"energiamegtakarítás" címke cikkei:

10-ből 9-en valósítanának meg energiahatékonysági fejlesztést otthonukban (Cikk)

Nagyon sokan terveznek, vagy valósítottak már meg energiahatékonysági fejlesztést a magyarok közül otthonukban, a Schneider Electric online kérdőívét kitöltők 90 százaléka jelezte ezt. Az izzócsere, valamint a nyílászárók cseréje és a szigetelés a leggyakoribb projektek, de viszonylag sokan cserélik le régi, elavult berendezéseiket is.

Energiahatékonyság a zenon szoftverplatform segítségével

Energiahatékonyság a zenon szoftverplatform segítségével (Cikk)

A čelarevói sörfőzdét 1892-ben alapította a befolyásos földbirtokos, Lazar Dunđerski. Az üzem 2003-ban vált a Carlsberg-csoport részévé. Története során a sörgyár mindig lépést tartott a legújabb technológiákkal; a folyamatokat anélkül javította, hogy veszélyeztette volna termékei vagy szolgáltatásai minőségét. Ez a hagyomány ma is folytatódik. Az energia- és erőforrás-fogyasztás optimalizálása iránti igény egy részletes közmű-menedzsment rendszer kiépítéséhez vezetett az energia- és a költségellenőrzés céljából.

Lehet a vákuum is gazdaságos

Lehet a vákuum is gazdaságos (Cikk)

Nagyvállalatoknál külön munkacsoportok foglalkoznak a felhasznált energia csökkentését célzó intézkedések megvalósításával kisebb-nagyobb sikerrel. Lehetne mondani, hogy sok kicsi sokra megy, de ipari méretekben sokszor nem is csak kicsit lehet nyerni innovatív megoldásokkal. A sűrített levegős rendszerek esetén is sok megoldandó kérdés van, ahol nem is gondolnánk mekkora megtakarítást érhetnénk el egyszerű megoldások alkalmazásával.

Cselekvési terv egy dinamikus és zavaros világban

Cselekvési terv egy dinamikus és zavaros világban (Cikk)

A modern ipari folyamatoknak állandóan alkalmazkodniuk kell a rendkívül dinamikus ütemben változó körülményekhez – ez alól pedig a jelenlegi kissé kiszámíthatatlan időszak sem lehet kivétel. Napjainkban teljesen új értelmet nyert az agilitás, hiszen a vállalkozások „kormányosainak” rendkívül szokatlan körülmények között, példátlan piaci dinamikában és felbolydult ellátási láncokban kell navigálniuk.

Az element14 közösség webináriumokat rendez 'Summer Green Technology' néven (Cikk)

Az element14 közösség három közelgő, a fenntartható technológia használatáról szóló webináriummal folytatja Summer Green Technology sorozatát. Az informatív foglalkozások célja, hogy felvilágosítsák a résztvevőket az energiahatékony eszközök, a leválasztási technológiák és a robusztus ipari útadó jellánc-megoldások előnyeiről a szénkarbonlábnyom csökkentésében és a fenntartható jövő előmozdításában.

Az évtized végére 1800 milliárd dollárt kellene költeni energiahatékonysági beruházásokra (Cikk)

Idén akár 624 milliárd dollárt is költhetnek energiahatékonysági beruházásokra világszerte a tavalyi 600 milliárd dollár után – derül ki a Nemzetközi Energiaügynökség (IEA) előrejelzéséből. A tanulmány szerint a tavalyi 2,2 százalékról 2030-ra 4 százalék fölé kellene emelni az energiahatékonyság növelésének ütemét, így a jelenlegi energiafogyasztás és a károsanyag kibocsátás is az egyharmadával eshetne vissza, sőt még 12 millió új munkahely is létrejöhetne. A Nemzetközi Energia Ügynökség 8. Éves Globális Energiahatékonysági Konferenciáját 2023-ban a Schneider Electric-kel közösen szervezte meg Versailles-ban.

A legmodernebb energiamenedzsment megoldásokkal épül újjá a Notre-Dame (Cikk)

A legmodernebb energiamenedzsment megoldások bevezetésére írt alá együttműködési megállapodást a párizsi Notre-Dame helyreállításáért felelős szervezet és a Schneider Electric. A vállalat a jelenleg legkorszerűbbnek számító energetikai berendezéseket teszi elérhetővé a székesegyház számára, így a helyszíni áramellátáshoz szükséges ezközökön túl az épületben olyan épületirányítási rendszert (BMS) is telepítenek, ami annak energiagazdálkodását és energiafogyasztását is optimalizálja. A Notre-Dame-ot várhatóan 2024-ben nyitják majd meg újra a látogatók előtt.

