"intelligens épület" címke cikkei:

Okosépületek biztonsági szoftvereinek vezető szállítója a Siemens

Okosépületek biztonsági szoftvereinek vezető szállítója a Siemens (Cikk)

A Siemens egységes épületbiztonsági megoldásainak fejlett képességeit méltatta friss jelentésében (Green Quadrant: Integrated Smart Building Security Software 2023) a piacot meghatározó tíz szoftvergyártót kiértékelő Verdantix elemző vállalat.

Kisebb épületek IoT-megoldása a Siemens Connect Box

Kisebb épületek IoT-megoldása a Siemens Connect Box (Cikk)

A most bejelentett Connect Box nyílt és könnyen kezelhető IoT-megoldást ad kis- és középméretű épületek felügyeletéhez. A teljesítmény felhasználóbarát monitorozásával és optimalizálásával lehetővé teszi az energiahatékonyság akár 30 százalékos növelését, valamint a beltéri levegőminőség jelentős javítását olyan létesítményekben, mint az iskolák, kiskereskedelmi üzletek, lakások és kis irodák.

Már az épületeket is veszélyeztetik a kibertámadások (Cikk)

Az épületirányításban alkalmazott, IoT technológiát használó eszközök száma a mostani 1,7 milliárdról várhatóan 3 milliárdra nő 2025-re, amiben fontos szerepet játszik, hogy a tulajdonosok és üzemeltetők egyre több kereskedelmi ingatlan esetében nyúlnak a digitalizációhoz és használnak épületirányítási rendszereket a létesítmények korszerűsítésére. Így ezek a kereskedelmi épületek gyakorlatilag a jövő intelligens épületeivé alakulnak, csakhogy mindeközben fokozatosan nő a kiberbiztonsági kockázatuk.

Automatizált kényelem energiatakarékosan (Cikk)

2021 januárjában nyílt meg a szoftverfejlesztéssel foglalkozó evosoft Hungary Kft. új, budapesti székháza, amely a vállalat több mint 1.600 munkavállalója számára teremt a digitalizáció követelményeinek is megfelelő munkahelyet. Az épület tulajdonosa, a GTC Magyarország egy olyan épületet tudhat magáénak, mely az energiatakarékosságot elősegítő és környezetbarát technológiáknak köszönhetően kiérdemelte a LEED Gold környezettudatossági védjegyet.

Mikortól számít „okosnak” egy épület?

Mikortól számít „okosnak” egy épület? (Cikk)

Kevésbé ismert tény, hogy az épületek teljes költségének akár 80%-a a működtetés kapcsán jelentkezhet. Ha ebből indulunk ki, akkor az is világossá válik, hogy mennyire fontos a komplex épülettechnológiák teljes élettartamra történő kiválasztása. Napjaink szakember- és termékhiányos időszakában az sem árt, ha a megoldás azonnal elérhető, és szakmai tanácsadást is kapunk mellé. Medveczky András, a Siemens Zrt. épülettechnikai üzletágának vezetője az intelligens épületeknél megfigyelhető trendekről beszélt a TechMonitor olvasóinak.

Vezeték nélküli FOX vezérlőrendszer

Vezeték nélküli FOX vezérlőrendszer (Cikk)

A FOX az F&F cég új épületautomatizálási rendszere. A sorozat termékei lehetővé teszik, hogy intuitív, távvezérelhető installációt hozzon létre otthonában vagy irodájában. A rendszer helyi WiFi hálózaton vagy az F&F Felhőn keresztül működik. A berendezések hagyományos módon, a falon lévő gombokkal is vezérelhetők, a vezeték nélküli hálózathoz való csatlakozás nélkül (pl. router meghibásodása esetén).

Jól halad a Siemens okosváros-kísérlete

Jól halad a Siemens okosváros-kísérlete (Cikk)

Európában egyedülálló projekt zajlik Bécsben. Az osztrák főváros Aspern Seestadt városrészében, valós körülmények között tesztelik a jövő energiarendszereit. A cél, hogy valódi épületeken, hálózatokon, üzemeltetők és felhasználók részvételével tegyék próbára azon koncepciókat, amelyek fenntarthatóbbá teszik a városi területek energiaellátását.

Épületautomatizálás egyszerűen

Épületautomatizálás egyszerűen (Cikk)

Új képességekkel bővült a Siemens Gamma épületautomatizálási termékcsalád. Az új kezelőfelületnek köszönhetően még egyszerűbben lehet kapcsolatot létesíteni kapcsolók, érzékelők, szenzorok és elektromos berendezések közt, lehetővé téve olyan automatizációs folyamatokat, mint például ablaknyitáskor a fűtés automatikus leállítása.

A „RunMyBuilding” előre vetíti az okosvárosok jövőjét (Cikk)

A Fujitsu RunMyProcess előre vetíti az okosvárosok jövőjét a ma bemutatott RunMyBuilding intelligens épületintegrációs és -felügyeleti platformmal, amely az épület vagy campus összes fizikai és digitális szolgáltatását lefedi, és az átfogó digitális okosváros-környezetekkel is integrálható.

