Nagyon sokan terveznek, vagy valósítottak már meg energiahatékonysági fejlesztést a magyarok közül otthonukban, a Schneider Electric online kérdőívét kitöltők 90 százaléka jelezte ezt. Az izzócsere, valamint a nyílászárók cseréje és a szigetelés a leggyakoribb projektek, de viszonylag sokan cserélik le régi, elavult berendezéseiket is.
Két helyszínen, a Budai Várban és Debrecenben, összesen 22 újgenerációs légmegszakítóval felszerelt elektromos kapcsolóberendezést telepítenek.
Nagyvállalatoknál külön munkacsoportok foglalkoznak a felhasznált energia csökkentését célzó intézkedések megvalósításával kisebb-nagyobb sikerrel. Lehetne mondani, hogy sok kicsi sokra megy, de ipari méretekben sokszor nem is csak kicsit lehet nyerni innovatív megoldásokkal. A sűrített levegős rendszerek esetén is sok megoldandó kérdés van, ahol nem is gondolnánk mekkora megtakarítást érhetnénk el egyszerű megoldások alkalmazásával.
A versenynek otthont adó Nemzeti Atlétikai Központ a Siemens kis- és középfeszültségű energiaelosztási rendszereit használja.
Amikor az NSK a porelszívó ventilátor csapágyaival megoldott egy túlmelegedési problémát egy ércelőkészítő üzemben, azzal éves szinten 88 955 eurós költségmegtakarítást eredményezett. Ez a folyamatos megtakarítás a korábban a hűtéshez szükséges sűrített levegő elhagyásából fakad, az NSK precízen meghatározott csapágy- és kenéstechnológiájának köszönhetően.
A modern ipari folyamatoknak állandóan alkalmazkodniuk kell a rendkívül dinamikus ütemben változó körülményekhez – ez alól pedig a jelenlegi kissé kiszámíthatatlan időszak sem lehet kivétel. Napjainkban teljesen új értelmet nyert az agilitás, hiszen a vállalkozások „kormányosainak” rendkívül szokatlan körülmények között, példátlan piaci dinamikában és felbolydult ellátási láncokban kell navigálniuk.
A Toshiba Air Conditioning bővíti az innovatív ESTIA R32 hőszivattyú-kínálatát, hogy segítsen kielégíteni a növekvő vásárlói igényeket, kezelni a kormányzati dekarbonizációs programokat és csökkenteni a hagyományos fosszilis tüzelőanyag, illetve gázalapú fűtési megoldásoktól való függőséget.
A világ minden tájáról összesen 46 kormány támogatja azt a célt, hogy az évtized végéig megduplázzák az energiahatékonysági fejlesztések ütemét a fenntartható gazdasági növekedés és a nettó zéró kibocsátás elérése érdekében. A Nemzetközi Energiaügynökség (IEA) előrejelzése szerint idén várhatóan 624 milliárd dollárt fordítanak majd az energiahatékonyságot növelő beruházásokra globális szinten.
Az element14 közösség három közelgő, a fenntartható technológia használatáról szóló webináriummal folytatja Summer Green Technology sorozatát. Az informatív foglalkozások célja, hogy felvilágosítsák a résztvevőket az energiahatékony eszközök, a leválasztási technológiák és a robusztus ipari útadó jellánc-megoldások előnyeiről a szénkarbonlábnyom csökkentésében és a fenntartható jövő előmozdításában.
Idén akár 624 milliárd dollárt is költhetnek energiahatékonysági beruházásokra világszerte a tavalyi 600 milliárd dollár után – derül ki a Nemzetközi Energiaügynökség (IEA) előrejelzéséből. A tanulmány szerint a tavalyi 2,2 százalékról 2030-ra 4 százalék fölé kellene emelni az energiahatékonyság növelésének ütemét, így a jelenlegi energiafogyasztás és a károsanyag kibocsátás is az egyharmadával eshetne vissza, sőt még 12 millió új munkahely is létrejöhetne. A Nemzetközi Energia Ügynökség 8. Éves Globális Energiahatékonysági Konferenciáját 2023-ban a Schneider Electric-kel közösen szervezte meg Versailles-ban.
Az emelkedő energiaárak és a CO2-kibocsátás csökkentésének követelménye miatt a vállalatok egyre inkább a fenntartható megoldásokat keresik. A kenőanyagokat ilyenkor gyakran figyelmen kívül hagyják.
A legmodernebb energiamenedzsment megoldások bevezetésére írt alá együttműködési megállapodást a párizsi Notre-Dame helyreállításáért felelős szervezet és a Schneider Electric. A vállalat a jelenleg legkorszerűbbnek számító energetikai berendezéseket teszi elérhetővé a székesegyház számára, így a helyszíni áramellátáshoz szükséges ezközökön túl az épületben olyan épületirányítási rendszert (BMS) is telepítenek, ami annak energiagazdálkodását és energiafogyasztását is optimalizálja. A Notre-Dame-ot várhatóan 2024-ben nyitják majd meg újra a látogatók előtt.
