"energiamenedzsment" címke cikkei:

10-ből 9-en valósítanának meg energiahatékonysági fejlesztést otthonukban (Cikk)

Nagyon sokan terveznek, vagy valósítottak már meg energiahatékonysági fejlesztést a magyarok közül otthonukban, a Schneider Electric online kérdőívét kitöltők 90 százaléka jelezte ezt. Az izzócsere, valamint a nyílászárók cseréje és a szigetelés a leggyakoribb projektek, de viszonylag sokan cserélik le régi, elavult berendezéseiket is.

Ár és elérhetőség alapján választanak villanykapcsolót a magyarok (Cikk)

Viszonylag sokan vannak, akik 400 ezer forintnál többet is költenének okosotthonra, amelynek legnagyobb előnye az energiatakarékosság a Schneider Electric online kérdőívét kitöltők szerint. A felmérésben az is kiderült, hogy új villanykapcsolót többnyire csak felújításkor vásárolnak a magyarok, az ilyen termékek kiválasztása során pedig az ár és az elérhetőség a legfontosabb szempontok.

Újabb energiaelosztási megbízásokat nyert el a Siemens (Cikk)

Két helyszínen, a Budai Várban és Debrecenben, összesen 22 újgenerációs légmegszakítóval felszerelt elektromos kapcsolóberendezést telepítenek.

Az Atlétikai Világbajnokság zökkenőmentes energiaellátását is Siemens-eszközök segítik

Az Atlétikai Világbajnokság zökkenőmentes energiaellátását is Siemens-eszközök segítik (Cikk)

A versenynek otthont adó Nemzeti Atlétikai Központ a Siemens kis- és középfeszültségű energiaelosztási rendszereit használja.

Élen a Schneider Electric a microgrid integrátorok között (Cikk)

A Schneider Electric, az energiamenedzsment és ipari automatizálási megoldások területén vezető multinacionális vállalat az első helyen végzett a Guidehouse Insights által összeállított „2023 Microgrid Integrator Leaderboard” rangsorban. Ez az eredmény a vállalat egyedülálló stratégiájának elismerése, melynek megvalósítása során ötvözi a microgrid szolgáltatásait, technológiáit és a közös vállalkozásokon keresztül biztosított innovatív üzleti modelleket. A microgrid egy olyan önálló elektromos hálózat, amely lehetővé teszi, hogy egy vállalkozás a telephelyén termeljen saját villamos energiát, és azt akkor használja, amikor a legnagyobb szükség van rá.

Nagyágyúkkal összefogva zöldíti a chipgyártást a Schneider Electric (Cikk)

Az Intellel és az Applied Materials Inc.-el összefogva indította el a Schneider Electric úgynevezett Catalyze programját, melynek célja a félvezetőgyártáshoz kapcsolódó ellátási láncok szén-dioxid-kibocsátásának csökkentése. Az új kezdeményezés résztvevői arra ösztönzik a szektor szereplőit, hogy tegyék fenntarthatóbbá tevékenységüket, első lépésként fokozva a megújuló forrásból származó energia arányát az energiamixen belül.

Szerbia teljes középfesztültségű elektromos hálózatát korszerűsítik és automatizálják (Cikk)

A Schneider Electric, az energiamenedzsment és ipari automatizálási megoldások területén vezető multinacionális vállalat középfeszültségű berendezések és hálózatirányítási szoftverek szállítására kötött szerződést Szerbia elektromos elosztóhálózatának korszerűsítéséhez. A 140 millió eurós beruházás célja a hálózat megbízhatóságának javítása, az áramkimaradások számának és időtartamának csökkentése.

Felpörgetnék az energiahatékonysági fejlesztéseket (Cikk)

A világ minden tájáról összesen 46 kormány támogatja azt a célt, hogy az évtized végéig megduplázzák az energiahatékonysági fejlesztések ütemét a fenntartható gazdasági növekedés és a nettó zéró kibocsátás elérése érdekében. A Nemzetközi Energiaügynökség (IEA) előrejelzése szerint idén várhatóan 624 milliárd dollárt fordítanak majd az energiahatékonyságot növelő beruházásokra globális szinten.

Az element14 közösség webináriumokat rendez 'Summer Green Technology' néven (Cikk)

Az element14 közösség három közelgő, a fenntartható technológia használatáról szóló webináriummal folytatja Summer Green Technology sorozatát. Az informatív foglalkozások célja, hogy felvilágosítsák a résztvevőket az energiahatékony eszközök, a leválasztási technológiák és a robusztus ipari útadó jellánc-megoldások előnyeiről a szénkarbonlábnyom csökkentésében és a fenntartható jövő előmozdításában.

Az évtized végére 1800 milliárd dollárt kellene költeni energiahatékonysági beruházásokra (Cikk)

Idén akár 624 milliárd dollárt is költhetnek energiahatékonysági beruházásokra világszerte a tavalyi 600 milliárd dollár után – derül ki a Nemzetközi Energiaügynökség (IEA) előrejelzéséből. A tanulmány szerint a tavalyi 2,2 százalékról 2030-ra 4 százalék fölé kellene emelni az energiahatékonyság növelésének ütemét, így a jelenlegi energiafogyasztás és a károsanyag kibocsátás is az egyharmadával eshetne vissza, sőt még 12 millió új munkahely is létrejöhetne. A Nemzetközi Energia Ügynökség 8. Éves Globális Energiahatékonysági Konferenciáját 2023-ban a Schneider Electric-kel közösen szervezte meg Versailles-ban.

Bárki az energiaátmenet aktív résztvevője lehet (Cikk)

Az energiaátmenet aktív résztvevője válhat bárkiből a Schneider Electric, a Nemzetközi Kereskedelmi Központ és az Atelier 21 nevű francia civil szervezet új, képzési kezdeményezésének köszönhetően. A „Legyél az energiaátmenet résztvevője” címet viselő ingyenes tanfolyam már elérhető angol nyelven, a későbbiekben pedig további nyelveken is hozzáférhető lesz. A tanfolyamra június 12-ig lehet jelentkezni.

Az element14 közössség elindítja a „Zöld Technológia Nyarát” (Cikk)

A workshopok, képzések, webináriumok, tervezési kihívások és ajándékok nyara segíti a közösség tagjait a zöld technológia megismerésében.

A legmodernebb energiamenedzsment megoldásokkal épül újjá a Notre-Dame (Cikk)

A legmodernebb energiamenedzsment megoldások bevezetésére írt alá együttműködési megállapodást a párizsi Notre-Dame helyreállításáért felelős szervezet és a Schneider Electric. A vállalat a jelenleg legkorszerűbbnek számító energetikai berendezéseket teszi elérhetővé a székesegyház számára, így a helyszíni áramellátáshoz szükséges ezközökön túl az épületben olyan épületirányítási rendszert (BMS) is telepítenek, ami annak energiagazdálkodását és energiafogyasztását is optimalizálja. A Notre-Dame-ot várhatóan 2024-ben nyitják majd meg újra a látogatók előtt.

A modern, zöld adatközpontok felé vezető út (Cikk)

A globális, technológia-központú gazdaság létfontosságú elemei az adatközpontok. Az informatikai vezetők azonban azt is jól tudják, hogy ennek az értékes szolgáltatásnak ára van; a növekvő kapacitásigény kielégítéséhez szükséges költségeket, de az adatközpontok energiafelhasználását is meg kell fizetni. Tavaly az elmúlt öt évtized legjelentősebb energiaár-emelkedését szenvedte meg az európai gazdaság, ezért sem meglepő, hogy a cégek az üzemeltetési költségek csökkentése érdekében preferálni kezdték a nagyobb energiahatékonyságot biztosító megoldásokat. Innen egyenes út vezetett a fenntartható (zöld) adatközpontok felé.

Új megoldásokat mutat be a Schneider Electric Hannoverben

Új megoldásokat mutat be a Schneider Electric Hannoverben (Cikk)

A Schneider Electric, az energiamenedzsment és az ipari automatizálási megoldások területén vezető multinacionális vállalat több új technológiát és szoftvermegoldást mutat be a Hannover Messe 2023 kiállításon, amelyek támogatják a vállalkozásokat a nagyobb energiabiztonság és hatékonyabb erőforrás-felhasználás elérésében, valamint a fenntarthatósági céljaik megvalósításában.

Az energiaforradalom most zajlik. Legyen a részese!

Az energiaforradalom most zajlik. Legyen a részese! (Cikk)

A zenon figyeli, vezérli és optimalizálja a megújuló energia előállítására és tárolására szolgáló berendezéseket. Csatlakoztassa az összes berendezést egyetlen alkalmazáshoz, és javítsa a termelékenységet!

Klímabarát kismegszakítókat dob piacra a Schneider Electric (Cikk)

A Schneider Electric piacra dobja első, újrahasznosított műanyagot tartalmazó kismegszakítóit a Resi9 termékcsalád részeként. Az új termékek több mint 50 százalékban újrahasznosított műanyagból készülnek, gyártásuk során pedig a korábbi modellekhez képest 14 százalékkal alacsonyabb a CO2-kibocsátás.

Siemens megoldások, toronymagasan

Siemens megoldások, toronymagasan (Cikk)

2022 december elején adták át a MOL Campust Budapest új városnegyedében, a BudaParton. Az irodaház a magyar főváros első igazi magasháza: a 143 méter magas épületbe a MOL mintegy 2500 alkalmazottján kívül a nagyközönség is beléphet majd, hogy a 120 méter magasan elhelyezkedő kilátóteraszról csodálhassák a budapesti panorámát.

Japán éves áramfelhasználásának kétszeresével nő a világ áramigénye (Cikk)

Míg 2022-ben a korábbihoz képest visszafogottabban nőtt a világ elektromos áram igénye, az előttünk álló három évben azonban jelentős mértékben, Japán éves áramfogyasztásának duplájával bővül majd a világ villamosenergia-igénye a Nemzetközi Energiaügynökség (IEA) jelentése szerint. A növekvő kereslet miatt a vállalkozásoknak célszerű alternatív energiaforrásokról is gondoskodniuk az üzletmenet-folytonosság biztosítására, az ilyen fejlesztések pedig akkor tudnak igazán hatékonyak lenni, ha okos megoldásokkal, például mikrogridek kialakításával is kiegészítik azokat – állítja a Schneider Electric szakértője.

