"energiafelhasználás" címke cikkei:

Lehet a vákuum is gazdaságos

Lehet a vákuum is gazdaságos (Cikk)

Nagyvállalatoknál külön munkacsoportok foglalkoznak a felhasznált energia csökkentését célzó intézkedések megvalósításával kisebb-nagyobb sikerrel. Lehetne mondani, hogy sok kicsi sokra megy, de ipari méretekben sokszor nem is csak kicsit lehet nyerni innovatív megoldásokkal. A sűrített levegős rendszerek esetén is sok megoldandó kérdés van, ahol nem is gondolnánk mekkora megtakarítást érhetnénk el egyszerű megoldások alkalmazásával.

Felpörgetnék az energiahatékonysági fejlesztéseket (Cikk)

A világ minden tájáról összesen 46 kormány támogatja azt a célt, hogy az évtized végéig megduplázzák az energiahatékonysági fejlesztések ütemét a fenntartható gazdasági növekedés és a nettó zéró kibocsátás elérése érdekében. A Nemzetközi Energiaügynökség (IEA) előrejelzése szerint idén várhatóan 624 milliárd dollárt fordítanak majd az energiahatékonyságot növelő beruházásokra globális szinten.

Az energiaforradalom most zajlik. Legyen a részese!

Az energiaforradalom most zajlik. Legyen a részese! (Cikk)

A zenon figyeli, vezérli és optimalizálja a megújuló energia előállítására és tárolására szolgáló berendezéseket. Csatlakoztassa az összes berendezést egyetlen alkalmazáshoz, és javítsa a termelékenységet!

Út a nettó zéró kibocsátáshoz

Út a nettó zéró kibocsátáshoz (Cikk)

Az ipar fontos része a gazdaságnak, ugyanakkor a környezetre is jelentős és tartós hatást gyakorol. Érdemes tehát újragondolni a számokat. A fenntartható és hatékony termelés a termelési költségek csökkenését is eredményezheti. Használja ki a lehetőséget és ismerje meg a fenntartható gyártás előnyeit, és merítsen inspirációt a gyakorlati sikerekből!

Akár ötödével is csökkenthető az épületek energiapazarlása (Cikk)

Akár 20 százalékkal is csökkenthető az épületek energiapazarlása a Schneider Electric „EcoStruxure™ Building Operation 2023” megoldásának alkalmazásával. A társaság új rendszerei azon túl, hogy támogatják az épületek energiahatékony működtetését, a szén-dioxid kibocsátás csökkentésében is segítik az üzemeltetőket.

Japán éves áramfelhasználásának kétszeresével nő a világ áramigénye (Cikk)

Míg 2022-ben a korábbihoz képest visszafogottabban nőtt a világ elektromos áram igénye, az előttünk álló három évben azonban jelentős mértékben, Japán éves áramfogyasztásának duplájával bővül majd a világ villamosenergia-igénye a Nemzetközi Energiaügynökség (IEA) jelentése szerint. A növekvő kereslet miatt a vállalkozásoknak célszerű alternatív energiaforrásokról is gondoskodniuk az üzletmenet-folytonosság biztosítására, az ilyen fejlesztések pedig akkor tudnak igazán hatékonyak lenni, ha okos megoldásokkal, például mikrogridek kialakításával is kiegészítik azokat – állítja a Schneider Electric szakértője.

Lejárt a rozoga síliftek ideje

Lejárt a rozoga síliftek ideje (Cikk)

Most, hogy végre újra előkerülhettek a sílécek és -bakancsok, ráadásul a COVID miatt bevezetett korlátozások sem akadályozzák többé a téli sportok szerelmeseit, az Alpok 26 ezer kilométernyi pályái is újra megtelnek vendégekkel.

Jelentősen növelhetik energiahatékonyságukat az adatközpontok (Cikk)

Teljes mértékben megújuló energiaforrásokra állítaná át adatközpontját a Terra Cloud, emellett jelentősen növelné energiahatékonyságát egy új folyadékhűtéses technológiával. A többek között felhő- és szerverelhelyezési szolgáltatókat kínáló, ügyfeleinek 20-30 százalékos megtakarítást hozó céget a Schneider Electric támogatja zöld törekvései megvalósításában.

Energiahatékonyabbá vált az üveggyártás

Energiahatékonyabbá vált az üveggyártás (Cikk)

Évente 3,8 milliárd üvegterméket gyárt az osztrák Stoelzle Glass Group. Míg korábban csupán a vállalat költségeinek 10 százalékát tették ki az energetikai kiadások, addig ez az arány 30 százalékra nőtt, így nem volt kérdéses, hogy hatékonyabbá tegyék a termelésüket.

A dekarbonizáció és az energiahatékonyság növelése kulcstényezők lesznek a következő években (Cikk)

Bevételük kevesebb mint két százalékát fordítják fenntarthatósági és dekarbonizációs törekvésekre a vállalkozások – derül ki a Schneider Electric, az energiamenedzsment és az ipari automatizálási megoldások területén vezető multinacionális vállalat megbízásából készült felmérésből. A magasra szökő energiaárak, az energiaellátási válság és az egyre látványosabban megmutatkozó éghajlatváltozás komoly kihívások elé állítják a vállalatokat, a gazdaságokat és a társadalmakat világszerte, ebben a helyzetben pedig kiemelt fontosságú az energiahatékonyság növelése, amelyhez már rendelkezésre állnak a szükséges eszközök.