A zenon figyeli, vezérli és optimalizálja a megújuló energia előállítására és tárolására szolgáló berendezéseket. Csatlakoztassa az összes berendezést egyetlen alkalmazáshoz, és javítsa a termelékenységet!
Akár 20 százalékkal is csökkenthető az épületek energiapazarlása a Schneider Electric „EcoStruxure™ Building Operation 2023” megoldásának alkalmazásával. A társaság új rendszerei azon túl, hogy támogatják az épületek energiahatékony működtetését, a szén-dioxid kibocsátás csökkentésében is segítik az üzemeltetőket.
2022 december elején adták át a MOL Campust Budapest új városnegyedében, a BudaParton. Az irodaház a magyar főváros első igazi magasháza: a 143 méter magas épületbe a MOL mintegy 2500 alkalmazottján kívül a nagyközönség is beléphet majd, hogy a 120 méter magasan elhelyezkedő kilátóteraszról csodálhassák a budapesti panorámát.
Most, hogy végre újra előkerülhettek a sílécek és -bakancsok, ráadásul a COVID miatt bevezetett korlátozások sem akadályozzák többé a téli sportok szerelmeseit, az Alpok 26 ezer kilométernyi pályái is újra megtelnek vendégekkel.
Teljes mértékben megújuló energiaforrásokra állítaná át adatközpontját a Terra Cloud, emellett jelentősen növelné energiahatékonyságát egy új folyadékhűtéses technológiával. A többek között felhő- és szerverelhelyezési szolgáltatókat kínáló, ügyfeleinek 20-30 százalékos megtakarítást hozó céget a Schneider Electric támogatja zöld törekvései megvalósításában.
A legújabb generációs VRF R32 hűtőközeget használ, hogy 80%-kal csökkentse a CO2-kibocsátást, és hozzájáruljon a globális nettó zéró emisszió eléréséhez.
Az ipari vállalatok több mint fele célul tűzte ki, hogy elérje a nettó zéró üvegházhatású-gázkibocsátást, ugyanakkor kevesebb mint egyharmaduk halad jó úton ahhoz, hogy el is érje ezt – derül ki a Schneider Electric és az Omdia közös kutatásából. A felmérés szerint az energiafelhasználás csökkentése áll leggyakrabban az ilyen kezdeményezések mögött, de a teljesítményük javítása és a költségcsökkentés is fontos motiváció a cégek számára.
A Schneider Electric október 12-én rendezett élő online konferenciáján a vállalkozásokra világszerte lecsapó hármas (energia-, gazdasági és éghajlati) válság kezelésére keresték a választ. Az Innovation Summit World Tour 2022 a fenntarthatóság, az energetika és az automatizálás jövőjét meghatározó megatrendeket és újdonságokat mutatta be a bekapcsolódott nagyszámú érdeklődőnek.
A Nordic Semiconductor a modern hordozható vezeték nélküli termékekhez kínált új nPM1100 PMIC-je nagyobb hatásfok/ méret arányt kínál, mint bármely más PMIC-megoldás.
A globális CO2-kibocsátás közel feléért az épített környezetünk felel, ezért kulcsfontosságú, hogy minél energiahatékonyabb legyen az épületeink üzemeltetése. A Schneider Electric grenoble-i IntenCity létesítményének példája azt mutatja, hogy intelligens rendszerekkel akár tizedére is csökkenthető az energiaigény, a nettó zéró kibocsátás elérését pedig megújuló energiaforrásokkal lehet támogatni.
A Schneider Electric bejelentette, hogy tovább erősíti a "Partnering for Sustainability Initiative" elnevezésű kezdeményezését. Az új program célja, hogy a vállalat partnerei jobban megértsék és ezáltal eredményesebben teljesíthessék ügyfeleik kéréseit. Az energiamenedzsment és ipari automatizálási megoldások területén vezető cég ügyfelei a múlt évben 84 millió tonnával csökkentették szén-dioxid-kibocsátásukat a társaság által fejlesztett, felhőalapú IoT platform alkalmazásával.
Szeretettel meghívunk minden érdeklődőt legújabb szakmai konferenciánkra az “Energia jövője, a jövő energiája” címmel.