A modern, zöld adatközpontok felé vezető út (Cikk)

A globális, technológia-központú gazdaság létfontosságú elemei az adatközpontok. Az informatikai vezetők azonban azt is jól tudják, hogy ennek az értékes szolgáltatásnak ára van; a növekvő kapacitásigény kielégítéséhez szükséges költségeket, de az adatközpontok energiafelhasználását is meg kell fizetni. Tavaly az elmúlt öt évtized legjelentősebb energiaár-emelkedését szenvedte meg az európai gazdaság, ezért sem meglepő, hogy a cégek az üzemeltetési költségek csökkentése érdekében preferálni kezdték a nagyobb energiahatékonyságot biztosító megoldásokat. Innen egyenes út vezetett a fenntartható (zöld) adatközpontok felé.

Út a nettó zéró kibocsátáshoz

Út a nettó zéró kibocsátáshoz (Cikk)

Az ipar fontos része a gazdaságnak, ugyanakkor a környezetre is jelentős és tartós hatást gyakorol. Érdemes tehát újragondolni a számokat. A fenntartható és hatékony termelés a termelési költségek csökkenését is eredményezheti. Használja ki a lehetőséget és ismerje meg a fenntartható gyártás előnyeit, és merítsen inspirációt a gyakorlati sikerekből!

A dekarbonizáció és az energiahatékonyság növelése kulcstényezők lesznek a következő években (Cikk)

Bevételük kevesebb mint két százalékát fordítják fenntarthatósági és dekarbonizációs törekvésekre a vállalkozások – derül ki a Schneider Electric, az energiamenedzsment és az ipari automatizálási megoldások területén vezető multinacionális vállalat megbízásából készült felmérésből. A magasra szökő energiaárak, az energiaellátási válság és az egyre látványosabban megmutatkozó éghajlatváltozás komoly kihívások elé állítják a vállalatokat, a gazdaságokat és a társadalmakat világszerte, ebben a helyzetben pedig kiemelt fontosságú az energiahatékonyság növelése, amelyhez már rendelkezésre állnak a szükséges eszközök.

Tovább szigorít a Siemens (Cikk)

A Siemens az eddigieknél is ambiciózusabb célokat és még kiterjedtebb beruházásokat jelentett be működésének széndioxid-mentesítésében. A vállalat közzétette azt is, hogy termékeivel és megoldásaival, amelyeket 2022 folyamán értékesített, ügyfeleit megközelítőleg 150 millió tonna kibocsátás-csökkentéshez segítette hozzá. Ez a mennyiség 13-szor nagyobb, mint az értékesített termékek – nyersanyag-kitermeléstől a gyárkapuig érő – teljes gyártási folyamata során keletkező mintegy 12 millió tonna üvegházhatású gázkibocsátás.

Az SMC segíthet energiahatékony gépek fejlesztésében az OEM-ek számára

Az SMC segíthet energiahatékony gépek fejlesztésében az OEM-ek számára (Cikk)

Ezt észben tartva a tervezőknek el kell kezdeniük a felkészülést a 4 bar-os környezetre. Bár a gépalkatrészek túlnyomó többsége 4 bar nyomáson is működni fog, természetesen néhányukat alaposan szemmel kell tartanunk, hogy biztosítsuk a rendeltetésszerű működésüket.

Száz százalékban megújuló energiát használni nem illúzió

Száz százalékban megújuló energiát használni nem illúzió (Cikk)

A világot két egymással ellentétes megatrend mozgatja: a növekvő népességszám egyre több energiát igényel, ám a növekvő energiatermelés egyre nagyobb mértékben károsítja a környezetet, növeli a széndioxid kibocsájtást. A Phoenix Contact csatlakozott a gazdaság és ipar nagy szereplői által életre hívott ideához, melyet adaptálva igyekszik ezt a két szempontot közös nevezőre hozni.