Energetikai fordulat BESS rendszerekkel (Cikk)

Hogyan építsünk megbízható operációs és felügyeleti megoldásokat nagyméretű akkumulátoros energiatároló rendszerek számára?

A Schneider Electric innovációjával zöldít a Renault (Cikk)

A Schneider Electric forradalmi újítását, az SF6 gáz helyett tisztított levegőt használó SM AirSeT középfeszültségű kapcsolóberendezéseket alkalmazza a franciaországi Flins-ben található Refactory üzemében a Renault Group. A megoldás nem csupán a környezetbarát működést támogatja, hanem egyszerűbb telepítést, szétszerelést és újrahasznosítást is lehetővé tesz alacsonyabb költségek mellett.

Tovább szigorít a Siemens (Cikk)

A Siemens az eddigieknél is ambiciózusabb célokat és még kiterjedtebb beruházásokat jelentett be működésének széndioxid-mentesítésében. A vállalat közzétette azt is, hogy termékeivel és megoldásaival, amelyeket 2022 folyamán értékesített, ügyfeleit megközelítőleg 150 millió tonna kibocsátás-csökkentéshez segítette hozzá. Ez a mennyiség 13-szor nagyobb, mint az értékesített termékek – nyersanyag-kitermeléstől a gyárkapuig érő – teljes gyártási folyamata során keletkező mintegy 12 millió tonna üvegházhatású gázkibocsátás.

A Schneider Electric segítségével vet be csúcstechnológiát a CLAAS a hatékonyabb energiafelhasználás érdekében

A Schneider Electric segítségével vet be csúcstechnológiát a CLAAS a hatékonyabb energiafelhasználás érdekében (Cikk)

Az elvárthoz képest jóval gyorsabban megtérülő fejlesztések, hatékonyabb energiafelhasználás, csökkenő költségek, lehetőség a prediktív karbantartásra – csak néhány példa arra, hogy milyen eredményekkel járt a CLAAS Hungária Kft. és a Schneider Electric együttműködése az elmúlt néhány évben. A Schneider Electric koncepciója, hogy nem csak szállítja a hálózatfelügyeleti rendszereket, de támogatja is ügyfeleit azok működtetésében.

Az új Toshiba SHRM Advance HVAC rendszerrel csökkenthető a kereskedelmi épületek szén-dioxid-kibocsátása az üzemeltetési költsége (Cikk)

A legújabb generációs VRF R32 hűtőközeget használ, hogy 80%-kal csökkentse a CO2-kibocsátást, és hozzájáruljon a globális nettó zéró emisszió eléréséhez.

Az ipari vállalatok mindössze harmada halad jó úton fenntarthatósági céljai eléréséhez (Cikk)

Az ipari vállalatok több mint fele célul tűzte ki, hogy elérje a nettó zéró üvegházhatású-gázkibocsátást, ugyanakkor kevesebb mint egyharmaduk halad jó úton ahhoz, hogy el is érje ezt – derül ki a Schneider Electric és az Omdia közös kutatásából. A felmérés szerint az energiafelhasználás csökkentése áll leggyakrabban az ilyen kezdeményezések mögött, de a teljesítményük javítása és a költségcsökkentés is fontos motiváció a cégek számára.

400 millió tonna CO2-kibocsátást előztek meg a Schneider Electric segítségével (Cikk)

Már több mint 400 millió tonna CO2-kibocsátását kerülték el 2018 óta a Schneider Electric ügyfelei a cég támogatásával és megoldásainak alkalmazásával. A társaság termékeiben a „zöld” alapanyagok aránya már elérte a 16 százalékot. A vállalat stratégiai és fenntarthatósági igazgatója, Gwenaelle Avice-Huet és a Schneider Electric Alapítvány is részt vesz az ENSZ COP27 klímakonferenciáján.

Díjat nyert a Schneider Electric megoldása (Cikk)

Elnyerte a leginkább klímabarát termék díját az ide New York-i Klímahéten a Schneider Electric Altivar frekvenciaváltója. A fordulatszám vezérléséhez használt megoldás segítségével akár 30 százalékkal is csökkenthető a motorok energiafelhasználása.

Váratlan leállás? Sosem jön jókor

Váratlan leállás? Sosem jön jókor (Cikk)

Tönkrement alapanyagok, extra költségek, tarthatatlanná váló határidők, sérülő reputáció – számos negatív következménye lehet a nem tervezett leállásoknak, amelyek második leggyakoribb oka az áramszünet. Az üzemi áramellátás megbízhatósága azonban házilag is létrehozható. Az idevonatkozó megoldásokról Gendúr István, a Schneider Electric Zrt. Secure Power üzletágának vezetője beszélt a TechMonitor olvasóinak.

