Nagyon sokan terveznek, vagy valósítottak már meg energiahatékonysági fejlesztést a magyarok közül otthonukban, a Schneider Electric online kérdőívét kitöltők 90 százaléka jelezte ezt. Az izzócsere, valamint a nyílászárók cseréje és a szigetelés a leggyakoribb projektek, de viszonylag sokan cserélik le régi, elavult berendezéseiket is.
A čelarevói sörfőzdét 1892-ben alapította a befolyásos földbirtokos, Lazar Dunđerski. Az üzem 2003-ban vált a Carlsberg-csoport részévé. Története során a sörgyár mindig lépést tartott a legújabb technológiákkal; a folyamatokat anélkül javította, hogy veszélyeztette volna termékei vagy szolgáltatásai minőségét. Ez a hagyomány ma is folytatódik. Az energia- és erőforrás-fogyasztás optimalizálása iránti igény egy részletes közmű-menedzsment rendszer kiépítéséhez vezetett az energia- és a költségellenőrzés céljából.
Viszonylag sokan vannak, akik 400 ezer forintnál többet is költenének okosotthonra, amelynek legnagyobb előnye az energiatakarékosság a Schneider Electric online kérdőívét kitöltők szerint. A felmérésben az is kiderült, hogy új villanykapcsolót többnyire csak felújításkor vásárolnak a magyarok, az ilyen termékek kiválasztása során pedig az ár és az elérhetőség a legfontosabb szempontok.
Két helyszínen, a Budai Várban és Debrecenben, összesen 22 újgenerációs légmegszakítóval felszerelt elektromos kapcsolóberendezést telepítenek.
A vezérlőszekrény-gyártók számára ismerős kihívást jelentenek a folyamatosan változó követelmények, a technológia élvonalában maradás, továbbá a nemzetközi és hazai szabványoknak történő megfelelés. Egyre gyorsabb ütemben kell reagálniuk, és ennek megfelelően optimalizálni folyamataikat. A Siemens megoldásai segítségével egyszerűen optimalizálható a vezérlőszekrény-építés.
Nagyvállalatoknál külön munkacsoportok foglalkoznak a felhasznált energia csökkentését célzó intézkedések megvalósításával kisebb-nagyobb sikerrel. Lehetne mondani, hogy sok kicsi sokra megy, de ipari méretekben sokszor nem is csak kicsit lehet nyerni innovatív megoldásokkal. A sűrített levegős rendszerek esetén is sok megoldandó kérdés van, ahol nem is gondolnánk mekkora megtakarítást érhetnénk el egyszerű megoldások alkalmazásával.
A versenynek otthont adó Nemzeti Atlétikai Központ a Siemens kis- és középfeszültségű energiaelosztási rendszereit használja.
A Schneider Electric, az energiamenedzsment és ipari automatizálási megoldások területén vezető multinacionális vállalat az első helyen végzett a Guidehouse Insights által összeállított „2023 Microgrid Integrator Leaderboard” rangsorban. Ez az eredmény a vállalat egyedülálló stratégiájának elismerése, melynek megvalósítása során ötvözi a microgrid szolgáltatásait, technológiáit és a közös vállalkozásokon keresztül biztosított innovatív üzleti modelleket. A microgrid egy olyan önálló elektromos hálózat, amely lehetővé teszi, hogy egy vállalkozás a telephelyén termeljen saját villamos energiát, és azt akkor használja, amikor a legnagyobb szükség van rá.
A globális túlfogyasztás napja idén 2023. augusztus másodikára esik. A Surplex.com-on a használt gépek világméretű kereskedelmén keresztül több mint 25 ezer tonna CO2-t takarítottak meg tavaly, ami több mint 11,5 másodperccel tolta ki a globális túlfogyasztás napját. A használt gépek globális hálózatba kapcsolt piaca ugyanis a gyártási erőforrások körforgásos gazdaságaként működik, és így hozzájárul a fenntartható jövőhöz.
A Schneider Electric, az energiamenedzsment és ipari automatizálási megoldások területén vezető multinacionális vállalat középfeszültségű berendezések és hálózatirányítási szoftverek szállítására kötött szerződést Szerbia elektromos elosztóhálózatának korszerűsítéséhez. A 140 millió eurós beruházás célja a hálózat megbízhatóságának javítása, az áramkimaradások számának és időtartamának csökkentése.