Borban az igazság, a megújulóban a jövő

Borban az igazság, a megújulóban a jövő (Cikk)

Ehhez mind az öt érzékszervünk kellett: az IPARTY konferencián a legfrissebb energiaipari innovációk és trendek megismeréséhez csak a szemünkre, a fülünkre és a tapintásunkra volt szükség, az esti borkóstoló azonban már a szaglásunkat és az ízlelésünket is igénybe vette. Így zajlott Tokajban az első IPARTY konferencia.

Új megoldások az emelkedő áramszámlák ellen (Cikk)

A klímaváltozás miatti szélsőséges időjárás, illetve a gyorsan emelkedő energiaköltségek hatalmas terhet jelentenek a háztartások számára, azonban otthonaink intelligenssé és fenntarthatóvá alakításával sokat tehetünk a problémák enyhítésére. Az, hogy pontos képünk legyen arról, hogy hogyan, mikor és hol használjuk az energiát, fontosabb, mint valaha, hiszen az emelkedő áramdíjak miatt a fogyasztók folyamatosan keresik a megtakarítási lehetőségeket. A Schneider Electric olyan új megoldásokat mutatott be az egyik legrangosabb ipari kiállításon, a Berlinben megrendezett IFA-n, amelyekkel éves szinten akár több mint 200 ezer forinttal is csökkenhet a háztartások fűtési költsége és minden eddiginél takarékosabban tölthetők otthon az elektromos autók is.

Zöld versenyt hirdet a Schneider Electric (Cikk)

A Schneider Electric bejelentette, hogy tovább erősíti a "Partnering for Sustainability Initiative" elnevezésű kezdeményezését. Az új program célja, hogy a vállalat partnerei jobban megértsék és ezáltal eredményesebben teljesíthessék ügyfeleik kéréseit. Az energiamenedzsment és ipari automatizálási megoldások területén vezető cég ügyfelei a múlt évben 84 millió tonnával csökkentették szén-dioxid-kibocsátásukat a társaság által fejlesztett, felhőalapú IoT platform alkalmazásával.

Csúcstechnológiával csökkentik kibocsátásukat a legfejlettebb ipari cégek (Cikk)

Egyre inkább a fenntarthatóság lesz a fejlesztések meghatározó célja azoknál a termelőcégeknél, akik fejlett ipar 4.0 technológiákat és megoldásokat használnak– derül ki a Schneider Electric és az MIT Technology Review közös kutatásából. Ezek a vállalatok elsősorban szenzorokat és teljesítmény menedzsment eszközöket alkalmaznak, ezáltal több adattal rendelkeznek és hatékonyabban tudják csökkenteni karbonkibocsátásukat.

Egy új generációs kompresszor története

Egy új generációs kompresszor története (Cikk)

A 150 éves Atlas Copco évtizedek óta a fenntarthatóságot és a költségcsökkentést tűzte ki vállalati céljául. Nemcsak a saját termelésében, hanem az ügyfelek működése során is célja az energiatakarékosság: azért fejleszti és tökéletesíti sűrített levegős berendezéseit évről évre, hogy segítse partnereit a gyártási költségek leszorításában.

Klasszikus dizájn, de kiváló alkalmazkodóképesség (Cikk)

A nagy hatékonyságú HVAC-rendszerek globális vezető vállalatának számító Toshiba bemutatta a már ismert és bevált Digital Inverter termékcsaládjának új modelljeit. A kategóriájában legjobb méret/hatékonyság arányt biztosító kompakt és költséghatékony Digital Inverter Classic ideális bármely kisebb üzleti létesítmény hűtésére és fűtésére.

Akár 60 százalék energiamegtakarítás a legmodernebb kompresszorral?

Akár 60 százalék energiamegtakarítás a legmodernebb kompresszorral? (Cikk)

A Svédországban alapított, csaknem 150 éves Atlas Copcónál a fenntarthatóság mint vállalati célkitűzés már évtizedes hagyományokkal rendelkezik. Nemcsak az a cél, hogy maga a gépgyártó multi minél kisebb környezeti hatással működjön: az általa kínált berendezéseket úgy tervezi és gyártja, hogy az ügyfeleinél is kimutatható energiamegtakarítást és a lehető legkisebb karbonlábnyomot biztosítsanak.

Jól halad a Siemens okosváros-kísérlete

Jól halad a Siemens okosváros-kísérlete (Cikk)

Európában egyedülálló projekt zajlik Bécsben. Az osztrák főváros Aspern Seestadt városrészében, valós körülmények között tesztelik a jövő energiarendszereit. A cél, hogy valódi épületeken, hálózatokon, üzemeltetők és felhasználók részvételével tegyék próbára azon koncepciókat, amelyek fenntarthatóbbá teszik a városi területek energiaellátását.