Száz százalékban megújuló energiát használni nem illúzió

Száz százalékban megújuló energiát használni nem illúzió (Cikk)

A világot két egymással ellentétes megatrend mozgatja: a növekvő népességszám egyre több energiát igényel, ám a növekvő energiatermelés egyre nagyobb mértékben károsítja a környezetet, növeli a széndioxid kibocsájtást. A Phoenix Contact csatlakozott a gazdaság és ipar nagy szereplői által életre hívott ideához, melyet adaptálva igyekszik ezt a két szempontot közös nevezőre hozni.

A Siemens szimulációs szoftverével fejleszti energiahálózatát az USA legnagyobb villamosipari szereplője

A Siemens szimulációs szoftverével fejleszti energiahálózatát az USA legnagyobb villamosipari szereplője (Cikk)

Az American Electric Power meglévő védelemszimulációs szoftverét váltja ki a Siemens PSS CAPE megoldásával.

Borban az igazság, a megújulóban a jövő

Borban az igazság, a megújulóban a jövő (Cikk)

Ehhez mind az öt érzékszervünk kellett: az IPARTY konferencián a legfrissebb energiaipari innovációk és trendek megismeréséhez csak a szemünkre, a fülünkre és a tapintásunkra volt szükség, az esti borkóstoló azonban már a szaglásunkat és az ízlelésünket is igénybe vette. Így zajlott Tokajban az első IPARTY konferencia.

Új megoldások az emelkedő áramszámlák ellen (Cikk)

A klímaváltozás miatti szélsőséges időjárás, illetve a gyorsan emelkedő energiaköltségek hatalmas terhet jelentenek a háztartások számára, azonban otthonaink intelligenssé és fenntarthatóvá alakításával sokat tehetünk a problémák enyhítésére. Az, hogy pontos képünk legyen arról, hogy hogyan, mikor és hol használjuk az energiát, fontosabb, mint valaha, hiszen az emelkedő áramdíjak miatt a fogyasztók folyamatosan keresik a megtakarítási lehetőségeket. A Schneider Electric olyan új megoldásokat mutatott be az egyik legrangosabb ipari kiállításon, a Berlinben megrendezett IFA-n, amelyekkel éves szinten akár több mint 200 ezer forinttal is csökkenhet a háztartások fűtési költsége és minden eddiginél takarékosabban tölthetők otthon az elektromos autók is.

10-ből 9 fogyasztó közvetlen kapcsolatot lát az éghajlatváltozás és az emelkedő energiaszámlák között

10-ből 9 fogyasztó közvetlen kapcsolatot lát az éghajlatváltozás és az emelkedő energiaszámlák között (Cikk)

Egyértelmű összefüggést lát a megkérdezett fogyasztók közel 90 százaléka a klímaváltozás és az emelkedő energiaárak között – derül ki a Schneider Electric felméréséből. Sokan tartják fontosnak, hogy olyan otthonban éljenek, mely nettó zéró kibocsátású, vagyis nem bocsát ki annál több üvegházhatású gázt, mint amennyit el is tud nyeli, azonban a megkérdezettek kevesebb mint harmada látja úgy, hogy ilyen ingatlan kialakítására reális esélye is van.

Energiamenedzsment rendszer az energiahatékonysági célok megvalósításához

Energiamenedzsment rendszer az energiahatékonysági célok megvalósításához (Cikk)

Az energia ára napjaink egyik legfontosabb kérdése. Odafigyel-ni az energiára, energiatudatosan, netán energiahatékonyan élni, dolgozni, termelni azonban még mindig nem természetes Magyarországon. Pedig – több nemzetközi kutatás szerint is - pusztán azzal, hogy odafigyelünk az energiafelhasználásra, netán folyamatosan nyomon követjük azt, már 10% körüli megtakarítást lehet elérni.

Hogyan lehetnek még zöldebbek épületeink? (Cikk)

Az építőipar szén-dioxid kibocsátásának drasztikus csökkentését segíti az a kalkulátor, amit a Schneider Electric, az építési és épületinformációs modellező (BIM) szoftvereket fejlesztő RIB, és az eszközt fejlesztő Building Transparency tett elérhetővé a közelmúltban. A „szén-dioxid kalkulátor” olyan környezetvédelmi terméknyilatkozatokat tartalmaz, melyek alkalmazásával az építőanyag-beszerzők, fejlesztők, illetve kivitelezők a teljes tervezési és építési folyamatban nyomon követhetik a felhasznált anyagok karbonlábnyomát, és az információk birtokában törekedhetnek az építőipar karbonsemlegesítésére. Becslések szerint a globális szén-dioxid-kibocsátás mintegy 40 százalékáért felelősek az épületek és azok építési folyamatai. A Schneider Electric az energiamenedzsment és ipari automatizálási megoldások területén vezető multinacionális vállalat.

Újabb megoldás segíti az áramhálózat digitalizációját

Újabb megoldás segíti az áramhálózat digitalizációját (Cikk)

A minél hatékonyabb energiaellátást és az alacsonyabb karbonkibocsátást is segíti a német gyártó legújabb verziójú szoftvere.

Akár 60 százalék energiamegtakarítás a legmodernebb kompresszorral?