A jövő épületei – az elkövetkezendő évek trendjei

A jövő épületei – az elkövetkezendő évek trendjei (Cikk)

Az épületek funkciója változóban van - eredeti rendeltetésük mellett mindinkább olyan energetikai központokként is fognak működni, amelyekben elősegítik az új technológiák használatát és elterjedését, mint például a megújuló energiaforrások használata és a villamos járművek térhódítása. Az épületek által nyújtott funkciók komplexebbé válása miatt kulcsfontosságú a biztonsági szabványok figyelembe vétele. Nem szabad megfeledkezni arról, hogy a biztonság, többek között a villamos gyújtású tüzek elleni védekezés, a megbízható tűzjelző rendszer és a biztonságos épületevakuálás továbbra is alapvető fontosságú maradjon.

Itt az összekapcsolt jövő: ez várható idén az IoT-eszközök terén

Itt az összekapcsolt jövő: ez várható idén az IoT-eszközök terén (Cikk)

Már minden és mindenki csatlakozik az internethez a babamonitortól kezdve az autókon át az ipari berendezésekig. Mi jöhet még ezután? A SUSE szakértői azt látják jósgömbükben, hogy egyre okosabbá válnak a peremen található eszközök, és új lehetőségeket teremt az 5G, de mindezt akkor tudjuk maradéktalanul kihasználni, ha egységesítjük a rendszereket.

Az önvezető autók után jönnek az „öntanuló” otthonok

Az önvezető autók után jönnek az „öntanuló” otthonok (Cikk)

Robbanásszerű fejlődés előtt áll az okosotthonok, az otthoni „okoseszközök” piaca világszerte, ami Magyarországon is új távlatokat nyit az ingatlanfejlesztőknek, a szolgáltatások körét pedig egy teljesen új szakmával, a smart home-szerelővel bővítheti. Az okosmegoldásokat kidolgozó magyar startup, a Chameleon Smart Home a világon elsőként a mesterséges intelligencián alapuló, öntanuló fűtési szabályozóval jelent meg a piacon, amihez a Nemzeti Kutatási Fejlesztési és Innovációs Hivatal pályázatán is elnyertek forrást. A nemzetközi piacokon is sikeresen mutatkoztak be, jelenleg második körös befektetőt keresnek a nemzetközi terjeszkedés elősegítése érdekében, legalább 400 millió forintot vonnának be a bővülésre. A cég tulajdonosa Szarvas Péter szerint a magyar szakemberek és a magyar vállalkozások ezen a területen meghatározó szereplői lehetnek a piacnak, az innovatív megoldásoknak. Az új technológia energiát, pénzt takarít meg, a Chameleon okoslakását pedig hamarosan bárki kipróbálhatja, akár ki is bérelheti néhány napra.

Az intelligens fűtési megoldások energiatakarékosságban és magasabb komfortérzetben fizetődnek ki

Az intelligens fűtési megoldások energiatakarékosságban és magasabb komfortérzetben fizetődnek ki (Cikk)

A Danfoss 2. generációs EcoTM intelligens radiátortermosztátja a meglévő Danfoss LinkTM rendszerrel együtt olyan megoldást jelent, amely minden fűtési igényt kielégít.

Így teszi okosabbá az épületeket az IoT

Így teszi okosabbá az épületeket az IoT (Cikk)

Egy kutatás szerint az épületekben használt intelligens eszközök száma 2020-ra meghaladja a 4,4 milliárdot. A tendencia nem meglepő, hiszen az okos, egymással és a központi irányító rendszerekkel kommunikálni képes készülékek számos szinten képesek hatékonyabbá tenni a működést, valamint egyszerűsíteni a létesítmények üzemeltetéséért és karbantartásáért felelős szakemberek munkáját. A Schneider Electric szakértői bemutatják, hogyan és milyen területeken járulnak hozzá ezek a berendezések az okosépületek kialakításához, ezzel együtt pedig a még kényelmesebb és környezettudatosabb működéshez.

Okosépületek a maximumon

Okosépületek a maximumon (Cikk)

Ahogy szinte minden insfrastruktúra, úgy az épületfelügyeleti rendszerek működésére is óriási hatással van manapság az IoT. Ahhoz azonban, hogy az épületek üzemeltetői képesek legyenek kihasználni az összekapcsolt technológiák nyújtotta előnyöket és hatékonyan hasznosíthassák a rendelkezésre álló, óriási adatmennyiséget, korszerűbb rendszerekre, valamint naprakész szaktudásra és szakértelemre van szükség.

