A globális túlfogyasztás napja idén 2023. augusztus másodikára esik. A Surplex.com-on a használt gépek világméretű kereskedelmén keresztül több mint 25 ezer tonna CO2-t takarítottak meg tavaly, ami több mint 11,5 másodperccel tolta ki a globális túlfogyasztás napját. A használt gépek globális hálózatba kapcsolt piaca ugyanis a gyártási erőforrások körforgásos gazdaságaként működik, és így hozzájárul a fenntartható jövőhöz.
Minden év április 22-én ünnepeljük a Föld Napját, ami a fémipar szereplői számára is alkalmat ad arra, hogy elgondolkozzanak saját cselekedeteikről, és arról, hogy ezek milyen hatással vannak a környezetre. A Mazak stratégiai szempontnak tekinti a fenntarthatóságot, és az energiatakarékossági intézkedéseket az ügyfelei számára is elérhetővé teszi – ami egyre inkább versenyelőnnyé válik a nemzetközi piacon.
Új megoldások, amelyek fogyasztásalapú modellekkel teszik megfizethetőbbé az SAP S/4 HANA fenntarthatósági céljainak megvalósítását.
Sorban 12. alkalommal került be a legfenntarthatóbban működő vállalkozások százas rangsorába a Schneider Electric. A Corporate Knights által összeállított listán a saját iparágán belül az első, összesítésben pedig a hetedik helyen végzett a vállalat.
Az akció második szakasza egyben az éghajlatváltozás elleni küzdelmet is kihangsúlyozza.
A Siemens az eddigieknél is ambiciózusabb célokat és még kiterjedtebb beruházásokat jelentett be működésének széndioxid-mentesítésében. A vállalat közzétette azt is, hogy termékeivel és megoldásaival, amelyeket 2022 folyamán értékesített, ügyfeleit megközelítőleg 150 millió tonna kibocsátás-csökkentéshez segítette hozzá. Ez a mennyiség 13-szor nagyobb, mint az értékesített termékek – nyersanyag-kitermeléstől a gyárkapuig érő – teljes gyártási folyamata során keletkező mintegy 12 millió tonna üvegházhatású gázkibocsátás.
Milyen energiával fűtünk, mi biztosítja a higiéniai szempontból is tiszta levegőt és mennyi vízre van szükségünk? Az energiaszűke, a világjárvány és klímaváltozás tükrében ezek minden eddiginél égetőbb kérdések. A megoldásokat az ISH szakvásár kiállítói vonultatják fel 2023. március 13-17. között Frankfurtban.
Az ipari vállalatok több mint fele célul tűzte ki, hogy elérje a nettó zéró üvegházhatású-gázkibocsátást, ugyanakkor kevesebb mint egyharmaduk halad jó úton ahhoz, hogy el is érje ezt – derül ki a Schneider Electric és az Omdia közös kutatásából. A felmérés szerint az energiafelhasználás csökkentése áll leggyakrabban az ilyen kezdeményezések mögött, de a teljesítményük javítása és a költségcsökkentés is fontos motiváció a cégek számára.
Már több mint 400 millió tonna CO2-kibocsátását kerülték el 2018 óta a Schneider Electric ügyfelei a cég támogatásával és megoldásainak alkalmazásával. A társaság termékeiben a „zöld” alapanyagok aránya már elérte a 16 százalékot. A vállalat stratégiai és fenntarthatósági igazgatója, Gwenaelle Avice-Huet és a Schneider Electric Alapítvány is részt vesz az ENSZ COP27 klímakonferenciáján.
Elnyerte a leginkább klímabarát termék díját az ide New York-i Klímahéten a Schneider Electric Altivar frekvenciaváltója. A fordulatszám vezérléséhez használt megoldás segítségével akár 30 százalékkal is csökkenthető a motorok energiafelhasználása.
A Zöld Szállás kezdeményezéssel a Siemens a fenntarthatóbb hotelek fele tolja el a vállalati szállásfoglalásokat.
Jelentős szakadék van a fenntarthatóság kapcsán a szándékok és a tényleges cselekvés között az IT iparág szereplői és az adatközpont üzemeltetők körében – ez az egyik legfontosabb megállapítása annak a három, független kutatócégek által végzett felmérésnek, amelyek elkészítését a Schneider Electric támogatta. Az egyik kutatás során a megkérdezettek mindössze egyharmada jelezte, hogy rendelkezik fenntarthatósági stratégiával.