Akár 60 százalék energiamegtakarítás a legmodernebb kompresszorral? (Cikk)

A Svédországban alapított, csaknem 150 éves Atlas Copcónál a fenntarthatóság mint vállalati célkitűzés már évtizedes hagyományokkal rendelkezik. Nemcsak az a cél, hogy maga a gépgyártó multi minél kisebb környezeti hatással működjön: az általa kínált berendezéseket úgy tervezi és gyártja, hogy az ügyfeleinél is kimutatható energiamegtakarítást és a lehető legkisebb karbonlábnyomot biztosítsanak.

Hogyan kell kiszámítani az összterhelést?

Hogyan kell kiszámítani az összterhelést? (Cikk)

Egy adott épület, létesítmény, lakás vagy gyártóüzem összterhelésének kiszámítása látszólag egyszerű dolognak tűnik. Mindazonáltal fontos figyelembe venni az összes készülék összterhelését, valamint a megfelelő hibahatárt betartani, és számos fontos változót szem előtt tartani. Ezenkívül nem szabad megfeledkezni arról, hogy az összterhelést ne keverjük össze az igényelt terheléssel. Kezdjük az elejétől.

3 dolog, amire érdemes figyelni Európában a jelenlegi energiaárak mellett

3 dolog, amire érdemes figyelni Európában a jelenlegi energiaárak mellett (Cikk)

A Schneider Electric, az energiamendzsment és ipari automatizálási megoldások területén vezető multinacionális vállalat magyar szakértői gyűjtötték össze azokat a trendeket, amelyekre érdemes most figyelni az energiapiacon Európában. Az árak emelkedése ugyanis nemzetközi szinten megállíthatatlannak tűnik, de a hatást több tényező is mérsékelheti. Hosszú távú megoldást a minél hatékonyabb energiafelhasználás jelenthet, beleértve a megújuló források használatát – állítja László Dávid, a Schneider Electric budapesti energia- és fenntarthatósági szolgáltatóközpontjának (ESS) szakértője, illetve Feldmájer Benjámin, a cég európai uniós zöld átmenetért (EU Green Deal) felelős magyarországi programmenedzsere.

300 milliárd dolláros problémát számolna fel a Schneider Electric

300 milliárd dolláros problémát számolna fel a Schneider Electric (Cikk)

Évente világszerte mintegy 300 milliárd dollárba kerül az egyre szélsőségesebbé váló időjárás okozta károk kezelése a vállalkozásoknak, beleértve ebbe az elektromos és víziközmű hálózatok, illetve a közlekedési infrastruktúra működési zavarait. A Schneider Electric új, átfogó megközelítést vázol a jövő infrastruktúráinak kialakítására, amelynek köszönhetően nem csak ellenállóbbak lesznek a közszolgáltatások mögött álló rendszerek, de kezelhetővé válnak a gyors városiasodással járó problémák is.

Milyen megtakarításra számíthat az a cég, amelyik zöldtermelésre vált?

Milyen megtakarításra számíthat az a cég, amelyik zöldtermelésre vált? (Cikk)

Bolygónk és környezetünk védelme hétköznapjaink központi témájává vált az elmúlt években. A világ számos országában, így hazánkban is egyre több nagy- és kisvállalat igyekszik csökkenteni a karbonlábnyomát. A zöldtechnológiára való áttérést maga az állam is támogatja különböző adókedvezményekkel; idén, 2021-től bevezetésre kerül az Energiahatékonysági Kötelezettségi Rendszer, amely folytán további állami kedvezményekre lehetnek jogosultak azok, akiknek a „zölddé válás” valóban fontos szempont a cég hatékony termelésével kapcsolatban.

A Farnelltől már a Nordic Semiconductor első PMIC-ja is elérhető (Cikk)

Az elektronikai alkatrészek, termékek és megoldások globális forgalmazójaként ismert Farnell a Nordic Semiconductor által gyártott, az az iparág legkompaktabb energiagazdálkodási megoldásával, az nPM1100 Power Management IC (PMIC) és kiértékelő készlettel bővítette portfólióját. A Nordic első energiagazdálkodási terméke már megvásárolható a Farnelltől. Az nPM1100 tipikus alkalmazásai közé tartozik a hordható elektronika, a távirányítók, a személyes orvosi eszközök és az intelligens otthoni érzékelők.

Hogyan számolható ki az áramfogyasztás?

Hogyan számolható ki az áramfogyasztás? (Cikk)

A "hogyan számítható ki az áramfogyasztás" kérdés egy átlagos háztartásban főként akkor merül fel, amikor a villanyszámla magasabb a szokásosnál, vagy egyszerűen nem egyezik a felhasználó becsült energiafogyasztásával. Ebben a cikkben megmutatjuk, hogyan lehet kiszámítani vagy legalábbis nagy valószínűséggel megbecsülni a villamosenergia-fogyasztást.

Az új AMD-alapú Fujitsu PRIMERGY RX szerver gyorsabb adatelemzéseket és értékteremtést biztosít (Cikk)

A Fujitsu az AMD EPYC processzoros Fujitsu PRIMERGY RX2450 M1 szerverrel bővíti x86-alapú szabványos rendszereinek kínálatát. A kétfoglalatos, 2U magas rack-rendszer sokféle feladathoz kínál nagy teljesítményt – kis energiafogyasztás és adatközponti helyigény, valamint rugalmas konfigurációs lehetőségek mellett.

