültség és megbízhatóság. Ezek a tulajdonságok tényleges megtakarítást és hosszú élettartamot jelentenek minden árammal működő eszköz esetében.
Egy adott épület, létesítmény, lakás vagy gyártóüzem összterhelésének kiszámítása látszólag egyszerű dolognak tűnik. Mindazonáltal fontos figyelembe venni az összes készülék összterhelését, valamint a megfelelő hibahatárt betartani, és számos fontos változót szem előtt tartani. Ezenkívül nem szabad megfeledkezni arról, hogy az összterhelést ne keverjük össze az igényelt terheléssel. Kezdjük az elejétől.
A Schneider Electric, az energiamendzsment és ipari automatizálási megoldások területén vezető multinacionális vállalat magyar szakértői gyűjtötték össze azokat a trendeket, amelyekre érdemes most figyelni az energiapiacon Európában. Az árak emelkedése ugyanis nemzetközi szinten megállíthatatlannak tűnik, de a hatást több tényező is mérsékelheti. Hosszú távú megoldást a minél hatékonyabb energiafelhasználás jelenthet, beleértve a megújuló források használatát – állítja László Dávid, a Schneider Electric budapesti energia- és fenntarthatósági szolgáltatóközpontjának (ESS) szakértője, illetve Feldmájer Benjámin, a cég európai uniós zöld átmenetért (EU Green Deal) felelős magyarországi programmenedzsere.
Évente világszerte mintegy 300 milliárd dollárba kerül az egyre szélsőségesebbé váló időjárás okozta károk kezelése a vállalkozásoknak, beleértve ebbe az elektromos és víziközmű hálózatok, illetve a közlekedési infrastruktúra működési zavarait. A Schneider Electric új, átfogó megközelítést vázol a jövő infrastruktúráinak kialakítására, amelynek köszönhetően nem csak ellenállóbbak lesznek a közszolgáltatások mögött álló rendszerek, de kezelhetővé válnak a gyors városiasodással járó problémák is.
Madeira a Siemens és a Fluence támogatásával gyorsítja áttérését a megújuló energia használatára, így energiahálózatának rugalmasságát és energetikai függetlenségét egyaránt növelheti.
Számos ipari és háztartási készülék működéséhez egyenáram szükséges. Ezeknek az eszközöknek ugyanakkor szinte mindegyike az elektromos hálózatról táplálkozik, amelyben - nyilvánvalóan - váltakozó áram van. Sőt, az elhelyezkedéstől függően különböző feszültségekkel rendelkeznek a világ különböző tájain.
Az Excelsys kisfeszültségű, moduláris tápegységei leegyszerűsítik a rendszerintegrációt, lehetővé téve a rendkívüli megbízhatóságot és teljesítményt igénylő kritikus alkalmazások gyors megtervezését.
A TME ajánlata számos iparág ügyfeleinek szól. Éppen ezért mindig ügyelünk arra, hogy katalógusunk kiváló minőségű, speciális alkalmazásokhoz tervezett és a vonatkozó szabványoknak megfelelő termékeket tartalmazzon. A megfelelő tanúsítvány gyakran a legfontosabb tényező, amely meghatározza az adott alkatrész kiválasztását.
A TME már a MEAN WELL új DDR-480 sorozatú átalakítóit is felvette a kínálatba, amelyet ipari, közlekedési vagy távközlési rendszerek nagy teljesítményű alkalmazásaihoz szánnak. A szériát a maximális funkcionalitás szem előtt tartásával tervezték, ugyanakkor ügyeltek a készülék funkcionális értékeire. A DDR-480 sorozat kiváló teljesítményét és nagy hatásfokát (több mint 90%) kis méretekkel kombinálták, ennek köszönhetően ezek a konverterek nagyon korlátozott helyeken is használhatók. A megszerzett engedélyek és tanúsítványok a DDR-480 átalakítókat megbízható megoldássá teszik a legigényesebb alkalmazásokban is.
