Két helyszínen, a Budai Várban és Debrecenben, összesen 22 újgenerációs légmegszakítóval felszerelt elektromos kapcsolóberendezést telepítenek.
A vezérlőszekrény-gyártók számára ismerős kihívást jelentenek a folyamatosan változó követelmények, a technológia élvonalában maradás, továbbá a nemzetközi és hazai szabványoknak történő megfelelés. Egyre gyorsabb ütemben kell reagálniuk, és ennek megfelelően optimalizálni folyamataikat. A Siemens megoldásai segítségével egyszerűen optimalizálható a vezérlőszekrény-építés.
A versenynek otthont adó Nemzeti Atlétikai Központ a Siemens kis- és középfeszültségű energiaelosztási rendszereit használja.
A Siemens egységes épületbiztonsági megoldásainak fejlett képességeit méltatta friss jelentésében (Green Quadrant: Integrated Smart Building Security Software 2023) a piacot meghatározó tíz szoftvergyártót kiértékelő Verdantix elemző vállalat.
A kisfeszültségű villamosenergia-hálózat kulcsszerepet tölt be a megújuló energiaforrásokra való átállásban, de hogy ez ne fékezze az uniós energiafüggetlenedési- és klímacélok elérését, a hálózati kapacitások gyors és nagymértékű bővítésére van szükség.
Tíz díjat adtak át a legeredményesebb, leginnovatívabb megoldásokat megvalósító partnerek számára.
A tűzesetek megelőzése érdekében az épületek tervezőinek és üzemeltetőinek vegyes stratégiát kell alkalmazniuk, melynek része a tudatosítás, a megelőzés és az evakuálás. A nagyvárosok büszkeségei, a nagy méretű, komplex épületek elterjedése növekvő biztonsági kockázattal jár, de az új megoldások az egyszerűbb tervezés és karbantartás, valamint a könnyebb üzemeltetés előnyét biztosítják. Seres Zoltánt, a Siemens Zrt. tűzvédelmi és biztonságtechnikai termékekért felelős értékesítőjét a modern tűzbiztonsági rendszerek működéséről kérdeztük.
Már négy műemlék-épület felújítása során alkalmazták a vállalat tűzjelző- és épületfelügyeleti rendszereit, valamint komfortautomatikai megoldásait a nagyszabású projekt keretében.
Sok tápegység létezik. Gyakorlatilag mindegyik stabil 24 V-ot szolgáltat különböző teljesítményszinteken. De a modern gépek tápegységeitől nemcsak tápfeszültség szolgáltatása várható el, hanem egy digitális gyár követelményeihez igazodva az aktuális állapotadataikra is szükség van. Csak ezen állapotadatok folyamatos elemzése alapján lehet ugyanis időben felismerni és kijavítani a vezérlő- és terhelési körök szabálytalanságait, ráadásul az energiatakarékosságot is támogatják.
A most bejelentett Connect Box nyílt és könnyen kezelhető IoT-megoldást ad kis- és középméretű épületek felügyeletéhez. A teljesítmény felhasználóbarát monitorozásával és optimalizálásával lehetővé teszi az energiahatékonyság akár 30 százalékos növelését, valamint a beltéri levegőminőség jelentős javítását olyan létesítményekben, mint az iskolák, kiskereskedelmi üzletek, lakások és kis irodák.
Március 22-e a víz világnapja. Ekkor a világ minden táján az egyik legfontosabb természeti kincset ünnepeljük, ami nélkül nem jöhetett volna létre élet a Földön. Sokszor nem értékeljük eléggé, hogy van nekünk. Megtisztítása mégis alapfeltétele annak, hogy másnap is tiszta ivóvízhez jussunk. A víztisztítás komoly technológiai és gazdasági kérdés, aminek folyamatát ma már ugyanolyan modern digitalizációs eszközök segítik, mint amikkel a high-tech iparágakban találkozhatunk.
2022 december elején adták át a MOL Campust Budapest új városnegyedében, a BudaParton. Az irodaház a magyar főváros első igazi magasháza: a 143 méter magas épületbe a MOL mintegy 2500 alkalmazottján kívül a nagyközönség is beléphet majd, hogy a 120 méter magasan elhelyezkedő kilátóteraszról csodálhassák a budapesti panorámát.