Új eszközöket ad a jövő villamos hálózatának kialakításához a Schneider Electric (Cikk)

Tovább bővítette a jövő villamos hálózatának kiépítését támogató portfólióját a Schneider Electric, a társaság a DISTRIBUTECH International® 2023 rendezvényen mutatta be új megoldásait. A cég fejlesztései támogatják a közműszolgáltatókat a digitális átállás fokozatos megvalósításában.

Lejárt a rozoga síliftek ideje

Lejárt a rozoga síliftek ideje (Cikk)

Most, hogy végre újra előkerülhettek a sílécek és -bakancsok, ráadásul a COVID miatt bevezetett korlátozások sem akadályozzák többé a téli sportok szerelmeseit, az Alpok 26 ezer kilométernyi pályái is újra megtelnek vendégekkel.

Az onsemi energetikai infrastrukturális megoldásai is elérhetőek a Farnell kínálatábn (Cikk)

Az onsemi az innovatív, megbízható és nagy hatékonyságú következő generációs félvezetők terén szerzett több évtizedes tapasztalatával rövidíti le a fejlesztési időt, miközben áttöri a teljesítménysűrűségi normákat és csökkenti az energiaveszteséget.

Ismét a legfenntarthatóbban működő cégek között a Schneider Electric (Cikk)

Sorban 12. alkalommal került be a legfenntarthatóbban működő vállalkozások százas rangsorába a Schneider Electric. A Corporate Knights által összeállított listán a saját iparágán belül az első, összesítésben pedig a hetedik helyen végzett a vállalat.

Jelentősen növelhetik energiahatékonyságukat az adatközpontok (Cikk)

Teljes mértékben megújuló energiaforrásokra állítaná át adatközpontját a Terra Cloud, emellett jelentősen növelné energiahatékonyságát egy új folyadékhűtéses technológiával. A többek között felhő- és szerverelhelyezési szolgáltatókat kínáló, ügyfeleinek 20-30 százalékos megtakarítást hozó céget a Schneider Electric támogatja zöld törekvései megvalósításában.

Energiahatékonyabbá vált az üveggyártás

Energiahatékonyabbá vált az üveggyártás (Cikk)

Évente 3,8 milliárd üvegterméket gyárt az osztrák Stoelzle Glass Group. Míg korábban csupán a vállalat költségeinek 10 százalékát tették ki az energetikai kiadások, addig ez az arány 30 százalékra nőtt, így nem volt kérdéses, hogy hatékonyabbá tegyék a termelésüket.

A dekarbonizáció és az energiahatékonyság növelése kulcstényezők lesznek a következő években (Cikk)

Bevételük kevesebb mint két százalékát fordítják fenntarthatósági és dekarbonizációs törekvésekre a vállalkozások – derül ki a Schneider Electric, az energiamenedzsment és az ipari automatizálási megoldások területén vezető multinacionális vállalat megbízásából készült felmérésből. A magasra szökő energiaárak, az energiaellátási válság és az egyre látványosabban megmutatkozó éghajlatváltozás komoly kihívások elé állítják a vállalatokat, a gazdaságokat és a társadalmakat világszerte, ebben a helyzetben pedig kiemelt fontosságú az energiahatékonyság növelése, amelyhez már rendelkezésre állnak a szükséges eszközök.

Mikrogriddel karbonmentesít a Siemens

Mikrogriddel karbonmentesít a Siemens (Cikk)

Az olasz Siemens-központ 50 százalékkal csökkentette CO2-kibocsátását, 2030-ra pedig elérheti a nettó szénmentes működést az okos energiafelhasználást biztosító mikrogrid technológiával.

A Schneider Electric innovációjával zöldít a Renault (Cikk)

A Schneider Electric forradalmi újítását, az SF6 gáz helyett tisztított levegőt használó SM AirSeT középfeszültségű kapcsolóberendezéseket alkalmazza a franciaországi Flins-ben található Refactory üzemében a Renault Group. A megoldás nem csupán a környezetbarát működést támogatja, hanem egyszerűbb telepítést, szétszerelést és újrahasznosítást is lehetővé tesz alacsonyabb költségek mellett.

Új megoldásokat mutatott be az Enlit 2022-n a Schneider Electric (Cikk)

Gyakorlati és fenntartható megoldásokat kínálnak Európa rövid és hosszú távú energetikai kihívásaira a Schneider Electric új fejlesztései és kísérleti projektjei, amelyeket az „Enlit Europe 2022” konferencián mutattak be. A digitalizáció kulcsszerepet játszik az európai energiabiztonság megteremtésében, illetve a klímaváltozás elleni küzdelemben. Az Enlit Europe az energiaszektor meghatározó eseménye, amit idén Frankfurtban november 29. és december 1. között tartottak. A kiállításon mintegy 700 kiállító és 15 ezer látogató vett részt, és 500 előadó osztotta meg gondolatait az energiaszektor jelenéről és jövőjéről.

A Schneider Electric segítségével vet be csúcstechnológiát a CLAAS a hatékonyabb energiafelhasználás érdekében

A Schneider Electric segítségével vet be csúcstechnológiát a CLAAS a hatékonyabb energiafelhasználás érdekében (Cikk)

Az elvárthoz képest jóval gyorsabban megtérülő fejlesztések, hatékonyabb energiafelhasználás, csökkenő költségek, lehetőség a prediktív karbantartásra – csak néhány példa arra, hogy milyen eredményekkel járt a CLAAS Hungária Kft. és a Schneider Electric együttműködése az elmúlt néhány évben. A Schneider Electric koncepciója, hogy nem csak szállítja a hálózatfelügyeleti rendszereket, de támogatja is ügyfeleit azok működtetésében.

Az integrációs folyamatok egyszerűsítésével és kiterjesztett valósággal segíti az ipari digitalizációt két világcég (Cikk)

Stratégiai együttműködést kötött a Schneider Electric és az SAP, hogy közösen kialakított szabványokkal, digitális ikrek, valamint virtuális és kiterjesztett valóság segítségével egyszerűsítsék az ipari berendezések beüzemelését és életciklus-menedzsmentjét. Az így kínált, előre konfigurált megoldások nemcsak a vállalatok költségeit csökkentik, de a bevezetés és a működtetés teljes folyamatát is egyszerűbbé teszik.

Az új Toshiba SHRM Advance HVAC rendszerrel csökkenthető a kereskedelmi épületek szén-dioxid-kibocsátása az üzemeltetési költsége (Cikk)

A legújabb generációs VRF R32 hűtőközeget használ, hogy 80%-kal csökkentse a CO2-kibocsátást, és hozzájáruljon a globális nettó zéró emisszió eléréséhez.

Az ipari vállalatok mindössze harmada halad jó úton fenntarthatósági céljai eléréséhez (Cikk)

Az ipari vállalatok több mint fele célul tűzte ki, hogy elérje a nettó zéró üvegházhatású-gázkibocsátást, ugyanakkor kevesebb mint egyharmaduk halad jó úton ahhoz, hogy el is érje ezt – derül ki a Schneider Electric és az Omdia közös kutatásából. A felmérés szerint az energiafelhasználás csökkentése áll leggyakrabban az ilyen kezdeményezések mögött, de a teljesítményük javítása és a költségcsökkentés is fontos motiváció a cégek számára.

400 millió tonna CO2-kibocsátást előztek meg a Schneider Electric segítségével (Cikk)

Már több mint 400 millió tonna CO2-kibocsátását kerülték el 2018 óta a Schneider Electric ügyfelei a cég támogatásával és megoldásainak alkalmazásával. A társaság termékeiben a „zöld” alapanyagok aránya már elérte a 16 százalékot. A vállalat stratégiai és fenntarthatósági igazgatója, Gwenaelle Avice-Huet és a Schneider Electric Alapítvány is részt vesz az ENSZ COP27 klímakonferenciáján.

Innovációk egy fenntartható világért

Innovációk egy fenntartható világért (Cikk)

A Schneider Electric október 12-én rendezett élő online konferenciáján a vállalkozásokra világszerte lecsapó hármas (energia-, gazdasági és éghajlati) válság kezelésére keresték a választ. Az Innovation Summit World Tour 2022 a fenntarthatóság, az energetika és az automatizálás jövőjét meghatározó megatrendeket és újdonságokat mutatta be a bekapcsolódott nagyszámú érdeklődőnek.

Díjat nyert a Schneider Electric megoldása (Cikk)

Elnyerte a leginkább klímabarát termék díját az ide New York-i Klímahéten a Schneider Electric Altivar frekvenciaváltója. A fordulatszám vezérléséhez használt megoldás segítségével akár 30 százalékkal is csökkenthető a motorok energiafelhasználása.

A Farnell kínálata a Nordic Semiconductor legújabb energiagazdálkodási chipjét is tartalmazza (Cikk)

A Nordic Semiconductor a modern hordozható vezeték nélküli termékekhez kínált új nPM1100 PMIC-je nagyobb hatásfok/ méret arányt kínál, mint bármely más PMIC-megoldás.

Váratlan leállás? Sosem jön jókor

Váratlan leállás? Sosem jön jókor (Cikk)

Tönkrement alapanyagok, extra költségek, tarthatatlanná váló határidők, sérülő reputáció – számos negatív következménye lehet a nem tervezett leállásoknak, amelyek második leggyakoribb oka az áramszünet. Az üzemi áramellátás megbízhatósága azonban házilag is létrehozható. Az idevonatkozó megoldásokról Gendúr István, a Schneider Electric Zrt. Secure Power üzletágának vezetője beszélt a TechMonitor olvasóinak.

Tévesen látják fenntarthatósági törekvéseiket az IT szektor szereplői (Cikk)

Jelentős szakadék van a fenntarthatóság kapcsán a szándékok és a tényleges cselekvés között az IT iparág szereplői és az adatközpont üzemeltetők körében – ez az egyik legfontosabb megállapítása annak a három, független kutatócégek által végzett felmérésnek, amelyek elkészítését a Schneider Electric támogatta. Az egyik kutatás során a megkérdezettek mindössze egyharmada jelezte, hogy rendelkezik fenntarthatósági stratégiával.

