Új szintre emeli a Schneider Electric és az ETAP együttműködése a mesterséges intelligenciában (MI) rejlő lehetőségek minél teljesebb kihasználását lehetővé tevő MI-Gyárak* energiaigényének tervezését. A két vállalat az NVIDIA Omniverse™ Blueprint megoldására építve olyan digitális iker fejlesztését teszi lehetővé, amely egyesíti a mechanikai, termikus, hálózati és elektromos rendszerek különböző bemeneti forrásait, annak érdekében, hogy minél pontosabban szimulálják az MI-Gyár működését.
Egyszerű és biztonságos hozzáférést biztosít a távoli terminál egységekhez (RTU) a Schneider Electric új megoldása, tovább erősítve ezáltal az olyan kritikus infrastruktúrák, mint a víz-, olaj- és gázvezetékek védelmét. A SCADAPack™ 470i és 474i a feladatkörök alapján történő hozzáférés-szabályozás révén támogatják a kiberbiztonsági előírásoknak való megfelelést is.
Mivel az elmúlt években többszörösére nőttek az energiahordozók árai, ezért az energiaköltségek ma már egy raktár kiadásainak jelentős részét képesek kitenni. Az energiafelhasználás korlátozása így a raktárlogisztika területén is kulcsfontosságú kérdéssé vált. Sorozatunk harmadik részében Végi Ádámot, a Jungheinrich Hungária Kft. energetikai szakértőjét kérdeztük arról, hogy miért jó befektetés az energiafelhasználás csökkentése.
Az ABB és a Fraunhofer IPA új jelentése arról, hogyan érhető el a nettó nulla kibocsátási cél a nehezen szén-dioxid-mentesíthető iparágakban.
A digitális technológiák integrálása jelentősen javíthatja a hatékonyságot az ivóvíz- és szennyvízágazatban, amely a leginkább energiaigényes ágazatok közé tartozik. Ezt bizonyítja a wrocławi Janówek szennyvíztisztító telep is, ahol az ABB Ability™ OPTIMAX® energia-menedzsmentrendszer (EMS) bevezetése támogatja a működési hatékonyságot, csökkenti az üzemeltetési költségeket és a károsanyag-kibocsátásokat.
Az uniós áramtermelésben kereken 11%-os részesedésével a napenergia 2024-ben először előzi meg a széntüzelésű villamosenergia-termelést. Ahhoz, hogy a fotovoltaika jelentősége tovább növekedjen, a napelemes modulokat hatékonyan, költséghatékonyan és nagy mennyiségben kell előállítani. Az automatizált gyártási folyamatok ennek során kulcsszerepet játszanak. Hogyan készülnek a kristályos napelemmodulok – a napelemek elektromos összekapcsolásától a végső minőségellenőrzésig ...
A Zamel és a Transfer Multisort Elektronik közötti együttműködés kiváló példája annak a szinergiának, amely egy olyan termék megalkotásához vezetett, amely megfelel a modern piac igényeinek.
A Seco célja, hogy a gyártást gyorssá, egyszerűvé és fenntarthatóvá tegye, és 2025-ben a vállalat számos fontos kezdeményezést indít, hogy támogassa az ügyfeleket a környezeti lábnyomuk csökkentésében és a felelős üzleti magatartás előmozdításában.
Az ABB és a Sage Geosystems együttműködik az alacsony szén-dioxid-kibocsátású energiatárolásra és geotermikus energiatermelésre szolgáló túlnyomásos geotermikus rendszerek (Geopressured Geothermal Systems/GGS) fejlesztésében.
A karbantartási munkák közel kétharmadát elkerülhetnék az ipari termelőcégek az eszközeik teljesítményének hatékony menedzselésével. Annak érdekében, hogy minél több vállalat élhessen ezzel a lehetőséggel, a Schneider Electric partnerségi megállapodást kötött a MaxGrip eszközteljesítmény-menedzsment tanácsadó céggel, hogy továbbfejlessze ipari eszközkezelési portfólióját és további előnyöket kínáljon ügyfeleinek.