A Toshiba SMMS-u VRF rendszere a kategóriaelső hatékonyság, alkalmazkodóképesség és csatlakoztathatóság pilléreire épül (Cikk)

A teljesen újratervezett, hetedik generációs SMMS optimalizálja a klímarendszert a kereskedelmi egységek minden típusában.

Tippek a vállalati energiahatékonyság javítására

Tippek a vállalati energiahatékonyság javítására (Cikk)

A mai, március 6-ai Energiahatékonysági Világnap már több mint két évtizedes múltra tekint vissza, megünnepléséről egy 1998-as ausztriai konferencián született döntés. Az energiahatékonyság azóta az EU célkitűzéseiben is fontos szerepet kapott, az uniós direktívák az energiafogyasztás csökkentésére vonatkozóan egyre ambiciózusabb célokat tűznek ki. A világnap alkalmából többnyire a végfogyasztók figyelmét hívják fel az energiával való takarékosság kézenfekvő módszereire, de a vállalatok számára az energiahatékonyság talán még fontosabb szempont. Ennek belátásához elég, ha figyelembe vesszük, hogy a termelési költségek átlagosan 10 százalékát az energia teszi ki, de energia-intenzív ágazatokban ez az arány a 40 százalékot is elérheti. A világnap alkalmából a Siemens szakemberei összegyűjtötték, miként csökkenthetik energiafelhasználásukat a hazai vállalkozások.

Isabellenhütte precíziós ellenállások az RS Components kínálatában

Isabellenhütte precíziós ellenállások az RS Components kínálatában (Cikk)

RS Components (RS) bemutatta az Isabellenhütte nagy pontosságú, alacsony ohmú áramérzékelő ellenállások portfólióját. A két különböző, ISA-Plan és ISA-Weld néven ismert gyártási technológiával előállított Isabellenhütte áramérzékelő ellenállása megfelel a hőelektromos feszültség, a hosszú távú stabilitás és az induktivitás szigorú kritériumainak, amelyek lehetővé teszik az elektronikai tervezőknek a PCB-k energiafelhasználásának hatékonyabb optimalizálását, mint egyébként lehetséges.

Zöld elektromosságra váltanak a Bridgestone gyárak

Zöld elektromosságra váltanak a Bridgestone gyárak (Cikk)

Márciustól kezdődően már megújuló energiaforrásokból fedezi villamos energia szükségletének 100 százalékát a tatabányai Bridgestone gyár. Az átállásnak köszönhetően a Bridgestone tovább csökkenti az európai CO2 kibocsátását. Ezek az erőfeszítések a cég „Így szolgálunk mi” elnevezésű kötelezettségvállalását szolgálják, amelynek az egyik fő pillére a környezetvédelem.

Új Toshiba a háztartási légkondicionáló rendszereket mutattak be (Cikk)

A SHORAI Edge megnövelt komfortot és jobb hatékonyságot biztosít a lakossági légkondicionáló rendszerekhez.

Energiahatékonyság-növelés a sűrített levegős rendszerekben

Energiahatékonyság-növelés a sűrített levegős rendszerekben (Cikk)

A gyárakban járva gyakran találkozunk azzal a jelenséggel, hogy a dolgozók a sűrített levegős tömlőket kilyukasztva hűtik magukat, mondván, „a levegő ingyen van”. Ez természetesen a sűrített levegő esetében nagyon nem igaz. Az ipar a teljes energiafelhasználásának 20%-át a sűrített levegő előállítására fordítja. A befektetett energiának azonban csak mintegy 15-20%-a az, amiből ténylegesen sűrített levegőt állítunk elő, a többi veszteség. Mindezen számok tükrében érthető, miért kiemelten fontosak az energiahatékonyság növelésének szempontjából a sűrített levegős rendszerek.

Új, költséghatékony, 10 kW/4HP teljesítményű oldalfali beltéri egység a Toshibától

Új, költséghatékony, 10 kW/4HP teljesítményű oldalfali beltéri egység a Toshibától (Cikk)

A nagy teljesítményű, hatékony és könnyen telepíthető egységet kompakt, elegáns kialakítás, hatékony levegőelosztás és csendes működés jellemzi.

Új energiagazdálkodási megoldás a hálózat kiegyensúlyozásához

Új energiagazdálkodási megoldás a hálózat kiegyensúlyozásához (Cikk)

Az Eaton energiagazdálkodási vállalat bemutatja Energy Aware nevű frekvenciakiegyenlítő energiamegoldását, amely lehetővé teszi az energiaigényes iparágak számára a hálózat stabilizálását és a megújuló energiaforrások használatának növelését. Az Eaton Energy Aware UPS alapja az Eaton tartalékenergia-technológiája. A megoldást, amelyet az Enel X vállalattal együttműködve sikeresen teszteltek az Eaton dublini központjában, elsőként Írországban fogják alkalmazni, az ír hálózatüzemeltető EirGrid DS3 programjának részeként. A DS3 rendszerszolgáltatási program célja a megújuló energiaforrások integrációja a hálózati frekvencia kezelése révén.