Tippek a zöldebb közösségi közlekedéshez

Tippek a zöldebb közösségi közlekedéshez (Cikk)

A közlekedés az egyik legnagyobb károsanyag-kibocsátó globális szinten, ezért a klímacélok eléréséhez kulcsfontosságú, hogy fenntarthatóbbá tegyük ennek az ágazatnak a működését. A Schneider Electric a Harvard Business Review Analytic Services kutatásának felhasználásával új elemzést adott ki, amely bemutatja, hogyan érdemes a helyi közlekedési hatóságoknak megtervezni és megvalósítani a jövő közlekedési infrastruktúráját.

Száz százalékban megújuló energiát használni nem illúzió

Száz százalékban megújuló energiát használni nem illúzió (Cikk)

A világot két egymással ellentétes megatrend mozgatja: a növekvő népességszám egyre több energiát igényel, ám a növekvő energiatermelés egyre nagyobb mértékben károsítja a környezetet, növeli a széndioxid kibocsájtást. A Phoenix Contact csatlakozott a gazdaság és ipar nagy szereplői által életre hívott ideához, melyet adaptálva igyekszik ezt a két szempontot közös nevezőre hozni.

A Siemens szimulációs szoftverével fejleszti energiahálózatát az USA legnagyobb villamosipari szereplője

A Siemens szimulációs szoftverével fejleszti energiahálózatát az USA legnagyobb villamosipari szereplője (Cikk)

Az American Electric Power meglévő védelemszimulációs szoftverét váltja ki a Siemens PSS CAPE megoldásával.

Borban az igazság, a megújulóban a jövő

Borban az igazság, a megújulóban a jövő (Cikk)

Ehhez mind az öt érzékszervünk kellett: az IPARTY konferencián a legfrissebb energiaipari innovációk és trendek megismeréséhez csak a szemünkre, a fülünkre és a tapintásunkra volt szükség, az esti borkóstoló azonban már a szaglásunkat és az ízlelésünket is igénybe vette. Így zajlott Tokajban az első IPARTY konferencia.

Új megoldások az emelkedő áramszámlák ellen (Cikk)

A klímaváltozás miatti szélsőséges időjárás, illetve a gyorsan emelkedő energiaköltségek hatalmas terhet jelentenek a háztartások számára, azonban otthonaink intelligenssé és fenntarthatóvá alakításával sokat tehetünk a problémák enyhítésére. Az, hogy pontos képünk legyen arról, hogy hogyan, mikor és hol használjuk az energiát, fontosabb, mint valaha, hiszen az emelkedő áramdíjak miatt a fogyasztók folyamatosan keresik a megtakarítási lehetőségeket. A Schneider Electric olyan új megoldásokat mutatott be az egyik legrangosabb ipari kiállításon, a Berlinben megrendezett IFA-n, amelyekkel éves szinten akár több mint 200 ezer forinttal is csökkenhet a háztartások fűtési költsége és minden eddiginél takarékosabban tölthetők otthon az elektromos autók is.

10-ből 9 fogyasztó közvetlen kapcsolatot lát az éghajlatváltozás és az emelkedő energiaszámlák között

10-ből 9 fogyasztó közvetlen kapcsolatot lát az éghajlatváltozás és az emelkedő energiaszámlák között (Cikk)

Egyértelmű összefüggést lát a megkérdezett fogyasztók közel 90 százaléka a klímaváltozás és az emelkedő energiaárak között – derül ki a Schneider Electric felméréséből. Sokan tartják fontosnak, hogy olyan otthonban éljenek, mely nettó zéró kibocsátású, vagyis nem bocsát ki annál több üvegházhatású gázt, mint amennyit el is tud nyeli, azonban a megkérdezettek kevesebb mint harmada látja úgy, hogy ilyen ingatlan kialakítására reális esélye is van.

Gazdasági ágazatok klímakockázata – rizikó és lehetőség (Cikk)

A klímaváltozás ma már nem kérdés, hanem tény, ami feladatok sokasága elé állítja a gazdasági szereplőket. A vállalatok működésére és teljesítményére már jelenleg is, de a jövőben még inkább hatással lesz az éghajlatváltozás. A vállalkozások átállását a zöld gazdaságra már nem csupán a piaci elvárások, hanem jogszabályi előírások is sürgetik, a gyors reakció és alkalmazkodás pedig, mint annyi más esetben, itt is versenyelőnyt jelent, de akár a túlélés záloga is lehet. A helyzetet Cserényi Dóra, a BDO tanácsadója és Veisz Ákos, a magyaroroszági BDO ESG üzletágának vezető partnere elemezte.

Az element14 közösség és az OMRON webináriumot rendez az energiagazdálkodási NYÁK relé megoldásokról (Cikk)

A virtuális esemény betekintést nyújt a megújuló energia használat hatékonyságának egy 200A-es NYÁK relé segítségével történő növelésébe.

Több mint egymillió embernek vitt zöld áramot a Schneider Electric (Cikk)

A második negyedévben 1,1 millió embernek biztosított hozzáférést zöld forrásból származó áramhoz a Schneider Electric, és közel 70 ezer érdeklődő vett részt a vállalat energiamenedzsmentet oktató kezdeményezésében. Az energiagazdálkodás és ipari automatizálás digitális átalakításának vezető vállalata fenntartható programja keretében jelentősen növelte a környezetbarát csomagolóanyagok arányát is az április-júniusi időszakban. A Schneider Electric így ismét komoly előrelépést ért el a 2025-ig megfogalmazott fenntarthatósági célkitűzései teljesítésében.

Szuperzöld épületek segíthetnek a Földön

Szuperzöld épületek segíthetnek a Földön (Cikk)

A globális CO2-kibocsátás közel feléért az épített környezetünk felel, ezért kulcsfontosságú, hogy minél energiahatékonyabb legyen az épületeink üzemeltetése. A Schneider Electric grenoble-i IntenCity létesítményének példája azt mutatja, hogy intelligens rendszerekkel akár tizedére is csökkenthető az energiaigény, a nettó zéró kibocsátás elérését pedig megújuló energiaforrásokkal lehet támogatni.

Zöld versenyt hirdet a Schneider Electric (Cikk)

A Schneider Electric bejelentette, hogy tovább erősíti a "Partnering for Sustainability Initiative" elnevezésű kezdeményezését. Az új program célja, hogy a vállalat partnerei jobban megértsék és ezáltal eredményesebben teljesíthessék ügyfeleik kéréseit. Az energiamenedzsment és ipari automatizálási megoldások területén vezető cég ügyfelei a múlt évben 84 millió tonnával csökkentették szén-dioxid-kibocsátásukat a társaság által fejlesztett, felhőalapú IoT platform alkalmazásával.

Energiamenedzsment rendszer az energiahatékonysági célok megvalósításához

Energiamenedzsment rendszer az energiahatékonysági célok megvalósításához (Cikk)

Az energia ára napjaink egyik legfontosabb kérdése. Odafigyel-ni az energiára, energiatudatosan, netán energiahatékonyan élni, dolgozni, termelni azonban még mindig nem természetes Magyarországon. Pedig – több nemzetközi kutatás szerint is - pusztán azzal, hogy odafigyelünk az energiafelhasználásra, netán folyamatosan nyomon követjük azt, már 10% körüli megtakarítást lehet elérni.

MEGHÍVÓ a "Jövő energiája az energia jövője" konferenciára (Cikk)

Szeretettel meghívunk minden érdeklődőt legújabb szakmai konferenciánkra az “Energia jövője, a jövő energiája” címmel.

Hogyan lehetnek még zöldebbek épületeink? (Cikk)

Az építőipar szén-dioxid kibocsátásának drasztikus csökkentését segíti az a kalkulátor, amit a Schneider Electric, az építési és épületinformációs modellező (BIM) szoftvereket fejlesztő RIB, és az eszközt fejlesztő Building Transparency tett elérhetővé a közelmúltban. A „szén-dioxid kalkulátor” olyan környezetvédelmi terméknyilatkozatokat tartalmaz, melyek alkalmazásával az építőanyag-beszerzők, fejlesztők, illetve kivitelezők a teljes tervezési és építési folyamatban nyomon követhetik a felhasznált anyagok karbonlábnyomát, és az információk birtokában törekedhetnek az építőipar karbonsemlegesítésére. Becslések szerint a globális szén-dioxid-kibocsátás mintegy 40 százalékáért felelősek az épületek és azok építési folyamatai. A Schneider Electric az energiamenedzsment és ipari automatizálási megoldások területén vezető multinacionális vállalat.

Szakértői hálózat az energetikai okosmegoldásokért

Szakértői hálózat az energetikai okosmegoldásokért (Cikk)

2022. május 12-én a tavasz egyik legexkluzívabb szakmai összejövetelére került sor a Haris Parkban, ahol a Schneider Electric a partnereivel közösen ünnepelte meg az elmúlt évek szakmai sikereit. A szakmai program és a gálaest egyben az áprilisban elindult EcoXpert program egyik fontos állomásának is bizonyult.

Csúcstechnológiával csökkentik kibocsátásukat a legfejlettebb ipari cégek (Cikk)

Egyre inkább a fenntarthatóság lesz a fejlesztések meghatározó célja azoknál a termelőcégeknél, akik fejlett ipar 4.0 technológiákat és megoldásokat használnak– derül ki a Schneider Electric és az MIT Technology Review közös kutatásából. Ezek a vállalatok elsősorban szenzorokat és teljesítmény menedzsment eszközöket alkalmaznak, ezáltal több adattal rendelkeznek és hatékonyabban tudják csökkenteni karbonkibocsátásukat.

Összeállt a Pepsi és a Schneider Electric

Összeállt a Pepsi és a Schneider Electric (Cikk)

Hiába szeretne egyre több kis- és középvállalkozás megújuló forrásból származó energiát vásárolni a piacon, sokszor már az első lépésnél elbuknak. Egyes szervezetek nem elég nagyok ahhoz, hogy önállóan intézzék a beszerzést, vagy oktatásra, útmutatásra lenne szükségük a megújulóenergia-ügyletek sajátos mechanizmusairól. A PepsiCo és a Schneider Electric által elindított pep+ REnew program célja, hogy a teljes élelmiszeriparban és italgyártásban megoldja ezeket a problémákat. A Schneider Electric a megújuló energia piacának vezető globális tanácsadója.