Milyen megtakarításra számíthat az a cég, amelyik zöldtermelésre vált?

Milyen megtakarításra számíthat az a cég, amelyik zöldtermelésre vált? (Cikk)

Bolygónk és környezetünk védelme hétköznapjaink központi témájává vált az elmúlt években. A világ számos országában, így hazánkban is egyre több nagy- és kisvállalat igyekszik csökkenteni a karbonlábnyomát. A zöldtechnológiára való áttérést maga az állam is támogatja különböző adókedvezményekkel; idén, 2021-től bevezetésre kerül az Energiahatékonysági Kötelezettségi Rendszer, amely folytán további állami kedvezményekre lehetnek jogosultak azok, akiknek a „zölddé válás” valóban fontos szempont a cég hatékony termelésével kapcsolatban.

Kisebb energiaveszteség a transzformátorokban – szigorúbb előírások júliustól

Kisebb energiaveszteség a transzformátorokban – szigorúbb előírások júliustól (Cikk)

Európa-szerte több millió elosztótranszformátor üzemel. Az elektromos hálózat évente többezer berendezéssel bővül. A villamosenergia-iparág azonban súlyos problémával áll szemben: az akár 2%-ot is kitevő energiaveszteséggel.

Tippek a vállalati energiahatékonyság javítására

Tippek a vállalati energiahatékonyság javítására (Cikk)

A mai, március 6-ai Energiahatékonysági Világnap már több mint két évtizedes múltra tekint vissza, megünnepléséről egy 1998-as ausztriai konferencián született döntés. Az energiahatékonyság azóta az EU célkitűzéseiben is fontos szerepet kapott, az uniós direktívák az energiafogyasztás csökkentésére vonatkozóan egyre ambiciózusabb célokat tűznek ki. A világnap alkalmából többnyire a végfogyasztók figyelmét hívják fel az energiával való takarékosság kézenfekvő módszereire, de a vállalatok számára az energiahatékonyság talán még fontosabb szempont. Ennek belátásához elég, ha figyelembe vesszük, hogy a termelési költségek átlagosan 10 százalékát az energia teszi ki, de energia-intenzív ágazatokban ez az arány a 40 százalékot is elérheti. A világnap alkalmából a Siemens szakemberei összegyűjtötték, miként csökkenthetik energiafelhasználásukat a hazai vállalkozások.

Új Toshiba a háztartási légkondicionáló rendszereket mutattak be (Cikk)

A SHORAI Edge megnövelt komfortot és jobb hatékonyságot biztosít a lakossági légkondicionáló rendszerekhez.

Energiahatékonyság-növelés a sűrített levegős rendszerekben

Energiahatékonyság-növelés a sűrített levegős rendszerekben (Cikk)

A gyárakban járva gyakran találkozunk azzal a jelenséggel, hogy a dolgozók a sűrített levegős tömlőket kilyukasztva hűtik magukat, mondván, „a levegő ingyen van”. Ez természetesen a sűrített levegő esetében nagyon nem igaz. Az ipar a teljes energiafelhasználásának 20%-át a sűrített levegő előállítására fordítja. A befektetett energiának azonban csak mintegy 15-20%-a az, amiből ténylegesen sűrített levegőt állítunk elő, a többi veszteség. Mindezen számok tükrében érthető, miért kiemelten fontosak az energiahatékonyság növelésének szempontjából a sűrített levegős rendszerek.

Megkezdődött Szentendrén a Solar Decathlon Europe 2019 innovációs házépítőverseny

Megkezdődött Szentendrén a Solar Decathlon Europe 2019 innovációs házépítőverseny (Cikk)

Három kontinens, nyolc ország, huszonhét felsőoktatási intézmény és közel 400 versenyző részvételével kezdődött meg pénteken Szentendrén a Solar Decathlon Europe 2019 (Szoláris falu) elnevezésű, egyetemi, innovációs házépítőverseny.