Évente akár 800 tonna szén-dioxid kibocsátást eredményez a webbányászat

Évente akár 800 tonna szén-dioxid kibocsátást eredményez a webbányászat (Cikk)

2018-ban a webbányászati alkalmazások – amelyek a felhasználó böngészőjében futva kriptodevizákat bányásznak profitért – akár 18,8 gigawatt elektromos áramot is fogyaszthattak, derül ki a Kaspersky a webbányászat gazdasági és környezeti hatását vizsgáló kutatásából. Ez a mennyiség nagyjából Lengyelország áramfogyasztási rátájának felel meg, és azt jelenti, hogy a webbányászat környezeti hatása évi mintegy 800 tonna széndioxid-kibocsátását eredményezi.

Megoldás a jövő CO2-semleges, energiafüggetlen gyárának létrehozására

Megoldás a jövő CO2-semleges, energiafüggetlen gyárának létrehozására (Cikk)

Az ABB az ökológiailag hatékony megoldások és szolgáltatások kiterjedt portfóliójával kíván hozzájárulni a gazdaság környezetkárosító hatásoktól mentes további növekedéséhez. Valójában az ABB globális összbevételének immár több mint fele olyan technológiák értékesítéséből származik, amelyekkel a klímaváltozást kiváltó okok ellen a harcol. A társaság célja, hogy ezt a 2018-ban még 57%-os részarányt 2020-ig 60%-ra emelje.

A Johan Cruijff ArenA 3 megawattos energiatároló rendszere mostantól aktív

A Johan Cruijff ArenA 3 megawattos energiatároló rendszere mostantól aktív (Cikk)

Üzembe állították Európa legnagyobb, középületben működő energiatároló rendszerét, amely újrahasznosított illetve új elektromos jármű akkumulátorokkal működik. A hivatalos megnyitó ünnepséget Udo Kock, Amsterdam városának elöljárója nyitotta meg.

Az intelligens eszközök a túlélés zálogai

Az intelligens eszközök a túlélés zálogai (Cikk)

A környezettudatos szemlélet és a megújuló erőforrások szerepének növekedésével az energiaszolgáltatás jelentős változáson megy keresztül. A technológia fejlődése lehetővé teszi a decentralizált energiatermelésre és -elosztásra való átállást.

Legyen öt lépés előnyben az SMC-vel

Legyen öt lépés előnyben az SMC-vel (Cikk)

Éjjel-nappal működő gazdaságunkban az ipar azért küzd, hogy a folyamatosan növekvő energiaigényt ki tudja elégíteni. Globális piacvezető automatizálástechnikai vállalatként felelősnek érezzük és elköteleztük magunkat aziránt, hogy partnereinkkel együttműködve hatékonyabbá tegyük termelési folyamataikat, és csökkentsük a fellépő veszteségeiket.

Felhő alapú felügyeleti megoldások üzleti és lakossági légkondicionáló rendszerekhez

Felhő alapú felügyeleti megoldások üzleti és lakossági légkondicionáló rendszerekhez (Cikk)

A vezeték nélküli adapterek és a mobilalkalmazások lehetővé teszik az üzleti és lakossági légkondicionáló rendszerek okostelefonon vagy táblagépen keresztüli intelligens vezérlését- Toshiba AC HOME Control lakossági vezérlését Toshiba AC HOME Control lakossági alkalmazásokkal, amelyek letölthetők Android és iOS operációs rendszerekhez a Google Playről vagy az App Store-ból - © Toshiba Carrier Corporation

Előregyártott, moduláris adatközpontok energiaellátása

Előregyártott, moduláris adatközpontok energiaellátása (Cikk)

Az edge computing terjedésével az adatfeldolgozás közelebb kerül az adatok keletkezésének helyéhez, elsősorban a kritikus fontosságú adatok azonnali elérhetősége miatt. Ezzel párhuzamosan az előregyártott, moduláris adatközpontok piaca is egyre dinamikusabban növekszik, hiszen a szolgáltatóknak ez esetben is ugyanazt a magas szintű teljesítményt kell nyújtaniuk a helyi, kisebb adatközpontok, mint a nagy szerverparkok számára.

Az Eaton bemutatja az Eaton 91PS UPS sorozatot

Az Eaton bemutatja az Eaton 91PS UPS sorozatot (Cikk)

Az új egyfázisú sorozat a meglévő, háromfázisú Eaton 93PS UPS sorozatot egészíti ki, hogy nagyobb rugalmasságot, rendelkezésre állást és költséghatékonyságot biztosítson.

Alacsonyabb teljesítménytartományra optimalizált változatban is elérhetők a 9SX sorozatú szünetmentes tápegységek

Alacsonyabb teljesítménytartományra optimalizált változatban is elérhetők a 9SX sorozatú szünetmentes tápegységek (Cikk)

A piacvezető energiamenedzsment megoldásokat nyújtó Eaton ma jelentette be, hogy 9SX szünetmentes tápegység családját új, alacsonyabb teljesítményigényekre optimalizált modellekkel bővíti Európában, a Közel-Keleten és Afrikában (EMEA).