2019 július 25. volt minden idők legmelegebb napja Nagy-Britanniában. Nem meglepő, hogy ez a hőmérsékleti rekord a kereskedelmi és lakóépületekben megnövekedett légkondicionáló-használathoz vezetett, ami hatalmas terhelést jelentett a villamosenergia hálózat számára. Ráadásul augusztusban két erőművet is le kellett állítani, ami miatt az áramszolgáltatásban további zavarok keletkeztek. Ezek dominóhatása a hálózat több szakaszát is lebénította, és egyben rámutatott, milyen kritikus állapotok uralkodnak az Egyesült Királyság energiagazdálkodásában és áramellátásában.
Az RS Components (RS) bemutatta a tápegység-specialista TRACO Power nagyfeszültségű szabályozott DC/DC átalakítóinak TRI sorozatát. Elsősorban az ipari, műszerezési és szállítási alkalmazások berendezéseinek tervezésével foglalkozó villamosmérnökök számára tervezett TRI sorozatú áramátalakítók egyesítik a nagy tesztfeszültségeknek ellenálló kifinomult, megerősített szigetelési rendszert a nagy közös üzemmódú jelimmunitással.
A 10 modellből álló sorozat 1000 W vagy 1500 W teljesítményű lehetőségeket kínál, valamint szigetelt 5 V 1 A készenléti feszültséget a teljes rendszer-visszaállítások elkerülésére
A jelenlegi állás szerint az adatközpontok piacán exponenciális növekedésre lehet számítani. Ez nem egy új keletű felismerés. A Microsofttól és az Amazon Web Services-től kezdve, a Google-ig vagy az Apple-ig, a technológia nagyágyúi szüntelenül keresik a telephelyeket és a biztonságos finanszírozást, hogy újabb és újabb adatközpontokat nyithassanak. Ha csak az elmúlt évet nézzük: az Amazon és a Google több új adatközpontot nyitott meg, mint bármely másik internetes vagy felhőszolgáltató.
Az RS Components (RS) nemrégiben jelentette be, hogy kínálatában mostantól elérhető 11 új tápegységsorozat a TRACO Powertől, amelyek mindegyike megfelel a gyorsan növekvő gyógyászati piacok követelményeinek.
Az elektronikus vezérlőrendszerek, az áramelosztás, a szünetmentes tápegységek, valamint az ipari automatizálás területén az Eaton, mint az egyik piacvezető cég örömmel jelenti be az xPole Home sorozat bevezetését. A lakossági védelmi készülékek teljes választékát átölelő xPole Home sorozatra egyaránt jellemző a legmagasabb fokú biztonság és a tervezési hatékonyság, így eleget tesz a lakossági alkalmazásokkal szemben támasztott elvárásoknak.
Megtalálni egy adatközpont vagy informatikai környezet megfelelő UPS berendezését sokrétű feladat. A választás során figyelembe kell venni a hatásfokot, a meglévő környezetbe illeszthetőséget, a rendelkezésre állást, a rugalmasságot, az informatikai biztonságot és még sok más tényezőt. A döntés meghozatalának alapjául a szervezet átfogó stratégiájának és a modernizációs beruházási lehetőségeknek kell szolgálniuk.
Az edge computing terjedésével az adatfeldolgozás közelebb kerül az adatok keletkezésének helyéhez, elsősorban a kritikus fontosságú adatok azonnali elérhetősége miatt. Ezzel párhuzamosan az előregyártott, moduláris adatközpontok piaca is egyre dinamikusabban növekszik, hiszen a szolgáltatóknak ez esetben is ugyanazt a magas szintű teljesítményt kell nyújtaniuk a helyi, kisebb adatközpontok, mint a nagy szerverparkok számára.
A piacvezető energiamenedzsment megoldásokat nyújtó Eaton ma jelentette be, hogy 9SX szünetmentes tápegység családját új, alacsonyabb teljesítményigényekre optimalizált modellekkel bővíti Európában, a Közel-Keleten és Afrikában (EMEA).