Most, hogy végre újra előkerülhettek a sílécek és -bakancsok, ráadásul a COVID miatt bevezetett korlátozások sem akadályozzák többé a téli sportok szerelmeseit, az Alpok 26 ezer kilométernyi pályái is újra megtelnek vendégekkel.
Közel 400 MW teljesítményű fotovoltaikus energia hálózatba táplálását segítik a vállalat eszközei.
Évente 3,8 milliárd üvegterméket gyárt az osztrák Stoelzle Glass Group. Míg korábban csupán a vállalat költségeinek 10 százalékát tették ki az energetikai kiadások, addig ez az arány 30 százalékra nőtt, így nem volt kérdéses, hogy hatékonyabbá tegyék a termelésüket.
Az olasz Siemens-központ 50 százalékkal csökkentette CO2-kibocsátását, 2030-ra pedig elérheti a nettó szénmentes működést az okos energiafelhasználást biztosító mikrogrid technológiával.
A Siemens az eddigieknél is ambiciózusabb célokat és még kiterjedtebb beruházásokat jelentett be működésének széndioxid-mentesítésében. A vállalat közzétette azt is, hogy termékeivel és megoldásaival, amelyeket 2022 folyamán értékesített, ügyfeleit megközelítőleg 150 millió tonna kibocsátás-csökkentéshez segítette hozzá. Ez a mennyiség 13-szor nagyobb, mint az értékesített termékek – nyersanyag-kitermeléstől a gyárkapuig érő – teljes gyártási folyamata során keletkező mintegy 12 millió tonna üvegházhatású gázkibocsátás.
A Zöld Szállás kezdeményezéssel a Siemens a fenntarthatóbb hotelek fele tolja el a vállalati szállásfoglalásokat.
Az American Electric Power meglévő védelemszimulációs szoftverét váltja ki a Siemens PSS CAPE megoldásával.
A Siemens a világ egyik legnagyobb CO2 kibocsátási adatbázisával segíti a szoftvereivel tervezett termékek karbonlábnyom szimulációját, csökkentését.
Új üzemcsarnokkal bővítette kapacitását a Diehl Aviation Hungary Kft. A nyírbátori üzemben többnyire az Airbus A350 XWB és A320-as repülőgépek kabinalkatrészeit gyártják. Az üzem energiaelosztását Siemens-technológia biztosítja.
2021 januárjában nyílt meg a szoftverfejlesztéssel foglalkozó evosoft Hungary Kft. új, budapesti székháza, amely a vállalat több mint 1.600 munkavállalója számára teremt a digitalizáció követelményeinek is megfelelő munkahelyet. Az épület tulajdonosa, a GTC Magyarország egy olyan épületet tudhat magáénak, mely az energiatakarékosságot elősegítő és környezetbarát technológiáknak köszönhetően kiérdemelte a LEED Gold környezettudatossági védjegyet.
A minél hatékonyabb energiaellátást és az alacsonyabb karbonkibocsátást is segíti a német gyártó legújabb verziójú szoftvere.
Kevésbé ismert tény, hogy az épületek teljes költségének akár 80%-a a működtetés kapcsán jelentkezhet. Ha ebből indulunk ki, akkor az is világossá válik, hogy mennyire fontos a komplex épülettechnológiák teljes élettartamra történő kiválasztása. Napjaink szakember- és termékhiányos időszakában az sem árt, ha a megoldás azonnal elérhető, és szakmai tanácsadást is kapunk mellé. Medveczky András, a Siemens Zrt. épülettechnikai üzletágának vezetője az intelligens épületeknél megfigyelhető trendekről beszélt a TechMonitor olvasóinak.
A megújuló energia növekvő aránya világszerte nyomást gyakorol a nem erre tervezett villamosenergia-hálózatokra. Az új igények jelentette kihívásokra digitális technológia bevezetésével válaszolnak a hálózatirányítók. Így tett a romániai Distributie Energie Oltenia (DEO) is, amely a Siemens szoftverével kívánja megoldani az intelligensebb hálózatfelügyeletet.
A digitális ikrek technológiájával segíti a repülőgépek zöldhidrogén-infrastruktúrájának fejlesztését a Siemens és az egyesült királyságbeli projektpartnere, a Protium. A két cég az üzemanyag-utántöltő megoldás fejlesztését és tesztelését fogja jelentősen felgyorsítani ezzel a megközelítéssel.