Energiapazarlás: már most is zsebre megy

Energiapazarlás: már most is zsebre megy (Cikk)

Az élet szinte már naponta írja felül az addigi forgatókönyveket. 2021 végén még olyan véleményekkel lehetett találkozni, hogy az Európát sújtó energiakrízis akár a kontinens vállalatainak elköltözéséhez is vezethet. A világpolitika megváltozásának hatására jelenleg nem sok vállalatvezető települne át a néhány hónapja még vonzónak tartott országokba, de az energiakérdéssel változatlanul (sőt még inkább) foglalkoznunk kell.

Digitalizálás 360 fokban 1. rész

Digitalizálás 360 fokban 1. rész (Cikk)

2022-ben már van bizonyos rálátásunk a világjárvány – és kísérő jelenségeinek – az iparra gyakorolt hatásáról. Látjuk, hogy a korábban bevált üzleti modellek mára a versenyhátrány legfőbb okaivá váltak. A korábban elképzelhetetlen szinteket ostromló munkaerőhiány, valamint a logisztikai és energiaköltség, az egyre változatosabb termékmix és a kiszámíthatatlan piac azokat a vállalkozásokat jutalmazza, amelyek a digitalizációs fejlesztéseket nem költségfaktornak, hanem értéknövelő beruházásnak tekintik. Baksai Bianka, a Schneider Electric Zrt. ipari automatizálási menedzsere és Veller Zoltán, a cég termékalkalmazási mérnöke a digitalizálás kezdőlépéseiről és az elérhető célokról beszélt a TechMonitor olvasóinak.

A fenntartható technológiák használata a nyereségességet is növeli

A fenntartható technológiák használata a nyereségességet is növeli (Cikk)

A Schneider Electric szigetszentmiklósi logisztikai bázisán létrehozott Innovation HUB innovációs központnak a legmodernebb energiamenedzsment és épületautomatizálási megoldások bemutatásán túl a szemléletformálásban és az oktatásban is fontos szerep jut. Az Innovation HUB első látogatója Franciaország magyarországi nagykövete, Pascale Andréani volt.

Hogyan kell kiszámítani az összterhelést?

Hogyan kell kiszámítani az összterhelést? (Cikk)

Egy adott épület, létesítmény, lakás vagy gyártóüzem összterhelésének kiszámítása látszólag egyszerű dolognak tűnik. Mindazonáltal fontos figyelembe venni az összes készülék összterhelését, valamint a megfelelő hibahatárt betartani, és számos fontos változót szem előtt tartani. Ezenkívül nem szabad megfeledkezni arról, hogy az összterhelést ne keverjük össze az igényelt terheléssel. Kezdjük az elejétől.

3 dolog, amire érdemes figyelni Európában a jelenlegi energiaárak mellett

3 dolog, amire érdemes figyelni Európában a jelenlegi energiaárak mellett (Cikk)

A Schneider Electric, az energiamendzsment és ipari automatizálási megoldások területén vezető multinacionális vállalat magyar szakértői gyűjtötték össze azokat a trendeket, amelyekre érdemes most figyelni az energiapiacon Európában. Az árak emelkedése ugyanis nemzetközi szinten megállíthatatlannak tűnik, de a hatást több tényező is mérsékelheti. Hosszú távú megoldást a minél hatékonyabb energiafelhasználás jelenthet, beleértve a megújuló források használatát – állítja László Dávid, a Schneider Electric budapesti energia- és fenntarthatósági szolgáltatóközpontjának (ESS) szakértője, illetve Feldmájer Benjámin, a cég európai uniós zöld átmenetért (EU Green Deal) felelős magyarországi programmenedzsere.

Éjjel-nappal tiszta áramot biztosít a világ legnagyobb úszó naperőműve

Éjjel-nappal tiszta áramot biztosít a világ legnagyobb úszó naperőműve (Cikk)

Megkezdte múlt év végén az energiatermelést a thaiföldi Sirindhorn-gátnál megvalósított hibrid erőmű. A méretét tekintve világrekorder– csaknem hetven focipályányi területen elhelyezkedő – hibrid erőmű vízen lebegő napelemparkja 45 megawatt, vízerőműve pedig 36 megawatt kapacitásával éjjel-nappal termel áramot, megújuló energiaforrásokból.

300 milliárd dolláros problémát számolna fel a Schneider Electric

300 milliárd dolláros problémát számolna fel a Schneider Electric (Cikk)

Évente világszerte mintegy 300 milliárd dollárba kerül az egyre szélsőségesebbé váló időjárás okozta károk kezelése a vállalkozásoknak, beleértve ebbe az elektromos és víziközmű hálózatok, illetve a közlekedési infrastruktúra működési zavarait. A Schneider Electric új, átfogó megközelítést vázol a jövő infrastruktúráinak kialakítására, amelynek köszönhetően nem csak ellenállóbbak lesznek a közszolgáltatások mögött álló rendszerek, de kezelhetővé válnak a gyors városiasodással járó problémák is.

Jól halad a Siemens okosváros-kísérlete

Jól halad a Siemens okosváros-kísérlete (Cikk)

Európában egyedülálló projekt zajlik Bécsben. Az osztrák főváros Aspern Seestadt városrészében, valós körülmények között tesztelik a jövő energiarendszereit. A cél, hogy valódi épületeken, hálózatokon, üzemeltetők és felhasználók részvételével tegyék próbára azon koncepciókat, amelyek fenntarthatóbbá teszik a városi területek energiaellátását.

Megújuló energia Madeirán

Megújuló energia Madeirán (Cikk)

Madeira a Siemens és a Fluence támogatásával gyorsítja áttérését a megújuló energia használatára, így energiahálózatának rugalmasságát és energetikai függetlenségét egyaránt növelheti.

A Farnelltől már a Nordic Semiconductor első PMIC-ja is elérhető (Cikk)

Az elektronikai alkatrészek, termékek és megoldások globális forgalmazójaként ismert Farnell a Nordic Semiconductor által gyártott, az az iparág legkompaktabb energiagazdálkodási megoldásával, az nPM1100 Power Management IC (PMIC) és kiértékelő készlettel bővítette portfólióját. A Nordic első energiagazdálkodási terméke már megvásárolható a Farnelltől. Az nPM1100 tipikus alkalmazásai közé tartozik a hordható elektronika, a távirányítók, a személyes orvosi eszközök és az intelligens otthoni érzékelők.

Átalakítók a leginkább igénybe vett ipari alkalmazásokhoz is

Átalakítók a leginkább igénybe vett ipari alkalmazásokhoz is (Cikk)

A TME már a MEAN WELL új DDR-480 sorozatú átalakítóit is felvette a kínálatba, amelyet ipari, közlekedési vagy távközlési rendszerek nagy teljesítményű alkalmazásaihoz szánnak. A szériát a maximális funkcionalitás szem előtt tartásával tervezték, ugyanakkor ügyeltek a készülék funkcionális értékeire. A DDR-480 sorozat kiváló teljesítményét és nagy hatásfokát (több mint 90%) kis méretekkel kombinálták, ennek köszönhetően ezek a konverterek nagyon korlátozott helyeken is használhatók. A megszerzett engedélyek és tanúsítványok a DDR-480 átalakítókat megbízható megoldássá teszik a legigényesebb alkalmazásokban is.

Az új AMD-alapú Fujitsu PRIMERGY RX szerver gyorsabb adatelemzéseket és értékteremtést biztosít (Cikk)

A Fujitsu az AMD EPYC processzoros Fujitsu PRIMERGY RX2450 M1 szerverrel bővíti x86-alapú szabványos rendszereinek kínálatát. A kétfoglalatos, 2U magas rack-rendszer sokféle feladathoz kínál nagy teljesítményt – kis energiafogyasztás és adatközponti helyigény, valamint rugalmas konfigurációs lehetőségek mellett.

Digitális NZM megszakító az Eatontól

Digitális NZM megszakító az Eatontól (Cikk)

Az Eaton energiagazdálkodási vállalat bevezeti kisfeszültségű NZM megszakítójának következő generációját. Az új eszközt lényegesen könnyebb telepíteni és működtetni – hála a Power Xpert Release (PXR) technológiának, amely növeli a csatlakoztathatóságot, és az integrált mérési funkciók széles skáláját teszi lehetővé. Ennek eredményeképpen a gépgyártók és a rendszerintegrátorok kisebb telepítési költségekkel számolhatnak. Ugyanakkor az olyan további funkciók, mint az integrált ARMS (Arcflash Reduction Maintenance SystemTM / Ívzárlat-csökkentő karbantartási üzemmód) vagy a zóna-szelektivitás, a szabványban előírtnál nagyobb fokú védelmet biztosítanak emberek és gépek számára.

Új Ixxat Smart Grid Gateway az IEC 61850 és az IEC 60870 szabványokhoz LTE támogatással

Új Ixxat Smart Grid Gateway az IEC 61850 és az IEC 60870 szabványokhoz LTE támogatással (Cikk)

Az Ixxat® SG átjárók lehetővé teszik az ipari automatizálási eszközök és az energiahálózatok közötti kommunikációt. A HMS Networks új verziókkal bővítette az Ixxat SG átjárók termékcsaládját, beleértve a 4G/LTE modemet a mobilkapcsolathoz, valamint a 4 portos Ethernet kapcsolási lehetőségeket, további energiahálózati lehetőségeket biztosítva a felhasználók számára az alállomások és erőművek számára.

UPS: Tegnap még csak tartalék áramforrás, ma már a zöld energia hőse is lehet

UPS: Tegnap még csak tartalék áramforrás, ma már a zöld energia hőse is lehet (Cikk)

2019 július 25. volt minden idők legmelegebb napja Nagy-Britanniában. Nem meglepő, hogy ez a hőmérsékleti rekord a kereskedelmi és lakóépületekben megnövekedett légkondicionáló-használathoz vezetett, ami hatalmas terhelést jelentett a villamosenergia hálózat számára. Ráadásul augusztusban két erőművet is le kellett állítani, ami miatt az áramszolgáltatásban további zavarok keletkeztek. Ezek dominóhatása a hálózat több szakaszát is lebénította, és egyben rámutatott, milyen kritikus állapotok uralkodnak az Egyesült Királyság energiagazdálkodásában és áramellátásában.