Megoldás a jövő CO2-semleges, energiafüggetlen gyárának létrehozására

Megoldás a jövő CO2-semleges, energiafüggetlen gyárának létrehozására (Cikk)

Az ABB az ökológiailag hatékony megoldások és szolgáltatások kiterjedt portfóliójával kíván hozzájárulni a gazdaság környezetkárosító hatásoktól mentes további növekedéséhez. Valójában az ABB globális összbevételének immár több mint fele olyan technológiák értékesítéséből származik, amelyekkel a klímaváltozást kiváltó okok ellen a harcol. A társaság célja, hogy ezt a 2018-ban még 57%-os részarányt 2020-ig 60%-ra emelje.

Rugalmas, hatékony és fenntartható épületautomatizálás a győri Audiban

Rugalmas, hatékony és fenntartható épületautomatizálás a győri Audiban (Cikk)

A gyárbővítés során az Audi Hungaria is szembesült azzal a kihívással, hogy egy gyárakat átfogó központi felügyeleti rendszert (CCS) hozzon létre. A cél a platformfüggetlenség, az átfogó energiagazdálkodási rendszer bevezetése, illetve a múltbeli és az aktuális adatok célzott és egyszerű értékelése volt. A Kropf Solutions a hatalmas projektet a zenon HMI/SCADA megoldás és a zenon Analyzer jelentéskészítő szoftver alkalmazásával valósította meg.

Legyen öt lépés előnyben az SMC-vel

Legyen öt lépés előnyben az SMC-vel (Cikk)

Éjjel-nappal működő gazdaságunkban az ipar azért küzd, hogy a folyamatosan növekvő energiaigényt ki tudja elégíteni. Globális piacvezető automatizálástechnikai vállalatként felelősnek érezzük és elköteleztük magunkat aziránt, hogy partnereinkkel együttműködve hatékonyabbá tegyük termelési folyamataikat, és csökkentsük a fellépő veszteségeiket.

Hatékonyság a szélerőmű-építésben

Hatékonyság a szélerőmű-építésben (Cikk)

A hamburgi WindEnergy szakkiállításon mutatta be a Rittal, hogy a turbinagyártók és erőmű-operátorok hogyan tudják növelni a hatékonyságukat a tervezésben és az erőműépítésben. Az újdonságok között a VX25 szekrény, a Rittal energiatárolási megoldásai, valamint az Eplan együttműködése kapott kiemelt figyelmet.

Ha az élet citrommal kínál, csinálj belőle limonádét

Ha az élet citrommal kínál, csinálj belőle limonádét (Cikk)

Rugalmasnak maradni az egyik legnagyobb kihívás a vállalatok számára. Ide tartozik az üzletmenet folytonosságának biztosítása, egy katasztrófa utáni helyreállítás, de még az egyszerű változásmenedzsment is. Bárhogy is nevezzük, rugalmasság alatt a veszélyekhez és a jövőbeni működést fenyegető tényezőkhöz való alkalmazkodást értjük.

Méretezhető SylSmart világítási megoldások a vállalati piac számára (Cikk)

Az RS Components (RS) okosépület megoldásainak portfólióját a SylSmart világítási megoldásokkal bővítette, melyek a Sylvania átfogó, mégis egyszerű termékcsaládját alkotják az egyszerű specifikálás, gyors telepítés és üzembe helyezés jegyében.

Energiahatékony, egyidejű hűtés, fűtés és forróvíz előállítás egyetlen rendszerrel

Energiahatékony, egyidejű hűtés, fűtés és forróvíz előállítás egyetlen rendszerrel (Cikk)

A nagy teljesítményű és hatékonyságú légkondicionáló rendszerek globális piacvezetőjének számító Toshiba új melegvíz modult mutatott be a VRF (változó hűtőközeg áramú) légkondicionáló rendszerekhez. A vállalat újonnan kifejlesztett SHRM-e VRF rendszere egyszerre alkalmas hűtésre és fűtésre egyetlen hűtőkörben. A Toshiba új forróvíz moduljaihoz csatlakoztatva az SHRM-e stabil, energiatakarékos és környezetbarát megoldást jelent szaniter alkalmazások forróvíz ellátására – optimális légkondicionálás mellett.

Az Eaton bemutatja az Eaton 91PS UPS sorozatot

Az Eaton bemutatja az Eaton 91PS UPS sorozatot (Cikk)

Az új egyfázisú sorozat a meglévő, háromfázisú Eaton 93PS UPS sorozatot egészíti ki, hogy nagyobb rugalmasságot, rendelkezésre állást és költséghatékonyságot biztosítson.