Megkezdte múlt év végén az energiatermelést a thaiföldi Sirindhorn-gátnál megvalósított hibrid erőmű. A méretét tekintve világrekorder– csaknem hetven focipályányi területen elhelyezkedő – hibrid erőmű vízen lebegő napelemparkja 45 megawatt, vízerőműve pedig 36 megawatt kapacitásával éjjel-nappal termel áramot, megújuló energiaforrásokból.
Európában egyedülálló projekt zajlik Bécsben. Az osztrák főváros Aspern Seestadt városrészében, valós körülmények között tesztelik a jövő energiarendszereit. A cél, hogy valódi épületeken, hálózatokon, üzemeltetők és felhasználók részvételével tegyék próbára azon koncepciókat, amelyek fenntarthatóbbá teszik a városi területek energiaellátását.
Új képességekkel bővült a Siemens Gamma épületautomatizálási termékcsalád. Az új kezelőfelületnek köszönhetően még egyszerűbben lehet kapcsolatot létesíteni kapcsolók, érzékelők, szenzorok és elektromos berendezések közt, lehetővé téve olyan automatizációs folyamatokat, mint például ablaknyitáskor a fűtés automatikus leállítása.
Madeira a Siemens és a Fluence támogatásával gyorsítja áttérését a megújuló energia használatára, így energiahálózatának rugalmasságát és energetikai függetlenségét egyaránt növelheti.
A mai, március 6-ai Energiahatékonysági Világnap már több mint két évtizedes múltra tekint vissza, megünnepléséről egy 1998-as ausztriai konferencián született döntés. Az energiahatékonyság azóta az EU célkitűzéseiben is fontos szerepet kapott, az uniós direktívák az energiafogyasztás csökkentésére vonatkozóan egyre ambiciózusabb célokat tűznek ki. A világnap alkalmából többnyire a végfogyasztók figyelmét hívják fel az energiával való takarékosság kézenfekvő módszereire, de a vállalatok számára az energiahatékonyság talán még fontosabb szempont. Ennek belátásához elég, ha figyelembe vesszük, hogy a termelési költségek átlagosan 10 százalékát az energia teszi ki, de energia-intenzív ágazatokban ez az arány a 40 százalékot is elérheti. A világnap alkalmából a Siemens szakemberei összegyűjtötték, miként csökkenthetik energiafelhasználásukat a hazai vállalkozások.
A Preactor világszerte az egyik leginkább elterjedt termeléstervezési és -ütemezési rendszer, amely lefedi mind a hosszútávú, mind pedig a rövidtávú, finom tervezést egyaránt. A Simatic IT Preactor APS egy komplett gyártástervező és -ütemező csomag, amely egyaránt megfelel a kis, közepes és nagyvállalatok igényeinek. A Preduction rendezvény betekintést nyújt a gyártási és logisztikai folyamatok fejlesztésére, tervezésére szolgáló Plant Simulation rendszerbe. A Plant Simulation és a Preactor lefedi mind a gyártási folyamatok előzetes tervezését, a hosszútávú kapacitástervezést és a napi szintű termeléstámogatást, tervezést.
A Desigo DXR2 révén a Siemens Building Technologies divíziója egy újabb kompakt helyiség-automatizálási megoldással egészíti ki a fűtő, szellőztető és légkondicionáló (HVAC), illetve világítási és árnyékolási rendszerek automatizálására szolgáló termékeinek skáláját.
Az intelligens energiaellátó hálózatokban - smart grids - egyre fontosabb szerepet játszik a digitális mérőeszközöktől a villamos energiatermelő cég felé történő adatátvitel minősége. Az energiaátviteli hálózat vonalain történő zökkenőmentes adatátvitel érdekében biztosítani kell azt, hogy különböző gyártók által szállított berendezések és átviteli rendszerek esetén is megvalósítható legyen az adatok továbbítása.
A Siemens a Sentron portfólió termékeivel bővíti energia felügyeleti rendszerét a 7KM PAC5100 és 7KM PAC5200 mérőberendezések bevezetésével. Az ipari üzemekben vagy épületekben történő használatra tervezett új eszközök nemcsak az összes energia adatot rögzítik, hanem az energia minőség kiértékeléséhez szükséges valamennyi lényeges paramétert is.
A PROFINET világszerte használatos a nagy sebességű robotikai, préselése, palackozási, anyagmozgatási és nyomdászati alkalmazásokban. A Siemens® és az új GE PAC szabványos Ethernet protokolljaként világszerte elterjedt számos iparágban.