Tiszta, okos és megfizethető energia a jövő kulcsa

Tiszta, okos és megfizethető energia a jövő kulcsa (Cikk)

A tiszta energia egyre növekvő térnyerésének elősegítése csak a civil társadalom, a regionális és helyi szintű érdekelt hatóságok, szervezetek, szakmai egyesületek aktív, együttes részvételével valósulhat meg. A Magyar Elektrotechnikai Egyesület (MEE) szervezésében, a 125 éves ELMŰ támogatásával megvalósuló 65. Vándorgyűlés vezérgondolatát mindemellett a digitális transzformáció energiaiparra gyakorolt komplex hatása adta.

Kijevben rendez inspiráló konferenciát a Danfoss az energiahatékony jövőről (Cikk)

Varsó után Kijevben kerül megrendezésre az Engineering Tomorrow konferencia június 15-én. Kijev több mint 4 milliós lakosságával Ukrajna legnagyobb települése és egyben fővárosa. Az energiatakarékos jövőről szóló inspiráló konferencia a 19. században épült Mystetskyi Arsenal gyárban kerül megrendezésre, amely napjainkban már a művészetek és technológiák innovatív kiállítási központjának számít.

Új fegyver a klímaváltozás ellen

Új fegyver a klímaváltozás ellen (Cikk)

Az új megoldás kiterjeszti az eddig megszokott környezeti hőmérséklethatárokat és minden éghajlaton lehetővé teszi a transzkritikus CO2-hűtőrendszerek alkalmazását, ami hatalmas energia megtakarítási potenciált rejt magában.

90%-os energetikai önellátás

90%-os energetikai önellátás (Cikk)

Az ABB új, moduláris kialakítású, integrált energiatárolási rendszerrel tervezett szolár invertere, a REACT 2 maximum 12 kWh kapacitással rendelkezik, és jelentősen növeli az otthonok önálló villamosenergia-ellátását.

Prémium hatékonyság, kényelem és teljesítmény a kisipari klímarendszerekben

Prémium hatékonyság, kényelem és teljesítmény a kisipari klímarendszerekben (Cikk)

A+++ energiaosztályú R32 Super Digital Inverter kültéri egységet mutatott be a Toshiba

Okosépületek a maximumon

Okosépületek a maximumon (Cikk)

Ahogy szinte minden insfrastruktúra, úgy az épületfelügyeleti rendszerek működésére is óriási hatással van manapság az IoT. Ahhoz azonban, hogy az épületek üzemeltetői képesek legyenek kihasználni az összekapcsolt technológiák nyújtotta előnyöket és hatékonyan hasznosíthassák a rendelkezésre álló, óriási adatmennyiséget, korszerűbb rendszerekre, valamint naprakész szaktudásra és szakértelemre van szükség.

Elektromos autók a jövő energiatermelői

Elektromos autók a jövő energiatermelői (Cikk)

Napjainkban mintegy 4 milliárd ember él városokban, és az ENSZ becslései szerint 2050-re további 2,5 milliárddal emelkedik a nagyobb településeken élők száma, 66 százalékra növelve ezzel a városlakók arányát. Az urbanizáció térnyerésével párhuzamosan maguk a városok és a külvárosok is jelentős változáson mennek keresztül, hogy fenntartható életkörülményeket biztosíthassanak lakóiknak. Az átalakulás két alappillére az energia és a közlekedés, amelyek esetében szintén komoly korszerűsítésekre van szükség, hogy elkerüljük a környezetszennyezést és túlzsúfoltságot. A Schneider Electric azokban a fejlesztésekben látja a jövőt, amelyek elősegítik az elektromos autók tulajdonosai és az energiaszolgáltatók közötti együttműködést, és ezzel új üzleti modelleket teremtenek az okos városokhoz.

Napelemes rendszerek üzemeltetési és beruházási költségeinek csökkentése

Napelemes rendszerek üzemeltetési és beruházási költségeinek csökkentése (Cikk)

Az ABB költséghatékony, decentralizált napelemes rendszerekhez tervezett PVS-100/120 típusú, felhőre csatlakozó, háromfázisú string inverter megoldásai mától kereskedelmi forgalomban is megvásárolhatóak.

A szél hajtja majd a Jack Daniel’s malmára a vizet

A szél hajtja majd a Jack Daniel’s malmára a vizet (Cikk)

Éves villamos energia felhasználásnak 90 százalékát szélenergiából fedezi majd a Jack Daniel’s-t is gyártó Brown-Forman a jövőben. A vállalat célkitűzése, hogy 2023-ra 15 százalékra csökkenti az üvegházhatást okozó gázok kibocsátását. Ezért is kötött most megállapodást a Kansas államban található Solomon Forks szélfarmmal.

Fejlődés a megújuló energia technológiában

Fejlődés a megújuló energia technológiában (Cikk)

Az előremutató, energiatakarékos és rendkívül megbízható rendszerek tervezésében és gyártásában széleskörű tapasztalatokat szerzett Toshiba bemutatja az 5-ös sorozatú Estia levegő-víz hőszivattyú megoldásokat.