A tiszta energia egyre növekvő térnyerésének elősegítése csak a civil társadalom, a regionális és helyi szintű érdekelt hatóságok, szervezetek, szakmai egyesületek aktív, együttes részvételével valósulhat meg. A Magyar Elektrotechnikai Egyesület (MEE) szervezésében, a 125 éves ELMŰ támogatásával megvalósuló 65. Vándorgyűlés vezérgondolatát mindemellett a digitális transzformáció energiaiparra gyakorolt komplex hatása adta.
Az Eaton az új ESR5-NO-31-UC biztonsági relével bővíti portfólióját. A készüléket széles feszültségtartományra tervezték, 24 V-tól 230 V-ig egyenáramra vagy váltóáramra, ezért mind általános használatra, mind különböző vezérlőrendszer-architektúrákhoz alkalmas. Ezért ezek a relék akár 110 V-os vezérlőfeszültséggel is használhatók, amely megfelel az amerikai szabványnak.
Az Eaton bemutatja az új generációs NH rendszerű XNH biztosítós szakaszolókapcsolóját. Biztonságos, költséghatékony és időtakarékos projektek az egyszerű telepítésnek köszönhetően. Az energiaelosztással foglalkozó cég új biztosítós szakaszolókapcsolója egyben az első biztosítékkal ellátott NH kapcsolóberendezés, amely szabványosan csatlakoztatható a SmartWire-DT-hez.
Kevés dolog bosszantóbb és drágább a gépek és berendezések nem tervezett leállásánál. A Murrelektronik cég Emparro ACCUcontrol szünetmentes áramforrása a nagy teljesítményű Emparro tápellátási rendszer kiegészítéseként életben tartja a gépeket azzal, hogy áramkimaradás esetén megszakítás nélkül átállítja az ellátást akkumulátoros forrásra. A szünetmentes áramforrásra fordított beruházás gyakran már az első elkerülhető leálláskor megtérül.
Az RS Components (RS) tovább bővítette RS Pro portfólióját, hogy nagy teljesítményt és ár-érték arányt nyújtson a több mint 80, vázra szerelhető, kapcsolóüzemű tápegység (SMPS) családjának bevezetésével.
Varsó után Kijevben kerül megrendezésre az Engineering Tomorrow konferencia június 15-én. Kijev több mint 4 milliós lakosságával Ukrajna legnagyobb települése és egyben fővárosa. Az energiatakarékos jövőről szóló inspiráló konferencia a 19. században épült Mystetskyi Arsenal gyárban kerül megrendezésre, amely napjainkban már a művészetek és technológiák innovatív kiállítási központjának számít.
Az RS Components (RS) egyszerűen bővíthető elosztó egységekkel (PDU) bővítette ki kiváló minőségű RS Pro családját, amely költséghatékonyan és minimális megszakítással nyújt rugalmasságot a retrofit teljesítménymérő és a hálózati teljesítményfelügyelő eszközök számára.
A 2018. évi Hannoveri Ipari Vásáron bemutatott ABB AbilityTM Power Transformer (teljesítménytranszformátor) a világon az első digitális teljesítménytranszformátorokhoz tervezett integrált megoldás, amely alapvetően megváltoztatja a transzformátorokkal kapcsolatos fogalmainkat. Az ABB gyáraiból a jövőben kikerülő teljesítménytranszformátorok olyan digitális képességekkel rendelkeznek, amelyek lehetővé teszik a berendezés legfontosabb paramétereinek valós idejű távellenőrzését és elemzését, aminek köszönhetően javul a megbízhatóság, és nő a hálózati eszközök és a villamosenergia-hálózatok kihasználtsága.
Az ABB új, moduláris kialakítású, integrált energiatárolási rendszerrel tervezett szolár invertere, a REACT 2 maximum 12 kWh kapacitással rendelkezik, és jelentősen növeli az otthonok önálló villamosenergia-ellátását.
Akár egy 30.000 fős kisváros éves áramfogyasztásának költsége is megtakarítható lenne a jelenleg a lerakókra kerülő alumínium italdobozok teljes körű újrahasznosításával. Sajnos azonban a Magyarországon forgalomba kerülő 1 milliárd darab alumínium italdoboz mintegy 58%-a, vagyis közel 8.900 tonna alumínium a kommunális hulladékban vagy hulladékégetőben végzi – derül ki a Returcom Nonprofit Kft. legújabb tanulmányából. Az értékes, végtelenszer újrahasznosítható alumínium ezzel örökre eltűnik a nyersanyagok körforgásából.