Az építőipar szén-dioxid kibocsátásának drasztikus csökkentését segíti az a kalkulátor, amit a Schneider Electric, az építési és épületinformációs modellező (BIM) szoftvereket fejlesztő RIB, és az eszközt fejlesztő Building Transparency tett elérhetővé a közelmúltban. A „szén-dioxid kalkulátor” olyan környezetvédelmi terméknyilatkozatokat tartalmaz, melyek alkalmazásával az építőanyag-beszerzők, fejlesztők, illetve kivitelezők a teljes tervezési és építési folyamatban nyomon követhetik a felhasznált anyagok karbonlábnyomát, és az információk birtokában törekedhetnek az építőipar karbonsemlegesítésére. Becslések szerint a globális szén-dioxid-kibocsátás mintegy 40 százalékáért felelősek az épületek és azok építési folyamatai. A Schneider Electric az energiamenedzsment és ipari automatizálási megoldások területén vezető multinacionális vállalat.
A minél hatékonyabb energiaellátást és az alacsonyabb karbonkibocsátást is segíti a német gyártó legújabb verziójú szoftvere.
A Svédországban alapított, csaknem 150 éves Atlas Copcónál a fenntarthatóság mint vállalati célkitűzés már évtizedes hagyományokkal rendelkezik. Nemcsak az a cél, hogy maga a gépgyártó multi minél kisebb környezeti hatással működjön: az általa kínált berendezéseket úgy tervezi és gyártja, hogy az ügyfeleinél is kimutatható energiamegtakarítást és a lehető legkisebb karbonlábnyomot biztosítsanak.
A Nemzetközi Energia Ügynökség jelentése (IEA Data Centres and Data Transmission Networks – Tracking Report, November 2021) szerint az adatközpontok tavaly világszinten 200-250 terawattóra (TWh) energiát használtak, ami a teljes áramfogyasztás mintegy 1 százalékának felel meg, így ezek a létesítmények a globális széndioxid-kibocsátást 0,3 százalékkal növelték.
Évente világszerte mintegy 300 milliárd dollárba kerül az egyre szélsőségesebbé váló időjárás okozta károk kezelése a vállalkozásoknak, beleértve ebbe az elektromos és víziközmű hálózatok, illetve a közlekedési infrastruktúra működési zavarait. A Schneider Electric új, átfogó megközelítést vázol a jövő infrastruktúráinak kialakítására, amelynek köszönhetően nem csak ellenállóbbak lesznek a közszolgáltatások mögött álló rendszerek, de kezelhetővé válnak a gyors városiasodással járó problémák is.
Bolygónk és környezetünk védelme hétköznapjaink központi témájává vált az elmúlt években. A világ számos országában, így hazánkban is egyre több nagy- és kisvállalat igyekszik csökkenteni a karbonlábnyomát. A zöldtechnológiára való áttérést maga az állam is támogatja különböző adókedvezményekkel; idén, 2021-től bevezetésre kerül az Energiahatékonysági Kötelezettségi Rendszer, amely folytán további állami kedvezményekre lehetnek jogosultak azok, akiknek a „zölddé válás” valóban fontos szempont a cég hatékony termelésével kapcsolatban.
Számos ipari és háztartási készülék működéséhez egyenáram szükséges. Ezeknek az eszközöknek ugyanakkor szinte mindegyike az elektromos hálózatról táplálkozik, amelyben - nyilvánvalóan - váltakozó áram van. Sőt, az elhelyezkedéstől függően különböző feszültségekkel rendelkeznek a világ különböző tájain.
Jelenleg a 32-bites chipeknek van a legnagyobb piaci részesedése a beágyazott rendszerekben használt mikrovezérlőkből, ugyanakkor a 8- és 16-bites chipeket is gyakran használják. Az ilyen típusú mikrovezérlők jól ismert magok felhasználásával készülnek, amelyeket hosszú piaci jelenlétüknek köszönhetően már alaposan teszteltek és finomítottak. Ezen mikrovezérlőknek az eszközei is javultak az évek során, és a tervezőknek most kiváló fordítók és függvénykönyvtárak állnak a rendelkezésükre, amelyek jelentősen javítják a szoftverfejlesztési folyamatot. A modern rendszerekben további funkciók is megvalósításra kerülnek, kibővítve a mikrovezérlők alkalmazási körét.
Az elektronikai alkatrészek, termékek és megoldások globális forgalmazójaként ismert Farnell a Nordic Semiconductor által gyártott, az az iparág legkompaktabb energiagazdálkodási megoldásával, az nPM1100 Power Management IC (PMIC) és kiértékelő készlettel bővítette portfólióját. A Nordic első energiagazdálkodási terméke már megvásárolható a Farnelltől. Az nPM1100 tipikus alkalmazásai közé tartozik a hordható elektronika, a távirányítók, a személyes orvosi eszközök és az intelligens otthoni érzékelők.