Így csökkentse adatközpontja villanyszámláját

Így csökkentse adatközpontja villanyszámláját (Cikk)

Az Európai Bizottság közel 300 EU-s adatközpontot vizsgáló kutatása szerint az adatközponti szektor összesített áramfogyasztása a globális áramfelhasználás 1,4%-át teszi ki, és ez az érték évente 4,4%-kal nő. Egy létesítmény átlagosan 13 684 MWh áramot emészt fel évente, amit az informatikai eszközök, az energiaellátó rendszerek és a hűtés igényelnek. Ezek közül a hűtési rendszer átlagban a teljes fogyasztás 40%-át teszi ki, ezért egyáltalán nem mindegy, mennyire optimális a működése. A szerverparkok energiafelhasználása ezért komoly kihívást jelent az IT-vezetők számára. Hogyan lehet a legjobban spórolni az adatközpontokban? A Schneider Electric most ezt mutatja be.

Az Eaton bővíti a piacvezető 93PM UPS kínálatát

Az Eaton bővíti a piacvezető 93PM UPS kínálatát (Cikk)

Az Eaton 2017 júliusában jelentette be, hogy tovább bővíti háromfázisú 93PM UPS termékcsaládját, amely jelenleg az egyik legszélesebb választékot kínálja 30-tól egészen az 500 kVA teljesítményű modellekig. A 93PM sorozatra példátlanul rugalmas skálázhatóság, rendkívüli hatékonyság és megbízhatóság jellemző, valamint az attraktív külső is vonzóvá teszi az adatközpontokban való alkalmazásokhoz. Az új modellek választ adnak az iparágra jellemző eltolódásra az egyre növekvő energiaigény felé, valamint moduláris felépítésüknek köszönhetően megfelelnek az adatfeldolgozási központok üzemeltetésének legfontosabb szempontjainak. A 93PM UPS berendezések lehetővé teszik a villamosenergia-felhasználás költségének csökkentését és egyúttal növelik az energiaellátó-rendszer optimális működtetéséhez elengedhetetlen rugalmasságot.

Aktív energiagazdálkodás – buzzwordök és a valóság

Aktív energiagazdálkodás – buzzwordök és a valóság (Cikk)

Mi az az aktív energiagazdálkodás? Hogyan teszi kézzelfoghatóvá az olyan – unalomig ismételt – buzzwordöket, mint a fenntarthatóság, költségcsökkentés, hatékonyságnövelés és környezettudatos működés? A Schneider Electric három hasznos tippet ad a vállalatoknak energiavásárlási, -értékesítési és -felhasználási gyakorlataik javításához, átfogó kezeléséhez és felügyeletéhez, hiszen ezek olyan hasznos adatokhoz biztosítanak hozzáférést, amelyek valós képet nyújtanak a cég teljesítményéről, és segítenek a stratégiai finomhangolásban is.

Áramlástechnika: fenntarthatóság a kompresszorok esetében

Áramlástechnika: fenntarthatóság a kompresszorok esetében (Cikk)

Bár a párizsi klímacsúcs fontos szerepet tölt be a környezetvédelmi irányelvek kialakításában, az áramlástechnikai iparágra valószínűleg sokkal nagyobb hatást gyakorolnak a korábbi szabályozások: a Montreali és a Kiotói Egyezmény – nyilatkozta Magnus Arvidsson, az SKF Csoport mérnök-üzletkötője.

Szárnyal az Airbus

Szárnyal az Airbus (Cikk)

A kisfeszültségű áramelosztó rendszer egy részének csúcstechnológiájú szabványoknak megfelelő korszerűsítésével az Eaton jelentős segítséget nyújtott a villamos hálózat megbízhatóságának, a biztonságosságának és a kezelő személyzetet védelemének javításához az Airbus legnagyobb németországi gyártóüzemében.

Svéd külső, francia belső

Svéd külső, francia belső (Cikk)

Mitől lehet intelligens egy iroda? Miként hasznosítható a munkahelyen a napenergia vagy az esővíz? Többek között ezekre a kérdésekre ad választ Budapest új irodaépülete, a Nordic Light, amely jelenleg az egyik legmodernebb és leghatékonyabb irodaháznak számít az országban.

Varsóban eldőlhet a közép-és kelet európai energiaipar jövője (Cikk)

A vezető európai, fenntartható energiagazdálkodás-innovációs vállalat, a KIC InnoEnergy szeptember 20-án rendezi meg a KICkoff döntőt Varsóban. A díjátadóval egybekötött ingyenes konferencia egyedi ismerkedési lehetőséget nyújt a fenntartható energiagazdálkodás ágazati képviselőinek a közép- és kelet-európai régióban. Itt a látogatók nem csak a legfrissebb innovációkkal ismerkedhetnek meg, de találkozhatnak a szektor legújabb befektetési lehetőségeivel is.

Partnerség a fenntarthatóságért

Partnerség a fenntarthatóságért (Cikk)

A Schneider Electric, az energiamenedzsment nemzetközi szakértője és az Autodesk Inc.,a 3D tervezői, mérnöki szoftvermegoldások és szolgáltatások vezető szállítója bejelentették együttműködési megállapodásukat.

Keresés
Bejelentkezés / Regisztráció
AUTOMATIZÁLÁS

Az elektromos megfogók elejtik a munkadarabot?

Lehet a vákuum is gazdaságos

Média Partnerek