Webalapú beléptetésvezérlő rendszer az RS kínálatában

Webalapú beléptetésvezérlő rendszer az RS kínálatában (Cikk)

Az RS Components (RS), a mérnökök globális beszállítójának kereskedelmi márkája bejelentette, hogy termékkínálatában mostantól elérhető az ABUS díjnyertes, IoT (tárgyak internete) webalapú rendszere, amely kimagasló beléptetéskezelési megoldást nyújt a kis- és közepes méretű kereskedelmi és ipar épületek számára.

Kézzelfogható közelségben szénsemleges épületek

Kézzelfogható közelségben szénsemleges épületek (Cikk)

A Skanska közép-kelet-európai üzletága lesz a világon az első olyan ingatlanfejlesztő, mely irodaépületek számára biztosít félig áttetsző perovszkit napelemeket, ezzel forradalmasítva az energiafelhasználás szempontjából önellátó épületekhez kapcsolódó megközelítést. A technológiát a Saule Technologies szolgáltatja. Az első tesztjellegű kivitelezések a tervek szerint 2018-ban indulnak Lengyelországban.

Új szintre emelt okosotthonok

Új szintre emelt okosotthonok (Cikk)

Az Amazon Alexa piacvezető otthonautomatizálási funkciói és a Sonos vezeték nélküli hangrendszere további előnyökkel bővíti az ABB AbilityTM részét képező ABB-free@home otthonautomatizálási termékeket és megoldásokat.

Svéd külső, francia belső

Svéd külső, francia belső (Cikk)

Mitől lehet intelligens egy iroda? Miként hasznosítható a munkahelyen a napenergia vagy az esővíz? Többek között ezekre a kérdésekre ad választ Budapest új irodaépülete, a Nordic Light, amely jelenleg az egyik legmodernebb és leghatékonyabb irodaháznak számít az országban.

Adatszüret: 3 módszer a sikeres információfeldolgozáshoz

Adatszüret: 3 módszer a sikeres információfeldolgozáshoz (Cikk)

Az őszt sokan az elmúlás, a lezárás időszakának tartják, pedig számos dolog épp ekkorra érik be a természetben, és ekkor kapnak új erőre az üzleti vállalkozások is. Szeptemberrel kezdetét veszi a szüreti időszak, ilyenkor a gyümölcsöskertekben a duzzadó termésektől roskadozó fákat nézve sokszor már-már reménytelen vállalkozásnak tűnhet begyűjteni minden értékes példányt.

A világ első 3D-nyomtatású irodaépülete

A világ első 3D-nyomtatású irodaépülete (Cikk)

Az energetika és automatizálás területén globális vezető ABB bemutatta a világ első 3D-nyomtatású irodaépülete, a dubaji „Office of the Future” számára szállított intelligensépület-technológiáját. Az ABB biztosítja a világítás vezérlést, a földelési rendszert, a villám- és túlfeszültség-védelmet, a fő- és alelosztókat, a villamos szerelvényeket, valamint a kábelrendező rendszert.

DXR2 kompakt helyiség-automatizálási rendszer

DXR2 kompakt helyiség-automatizálási rendszer (Cikk)

A Desigo DXR2 révén a Siemens Building Technologies divíziója egy újabb kompakt helyiség-automatizálási megoldással egészíti ki a fűtő, szellőztető és légkondicionáló (HVAC), illetve világítási és árnyékolási rendszerek automatizálására szolgáló termékeinek skáláját.

Épületautomatizálás mobilról is

Épületautomatizálás mobilról is (Cikk)

A Siemens piacra dobta Steward Web elnevezésű, web alapú új szoftver megoldását, amely lehetővé teszi valamennyi helyiség automatizálási funkció működtetését személyi számítógépről, táblagépről vagy akár okostelefonról. Modern, intuitív és költséghatékony interfészével az új megoldás teljessé teszi a cég átfogó helyiség automatizálási portfólióját.

A modern technológiák és az energiahatékonyság (Cikk)

Miként járulnak hozzá az intelligens megoldások az energia megtakarításhoz, a költségcsökkentéshez, vagy egy város fenntartható fejlődéséhez - ebben jelölte meg Ewa Björling svéd kereskedelmi miniszter a svéd nagykövetség, a svéd kereskedelmi kirendeltség, valamint a Nemzetgazdasági Minisztérium által szervezett konferencia célját a rendezvényt megelőző sajtótájékoztatón kedden Budapesten.

Intelligens irodaépület Hajdúszoboszlón (Cikk)

Intelligens, megújuló energiával működő irodaépületet épít Hajdúszoboszlón, és új munkahelyeket teremt az Agua-Generál Kft.; az uniós támogatással megvalósuló, 197,7 millió forintos beruházás alapkövét szombaton helyezte el Márton Attila (Fidesz), a fürdőváros országgyűlési képviselője és Katona Imre a hajdúszoboszlói cég vezetője.

Keresés
Bejelentkezés / Regisztráció
AUTOMATIZÁLÁS

Az elektromos megfogók elejtik a munkadarabot?

Lehet a vákuum is gazdaságos

Média Partnerek