Energiahatékonyság-növelés a sűrített levegős rendszerekben

Energiahatékonyság-növelés a sűrített levegős rendszerekben (Cikk)

A gyárakban járva gyakran találkozunk azzal a jelenséggel, hogy a dolgozók a sűrített levegős tömlőket kilyukasztva hűtik magukat, mondván, „a levegő ingyen van”. Ez természetesen a sűrített levegő esetében nagyon nem igaz. Az ipar a teljes energiafelhasználásának 20%-át a sűrített levegő előállítására fordítja. A befektetett energiának azonban csak mintegy 15-20%-a az, amiből ténylegesen sűrített levegőt állítunk elő, a többi veszteség. Mindezen számok tükrében érthető, miért kiemelten fontosak az energiahatékonyság növelésének szempontjából a sűrített levegős rendszerek.

Új energiagazdálkodási megoldás a hálózat kiegyensúlyozásához

Új energiagazdálkodási megoldás a hálózat kiegyensúlyozásához (Cikk)

Az Eaton energiagazdálkodási vállalat bemutatja Energy Aware nevű frekvenciakiegyenlítő energiamegoldását, amely lehetővé teszi az energiaigényes iparágak számára a hálózat stabilizálását és a megújuló energiaforrások használatának növelését. Az Eaton Energy Aware UPS alapja az Eaton tartalékenergia-technológiája. A megoldást, amelyet az Enel X vállalattal együttműködve sikeresen teszteltek az Eaton dublini központjában, elsőként Írországban fogják alkalmazni, az ír hálózatüzemeltető EirGrid DS3 programjának részeként. A DS3 rendszerszolgáltatási program célja a megújuló energiaforrások integrációja a hálózati frekvencia kezelése révén.

Évente akár 800 tonna szén-dioxid kibocsátást eredményez a webbányászat

Évente akár 800 tonna szén-dioxid kibocsátást eredményez a webbányászat (Cikk)

2018-ban a webbányászati alkalmazások – amelyek a felhasználó böngészőjében futva kriptodevizákat bányásznak profitért – akár 18,8 gigawatt elektromos áramot is fogyaszthattak, derül ki a Kaspersky a webbányászat gazdasági és környezeti hatását vizsgáló kutatásából. Ez a mennyiség nagyjából Lengyelország áramfogyasztási rátájának felel meg, és azt jelenti, hogy a webbányászat környezeti hatása évi mintegy 800 tonna széndioxid-kibocsátását eredményezi.

Energiatudatos UPS: egyaránt előnyös a villamos hálózat és az eredményesség szempontjából

Energiatudatos UPS: egyaránt előnyös a villamos hálózat és az eredményesség szempontjából (Cikk)

A jelenlegi állás szerint az adatközpontok piacán exponenciális növekedésre lehet számítani. Ez nem egy új keletű felismerés. A Microsofttól és az Amazon Web Services-től kezdve, a Google-ig vagy az Apple-ig, a technológia nagyágyúi szüntelenül keresik a telephelyeket és a biztonságos finanszírozást, hogy újabb és újabb adatközpontokat nyithassanak. Ha csak az elmúlt évet nézzük: az Amazon és a Google több új adatközpontot nyitott meg, mint bármely másik internetes vagy felhőszolgáltató.

xPole Home: Megjelent az EATON új lakossági termékcsaládja

xPole Home: Megjelent az EATON új lakossági termékcsaládja (Cikk)

Az elektronikus vezérlőrendszerek, az áramelosztás, a szünetmentes tápegységek, valamint az ipari automatizálás területén az Eaton, mint az egyik piacvezető cég örömmel jelenti be az xPole Home sorozat bevezetését. A lakossági védelmi készülékek teljes választékát átölelő xPole Home sorozatra egyaránt jellemző a legmagasabb fokú biztonság és a tervezési hatékonyság, így eleget tesz a lakossági alkalmazásokkal szemben támasztott elvárásoknak.

Megoldás a jövő CO2-semleges, energiafüggetlen gyárának létrehozására

Megoldás a jövő CO2-semleges, energiafüggetlen gyárának létrehozására (Cikk)

Az ABB az ökológiailag hatékony megoldások és szolgáltatások kiterjedt portfóliójával kíván hozzájárulni a gazdaság környezetkárosító hatásoktól mentes további növekedéséhez. Valójában az ABB globális összbevételének immár több mint fele olyan technológiák értékesítéséből származik, amelyekkel a klímaváltozást kiváltó okok ellen a harcol. A társaság célja, hogy ezt a 2018-ban még 57%-os részarányt 2020-ig 60%-ra emelje.

A Johan Cruijff ArenA 3 megawattos energiatároló rendszere mostantól aktív

A Johan Cruijff ArenA 3 megawattos energiatároló rendszere mostantól aktív (Cikk)

Üzembe állították Európa legnagyobb, középületben működő energiatároló rendszerét, amely újrahasznosított illetve új elektromos jármű akkumulátorokkal működik. A hivatalos megnyitó ünnepséget Udo Kock, Amsterdam városának elöljárója nyitotta meg.

Az intelligens eszközök a túlélés zálogai

Az intelligens eszközök a túlélés zálogai (Cikk)

A környezettudatos szemlélet és a megújuló erőforrások szerepének növekedésével az energiaszolgáltatás jelentős változáson megy keresztül. A technológia fejlődése lehetővé teszi a decentralizált energiatermelésre és -elosztásra való átállást.

Nem a költségkeret szab határt a vállalatok zöld működésének

Nem a költségkeret szab határt a vállalatok zöld működésének (Cikk)

A nemrég megrendezett davosi Világgazdasági Fórumon többek között a világhírű természetfilmes, David Attenborough is felhívta a figyelmet a klímaváltozás veszélyeire, és sürgette a kormányokat, valamint az üzleti élet képviselőit a gazdaság jelenlegi működésének mielőbbi megváltoztatására.

Hatékonyság a szélerőmű-építésben

Hatékonyság a szélerőmű-építésben (Cikk)

A hamburgi WindEnergy szakkiállításon mutatta be a Rittal, hogy a turbinagyártók és erőmű-operátorok hogyan tudják növelni a hatékonyságukat a tervezésben és az erőműépítésben. Az újdonságok között a VX25 szekrény, a Rittal energiatárolási megoldásai, valamint az Eplan együttműködése kapott kiemelt figyelmet.

Szigorú kiberbiztonsági szabványoknak is megfelelő UPS hálózati bővítőeszköz (Cikk)

Az Eaton, a világszerte vezető energiagazdálkodási vállalat ma mutatta be az első UL megfelelőségi bizonyítvánnyal rendelkező hálózati kártyáját, a Gigabit Network M2-t.

Felhő alapú felügyeleti megoldások üzleti és lakossági légkondicionáló rendszerekhez

Felhő alapú felügyeleti megoldások üzleti és lakossági légkondicionáló rendszerekhez (Cikk)

A vezeték nélküli adapterek és a mobilalkalmazások lehetővé teszik az üzleti és lakossági légkondicionáló rendszerek okostelefonon vagy táblagépen keresztüli intelligens vezérlését- Toshiba AC HOME Control lakossági vezérlését Toshiba AC HOME Control lakossági alkalmazásokkal, amelyek letölthetők Android és iOS operációs rendszerekhez a Google Playről vagy az App Store-ból - © Toshiba Carrier Corporation

Előregyártott, moduláris adatközpontok energiaellátása

Előregyártott, moduláris adatközpontok energiaellátása (Cikk)

Az edge computing terjedésével az adatfeldolgozás közelebb kerül az adatok keletkezésének helyéhez, elsősorban a kritikus fontosságú adatok azonnali elérhetősége miatt. Ezzel párhuzamosan az előregyártott, moduláris adatközpontok piaca is egyre dinamikusabban növekszik, hiszen a szolgáltatóknak ez esetben is ugyanazt a magas szintű teljesítményt kell nyújtaniuk a helyi, kisebb adatközpontok, mint a nagy szerverparkok számára.

Kínában épül a világ első HVDC hálózata

Kínában épül a világ első HVDC hálózata (Cikk)

A szélenergia hálózatalapú architektúrán át történő szállítása olyan stabil és megbízható áramellátást biztosít, amely kielégíti a 2022-es pekingi téli olimpiai játékok alatt jelentkező nagyobb villamosenergia-igényt is

Ha az élet citrommal kínál, csinálj belőle limonádét

Ha az élet citrommal kínál, csinálj belőle limonádét (Cikk)

Rugalmasnak maradni az egyik legnagyobb kihívás a vállalatok számára. Ide tartozik az üzletmenet folytonosságának biztosítása, egy katasztrófa utáni helyreállítás, de még az egyszerű változásmenedzsment is. Bárhogy is nevezzük, rugalmasság alatt a veszélyekhez és a jövőbeni működést fenyegető tényezőkhöz való alkalmazkodást értjük.

Szélturbinában működő adatközpont közel nulla kibocsátással

Szélturbinában működő adatközpont közel nulla kibocsátással (Cikk)

A Fujitsu szerver- és tárolótechnológiájával működik a világ egyik első, közel nulla kibocsátású adatközpontja egy németországi szélturbinában. A WestfalenWIND IT német áramszolgáltató WindCORES kezdeményezése keretében létrejött új hosztingmegoldással a Fujitsu SELECT partnere, a Green IT - Das Systemhaus rendkívül fenntartható és költséghatékony felhőszolgáltatásokat nyújthat ügyfeleinek.

Quint Power DIN-sínre szerelhető tápegységek dinamikus erősítéssel

Quint Power DIN-sínre szerelhető tápegységek dinamikus erősítéssel (Cikk)

Az RS Components (RS) készletében megtalálhatók a legújabb, Phoenix Contact Quint Power DIN-sínre szerelhető tápegységek, melyek egyszerűen elérhetővé teszik az innovatív funkciókat és e helytakarékos tápegységek rugalmas alkalmazhatóságát.

Energiahatékony, egyidejű hűtés, fűtés és forróvíz előállítás egyetlen rendszerrel

Energiahatékony, egyidejű hűtés, fűtés és forróvíz előállítás egyetlen rendszerrel (Cikk)

A nagy teljesítményű és hatékonyságú légkondicionáló rendszerek globális piacvezetőjének számító Toshiba új melegvíz modult mutatott be a VRF (változó hűtőközeg áramú) légkondicionáló rendszerekhez. A vállalat újonnan kifejlesztett SHRM-e VRF rendszere egyszerre alkalmas hűtésre és fűtésre egyetlen hűtőkörben. A Toshiba új forróvíz moduljaihoz csatlakoztatva az SHRM-e stabil, energiatakarékos és környezetbarát megoldást jelent szaniter alkalmazások forróvíz ellátására – optimális légkondicionálás mellett.