Az RS Components (RS), a mérnökök globális beszállítójának kereskedelmi márkája bejelentette, hogy RS Pro tápegység-kínálatát két új, a tervezőmérnökök számára készült, kompakt, vázra és NYÁK-ra szerelhető áramátalakító-termékcsaláddal bővíti ki, amelyekre három év garanciát vállal.
A piacvezető energiamenedzsment megoldásokat nyújtó Eaton már 2015 év vége óta kínálja a 9PHD termékcsaládba tartozó ipari szünetmentes tápegységeit. Ezek az új generációs UPS berendezések kifejezetten a mostoha ipari környezetben való megbízható működésre lettek kifejlesztve, olyan iparágak igényinek megfelelően, mint a tengerészeti-, vasúti közlekedési-, valamint a feldolgozóipar.
Az Eaton ma jelentette be, hogy az alacsonyabb, 8 és 10 kW közötti teljesítményekre optimalizálja a 93PS szünetmentes tápegység (UPS) kínálatát. Az Eaton 93PS a legfejlettebb háromfázisú UPS, amely ideális megoldást nyújt szervertermekben és más kritikus fontosságú informatikai alkalmazásokban, mint például kórházak, kereskedelmi épületek és gyáregységek, melyek számára maximális rendelkezésre állást biztosít, alacsony bekerülési és üzemeltetési költség mellett.
Az ABB bejelentette, hogy felvásárolja a GE globális villamos energetikai megoldásokat szállító üzletágát, a GE Industrial Solutions-t. A GE Industrial Solutions jól megalapozott ügyfélkapcsolatokkal rendelkezik több mint 100 országban, jelentős kiépített bázisa pedig az ABB legnagyobb piacának számító Észak-Amerikában a legkiterjedtebb. A GE Industrial Solutions, amelynek központja Georgia állam fővárosában, Atlantában található, világszerte 13 500 főt foglalkoztat. 2016-ban közel 2,5 milliárd USD árbevételt ért el megközelítőleg 8%-os működési EBITDA-marzs és közel 6%-os működési EBITA-marzs mellett.
Az Eaton 2017 júliusában jelentette be, hogy tovább bővíti háromfázisú 93PM UPS termékcsaládját, amely jelenleg az egyik legszélesebb választékot kínálja 30-tól egészen az 500 kVA teljesítményű modellekig. A 93PM sorozatra példátlanul rugalmas skálázhatóság, rendkívüli hatékonyság és megbízhatóság jellemző, valamint az attraktív külső is vonzóvá teszi az adatközpontokban való alkalmazásokhoz. Az új modellek választ adnak az iparágra jellemző eltolódásra az egyre növekvő energiaigény felé, valamint moduláris felépítésüknek köszönhetően megfelelnek az adatfeldolgozási központok üzemeltetésének legfontosabb szempontjainak. A 93PM UPS berendezések lehetővé teszik a villamosenergia-felhasználás költségének csökkentését és egyúttal növelik az energiaellátó-rendszer optimális működtetéséhez elengedhetetlen rugalmasságot.
A Schneider Electric bejelentette, hogy az APC PowerChute™ Network Shutdown 4.2-es verziójú áramvédelmi szoftver megszerezte a Nutanix felhőmegoldásokat kínáló vállalat Ready Core Management & Operations (kezelési és működtetési) tanúsítványát, ezért biztonsággal alkalmazható a Nutanix ESXi és a Hyper-V hiperkonvergens infrastruktúrákban. Ennek köszönhetően a szállító partnerek, illetve az ügyfelek egyszerűbben helyezhetnek üzembe hiperkonvergens környezeteket, hiszen nincs szükség a két megoldás kompatibilitásának előzetes ellenőrzésére.