Alacsonyabb teljesítménytartományra optimalizált változatban is elérhetők a 9SX sorozatú szünetmentes tápegységek

Alacsonyabb teljesítménytartományra optimalizált változatban is elérhetők a 9SX sorozatú szünetmentes tápegységek (Cikk)

A piacvezető energiamenedzsment megoldásokat nyújtó Eaton ma jelentette be, hogy 9SX szünetmentes tápegység családját új, alacsonyabb teljesítményigényekre optimalizált modellekkel bővíti Európában, a Közel-Keleten és Afrikában (EMEA).

Tiszta, okos és megfizethető energia a jövő kulcsa

Tiszta, okos és megfizethető energia a jövő kulcsa (Cikk)

A tiszta energia egyre növekvő térnyerésének elősegítése csak a civil társadalom, a regionális és helyi szintű érdekelt hatóságok, szervezetek, szakmai egyesületek aktív, együttes részvételével valósulhat meg. A Magyar Elektrotechnikai Egyesület (MEE) szervezésében, a 125 éves ELMŰ támogatásával megvalósuló 65. Vándorgyűlés vezérgondolatát mindemellett a digitális transzformáció energiaiparra gyakorolt komplex hatása adta.

94%-os hatékonyságot biztosítanak a záró üzemű chipkapcsolók

94%-os hatékonyságot biztosítanak a záró üzemű chipkapcsolók (Cikk)

Az RS Components (RS) bejelentette, hogy kínálatában megjelenik a Power Integrations offline záró üzemű kapcsoló IC-inek új termékcsaládja, amely akár 94%-os hatékonyságot nyújt, és ideális megoldást jelent a legmodernebb kompakt tápegység-kialakítások esetében.

Prémium hatékonyság, kényelem és teljesítmény a kisipari klímarendszerekben

Prémium hatékonyság, kényelem és teljesítmény a kisipari klímarendszerekben (Cikk)

A+++ energiaosztályú R32 Super Digital Inverter kültéri egységet mutatott be a Toshiba

Elektromos autók a jövő energiatermelői

Elektromos autók a jövő energiatermelői (Cikk)

Napjainkban mintegy 4 milliárd ember él városokban, és az ENSZ becslései szerint 2050-re további 2,5 milliárddal emelkedik a nagyobb településeken élők száma, 66 százalékra növelve ezzel a városlakók arányát. Az urbanizáció térnyerésével párhuzamosan maguk a városok és a külvárosok is jelentős változáson mennek keresztül, hogy fenntartható életkörülményeket biztosíthassanak lakóiknak. Az átalakulás két alappillére az energia és a közlekedés, amelyek esetében szintén komoly korszerűsítésekre van szükség, hogy elkerüljük a környezetszennyezést és túlzsúfoltságot. A Schneider Electric azokban a fejlesztésekben látja a jövőt, amelyek elősegítik az elektromos autók tulajdonosai és az energiaszolgáltatók közötti együttműködést, és ezzel új üzleti modelleket teremtenek az okos városokhoz.

Eaton 9PHD szünetmentes tápegységek ipari környezetben való alkalmazásra

Eaton 9PHD szünetmentes tápegységek ipari környezetben való alkalmazásra (Cikk)

A piacvezető energiamenedzsment megoldásokat nyújtó Eaton már 2015 év vége óta kínálja a 9PHD termékcsaládba tartozó ipari szünetmentes tápegységeit. Ezek az új generációs UPS berendezések kifejezetten a mostoha ipari környezetben való megbízható működésre lettek kifejlesztve, olyan iparágak igényinek megfelelően, mint a tengerészeti-, vasúti közlekedési-, valamint a feldolgozóipar.

A szél hajtja majd a Jack Daniel’s malmára a vizet

A szél hajtja majd a Jack Daniel’s malmára a vizet (Cikk)

Éves villamos energia felhasználásnak 90 százalékát szélenergiából fedezi majd a Jack Daniel’s-t is gyártó Brown-Forman a jövőben. A vállalat célkitűzése, hogy 2023-ra 15 százalékra csökkenti az üvegházhatást okozó gázok kibocsátását. Ezért is kötött most megállapodást a Kansas államban található Solomon Forks szélfarmmal.

Mi lenne, ha egy intelligensebb adatközpont az intelligens energiaelosztásnál kezdődne?