Európa-szerte több millió elosztótranszformátor üzemel. Az elektromos hálózat évente többezer berendezéssel bővül. A villamosenergia-iparág azonban súlyos problémával áll szemben: az akár 2%-ot is kitevő energiaveszteséggel.
A teljesen újratervezett, hetedik generációs SMMS optimalizálja a klímarendszert a kereskedelmi egységek minden típusában.
A mai, március 6-ai Energiahatékonysági Világnap már több mint két évtizedes múltra tekint vissza, megünnepléséről egy 1998-as ausztriai konferencián született döntés. Az energiahatékonyság azóta az EU célkitűzéseiben is fontos szerepet kapott, az uniós direktívák az energiafogyasztás csökkentésére vonatkozóan egyre ambiciózusabb célokat tűznek ki. A világnap alkalmából többnyire a végfogyasztók figyelmét hívják fel az energiával való takarékosság kézenfekvő módszereire, de a vállalatok számára az energiahatékonyság talán még fontosabb szempont. Ennek belátásához elég, ha figyelembe vesszük, hogy a termelési költségek átlagosan 10 százalékát az energia teszi ki, de energia-intenzív ágazatokban ez az arány a 40 százalékot is elérheti. A világnap alkalmából a Siemens szakemberei összegyűjtötték, miként csökkenthetik energiafelhasználásukat a hazai vállalkozások.
A gyárakban járva gyakran találkozunk azzal a jelenséggel, hogy a dolgozók a sűrített levegős tömlőket kilyukasztva hűtik magukat, mondván, „a levegő ingyen van”. Ez természetesen a sűrített levegő esetében nagyon nem igaz. Az ipar a teljes energiafelhasználásának 20%-át a sűrített levegő előállítására fordítja. A befektetett energiának azonban csak mintegy 15-20%-a az, amiből ténylegesen sűrített levegőt állítunk elő, a többi veszteség. Mindezen számok tükrében érthető, miért kiemelten fontosak az energiahatékonyság növelésének szempontjából a sűrített levegős rendszerek.
A nagy teljesítményű, hatékony és könnyen telepíthető egységet kompakt, elegáns kialakítás, hatékony levegőelosztás és csendes működés jellemzi.
Az Eaton energiagazdálkodási vállalat bemutatja Energy Aware nevű frekvenciakiegyenlítő energiamegoldását, amely lehetővé teszi az energiaigényes iparágak számára a hálózat stabilizálását és a megújuló energiaforrások használatának növelését. Az Eaton Energy Aware UPS alapja az Eaton tartalékenergia-technológiája. A megoldást, amelyet az Enel X vállalattal együttműködve sikeresen teszteltek az Eaton dublini központjában, elsőként Írországban fogják alkalmazni, az ír hálózatüzemeltető EirGrid DS3 programjának részeként. A DS3 rendszerszolgáltatási program célja a megújuló energiaforrások integrációja a hálózati frekvencia kezelése révén.
A jelenlegi állás szerint az adatközpontok piacán exponenciális növekedésre lehet számítani. Ez nem egy új keletű felismerés. A Microsofttól és az Amazon Web Services-től kezdve, a Google-ig vagy az Apple-ig, a technológia nagyágyúi szüntelenül keresik a telephelyeket és a biztonságos finanszírozást, hogy újabb és újabb adatközpontokat nyithassanak. Ha csak az elmúlt évet nézzük: az Amazon és a Google több új adatközpontot nyitott meg, mint bármely másik internetes vagy felhőszolgáltató.
Az ABB az ökológiailag hatékony megoldások és szolgáltatások kiterjedt portfóliójával kíván hozzájárulni a gazdaság környezetkárosító hatásoktól mentes további növekedéséhez. Valójában az ABB globális összbevételének immár több mint fele olyan technológiák értékesítéséből származik, amelyekkel a klímaváltozást kiváltó okok ellen a harcol. A társaság célja, hogy ezt a 2018-ban még 57%-os részarányt 2020-ig 60%-ra emelje.
A gépek és berendezések informatikai rendszerekkel való összekapcsolása óriási lehetőséget kínál a gumiabroncsok vulkanizálásának sokkal gazdaságosabbá és intuitívabbá tételéhez is.
A gyárbővítés során az Audi Hungaria is szembesült azzal a kihívással, hogy egy gyárakat átfogó központi felügyeleti rendszert (CCS) hozzon létre. A cél a platformfüggetlenség, az átfogó energiagazdálkodási rendszer bevezetése, illetve a múltbeli és az aktuális adatok célzott és egyszerű értékelése volt. A Kropf Solutions a hatalmas projektet a zenon HMI/SCADA megoldás és a zenon Analyzer jelentéskészítő szoftver alkalmazásával valósította meg.
A flexibilis, intelligens és egyszerű központi vezérlés megkönnyíti klímarendszerek kezelését és csökkenti a költségeket.