A kizárás/kitáblázás kiváló eljárás a biztonságosabb gépi beavatkozásokhoz, amely elszigeteli a szervizelendő gép energiaellátását. A Brady Corporation egy új és nagyon praktikus biztonsági jelzés- és lakathordozót mutat be, amellyel a felhasználók maguknál tarthatják a kizáráshoz/kitáblázáshoz használt lakatokat és jelölőket, hogy szükség esetén gyorsan elvégezhessék a kizárási műveletet.
A Schneider Electricnek egyik legfontosabb ismertetőjegye, hogy folyamatos innovációra törekszik, és mindig a legújabb igényeket szem előtt tartva fejleszti tovább termékeit. Ezúttal elsőként jelentkezett olyan kapcsolókkal, amelyek beépíthető LED-es jelzőfényt tartalmaznak, így a sötétben is könnyen megtalálhatók, ráadásul az üzemképesség ellenőrzését rendkívül egyszerűvé teszik. Ez a funkció mostantól már a tartós, divatos és egyedi megjelenésű Mureva Styl kapcsolócsaládban is elérhető.
Az igus motion plastics (mozgó műanyagok) szakértője bemutatta az R4.1L sorozatú zárt energialáncok nagy hőmérsékletnek is ellenálló változatát, amely akár 850 Celsius-fok hőmérsékletű forgácsokkal történő érintkezésre is alkalmas. A speciális igumid HT műanyagnak köszönhetően, amelyet a lánctagok fedeleihez és oldalához használnak, a forgács nem tapad meg a lánc felületén és nem ég bele az anyagba. A zárt kialakítás révén ezeket a vezetékkímélő láncokat mindenek előtt a szerszámgépiparban és a gépek közvetlen munkatartományában használják.
A Galaxy VX a rugalmasan választható üzemmódoknak köszönhetően alacsony beruházási és üzemeltetési költségek mellett kínál megbízható működést az adatközpontok és a nagy létesítmények számára
A kisfeszültségű áramelosztó rendszer egy részének csúcstechnológiájú szabványoknak megfelelő korszerűsítésével az Eaton jelentős segítséget nyújtott a villamos hálózat megbízhatóságának, a biztonságosságának és a kezelő személyzetet védelemének javításához az Airbus legnagyobb németországi gyártóüzemében.
A Maxwell Technologies, a költséghatékony energiatároló és –szállító megoldások globális fejlesztője és gyártója, bemutatta a GSS generátor-indító termékcsaládot. A cég ultrakondenzátor-alapú termékportfóliójának legújabb tagjaként a GSS modul a kereskedelmi és ipari készenléti és tartalék generátorok indítására szolgál.
Az energiaellátási megoldásokkal foglalkozó Eaton vállalat bemutatta 9PX sorozatú szünetmentes tápegységeinek új, 2,2 és 3 kW teljesítményű változatait. Az új termékek ideális energiavédelmi megoldást nyújtanak a virtuális szerverek, hiperkonvergens megoldások, hálózati eszközök és a kisebb adattároló rendszerek számára.
A most piacra dobott, innovatív, új generációs vontatási transzformátor és akkumulátortöltő fontos lépést jelent az ABB fenntartható közlekedésről alkotott jövőképe megvalósításának irányába.
A Schneider Electric, az energiamenedzsment és az automatizálás nemzetközi szakértője bejelentette, hogy nemrégiben Magyarországon is elindította AdvanPrisma nevű projektjét, melynek keretében a vállalat megújítja Prisma Plus kisfeszültségű villamosenergia-elosztási szekrénykínálatát. Az új fejlesztések következtében a Prisma Plus G és P típusú szekrények ergonomikus funkciókkal gyarapodnak, és kialakításuk is robusztusabb, melynek köszönhetően minden körülmények között működőképesek maradnak. A szekrények továbbá az IEC 60068-3-3 szabványnak megfelelően elérték a 2G földrengésállósági értéket a magasabb fokú biztonság érdekében.