Alacsonyabb teljesítménytartományra optimalizált változatban is elérhetők a 9SX sorozatú szünetmentes tápegységek

Alacsonyabb teljesítménytartományra optimalizált változatban is elérhetők a 9SX sorozatú szünetmentes tápegységek (Cikk)

A piacvezető energiamenedzsment megoldásokat nyújtó Eaton ma jelentette be, hogy 9SX szünetmentes tápegység családját új, alacsonyabb teljesítményigényekre optimalizált modellekkel bővíti Európában, a Közel-Keleten és Afrikában (EMEA).

Miként segíthetik az adatok az ipart a globális felmelegedés fő forrása elleni harcban?

Miként segíthetik az adatok az ipart a globális felmelegedés fő forrása elleni harcban? (Cikk)

Az ipar digitalizálása óriási lehetőséget teremt, hogy felgyorsítsuk az energiarendszereink átalakítását, stabilizáljuk az éghajlatunkat, és segítsük a gazdaságok alkalmazkodását az új körülményekhez.

Maximális biztonság az energiaelosztásban

Maximális biztonság az energiaelosztásban (Cikk)

Az Eaton bemutatja az új generációs NH rendszerű XNH biztosítós szakaszolókapcsolóját. Biztonságos, költséghatékony és időtakarékos projektek az egyszerű telepítésnek köszönhetően. Az energiaelosztással foglalkozó cég új biztosítós szakaszolókapcsolója egyben az első biztosítékkal ellátott NH kapcsolóberendezés, amely szabványosan csatlakoztatható a SmartWire-DT-hez.

A gépek életben tartása

A gépek életben tartása (Cikk)

Kevés dolog bosszantóbb és drágább a gépek és berendezések nem tervezett leállásánál. A Murrelektronik cég Emparro ACCUcontrol szünetmentes áramforrása a nagy teljesítményű Emparro tápellátási rendszer kiegészítéseként életben tartja a gépeket azzal, hogy áramkimaradás esetén megszakítás nélkül átállítja az ellátást akkumulátoros forrásra. A szünetmentes áramforrásra fordított beruházás gyakran már az első elkerülhető leálláskor megtérül.

Akár 65%-kal csökkentett logisztikai és telepítési költségek

Akár 65%-kal csökkentett logisztikai és telepítési költségek (Cikk)

Az Intersolar Europe szakkiállításon az iparág szakemberei az ABB új, maximum 185 kW hatásos teljesítményű PVS-175-TL string inverterét a 2018 Intersolar nagydíjjal tüntették ki, mint az iparág vezető fotovoltaikus termékinnovációja.

Inverter- és optimalizáló megoldás az ABB és a Tigo együttműködésében

Inverter- és optimalizáló megoldás az ABB és a Tigo együttműködésében (Cikk)

Az új együttműködésnek köszönhetően a két cég költséghatékony, modulszintű monitorozást, valamint biztonsági és optimalizálási funkciókat nyújtó megoldást kínál majd világszerte a napenergia-rendszerek felhasználói számára.

Megjelent a világ első digitálisan integrált teljesítménytranszformátora

Megjelent a világ első digitálisan integrált teljesítménytranszformátora (Cikk)

A 2018. évi Hannoveri Ipari Vásáron bemutatott ABB AbilityTM Power Transformer (teljesítménytranszformátor) a világon az első digitális teljesítménytranszformátorokhoz tervezett integrált megoldás, amely alapvetően megváltoztatja a transzformátorokkal kapcsolatos fogalmainkat. Az ABB gyáraiból a jövőben kikerülő teljesítménytranszformátorok olyan digitális képességekkel rendelkeznek, amelyek lehetővé teszik a berendezés legfontosabb paramétereinek valós idejű távellenőrzését és elemzését, aminek köszönhetően javul a megbízhatóság, és nő a hálózati eszközök és a villamosenergia-hálózatok kihasználtsága.

94%-os hatékonyságot biztosítanak a záró üzemű chipkapcsolók

94%-os hatékonyságot biztosítanak a záró üzemű chipkapcsolók (Cikk)

Az RS Components (RS) bejelentette, hogy kínálatában megjelenik a Power Integrations offline záró üzemű kapcsoló IC-inek új termékcsaládja, amely akár 94%-os hatékonyságot nyújt, és ideális megoldást jelent a legmodernebb kompakt tápegység-kialakítások esetében.

90%-os energetikai önellátás

90%-os energetikai önellátás (Cikk)

Az ABB új, moduláris kialakítású, integrált energiatárolási rendszerrel tervezett szolár invertere, a REACT 2 maximum 12 kWh kapacitással rendelkezik, és jelentősen növeli az otthonok önálló villamosenergia-ellátását.

Okosépületek a maximumon

Okosépületek a maximumon (Cikk)

Ahogy szinte minden insfrastruktúra, úgy az épületfelügyeleti rendszerek működésére is óriási hatással van manapság az IoT. Ahhoz azonban, hogy az épületek üzemeltetői képesek legyenek kihasználni az összekapcsolt technológiák nyújtotta előnyöket és hatékonyan hasznosíthassák a rendelkezésre álló, óriási adatmennyiséget, korszerűbb rendszerekre, valamint naprakész szaktudásra és szakértelemre van szükség.

Napelemes rendszerek üzemeltetési és beruházási költségeinek csökkentése

Napelemes rendszerek üzemeltetési és beruházási költségeinek csökkentése (Cikk)

Az ABB költséghatékony, decentralizált napelemes rendszerekhez tervezett PVS-100/120 típusú, felhőre csatlakozó, háromfázisú string inverter megoldásai mától kereskedelmi forgalomban is megvásárolhatóak.

Alacsony teljesítményekre optimalizált szünetmentes tápegységek

Alacsony teljesítményekre optimalizált szünetmentes tápegységek (Cikk)

Az Eaton ma jelentette be, hogy az alacsonyabb, 8 és 10 kW közötti teljesítményekre optimalizálja a 93PS szünetmentes tápegység (UPS) kínálatát. Az Eaton 93PS a legfejlettebb háromfázisú UPS, amely ideális megoldást nyújt szervertermekben és más kritikus fontosságú informatikai alkalmazásokban, mint például kórházak, kereskedelmi épületek és gyáregységek, melyek számára maximális rendelkezésre állást biztosít, alacsony bekerülési és üzemeltetési költség mellett.

Mi lenne, ha egy intelligensebb adatközpont az intelligens energiaelosztásnál kezdődne?

Mi lenne, ha egy intelligensebb adatközpont az intelligens energiaelosztásnál kezdődne? (Cikk)

Hosszú éveken át az adatközpontok tervezésénél mindössze négy kulcsfontosságú összetevőre koncentráltak a szakemberek: hálózatokra, szerverekre, a szoftverre és az adattároló eszközökre. Azonban ezekben az összetett környezetekben feltétlenül szükség van megfelelő energiaelosztásra is, amiről korábban igen gyakran teljesen megfeledkeztek az adatközpontok tervezési szakaszában. Az Eaton fejlesztőmérnökei hamar felismerték, hogy az intelligens áramelosztási eszközök remek lehetőséget biztosítanak az intelligensebb adatközponti infrastruktúra megvalósításához.

Új ABB TRIO string inverter a kereskedelmi és a közüzemi szektor számára

Új ABB TRIO string inverter a kereskedelmi és a közüzemi szektor számára (Cikk)

Az TRIO termékcsalád legújabb tagja, a TRIO-TM egy háromfázisú, 50 és 60 kW névleges teljesítményű string inverteres megoldás, amelyet az ABB a költséghatékony, nagyméretű, decentralizált napelemes rend-szerekhez fejlesztett ki.

Így csökkentse adatközpontja villanyszámláját

Így csökkentse adatközpontja villanyszámláját (Cikk)

Az Európai Bizottság közel 300 EU-s adatközpontot vizsgáló kutatása szerint az adatközponti szektor összesített áramfogyasztása a globális áramfelhasználás 1,4%-át teszi ki, és ez az érték évente 4,4%-kal nő. Egy létesítmény átlagosan 13 684 MWh áramot emészt fel évente, amit az informatikai eszközök, az energiaellátó rendszerek és a hűtés igényelnek. Ezek közül a hűtési rendszer átlagban a teljes fogyasztás 40%-át teszi ki, ezért egyáltalán nem mindegy, mennyire optimális a működése. A szerverparkok energiafelhasználása ezért komoly kihívást jelent az IT-vezetők számára. Hogyan lehet a legjobban spórolni az adatközpontokban? A Schneider Electric most ezt mutatja be.

Aktív energiagazdálkodás – buzzwordök és a valóság

Aktív energiagazdálkodás – buzzwordök és a valóság (Cikk)

Mi az az aktív energiagazdálkodás? Hogyan teszi kézzelfoghatóvá az olyan – unalomig ismételt – buzzwordöket, mint a fenntarthatóság, költségcsökkentés, hatékonyságnövelés és környezettudatos működés? A Schneider Electric három hasznos tippet ad a vállalatoknak energiavásárlási, -értékesítési és -felhasználási gyakorlataik javításához, átfogó kezeléséhez és felügyeletéhez, hiszen ezek olyan hasznos adatokhoz biztosítanak hozzáférést, amelyek valós képet nyújtanak a cég teljesítményéről, és segítenek a stratégiai finomhangolásban is.

APC áramvédelmi szoftverek a Nutanix hiperkonvergens megoldásokban (Cikk)

A Schneider Electric bejelentette, hogy az APC PowerChute™ Network Shutdown 4.2-es verziójú áramvédelmi szoftver megszerezte a Nutanix felhőmegoldásokat kínáló vállalat Ready Core Management & Operations (kezelési és működtetési) tanúsítványát, ezért biztonsággal alkalmazható a Nutanix ESXi és a Hyper-V hiperkonvergens infrastruktúrákban. Ennek köszönhetően a szállító partnerek, illetve az ügyfelek egyszerűbben helyezhetnek üzembe hiperkonvergens környezeteket, hiszen nincs szükség a két megoldás kompatibilitásának előzetes ellenőrzésére.