Éjjel-nappal működő gazdaságunkban az ipar azért küzd, hogy a folyamatosan növekvő energiaigényt ki tudja elégíteni. Globális piacvezető automatizálástechnikai vállalatként felelősnek érezzük és elköteleztük magunkat aziránt, hogy partnereinkkel együttműködve hatékonyabbá tegyük termelési folyamataikat, és csökkentsük a fellépő veszteségeiket.
A hamburgi WindEnergy szakkiállításon mutatta be a Rittal, hogy a turbinagyártók és erőmű-operátorok hogyan tudják növelni a hatékonyságukat a tervezésben és az erőműépítésben. Az újdonságok között a VX25 szekrény, a Rittal energiatárolási megoldásai, valamint az Eplan együttműködése kapott kiemelt figyelmet.
A vezeték nélküli adapterek és a mobilalkalmazások lehetővé teszik az üzleti és lakossági légkondicionáló rendszerek okostelefonon vagy táblagépen keresztüli intelligens vezérlését- Toshiba AC HOME Control lakossági vezérlését Toshiba AC HOME Control lakossági alkalmazásokkal, amelyek letölthetők Android és iOS operációs rendszerekhez a Google Playről vagy az App Store-ból - © Toshiba Carrier Corporation
Rugalmasnak maradni az egyik legnagyobb kihívás a vállalatok számára. Ide tartozik az üzletmenet folytonosságának biztosítása, egy katasztrófa utáni helyreállítás, de még az egyszerű változásmenedzsment is. Bárhogy is nevezzük, rugalmasság alatt a veszélyekhez és a jövőbeni működést fenyegető tényezőkhöz való alkalmazkodást értjük.
A Fujitsu szerver- és tárolótechnológiájával működik a világ egyik első, közel nulla kibocsátású adatközpontja egy németországi szélturbinában. A WestfalenWIND IT német áramszolgáltató WindCORES kezdeményezése keretében létrejött új hosztingmegoldással a Fujitsu SELECT partnere, a Green IT - Das Systemhaus rendkívül fenntartható és költséghatékony felhőszolgáltatásokat nyújthat ügyfeleinek.
Az RS Components (RS) készletében megtalálhatók a legújabb, Phoenix Contact Quint Power DIN-sínre szerelhető tápegységek, melyek egyszerűen elérhetővé teszik az innovatív funkciókat és e helytakarékos tápegységek rugalmas alkalmazhatóságát.
Az RS Components (RS) okosépület megoldásainak portfólióját a SylSmart világítási megoldásokkal bővítette, melyek a Sylvania átfogó, mégis egyszerű termékcsaládját alkotják az egyszerű specifikálás, gyors telepítés és üzembe helyezés jegyében.
Az RS Components (RS) bemutatta a DC-DC átalakítók XP Power QSB sorozatát, így mostantól a piacon az RS kínálja az XP Power tápegységeinek legszélesebb választékát.
A nagy teljesítményű és hatékonyságú légkondicionáló rendszerek globális piacvezetőjének számító Toshiba új melegvíz modult mutatott be a VRF (változó hűtőközeg áramú) légkondicionáló rendszerekhez. A vállalat újonnan kifejlesztett SHRM-e VRF rendszere egyszerre alkalmas hűtésre és fűtésre egyetlen hűtőkörben. A Toshiba új forróvíz moduljaihoz csatlakoztatva az SHRM-e stabil, energiatakarékos és környezetbarát megoldást jelent szaniter alkalmazások forróvíz ellátására – optimális légkondicionálás mellett.
A piacvezető energiamenedzsment megoldásokat nyújtó Eaton ma jelentette be, hogy 9SX szünetmentes tápegység családját új, alacsonyabb teljesítményigényekre optimalizált modellekkel bővíti Európában, a Közel-Keleten és Afrikában (EMEA).
A tiszta energia egyre növekvő térnyerésének elősegítése csak a civil társadalom, a regionális és helyi szintű érdekelt hatóságok, szervezetek, szakmai egyesületek aktív, együttes részvételével valósulhat meg. A Magyar Elektrotechnikai Egyesület (MEE) szervezésében, a 125 éves ELMŰ támogatásával megvalósuló 65. Vándorgyűlés vezérgondolatát mindemellett a digitális transzformáció energiaiparra gyakorolt komplex hatása adta.
Az ipar digitalizálása óriási lehetőséget teremt, hogy felgyorsítsuk az energiarendszereink átalakítását, stabilizáljuk az éghajlatunkat, és segítsük a gazdaságok alkalmazkodását az új körülményekhez.