A klímaváltozás ma már nem kérdés, hanem tény, ami feladatok sokasága elé állítja a gazdasági szereplőket. A vállalatok működésére és teljesítményére már jelenleg is, de a jövőben még inkább hatással lesz az éghajlatváltozás. A vállalkozások átállását a zöld gazdaságra már nem csupán a piaci elvárások, hanem jogszabályi előírások is sürgetik, a gyors reakció és alkalmazkodás pedig, mint annyi más esetben, itt is versenyelőnyt jelent, de akár a túlélés záloga is lehet. A helyzetet Cserényi Dóra, a BDO tanácsadója és Veisz Ákos, a magyaroroszági BDO ESG üzletágának vezető partnere elemezte.
A második negyedévben 1,1 millió embernek biztosított hozzáférést zöld forrásból származó áramhoz a Schneider Electric, és közel 70 ezer érdeklődő vett részt a vállalat energiamenedzsmentet oktató kezdeményezésében. Az energiagazdálkodás és ipari automatizálás digitális átalakításának vezető vállalata fenntartható programja keretében jelentősen növelte a környezetbarát csomagolóanyagok arányát is az április-júniusi időszakban. A Schneider Electric így ismét komoly előrelépést ért el a 2025-ig megfogalmazott fenntarthatósági célkitűzései teljesítésében.
Az építőipar szén-dioxid kibocsátásának drasztikus csökkentését segíti az a kalkulátor, amit a Schneider Electric, az építési és épületinformációs modellező (BIM) szoftvereket fejlesztő RIB, és az eszközt fejlesztő Building Transparency tett elérhetővé a közelmúltban. A „szén-dioxid kalkulátor” olyan környezetvédelmi terméknyilatkozatokat tartalmaz, melyek alkalmazásával az építőanyag-beszerzők, fejlesztők, illetve kivitelezők a teljes tervezési és építési folyamatban nyomon követhetik a felhasznált anyagok karbonlábnyomát, és az információk birtokában törekedhetnek az építőipar karbonsemlegesítésére. Becslések szerint a globális szén-dioxid-kibocsátás mintegy 40 százalékáért felelősek az épületek és azok építési folyamatai. A Schneider Electric az energiamenedzsment és ipari automatizálási megoldások területén vezető multinacionális vállalat.
2022. május 12-én a tavasz egyik legexkluzívabb szakmai összejövetelére került sor a Haris Parkban, ahol a Schneider Electric a partnereivel közösen ünnepelte meg az elmúlt évek szakmai sikereit. A szakmai program és a gálaest egyben az áprilisban elindult EcoXpert program egyik fontos állomásának is bizonyult.
Egyre inkább a fenntarthatóság lesz a fejlesztések meghatározó célja azoknál a termelőcégeknél, akik fejlett ipar 4.0 technológiákat és megoldásokat használnak– derül ki a Schneider Electric és az MIT Technology Review közös kutatásából. Ezek a vállalatok elsősorban szenzorokat és teljesítmény menedzsment eszközöket alkalmaznak, ezáltal több adattal rendelkeznek és hatékonyabban tudják csökkenteni karbonkibocsátásukat.
A 150 éves Atlas Copco évtizedek óta a fenntarthatóságot és a költségcsökkentést tűzte ki vállalati céljául. Nemcsak a saját termelésében, hanem az ügyfelek működése során is célja az energiatakarékosság: azért fejleszti és tökéletesíti sűrített levegős berendezéseit évről évre, hogy segítse partnereit a gyártási költségek leszorításában.
A Schneider Electric szigetszentmiklósi logisztikai bázisán létrehozott Innovation HUB innovációs központnak a legmodernebb energiamenedzsment és épületautomatizálási megoldások bemutatásán túl a szemléletformálásban és az oktatásban is fontos szerep jut. Az Innovation HUB első látogatója Franciaország magyarországi nagykövete, Pascale Andréani volt.
Ismét bekerült a legjobbak közé a Schneider Electric a Corporate Knights által évente összeállított, a legfenntarthatóbb módon működő vállalatokat felsoroló Global 100-as listán.
A tesztberendezések gyártása terén éllovas Hioki volt a partner abban, hogy a podcast sorozat legújabb epizódjában az akkumulátorok tervezéséhez és teszteléséhez szükséges innovatív eszközökről és berendezésekről beszéljen.