Jelentős szakadék van az ingatlantulajdonosok energiafelhasználással kapcsolatos elképzelései és a valós cselekedetek között – ez az egyik legfontosabb megállapítása a Schneider Electric nemzetközi kutatásának. A felmérés során a válaszadók több mint 80 százaléka jelezte, hogy fontos számára az energiahatékonyság, de a többség számára még mindig a lámpák lekapcsolása jelenti a fő energiamegtakarítási intézkedést.
Az ABB InSite energiamenedzsment-rendszere zökkenőmentesen integrálható a Samsung SmartThings és SmartThings Pro platformokkal, amely lehetővé teszi az intelligensebb energetikai döntéshozatalt, és megnöveli az ingatlanok értékét.
Alacsonyabb energiafelhasználás és kevesebb károsanyag-kibocsátás mellett is lehet növelni a termelékenységet, - ezt bizonyítják a leginkább fenntartható működésükért díjazott gyárak, akik elnyerik a Világgazdasági Fórum „Global Lighthouse Network” elismerését. Ezek az üzemek technológiai újítások révén érnek el jelentős előrelépést a környezetkímélőbb működés terén, így példát mutatva a fenntartható fejlődés felé.
A Világgazdasági Fórum (WEF) jelentése szerint a már meglévő technológiák felhasználásával is 31 százalékkal csökkenthetné az emberiség az energiaintenzitást, ami 2030-ra már éves szinten 2000 milliárd dollárnyi megtakarítást eredményezhetne. A Schneider Electric a WEF idei, Davosban rendezett találkozója alkalmából arra ösztönöz mindenkit, hogy használjuk ki a mesterséges intelligenciára (MI) irányuló növekvő figyelmet, gyorsítsuk fel a technológia hasznosítását a gyors és biztonságos energiaátmenet és a fenntarthatóság érdekében.
Az Energy Manager megkönnyíti a villamosenergia-felhasználás monitorozását, a felhasználás valós idejű nyomon követésével olyan lehetőségek azonosítása érdekében, amelyek minimalizálják a pazarlást és akár 30%-kal csökkentik a kibocsátást.
Egy olyan időszakban, amikor a fenntarthatóság és az energiahatékonyság kerül előtérbe, az innovatív megoldások keresése egyre fontosabbá válik. Az ipar, amely gyakran energiaigényes gépekre és folyamatokra támaszkodik, valódi kihívással néz szembe. Egy kevéssé ismert, de hatékony módja az energiafogyasztás csökkentésének és az erőforrások megtakarításának: Speciális kenőanyagok.
Az Energy Manager megkönnyíti a villamosenergia-felhasználás monitorozását, a felhasználás valós idejű nyomon követésével olyan lehetőségek azonosítása érdekében, amelyek minimalizálják a pazarlást és akár 30%-kal csökkentik a kibocsátást.
A Helsinki Egyetemi Kórház kevesebb, mint egy óra leforgása alatt tért át transzformátorainak időigényes, fizikai ellenőrzéséről az ABB felhőalapú digitális megoldására.
A mesterséges intelligencia (MI) egyre szélesebb körű alkalmazása jelentősen megnöveli a villamosenergia-fogyasztást, ugyanakkor a technológia segíthet is abban, hogy hatékonyabban használjuk fel az energiát. A Schneider Electric Fenntarthatósági Kutatóintézetének (SRI) két új tanulmánya lehetséges forgatókönyveket és már bevált jó gyakorlatot mutat be.
A megfelelő adatok elérhetősége és hozzáférhetősége kulcsfontosságú az épületek, az energiaelosztási rendszerek, valamint az iparvállalatok dekarbonizációs céljainak eléréséhez, mégis a cégek közel felének nem állnak rendelkezésére ezek az információk – derül ki egy friss nemzetközi jelentésből.