Az Eaton bemutatja az új generációs NH rendszerű XNH biztosítós szakaszolókapcsolóját. Biztonságos, költséghatékony és időtakarékos projektek az egyszerű telepítésnek köszönhetően. Az energiaelosztással foglalkozó cég új biztosítós szakaszolókapcsolója egyben az első biztosítékkal ellátott NH kapcsolóberendezés, amely szabványosan csatlakoztatható a SmartWire-DT-hez.
Az Intersolar Europe szakkiállításon az iparág szakemberei az ABB új, maximum 185 kW hatásos teljesítményű PVS-175-TL string inverterét a 2018 Intersolar nagydíjjal tüntették ki, mint az iparág vezető fotovoltaikus termékinnovációja.
Varsó után Kijevben kerül megrendezésre az Engineering Tomorrow konferencia június 15-én. Kijev több mint 4 milliós lakosságával Ukrajna legnagyobb települése és egyben fővárosa. Az energiatakarékos jövőről szóló inspiráló konferencia a 19. században épült Mystetskyi Arsenal gyárban kerül megrendezésre, amely napjainkban már a művészetek és technológiák innovatív kiállítási központjának számít.
Az új megoldás kiterjeszti az eddig megszokott környezeti hőmérséklethatárokat és minden éghajlaton lehetővé teszi a transzkritikus CO2-hűtőrendszerek alkalmazását, ami hatalmas energia megtakarítási potenciált rejt magában.
A Danfoss a Sustainable Energy for All (SEforALL) új beszállító partnerévé vált (Delivery Partner) annak érdekében, hogy felgyorsítsa az ENSZ SDG7 Fenntartható Fejlődési Célkitűzésének előrehaladását. Az SDG7 célja a korszerű energiaellátáshoz való egyetemes hozzáférés biztosítása, a hatékonyság javítása és a megújuló források felhasználási arányának növelése. A Danfoss aktív szerepet vállal az energiatakarékos megoldások és a létező leghatékonyabb klíma- és hűtéstechnológiai megoldások előnyeinek megismertetésében.
Az RS Components (RS) bejelentette, hogy kínálatában megjelenik a Power Integrations offline záró üzemű kapcsoló IC-inek új termékcsaládja, amely akár 94%-os hatékonyságot nyújt, és ideális megoldást jelent a legmodernebb kompakt tápegység-kialakítások esetében.
Az ABB új, moduláris kialakítású, integrált energiatárolási rendszerrel tervezett szolár invertere, a REACT 2 maximum 12 kWh kapacitással rendelkezik, és jelentősen növeli az otthonok önálló villamosenergia-ellátását.
A+++ energiaosztályú R32 Super Digital Inverter kültéri egységet mutatott be a Toshiba
Ahogy szinte minden insfrastruktúra, úgy az épületfelügyeleti rendszerek működésére is óriási hatással van manapság az IoT. Ahhoz azonban, hogy az épületek üzemeltetői képesek legyenek kihasználni az összekapcsolt technológiák nyújtotta előnyöket és hatékonyan hasznosíthassák a rendelkezésre álló, óriási adatmennyiséget, korszerűbb rendszerekre, valamint naprakész szaktudásra és szakértelemre van szükség.
Az ABB költséghatékony, decentralizált napelemes rendszerekhez tervezett PVS-100/120 típusú, felhőre csatlakozó, háromfázisú string inverter megoldásai mától kereskedelmi forgalomban is megvásárolhatóak.
Az Eaton ma jelentette be, hogy az alacsonyabb, 8 és 10 kW közötti teljesítményekre optimalizálja a 93PS szünetmentes tápegység (UPS) kínálatát. Az Eaton 93PS a legfejlettebb háromfázisú UPS, amely ideális megoldást nyújt szervertermekben és más kritikus fontosságú informatikai alkalmazásokban, mint például kórházak, kereskedelmi épületek és gyáregységek, melyek számára maximális rendelkezésre állást biztosít, alacsony bekerülési és üzemeltetési költség mellett.
Hosszú éveken át az adatközpontok tervezésénél mindössze négy kulcsfontosságú összetevőre koncentráltak a szakemberek: hálózatokra, szerverekre, a szoftverre és az adattároló eszközökre. Azonban ezekben az összetett környezetekben feltétlenül szükség van megfelelő energiaelosztásra is, amiről korábban igen gyakran teljesen megfeledkeztek az adatközpontok tervezési szakaszában. Az Eaton fejlesztőmérnökei hamar felismerték, hogy az intelligens áramelosztási eszközök remek lehetőséget biztosítanak az intelligensebb adatközponti infrastruktúra megvalósításához.
Az új UNO-DM-PLUS sorozat, az ABB egyfázisú inverter-családjának legújabb tagja könnyebb és hatékonyabb megoldást kínál a lakossági célú napelemes rendszerekhez.