A különböző gyártási, folyamatirányítási és közüzemi technológiákban egyre nagyobb az igény az olyan egyszerű mozgatási feladatok automatizálására, amelyeknél kevés egyéb vezérlési feladat ellátására van szükség. Az egyszerű és költséghatékony kompakt készülékek piacán a termékcsaládon belül is gyökeresen új, a funkcionalitást előtérbe helyező készülékkoncepcióként jelent meg a SINAMICS V család. Ezek az inverterek kiemelkednek gyors üzembe- helyezhetőségükkel, egyszerű kezelésükkel, robusztusságukkal és mindemellett kedvező árukkal.
A Siemens piacra dobta Steward Web elnevezésű, web alapú új szoftver megoldását, amely lehetővé teszi valamennyi helyiség automatizálási funkció működtetését személyi számítógépről, táblagépről vagy akár okostelefonról. Modern, intuitív és költséghatékony interfészével az új megoldás teljessé teszi a cég átfogó helyiség automatizálási portfólióját.
A Siemens piacra dobta erőművezérlő rendszerének új változatát SPPA-T3000 R7.2 néven. Ez az új változat még inkább az ember-gép interfészre (HMI) összpontosít. Új funkciók és egyszerűsített működtetés segítik majd a vezérlőterem személyzetét abban, hogy eredményesebben és hatékonyabban végezzék napi munkájukat, valamint megbízhatóan és gyorsabban reagáljanak kritikus helyzetekben. Az új SPPA-T3000 R7.2 része lesz a Siemens összes új, energiatermelést vezérlő megoldásának, és integrálható vagy utólagos módosítással beilleszthető a meglévő vezérlő rendszerekbe is.
Carwyn Jones, Wales miniszterelnöke hivatalosan is átadta a Liverpool Bay (öböl) partjától nyolc mérföld távolságra levő Gwynt y Môr tengeri szélerőmű telepet. Az 576 megawatt beépített teljesítménnyel Gwynt y Môr a világ második legnagyobb tengeri szélerőmű telepe.
A Yamal - Európa tranzit gázvezeték rendszer mentén, Lengyelországban található öt kompresszor állomáson üzemelő turbó-kompresszorokra vonatkozó szervizelési és karbantartási szerződést a Siemens nyerte el (közbeszerzési pályázat keretében).
Hogy megfeleljen az Industry 4.0 elképzelés által felvetett közelgő kihívásoknak, a Siemens a Digitális Vállalatba helyezi a bizalmát.
A Nanobox PC Simatic IPC227E és Nanopanel PC Simatic IPC277E személyi számítógépekkel a Siemens különösen kompakt, robusztus készülékek új generációját kínálja ipari felhasználás céljára.
A Siemens 65 szélturbinát és 67 transzformátort fog szállítani az Amazon Wind Farm (Fowler Ridge) részére. Ennek az Indiana államban megvalósuló szárazföldi projektnek a megrendelője a Pattern Energy.
A Siemens tovább bővítette fogaskerekes hajtóműveinek kínálatát. A ’Planurex 3’ tíz méretben áll rendelkezésre, a forgatónyomaték pedig 1.700 és 5.450 kNm közötti értékű. Ezzel a szabványos moduláris rendszer maximális forgatónyomatéka a korábbi 2.600 kNm értékről 5.450 kNm-re nőtt.
A Siemens szélsőséges környezeti viszonyok között használható, különösen robusztus eszközökkel bővítette a nagy teljesítményű Comfort panelek kínálatát. A Simatic HMI TP700 és Simatic HMI TP1500 Comfort kültéri panelek IP65 védelmi osztályba sorolt, ultraibolya sugárzás ellen védett készülék előlappal vannak felszerelve, és tökéletesen alkalmasak a hűtött épületekben, hajókon, valamint az olaj és gáz iparban történő használatra.
A Siemens két új berendezéssel bővítette Scalance M típusú vezeték nélküli router sorozatát. A Scalance M876-3 tökéletesen megfelel harmadik generációs (3G) vezeték nélküli Internet hozzáférésen keresztül történő adatátvitelre.