Mi lenne, ha egy intelligensebb adatközpont az intelligens energiaelosztásnál kezdődne? (Cikk)

Hosszú éveken át az adatközpontok tervezésénél mindössze négy kulcsfontosságú összetevőre koncentráltak a szakemberek: hálózatokra, szerverekre, a szoftverre és az adattároló eszközökre. Azonban ezekben az összetett környezetekben feltétlenül szükség van megfelelő energiaelosztásra is, amiről korábban igen gyakran teljesen megfeledkeztek az adatközpontok tervezési szakaszában. Az Eaton fejlesztőmérnökei hamar felismerték, hogy az intelligens áramelosztási eszközök remek lehetőséget biztosítanak az intelligensebb adatközponti infrastruktúra megvalósításához.

Fejlődés a megújuló energia technológiában

Fejlődés a megújuló energia technológiában (Cikk)

Az előremutató, energiatakarékos és rendkívül megbízható rendszerek tervezésében és gyártásában széleskörű tapasztalatokat szerzett Toshiba bemutatja az 5-ös sorozatú Estia levegő-víz hőszivattyú megoldásokat.

Legyen naprakész!

Legyen naprakész! (Cikk)

Az új UNO-DM-PLUS sorozat, az ABB egyfázisú inverter-családjának legújabb tagja könnyebb és hatékonyabb megoldást kínál a lakossági célú napelemes rendszerekhez.

Precíz vezérlés, hatékony hűtés

Precíz vezérlés, hatékony hűtés (Cikk)

Az iparban alkalmazott hűtési rendszereknek számos követelménynek kell megfelelniük. A fókusz a felhasznált hűtőközeg precíz szabályozásán van, ami a legfontosabb az ipari gyártási folyamatok során. Ugyanakkor a hűtésnek energiahatékonynak, rugalmasnak, megbízhatónak és biztonságosnak, illetve könnyen karbantarthatónak is kell lennie. A Rittal mindezen kívánalmakat a vadonatúj Blue e+ chiller családban gyúrta össze. Az eredmény egy új folyadékhűtő rendszer a gyártóüzemek és szerszámgépek számára, amely új piaci sztenderdeket állít fel.

Aktív energiagazdálkodás – buzzwordök és a valóság

Aktív energiagazdálkodás – buzzwordök és a valóság (Cikk)

Mi az az aktív energiagazdálkodás? Hogyan teszi kézzelfoghatóvá az olyan – unalomig ismételt – buzzwordöket, mint a fenntarthatóság, költségcsökkentés, hatékonyságnövelés és környezettudatos működés? A Schneider Electric három hasznos tippet ad a vállalatoknak energiavásárlási, -értékesítési és -felhasználási gyakorlataik javításához, átfogó kezeléséhez és felügyeletéhez, hiszen ezek olyan hasznos adatokhoz biztosítanak hozzáférést, amelyek valós képet nyújtanak a cég teljesítményéről, és segítenek a stratégiai finomhangolásban is.

Villanymotor közel 100%-os energiahatékonysággal

Villanymotor közel 100%-os energiahatékonysággal (Cikk)

Az ABB világrekordot állított fel a szinkronmotorok hatékonysága terén. Az új villanymotorral élettartama során akár félmillió dollár is megtakarítható.

Áramlástechnika: fenntarthatóság a kompresszorok esetében

Áramlástechnika: fenntarthatóság a kompresszorok esetében (Cikk)

Bár a párizsi klímacsúcs fontos szerepet tölt be a környezetvédelmi irányelvek kialakításában, az áramlástechnikai iparágra valószínűleg sokkal nagyobb hatást gyakorolnak a korábbi szabályozások: a Montreali és a Kiotói Egyezmény – nyilatkozta Magnus Arvidsson, az SKF Csoport mérnök-üzletkötője.

Bővülnek az európai vasúti flották

Bővülnek az európai vasúti flották (Cikk)

Az ABB vontatási technológiái megbízhatóbb és energiahatékonyabb szerelvényeket biztosítanak a svájci, a svéd és a magyarországi vasútüzemeltetők számára.

Gigaberuházást nyert a Schneider Electric (Cikk)

A Schneider Electric versenytárgyalásos eljárás keretében 2016 végén elnyerte a Samsung SDI elektromosautó-akkumulátorok hazai gyártóüzemére kiírt pályázatát.