Gigaberuházást nyert a Schneider Electric (Cikk)

A Schneider Electric versenytárgyalásos eljárás keretében 2016 végén elnyerte a Samsung SDI elektromosautó-akkumulátorok hazai gyártóüzemére kiírt pályázatát.

Adaptív tápellátás-védelem

Adaptív tápellátás-védelem (Cikk)

A Galaxy VX a rugalmasan választható üzemmódoknak köszönhetően alacsony beruházási és üzemeltetési költségek mellett kínál megbízható működést az adatközpontok és a nagy létesítmények számára

Egyszerűbb felügyelet az adatközpontokban

Egyszerűbb felügyelet az adatközpontokban (Cikk)

A Schneider Electric, az energiamenedzsment és az automatizálás nemzetközi szakértője bejelentette, hogy elérhetővé vált az adatközpontok fizikai környezetének felügyeletére készült NetBotz™ 250 berendezés.

Még jobban megéri a megújuló

Még jobban megéri a megújuló (Cikk)

A modulrendszerű mikrogrid skálázható, konténeres megoldás, amelyet könnyű szállítani, gyorsan és biztonságosan lehet telepíteni és üzembe helyezni.

A kiterjesztett valóság térhódítása

A kiterjesztett valóság térhódítása (Cikk)

Ha a technológiai trendeket vizsgáljuk, joggal tehetjük fel a kérdést, hogy a manapság egyre szélesebb népszerűségnek örvendő kiterjesztett valóság (angolul augmented reality, AR) múló divathóbort csupán vagy valóban jövőbe mutató technológia? Gyors elterjedése a társadalmi és szakmai életben egyértelműen az utóbbira enged következtetni. Az AR lehetővé teszi a felhasználók számára az interakciót a virtuális tartalmakkal, például egy táblagép vagy okosszemüveg használatával. Emellett ma már léteznek olyan alkalmazások, amelyek a termékek felhőben való használatával digitálisan jelenítik meg az objektumokat, így fejlesztve tovább a vizuális élményt a felhasználók számára.

Az Eaton optimalizált energiaellátási megoldásokat mutat be a kisebb informatikai rendszerekhez

Az Eaton optimalizált energiaellátási megoldásokat mutat be a kisebb informatikai rendszerekhez (Cikk)

Az energiaellátási megoldásokkal foglalkozó Eaton vállalat bemutatta 9PX sorozatú szünetmentes tápegységeinek új, 2,2 és 3 kW teljesítményű változatait. Az új termékek ideális energiavédelmi megoldást nyújtanak a virtuális szerverek, hiperkonvergens megoldások, hálózati eszközök és a kisebb adattároló rendszerek számára.

Adatszüret: 3 módszer a sikeres információfeldolgozáshoz

Adatszüret: 3 módszer a sikeres információfeldolgozáshoz (Cikk)

Az őszt sokan az elmúlás, a lezárás időszakának tartják, pedig számos dolog épp ekkorra érik be a természetben, és ekkor kapnak új erőre az üzleti vállalkozások is. Szeptemberrel kezdetét veszi a szüreti időszak, ilyenkor a gyümölcsöskertekben a duzzadó termésektől roskadozó fákat nézve sokszor már-már reménytelen vállalkozásnak tűnhet begyűjteni minden értékes példányt.

Földrengésálló kapcsolószekrények (Cikk)

A Schneider Electric, az energiamenedzsment és az automatizálás nemzetközi szakértője bejelentette, hogy nemrégiben Magyarországon is elindította AdvanPrisma nevű projektjét, melynek keretében a vállalat megújítja Prisma Plus kisfeszültségű villamosenergia-elosztási szekrénykínálatát. Az új fejlesztések következtében a Prisma Plus G és P típusú szekrények ergonomikus funkciókkal gyarapodnak, és kialakításuk is robusztusabb, melynek köszönhetően minden körülmények között működőképesek maradnak. A szekrények továbbá az IEC 60068-3-3 szabványnak megfelelően elérték a 2G földrengésállósági értéket a magasabb fokú biztonság érdekében.

Állják a sarat az új poliészter szekrények

Állják a sarat az új poliészter szekrények (Cikk)

A Schneider Electric, az energiamenedzsment és az automatizálás nemzetközi szakértője bemutatta továbbfejlesztett ThalassaTM poliészterszekrény-családját, amely maximálisan alkalmazkodik a megnövekedett igényekhez és a legújabb piaci trendekhez, így ellenáll a szélsőséges környezeti hatásoknak is. A Thalassa modellek emellett megfelelnek a szigorú környezetvédelmi előírásoknak és a folyamatosan fejlődő, változatos alkalmazásoknak is.

Hűvösre tett adatközpontok

Hűvösre tett adatközpontok (Cikk)

A Schneider Electric, az energiamenedzsment és az automatizálás nemzetközi szakértője széles hűtési portfólióját az InRow DX (direct expansion, vagyis közvetlen elpárologtatású) 600 mm-es hűtőberendezésének második generációjával bővítette. Az InRow termékvonal legújabb tagjával az adatközponti vezetők eleget tehetnek az állandóan változó adatközponti környezetek növekvő igényeinek. Továbbá nagysűrűségű adatközpontjaik kritikus hűtése során a továbbfejlesztett vezérlés és az új kezelőpanel előnyei mellett a kategória leghatékonyabb rendszerével anyagilag is profitálhatnak.

Energiamenedzsment rendszerbe foglalva

Energiamenedzsment rendszerbe foglalva (Cikk)

Manapság az épülettulajdonosoknak egyre nagyobb nyomással kell szembenézniük annak érdekében, hogy létesítményeik több tekintetben is hatékonyabban működjenek a korábbinál. Az energiaárak sok régióban továbbra is magasak, és ez a tény a vállalatok számára megfelelő hajtóerő, hogy működési költségeik csökkentésére törekedjenek.

Nagyobb rálátás az adatközpontokra (Cikk)

A Schneider Electric bejelentette a StruxureWare Data Center Operation 8.0 verzióját, amely a korábbi, StruxureWare for Data Centers adatközponti infrastruktúra menedzsment (DCIM) megoldás továbbfejlesztett változata.

Újraértelmezett energiagazdálkodás

Újraértelmezett energiagazdálkodás (Cikk)

A Schneider Electric bemutatta a kereskedelmi forgalomban kapható legkisebb méretű energiamérőt, a PowerTag®-et, ami által a teljesítménymérők újszerű módon helyezhetők el a villamos panelekben.

Kettős kihívás előtt a közép-európai közműszolgáltatók (Cikk)

Az energetikai és közművállalatok vezetői között konszenzus van abban, hogy az energetikai szektorban jelentős átalakulás kezdődött el. Öt globális trend együttes hatása az energetikai piaci struktúra átrendeződéséhez és a hagyományos energetikai piaci modell gyökeres megváltozásához vezet. A regionális piaci adottságok – így például a piaci szereplők konzervatív attitűdje és az infrastrukturális háttér – azonban fenntartják a jelenlegi rendszerek stabilitását, illetve lassítják az új piaci struktúra kialakulását – áll a PwC Magyarország közép-európai közműszolgáltatók jövőjét vizsgáló tanulmányában.

80 új töltőállomás az elektromos autók számára

80 új töltőállomás az elektromos autók számára (Cikk)

A Schneider Electric, az energiamenedzsment és az automatizálás nemzetközi szakértője és a Budapesti Elektromos Művek Nyrt. (ELMŰ Nyrt.) bejelentették együttműködési megállapodásukat. Az ELMŰ 2015 szeptemberében indított tendert falra szerelhető töltőállomásokra vonatkozóan.

Dobogós lett a Schneider Electric találmánya a Google pályázatán

Dobogós lett a Schneider Electric találmánya a Google pályázatán (Cikk)

A Schneider Electric, az energiamenedzsment és az automatizálás nemzetközi szakértője második helyezést ért el a Google és az IEEE Little Box Challenge nevű pályázatán. A feladat a jelenleg forgalomban lévő, hűtőláda méretű invertereknél tízszer kisebb prototípus megtervezése és megépítése volt, amely a különböző eszközök, például napelemek vagy akkumulátorok által termelt áramot a háztartásokban és a vállalati környezetekben egyaránt használható váltóárammá alakítja.

Háromfázisú UPS-ek lítium-ion akkumulátorokkal (Cikk)

A Schneider Electric, az energiamenedzsment és az automatizálás nemzetközi szakértője bejelentette, hogy támogatja a lítium-ion (Li-ion) akkumulátorok alkalmazását a szelepvezérelt ólom-sav (VRLA) energiatárolók alternatívájaként, legtöbb háromfázisú szünetmentes áramforrásában (UPS).

Háromfázisú UPS rövid szállítási határidővel

Háromfázisú UPS rövid szállítási határidővel (Cikk)

A Schneider Electric, az energiamenedzsment és az automatizálás nemzetközi szakértője bejelentette, hogy a Galaxy™ VM háromfázisú szünetmentes áramforrás (UPS) szállítási ideje mostantól maximum hét napot vesz igénybe, ami amellett, hogy a Schneider Electric valamennyi piacán elérhető szolgáltatás, egyedülálló az iparágban.

Galaxis kalauz kkv-knak

Galaxis kalauz kkv-knak (Cikk)

A Schneider Electric bejelentette, hogy 60kVA és 80kVA-es modellekkel bővíti a Galaxy™ 300 szünetmentes áramforrás termékcsaládot. A berendezések költséghatékony megoldást nyújtanak a kis- és középvállalatok, kereskedelmi egységek, valamint a kisméretű szerverszobával rendelkező műszaki létesítmények számára egyaránt.

„Penge” energiatároló rendszer

„Penge” energiatároló rendszer (Cikk)

A Schneider Electric, az energiamenedzsment és az automatizálás nemzetközi szakértője bemutatta EcoBlade nevű rendszerét, melyet a megújuló energiák tárolása és megfelelő hálózatba integrálása érdekében fejlesztett ki.

23 000 férfi a női egyenjogúságért (Cikk)

A Schneider Electric, az energiamenedzsment és automatizálás nemzetközi szakértője bejelentette, hogy 2015 októberéig a vállalat több mint 23 000 férfi munkatársa írta alá elektronikusan a #HeForShe (Férfiak a nőkért) szolidaritási mozgalom előterjesztését.