Hazai vállalatok hatékonyságnöveléssel kapcsolatos gyakorlatát vizsgálta a Siemens Zrt. és a Figyelő gazdasági hetilap kezdeményezésére a Budapesti Corvinus Egyetem Vezetéstudományi Intézete. A több mint 600 fős mintán végzett kvalitatív kutatás eredményeiből kiderül: iparágtól függetlenül léteznek olyan általános megoldások, amelyek érvényesítésével a hazai cégek nö-velhetik hatékonyságukat. A kutatáshoz kapcsolódóan a Siemens 2015-ben is meghirdeti a Werner von Siemens Hatékonysági Díjat.
A Siemens mintegy 1.000, Németország különböző részein található Siemens partner iskolákból érkező diák számára tette lehetővé, hogy a 2015-ös Hannoveri Vásáron részt vegyen a fiatal műszaki tehetségek számára létrehozott Tec2You programon.
A Siemens bemutatja a Simotion P320-4 rendszert, amely egy nehéz üzemi körülmények között is működtethető kompakt, PC-alapú mozgásvezérlő rendszer. Az új mozgásvezérlő rendszer eltérő processzorokkal, két változatban kapható: a Simotion P320-4-es beágyazott típus Intel Core i3-as, a Simotion P320-4 Standard verzió pedig Intel Core i7-es processzorral rendelkezik.
A Siemens napelemes rendszerekhez tervezett új ívhiba érzékelő eszközt (AFDD) vezet be. Az 5SM6 termékcsaládból származó készülék a PV rendszer köreiben keletkező veszélyes ívhibákat érzékeli, és azokra azonnali hang- és vizuális riasztással válaszol.
Hatékonyságot növelő projekteket, új technológiákat, innovatív alkalmazásokat jutalmaz idén a Siemens. A Werner von Siemens Hatékonysági Díj az ipar, az infrastruktúra, az energia és az egészségügy területén keresi azokat a jó gyakorlatokat, melyek nemcsak példaként szolgálnak, de elősegítik a gazdasági, társadalmi és környezeti fenntarthatóságról való párbeszédet is.
A graphIT Kft. több éve forgalmazza a Siemens Tecnomatix digitális gyártási termékeket. A felhasználói között megtalálhatók a legnagyobb autógyárak, autóipari és elektronikai cégek, és még számos gyártással foglalkozó cég.
A graphIT Kft. által forgalmazott digitális gyártási megoldások az elmúlt években számos cégnek segített a gyártási és logisztikai folyamatok hatékonyságának növelésében, a folyamatokban rejlő veszteségek feltárásában.
Akár évi egymilliárd forintot meghaladó forgalomnövekedést is eredményezhet a jövőben a Siemens Késmárk utcai telephelyén végrehajtott, gyártókapacitás-bővítő beruházás, melynek hivatalos átadására december 18-án került sor. Az eseményen részt vett Turóczy László, a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium helyettes államtitkára, László Tamás, az üzemnek helyt adó XV. kerület polgármestere, illetve Sipos Gábor főépítész.
Stabil üzleti évet zárt a magyarországi Siemens-csoport. A vállalat jelentős megbízásokat teljesített mindegyik szektorában, stratégiai megállapodást kötött a kormányzattal, és a mélyebb hazai gazdasági integráció mellett tovább növelte szerepét az oktatási rendszerben. A cégcsoport pénzügyi eredményeiről november 20-án számolt be Dale A. Martin, a Siemens Zrt. elnök-vezérigazgatója.
Ahhoz, hogy a jövő városában jó legyen élni, szükséges, de nem elegendő, hogy víziókkal rendelkezzünk magáról a városról. Ugyanígy elengedhetetlen, de nem elég, hogy konkrét megoldásaink is legyenek a felvetődő kihívásokra.
Az RS Components (RS) a világ egyik vezető elektronikai és karbantartási termékekre szakosodott forgalmazója május végén jelentette be, hogy több mint 10 százalékkal bővítette a Siemens-termékek skáláját Európában, így már több mint 20 000 termék közül válogathatnak az ügyfelek.
A BME Solar Decathlon csapatának – piaci szereplőkkel együttműködve – egy kizárólag napenergiát hasznosító, energiahatékony lakóépületet kell megterveznie és felépítenie. A csapat a közép-európai régióból elsőként nyerte el a lehetőséget, hogy részt vehessen a 2012 őszén Madridban rendezendő innovációs versenyen. A BME-csapat és az ODOO-projekt támogatásáról szóló főszponzori szerződést Dale. A. Martin, a Siemens Zrt. elnök-vezérigazgatója és Dr. Péceli Gábor a BME rektora írta alá.