Az iparban alkalmazott hűtési rendszereknek számos követelménynek kell megfelelniük. A fókusz a felhasznált hűtőközeg precíz szabályozásán van, ami a legfontosabb az ipari gyártási folyamatok során. Ugyanakkor a hűtésnek energiahatékonynak, rugalmasnak, megbízhatónak és biztonságosnak, illetve könnyen karbantarthatónak is kell lennie. A Rittal mindezen kívánalmakat a vadonatúj Blue e+ chiller családban gyúrta össze. Az eredmény egy új folyadékhűtő rendszer a gyártóüzemek és szerszámgépek számára, amely új piaci sztenderdeket állít fel.
Az Eaton 2017 júliusában jelentette be, hogy tovább bővíti háromfázisú 93PM UPS termékcsaládját, amely jelenleg az egyik legszélesebb választékot kínálja 30-tól egészen az 500 kVA teljesítményű modellekig. A 93PM sorozatra példátlanul rugalmas skálázhatóság, rendkívüli hatékonyság és megbízhatóság jellemző, valamint az attraktív külső is vonzóvá teszi az adatközpontokban való alkalmazásokhoz. Az új modellek választ adnak az iparágra jellemző eltolódásra az egyre növekvő energiaigény felé, valamint moduláris felépítésüknek köszönhetően megfelelnek az adatfeldolgozási központok üzemeltetésének legfontosabb szempontjainak. A 93PM UPS berendezések lehetővé teszik a villamosenergia-felhasználás költségének csökkentését és egyúttal növelik az energiaellátó-rendszer optimális működtetéséhez elengedhetetlen rugalmasságot.
Az ABB világrekordot állított fel a szinkronmotorok hatékonysága terén. Az új villanymotorral élettartama során akár félmillió dollár is megtakarítható.
Bár a párizsi klímacsúcs fontos szerepet tölt be a környezetvédelmi irányelvek kialakításában, az áramlástechnikai iparágra valószínűleg sokkal nagyobb hatást gyakorolnak a korábbi szabályozások: a Montreali és a Kiotói Egyezmény – nyilatkozta Magnus Arvidsson, az SKF Csoport mérnök-üzletkötője.
Az ABB vontatási technológiái megbízhatóbb és energiahatékonyabb szerelvényeket biztosítanak a svájci, a svéd és a magyarországi vasútüzemeltetők számára.
A kisfeszültségű áramelosztó rendszer egy részének csúcstechnológiájú szabványoknak megfelelő korszerűsítésével az Eaton jelentős segítséget nyújtott a villamos hálózat megbízhatóságának, a biztonságosságának és a kezelő személyzetet védelemének javításához az Airbus legnagyobb németországi gyártóüzemében.
Mitől lehet intelligens egy iroda? Miként hasznosítható a munkahelyen a napenergia vagy az esővíz? Többek között ezekre a kérdésekre ad választ Budapest új irodaépülete, a Nordic Light, amely jelenleg az egyik legmodernebb és leghatékonyabb irodaháznak számít az országban.
A Schneider Electric, az energiamenedzsment és az automatizálás nemzetközi szakértője széles hűtési portfólióját az InRow DX (direct expansion, vagyis közvetlen elpárologtatású) 600 mm-es hűtőberendezésének második generációjával bővítette. Az InRow termékvonal legújabb tagjával az adatközponti vezetők eleget tehetnek az állandóan változó adatközponti környezetek növekvő igényeinek. Továbbá nagysűrűségű adatközpontjaik kritikus hűtése során a továbbfejlesztett vezérlés és az új kezelőpanel előnyei mellett a kategória leghatékonyabb rendszerével anyagilag is profitálhatnak.
Barack Obama, az Amerikai Egyesült Államok elnöke, valamint Angela Merkel német kancellár közös németországi programjuk egyik állomásaként meglátogatták a Hannoveri Vásárt és a Rittal standot. A világ talán két legfontosabb politikai vezetőjével folytatott találkozón dr. Friedhelm Loh, a Rittal tulajdonosa vázolta az adatok és a szoftverek jelentőségét a jövő iparában. Az energiatakarékosságban új kategóriát nyitó „Blue e+” hűtőberendezés-család lenyűgözte Obamát és Merkelt.
A Siemens Zrt. hatékonysági pályázatának céljait és eddigi eredményeit összegezte az idei pályázati határidő lejárta előtt Jeránek Tamás a Siemens Digital Factory ágazati igazgatója és Pintér Szabolcs az Opel Szentgotthárd Kft. területi vezetője, a tavalyi verseny iparági győztese.