Magyar találmánnyal zöldül a vasút

Magyar találmánnyal zöldül a vasút (Cikk)

Környezetbarátabbá teszi a vasúti személy- és teherszállítást a Knorr-Bremse Rail Systems Budapest és az anyavállalat közösen fejlesztett vezetőtájékoztató rendszere. Az iCOM Assist névre keresztelt szoftver használatával akár 15 százalékkal is csökkenhet a vasúti szerelvények energiafogyasztása és károsanyag-kibocsátása. Az ezt megvalósító algoritmus kizárólag magyar mérnökök munkájának az eredménye. A vezetőtájékoztatót már több külföldi vasúttársaság is használja.

Energiamenedzsment rendszerbe foglalva

Energiamenedzsment rendszerbe foglalva (Cikk)

Manapság az épülettulajdonosoknak egyre nagyobb nyomással kell szembenézniük annak érdekében, hogy létesítményeik több tekintetben is hatékonyabban működjenek a korábbinál. Az energiaárak sok régióban továbbra is magasak, és ez a tény a vállalatok számára megfelelő hajtóerő, hogy működési költségeik csökkentésére törekedjenek.

Kaszkádtechnika csökkenti a tisztavíz-felhasználást

Kaszkádtechnika csökkenti a tisztavíz-felhasználást (Cikk)

Elsőre elképzelhetetlennek tűnik, hogy egy vállalat csupán hővisszanyerés révén évente hétmillió liter fűtőolajat tud megtakarítani. A MEWA speciális mosó- és öblítővíz-újrahasznosítási rendszerét, a kaszkádtechnikát alkalmazó mosási technológiája éppen ezt teszi lehetővé, és ezzel komoly mértékben tehermentesíti környezetünket.

Kapcsolj kreativitásra! (Cikk)

Az elmúlt évtizedekben egyre fontosabbá vált az egyediség és az egyéni igények kielégítése az élet minden területén.

Energiahatékonyság hosszú távon is

Energiahatékonyság hosszú távon is (Cikk)

A Siemens Zrt. hatékonysági pályázatának céljait és eddigi eredményeit összegezte az idei pályázati határidő lejárta előtt Jeránek Tamás a Siemens Digital Factory ágazati igazgatója és Pintér Szabolcs az Opel Szentgotthárd Kft. területi vezetője, a tavalyi verseny iparági győztese.

37%-os energiamegtakarítás az adatközponti hűtésben

37%-os energiamegtakarítás az adatközponti hűtésben (Cikk)

A Schneider Electric, az energiamenedzsment nemzetközi szakértője bemutatta a Data Center Operation: Cooling Optimize szoftvert, amely a StruxureWare for Data Centers adatközponti infrastruktúra menedzsment (DCIM) csomagjának új, kiegészítő modulja. A szoftver intelligenciával ruházza fel az adatközpontok meglévő hűtési rendszerét, jelentősen csökkentve a villamosenergia- és működési költségeket, valamint a hűtési problémákkal összefüggő kockázatokat.

Savfe: új igus-ajánlat a szerszámgépgyártók számára a világpiacon (Cikk)

A „savfe – safe & save” jelmondat alatt olyan új termékeket és szolgáltatásokat mutatott be az igus GmbH, amelyek biztonságot nyújtanak a vevőknek, és egyben segítenek költségeket megtakarítani. A cél az, hogy támogassák a szerszámgépgyártókat a világpiacon.

Saját naperőművet építenek (Cikk)

Napelemparkot létesít Kecskeméten, a Graboplast Zrt. telephelyén az Alteo Energiaszolgáltató Nyrt. projektcége, a 243 kilowatt névleges teljesítményű park 250 megawattórányi termelését közvetlenül, a kötelező átvételi rendszeren kívül értékesítik a Graboplastnak - közölte a cég.

A modern technológiák és az energiahatékonyság (Cikk)

Miként járulnak hozzá az intelligens megoldások az energia megtakarításhoz, a költségcsökkentéshez, vagy egy város fenntartható fejlődéséhez - ebben jelölte meg Ewa Björling svéd kereskedelmi miniszter a svéd nagykövetség, a svéd kereskedelmi kirendeltség, valamint a Nemzetgazdasági Minisztérium által szervezett konferencia célját a rendezvényt megelőző sajtótájékoztatón kedden Budapesten.

Keresés
Bejelentkezés / Regisztráció
AUTOMATIZÁLÁS

Az elektromos megfogók elejtik a munkadarabot?

Lehet a vákuum is gazdaságos

Média Partnerek