Minden év április 22-én ünnepeljük a Föld Napját, ami a fémipar szereplői számára is alkalmat ad arra, hogy elgondolkozzanak saját cselekedeteikről, és arról, hogy ezek milyen hatással vannak a környezetre. A Mazak stratégiai szempontnak tekinti a fenntarthatóságot, és az energiatakarékossági intézkedéseket az ügyfelei számára is elérhetővé teszi – ami egyre inkább versenyelőnnyé válik a nemzetközi piacon.
Az IEC 60309 szabvány szerinti egyfázisú csatlakozókat általában kempingekben és kikötőkben használják. A mobilházak áramforráshoz való csatlakoztatására, valamint gépjármű- és hajózási akkumulátorok töltésére szolgálnak.
A kisfeszültségű villamosenergia-hálózat kulcsszerepet tölt be a megújuló energiaforrásokra való átállásban, de hogy ez ne fékezze az uniós energiafüggetlenedési- és klímacélok elérését, a hálózati kapacitások gyors és nagymértékű bővítésére van szükség.
Amikor az NSK a porelszívó ventilátor csapágyaival megoldott egy túlmelegedési problémát egy ércelőkészítő üzemben, azzal éves szinten 88 955 eurós költségmegtakarítást eredményezett. Ez a folyamatos megtakarítás a korábban a hűtéshez szükséges sűrített levegő elhagyásából fakad, az NSK precízen meghatározott csapágy- és kenéstechnológiájának köszönhetően.
A modern ipari folyamatoknak állandóan alkalmazkodniuk kell a rendkívül dinamikus ütemben változó körülményekhez – ez alól pedig a jelenlegi kissé kiszámíthatatlan időszak sem lehet kivétel. Napjainkban teljesen új értelmet nyert az agilitás, hiszen a vállalkozások „kormányosainak” rendkívül szokatlan körülmények között, példátlan piaci dinamikában és felbolydult ellátási láncokban kell navigálniuk.
A világ minden tájáról összesen 46 kormány támogatja azt a célt, hogy az évtized végéig megduplázzák az energiahatékonysági fejlesztések ütemét a fenntartható gazdasági növekedés és a nettó zéró kibocsátás elérése érdekében. A Nemzetközi Energiaügynökség (IEA) előrejelzése szerint idén várhatóan 624 milliárd dollárt fordítanak majd az energiahatékonyságot növelő beruházásokra globális szinten.
Az element14 közösség három közelgő, a fenntartható technológia használatáról szóló webináriummal folytatja Summer Green Technology sorozatát. Az informatív foglalkozások célja, hogy felvilágosítsák a résztvevőket az energiahatékony eszközök, a leválasztási technológiák és a robusztus ipari útadó jellánc-megoldások előnyeiről a szénkarbonlábnyom csökkentésében és a fenntartható jövő előmozdításában.
Idén akár 624 milliárd dollárt is költhetnek energiahatékonysági beruházásokra világszerte a tavalyi 600 milliárd dollár után – derül ki a Nemzetközi Energiaügynökség (IEA) előrejelzéséből. A tanulmány szerint a tavalyi 2,2 százalékról 2030-ra 4 százalék fölé kellene emelni az energiahatékonyság növelésének ütemét, így a jelenlegi energiafogyasztás és a károsanyag kibocsátás is az egyharmadával eshetne vissza, sőt még 12 millió új munkahely is létrejöhetne. A Nemzetközi Energia Ügynökség 8. Éves Globális Energiahatékonysági Konferenciáját 2023-ban a Schneider Electric-kel közösen szervezte meg Versailles-ban.
Az energiaátmenet aktív résztvevője válhat bárkiből a Schneider Electric, a Nemzetközi Kereskedelmi Központ és az Atelier 21 nevű francia civil szervezet új, képzési kezdeményezésének köszönhetően. A „Legyél az energiaátmenet résztvevője” címet viselő ingyenes tanfolyam már elérhető angol nyelven, a későbbiekben pedig további nyelveken is hozzáférhető lesz. A tanfolyamra június 12-ig lehet jelentkezni.
Az emelkedő energiaárak és a CO2-kibocsátás csökkentésének követelménye miatt a vállalatok egyre inkább a fenntartható megoldásokat keresik. A kenőanyagokat ilyenkor gyakran figyelmen kívül hagyják.