Termelékenység, energiahatékonyság, és hosszú élettartam: a pneumatikus automatizálási megoldások esetében ez a három követelmény a legfontosabb. A legtöbb esetben pedig csupán a megfelelő beállítások is elegendőek, hogy egy termék megfeleljen ezeknek a követelményeknek.
A Ricoh Europe bejelentette, hogy öt termékdíjat nyert a Buyers Laboratory LLC (BLI) 2015 Pick Awards során, beleértve a Kiemelkedő személyi nyomtató, a Kiemelkedő Budget/Gazdaságos nyomtató kis munkacsoportok számára, a Kiemelkedő nyomtató közepes munkacsoportok számára és a Kiemelkedő energiahatékonyság díját két készülékre is. A BLI nagy tapasztalattal rendelkező technikusai és szerkesztői által odaítélt díjak elismerik a kiválasztott modellek kiváló teljesítményét, amit a BLI szigorú laboratóriumi tesztelései során nyújtottak.
Hogy megfeleljen az Industry 4.0 elképzelés által felvetett közelgő kihívásoknak, a Siemens a Digitális Vállalatba helyezi a bizalmát.
Ha esik a hó, ha nem, az ünnepi hangulat minden évben megérint bennünket. A szaloncukrok már novemberben hegyekben állnak az üzletekben, ami önkéntelenül is eszünkbe juttatja a meghitt estéket a fenyőfa mellett, és a karácsonyi vásárban elfogyasztott forralt borral is ráhangolódhatunk a közelgő ünnepekre.
Május 15-18. között rendezik meg a 30. Shell Eco-marathon Europe versenyt Rotterdamban, Hollandiában. Ebben az évben, öt magyar csapat vesz részt saját tervezésű és építésű, speciális energiahatékony járművével a Shell Eco-marathon versenyén, hogy újabb és újabb, üzemanyag-hatékonysági technológiákkal kísérletezzen.
Az RS Components (RS) a világ vezető, magas színvonalú szolgáltatást nyújtó, elektronikai és karbantartási termékekre szakosodott forgalmazója, valamint az Electrocomponents plc (LSE:ECM) kereskedelmi márkája két új termékcsomaggal bővítette termékválasztékát, amely a Raspberry Pi “A” kártya mellett tartalmazza a Raspberry Pi kameramodult, illetve egy 4 GB-os, operációsrendszerrel ellátott SD-kártyát is.
Az MVM Partner Zrt., az MVM Magyar Villamos Művek Zrt. energiakereskedő cége energiahatékonysági pályázatot hirdet hazai mikro-, kis- és középvállalatok számára - jelentették be január 7-én Budapesten.
Az SKC-Consulting Kft. távmenedzselt központi energiaszabályozó rendszert, illetve ennek integrált részeként alrendszert fejleszt az Új Széchenyi Terv keretében elnyert 103 millió forint vissza nem térítendő támogatással - közölte a társaság.
Az EMO Hannover 2013, a világ első számú fémmegmunkálási szakvásárának kiállítói a látogatók inspirálását célozták meg. Így érthető, hogy „Inspiráló technológia” mottóval rendezik meg az „Intelligensebb gyártás” témáját tárgyaló 4. VDMA Kongresszust, amelynek idén először ad helyet az EMO Hannover.
A vállalat székháza, a HIVE a világon elsőként kapott kiváló BREEAM In-Use International minősítést.
Idén ismét megnyitja kapuit április 15 és 20 között a – kétévente megrendezett - Light+Building nemzetközi világítástechnikai és épületautomatizálási szakkiállítás Frankfurtban.
Díjazták a Schneider Electric szén-dioxid-kibocsátás csökkentése terén tanúsított kiemelkedő üzleti szerepvállalását. A vállalat elsősorban az energiahatékonyság és az intelligens hálózat kifejlesztése terén vállalt vezető szerepéért bizonyult kategóriája legjobbjának a 2011-es Gigaton díjkiosztón, amelyet december 3-án a dél-afrikai Durbanban tartottak.
Az energiamenedzsment globális specialistája, a Schneider Electric is csatlakozott a Danone- a világ egyik leggyorsabban növekvő élelmiszeripari vállalata - által létrehozott Livelihoods alaphoz. A kezdeményezés célja, hogy összehangolja a helyi közösségek számára generált és a befektetőknek visszajuttatott szén-dioxid-kvóták értékét. A kezdeményezéshez elsőként a Schneider Electric, a Crédit Agricole és a CDC Climat csatlakozott.
A Schneider Electric, az energiamenedzsment megoldások egyik nemzetközi specialistája idén november 16-án díjazta a Schneider Initiatives Emploi SIE (Schneider Alkalmazotti Kezdeményezések) szövetség keretén belül megrendezett „Vivez l’Aventure!” (Kalandra fel!) verseny hat, leginkább vállalkozó szellemű kezdeményezését.