A Danfoss a Sustainable Energy for All (SEforALL) új beszállító partnerévé vált (Delivery Partner) annak érdekében, hogy felgyorsítsa az ENSZ SDG7 Fenntartható Fejlődési Célkitűzésének előrehaladását. Az SDG7 célja a korszerű energiaellátáshoz való egyetemes hozzáférés biztosítása, a hatékonyság javítása és a megújuló források felhasználási arányának növelése. A Danfoss aktív szerepet vállal az energiatakarékos megoldások és a létező leghatékonyabb klíma- és hűtéstechnológiai megoldások előnyeinek megismertetésében.
Bár a párizsi klímacsúcs fontos szerepet tölt be a környezetvédelmi irányelvek kialakításában, az áramlástechnikai iparágra valószínűleg sokkal nagyobb hatást gyakorolnak a korábbi szabályozások: a Montreali és a Kiotói Egyezmény – nyilatkozta Magnus Arvidsson, az SKF Csoport mérnök-üzletkötője.
Az amszterdami Edge irodaépület, amelyet méltán neveznek a jövő épületének is, ABB-technológiát alkalmaz a menekülési útvonalak megvilágítását biztosító korszerű rendszerében.
A vezető európai, fenntartható energiagazdálkodás-innovációs vállalat, a KIC InnoEnergy szeptember 20-án rendezi meg a KICkoff döntőt Varsóban. A díjátadóval egybekötött ingyenes konferencia egyedi ismerkedési lehetőséget nyújt a fenntartható energiagazdálkodás ágazati képviselőinek a közép- és kelet-európai régióban. Itt a látogatók nem csak a legfrissebb innovációkkal ismerkedhetnek meg, de találkozhatnak a szektor legújabb befektetési lehetőségeivel is.
Az Electrolux publikálta a 2015. évi Fenntarthatósági Jelentését, melyben bemutatta a „Legyen még jobb - For the Better” elnevezésű új programját is, megerősítve a vállalatcsoport elkötelezettségét a fenntarthatóság iránt. A jövőben három új területre összpontosítanak: Jobb megoldások, Jobb működés és Jobb társadalom. A Fenntarthatósági Jelentésében összefoglalt célok nemcsak a háztartási készülékek használatára és gyártására terjednek ki, a vállalat fogyasztói és üzleti partnerei számára is szeretne példát mutatni.
2015 novemberében megjelent egy logisztikai tanulmány, mely a legfrissebb logisztikai trendeket mutatja be a fenntarthatóságra és a környezetbarát logisztikai megoldásokra fókuszálva . A tanulmány legfontosabb megállapításairól Üveges Zoltán, a DHL Express üzletfejlesztési vezetője beszélt a TechMonitornak.
Az energiamenedzsment szakértője egy 10 pontból álló fenntarthatósági kötelezettségvállalást jelentett be a párizsi klímacsúcs alkalmából.
A vállalatot sorozatban második alkalommal tüntette ki „A legfenntarthatóbb CAC 40 minősítésű vállalat” címmel a francia Enjeux Les Echos magazin és az Institut RSE
A Schneider Electricet, az energiamenedzsment és automatizálás nemzetközi szakértőjét sorozatban második alkalommal tüntette ki A legfenntarthatóbb CAC 40 minősítésű vállalat címmel a francia Enjeux Les Echos magazin és a vállalati társadalmi felelősségvállalással foglalkozó tanácsadó intézet, az Institut RSE.
A Prologis Inc. globális vezető ipari-ingatlan vállalat bejelentette, hogy a Prologis Park Budapest-Sziget hatos számú épülete a legjobb fenntarthatósági besorolást nyerte el a magyarországi épületek közül. A 7 500 négyzetméteres épület BREEAM „Good”minősítést kapott, ezzel az első épület, amelyet az új BREEAM irányelvek alapján akkreditáltak.
A Schneider Electric, az energiamenedzsment nemzetközi szakértője bejelentette, hogy a 9. helyen szerepel a világ legfenntarthatóbb vállalatainak 2015-ös listáján. A Global 100 rangsort a tisztességes piaci magatartás mellett kiálló Corporate Knights nevű torontói média- és befektetési tanácsadó vállalat hozta nyilvánosságra január 21-én. A lista azokat az úttörő szervezeteket képviseli, amelyek új módszerekkel járnak élen a fenntarthatóság fejlesztésében.
Magyarország stratégiai célja, hogy az energiafüggőség csökkentésével és a fenntartható fejlődés szem előtt tartásával minél olcsóbb energiához jusson a hazai lakosság, illetve a magyar gazdaság - mondta Lenner Áron Márk, a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) helyettes államtitkára a hetedik Zöld Energia konferencián pénteken Budapesten.