15 éven belül klímasemleges lehet a Schneider Electric (Cikk)

Az energiamenedzsment szakértője egy 10 pontból álló fenntarthatósági kötelezettségvállalást jelentett be a párizsi klímacsúcs alkalmából.

Kapcsolj kreativitásra! (Cikk)

Az elmúlt évtizedekben egyre fontosabbá vált az egyediség és az egyéni igények kielégítése az élet minden területén.

Az IoT-innováció szolgálatában (Cikk)

A vállalat a hongkongi és Massachusettsi műszaki egyetemekkel kötött partneri megállapodást, hogy elősegítse az IoT-megoldások (dolgok internete, Internet of Things) fejlesztését és bevezetését.

Schneider Electric - Life is ON (Cikk)

A Schneider Electric új nemzetközi márkastratégiája az egymással összeköttetésben lévő rendszereket helyezi a középpontba. A vállalat a Life is On stratégiával kiterjeszti az intelligens üzemeltetés megközelítést a dolgok internete (Internet of Things-IoT) fogalomkörére is. Egyúttal bejelenti együttműködését az Industrial Internet Consortium (IIC) szervezettel, hogy támogassa az IoT-megoldások fejlesztését és bevezetését.

Harmónia a szolgáltatók és a fogyasztók között (Cikk)

A Schneider Electric, az energiamenedzsment és az automatizálás nemzetközi szakértője bejelentette, hogy a Navigant Research az előkelő negyedik helyre sorolta legújabb kutatásában. Az amerikai piackutató a keresletoldali válaszintézkedéseket (Demand Response, DR) alkalmazó energiaipari vállalatok teljesítményét értékelte a stratégia és a végrehajtás szempontjából.

Hangvezérelt, intelligens okosotthon-rendszer

Hangvezérelt, intelligens okosotthon-rendszer (Cikk)

Az energetika és az automatizálás terén globális piacvezető ABB a berlini IFA fogyasztói elektronikai kiállításon bemutatta a világ legfejlettebb, hanggal vezérelhető okos lakásautomatizálási rendszerét. Ez az újítás lehetővé teszi, hogy a vevők hangalapú paranccsal vezéreljenek 60-nál is több funkciót egy tipikus intelligens otthon környezetét szabályzó alkalmazások teljes tartományában, amely magába foglalja a világítást, a fűtést, árnyékolás vezérlését és az ajtónyitást is.

Fenntarthatóbb, mint gondolták volna (Cikk)

A vállalatot sorozatban második alkalommal tüntette ki „A legfenntarthatóbb CAC 40 minősítésű vállalat” címmel a francia Enjeux Les Echos magazin és az Institut RSE

Tehetséges fiatalok a jövő városaiért (Cikk)

A Schneider Electric, az energiamenedzsment nemzetközi szakértője bejelentette, hogy a Go Green in the City nemzetközi esettanulmányi verseny lezárásaként a cég 2015. június 22. és 25. között a francia fővárosban, Párizsban látta vendégül a verseny 12 döntős csapatát. A záróeseményt a vállalatcsoport központjában tartották. Az idei pályázat győztesei Indiából érkeztek, Mohamad Meraj Shaikh és Spoorthy Kotla a kharagpuri Indiai Műszaki Intézet (Indian Institute of Technology Kharagpur) képviseletében, hatékony energiagazdálkodási alkalmazásukkal arattak elsöprő sikert.

2015 júliusáig egymilliárd férfi (Cikk)

A Schneider Electric, az energiamenedzsment nemzetközi szakértője bejelentette, hogy az ENSZ női jogegyenlőséggel és a nemek közötti esélyegyenlőséggel foglalkozó szervezete, a UN Women felkérte a vállalatot, csatlakozzon a HeForShe mozgalom IMPACT 10x10x10 programjának kísérleti csoportjába.

37%-os energiamegtakarítás az adatközponti hűtésben

37%-os energiamegtakarítás az adatközponti hűtésben (Cikk)

A Schneider Electric, az energiamenedzsment nemzetközi szakértője bemutatta a Data Center Operation: Cooling Optimize szoftvert, amely a StruxureWare for Data Centers adatközponti infrastruktúra menedzsment (DCIM) csomagjának új, kiegészítő modulja. A szoftver intelligenciával ruházza fel az adatközpontok meglévő hűtési rendszerét, jelentősen csökkentve a villamosenergia- és működési költségeket, valamint a hűtési problémákkal összefüggő kockázatokat.

A Schneider Electric díjazza a rendszerintegrátorokat (Cikk)

A Schneider Electric, az energiamenedzsment nemzetközi szakértője kihirdette a Globális Ipari Rendszerintegrátor Kiválósági Díjak nyerteseit. A győztesek tiszteletére rendezett díjátadó ünnepségre a Schneider Electric Globális Automatizálási Konferenciáján került sor, az egyesült államokbeli Dallasban. Az esemény lehetőséget kínált a partnerek és az ügyfelek közös együttműködésére, a Schneider Electric újdonságainak bemutatására és a műszaki részletek megvitatására a szakértőkkel.

A Schneider Electric az Eplannel közösen vezeti be E-CAD megoldásait

A Schneider Electric az Eplannel közösen vezeti be E-CAD megoldásait (Cikk)

A Schneider Electric, az energiamenedzsment nemzetközi szakértője és a mérnöki szoftvermegoldásokkal foglalkozó Eplan tanácsadó vállalat bejelentették együttműködési megállapodásukat. A partnerség keretében a Schneider Electric az Eplant nevezte ki E-CAD (elektronikus tervezőprogram) megoldásai elsődleges szolgáltatójává, melynek értelmében az Eplan feladata a Schneider Electric Energia üzletágához tartozó termékek globális tervezése.

A Schneider Electric sorozatban 5. éve a világ legetikusabb vállalatai közé tartozik (Cikk)

A Schneider Electric, az energiamenedzsment nemzetközi szakértője sorozatban ötödik éve nyeri el A világ legetikusabb vállalata® díjat, idén a „Tőkejavak” kategóriában, mindössze két másik vállalattal együtt. Az elismeréssel az Ethisphere Institute, nemzetközileg elismert kutatóintézet 132 társaságot tüntetett ki, amelyek a vállalatirányítás terén példás magatartásukkal bizonyítják a fenntartható fejlődés iránti elkötelezettségüket, és ezáltal támogatják az etikus és átlátható szervezeti kultúrát, pozitív hatást gyakorolva az üzleti folyamatokra.

A Schneider Electric a világ 9. legfenntarthatóbb vállalata (Cikk)

A Schneider Electric, az energiamenedzsment nemzetközi szakértője bejelentette, hogy a 9. helyen szerepel a világ legfenntarthatóbb vállalatainak 2015-ös listáján. A Global 100 rangsort a tisztességes piaci magatartás mellett kiálló Corporate Knights nevű torontói média- és befektetési tanácsadó vállalat hozta nyilvánosságra január 21-én. A lista azokat az úttörő szervezeteket képviseli, amelyek új módszerekkel járnak élen a fenntarthatóság fejlesztésében.

Partnerség a fenntarthatóságért

Partnerség a fenntarthatóságért (Cikk)

A Schneider Electric, az energiamenedzsment nemzetközi szakértője és az Autodesk Inc.,a 3D tervezői, mérnöki szoftvermegoldások és szolgáltatások vezető szállítója bejelentették együttműködési megállapodásukat.

Bemutatták az Eaton intelligens energiagazdálkodási rendszerét (Cikk)

Az Eaton az úttörő Intelligent Power Pod™ európai, közel-keleti és afrikai (EMEA) bevezetésével új mércét állít fel a virtualizált környezetek energiagazdálkodása terén.

Extra hatékony második generációs hűtők adatközpontokhoz (Cikk)

A Schneider Electric, az energiamenedzsment nemzetközi szakértője bemutatta az InRow RC adatközponti hűtő második generációját, mellyel a vállalat tovább bővíti széles körű hűtési portfólióját, kielégítve a folyton változó adatközponti környezet növekvő hűtési igényeit. Az InRow termékcsalád két új modellje jelentősen javítja a hűtési hatékonyságot a csökkentett áramfelvétel és a megnövelt hűtési kapacitás révén.

Előregyártott moduláris adatközpontok típusai (Cikk)

A Schneider Electric, az energiamenedzsment nemzetközi szakértője kiadta a „Az előregyártott, moduláris adatközpontok típusai” című, (Whitepaper 165.) tanulmányát, mely bemutat egy keretrendszert a különböző moduláris adatközpontok osztályozására, hogy ily módon a termékek és kategóriák meghatározását és specifikációját támogassa.

Megőrzött energiák (Cikk)

A megújuló energiák számos előnnyel rendelkeznek a fosszilis energiahordozókkal szemben, ilyen a decentralizált előállítás és kisebb CO2-kibocsátás. A nap- és szélenergia hátránya azonban az, hogy teljesen függ a napsugárzás erősségétől, illetve a szélsebességtől. Ebből következik, hogy a tárolási technológiák egyre fontosabb szerepet játszanak abban, hogy az előállított energiát szükség szerint lehessen rendelkezésre bocsátani. Az energiatárolók biztonságos infrastruktúraigényeit a Rittal szabványos szekrénymegoldások bevezetésével igyekszik kielégíteni, amelyek 19”-os racken alapulnak.

Go Green in the City 2012 (Cikk)

A Schneider Electric kihirdette azt a 25 csapatot, amely továbbjutott a Go Green in the City 2012 nemzetközi verseny harmadik, egyben utolsó fordulójába. A 27 egyetem négy kontinensről érkező hallgatói a párizsi döntőben mérkőznek meg majd egymással június 20-23. között, Kína, Brazília, Franciaország, Németország, India, Lengyelország, Oroszország, Törökország és az Egyesült Államok képviseletében.

Rugalmas vállalati folyamatmenedzsment (Cikk)

A Schneider Electric Magyarországon is bemutatta a StruxureWare Data Center Operation programcsomag 7.1-es verzióját, amelynek megújult és rugalmas változásmenedzsment funkciója testre szabható megoldást nyújt a munkafolyamatok kezeléséhez és a karbantartási folyamatok elvégzéséhez.

Keresés
Bejelentkezés / Regisztráció
AUTOMATIZÁLÁS

Az elektromos megfogók elejtik a munkadarabot?

Lehet a vákuum is gazdaságos

Média Partnerek