A vezető európai, fenntartható energiagazdálkodás-innovációs vállalat, a KIC InnoEnergy szeptember 20-án rendezi meg a KICkoff döntőt Varsóban. A díjátadóval egybekötött ingyenes konferencia egyedi ismerkedési lehetőséget nyújt a fenntartható energiagazdálkodás ágazati képviselőinek a közép- és kelet-európai régióban. Itt a látogatók nem csak a legfrissebb innovációkkal ismerkedhetnek meg, de találkozhatnak a szektor legújabb befektetési lehetőségeivel is.
Az ABB teljes körű automatizálási megoldást szállít a világ első hordozható, napenergiára és dízel-/gázmotoros energiatermelésre alapozott mikrogridjéhez, a SunSHIFTTM-hez. A moduláris hibrid energetikai rendszert úgy alakították ki, hogy távoli, elszigetelt területeken élő energiafogyasztók igényei függvényében gyorsan lehessen telepíteni, lebontani és áttelepíteni új helyszínekre.
Egyetlen rendszerbe integrált, szünetmentes villamosenergia-elosztás az energiaellátás biztonságának és a villamosenergia-rendszer védelmének növelésére adatközpontokban és kórházakban.
A világ leghosszabb vasúti alagútját, a svájci Gotthárd-alagutat hivatalosan a svájci kormányzat védnökségével szervezett nemzetközi ünnepség keretében nyitották meg a tegnapi napon.
Az energetikai és közművállalatok vezetői között konszenzus van abban, hogy az energetikai szektorban jelentős átalakulás kezdődött el. Öt globális trend együttes hatása az energetikai piaci struktúra átrendeződéséhez és a hagyományos energetikai piaci modell gyökeres megváltozásához vezet. A regionális piaci adottságok – így például a piaci szereplők konzervatív attitűdje és az infrastrukturális háttér – azonban fenntartják a jelenlegi rendszerek stabilitását, illetve lassítják az új piaci struktúra kialakulását – áll a PwC Magyarország közép-európai közműszolgáltatók jövőjét vizsgáló tanulmányában.
Az ABB modern, integrált automatizálási és villamos energiaelosztási megoldást szállít az elmúlt 100 év legnagyobb közműfejlesztési projektjéhez Olaszországban.
A digitális alállomásprojekt javítani fogja a hatásfokot, a biztonságot és a rendszer láthatóságát (elérhetőségét) a jövőre orientált energetikai rendszerben.
A Schneider Electric, az energiamenedzsment és az automatizálás nemzetközi szakértője bejelentette, hogy a Galaxy™ VM háromfázisú szünetmentes áramforrás (UPS) szállítási ideje mostantól maximum hét napot vesz igénybe, ami amellett, hogy a Schneider Electric valamennyi piacán elérhető szolgáltatás, egyedülálló az iparágban.
Az intelligens energiaellátó hálózatokban - smart grids - egyre fontosabb szerepet játszik a digitális mérőeszközöktől a villamos energiatermelő cég felé történő adatátvitel minősége. Az energiaátviteli hálózat vonalain történő zökkenőmentes adatátvitel érdekében biztosítani kell azt, hogy különböző gyártók által szállított berendezések és átviteli rendszerek esetén is megvalósítható legyen az adatok továbbítása.
Az ergonómia többek között azt is jelenti, hogy a termékeket, munkaeszközöket és a munkahelyeket az emberi igényeknek megfelelően kell kialakítani, nem pedig az embereknek kell azokhoz alkalmazkodnia.
A Schneider Electric a zavartalan energiaellátás jelentőségére hívja fel a figyelmet, hiszen számos "misztikus" eszköz-meghibásodás, leállás, szoftverhiba és adatsérülés vezethető vissza az energiaellátás zavaraira. Általános nehézséget jelent az energiaellátási hibák pontos meghatározása is.
A Schneider Electric – EMEA régió számára – újonnan tervezett energiaellátási és hűtési moduljainak köszönhetően megszűnik az energiapazarlás, miután a fizikai infrastruktúra pontosan méretezhetővé válik az informatikai terheléseknek megfelelően. Az új moduláris egységek segítségével az adatközpontok energiaellátási és hűtési kapacitása 500kW-os lépésekben növelhető.