Március 22-e a víz világnapja. Ekkor a világ minden táján az egyik legfontosabb természeti kincset ünnepeljük, ami nélkül nem jöhetett volna létre élet a Földön. Sokszor nem értékeljük eléggé, hogy van nekünk. Megtisztítása mégis alapfeltétele annak, hogy másnap is tiszta ivóvízhez jussunk. A víztisztítás komoly technológiai és gazdasági kérdés, aminek folyamatát ma már ugyanolyan modern digitalizációs eszközök segítik, mint amikkel a high-tech iparágakban találkozhatunk.
Akár 20 százalékkal is csökkenthető az épületek energiapazarlása a Schneider Electric „EcoStruxure™ Building Operation 2023” megoldásának alkalmazásával. A társaság új rendszerei azon túl, hogy támogatják az épületek energiahatékony működtetését, a szén-dioxid kibocsátás csökkentésében is segítik az üzemeltetőket.
Most, hogy végre újra előkerülhettek a sílécek és -bakancsok, ráadásul a COVID miatt bevezetett korlátozások sem akadályozzák többé a téli sportok szerelmeseit, az Alpok 26 ezer kilométernyi pályái is újra megtelnek vendégekkel.
Közismert, hogy az ipari folyamatok automatizálása hozzájárulhat a klímasemlegesség eléréséhez. A salzburgi COPA-DATA szoftvercég ezért meghívást kapott a davosi Világgazdasági Fórumra, hogy „Globális Innovátorként” járuljon hozzá szakértelmével a bizottságok munkájához.
Az onsemi az innovatív, megbízható és nagy hatékonyságú következő generációs félvezetők terén szerzett több évtizedes tapasztalatával rövidíti le a fejlesztési időt, miközben áttöri a teljesítménysűrűségi normákat és csökkenti az energiaveszteséget.
Sorban 12. alkalommal került be a legfenntarthatóbban működő vállalkozások százas rangsorába a Schneider Electric. A Corporate Knights által összeállított listán a saját iparágán belül az első, összesítésben pedig a hetedik helyen végzett a vállalat.
Teljes mértékben megújuló energiaforrásokra állítaná át adatközpontját a Terra Cloud, emellett jelentősen növelné energiahatékonyságát egy új folyadékhűtéses technológiával. A többek között felhő- és szerverelhelyezési szolgáltatókat kínáló, ügyfeleinek 20-30 százalékos megtakarítást hozó céget a Schneider Electric támogatja zöld törekvései megvalósításában.
Közel 400 MW teljesítményű fotovoltaikus energia hálózatba táplálását segítik a vállalat eszközei.
Évente 3,8 milliárd üvegterméket gyárt az osztrák Stoelzle Glass Group. Míg korábban csupán a vállalat költségeinek 10 százalékát tették ki az energetikai kiadások, addig ez az arány 30 százalékra nőtt, így nem volt kérdéses, hogy hatékonyabbá tegyék a termelésüket.
Bevételük kevesebb mint két százalékát fordítják fenntarthatósági és dekarbonizációs törekvésekre a vállalkozások – derül ki a Schneider Electric, az energiamenedzsment és az ipari automatizálási megoldások területén vezető multinacionális vállalat megbízásából készült felmérésből. A magasra szökő energiaárak, az energiaellátási válság és az egyre látványosabban megmutatkozó éghajlatváltozás komoly kihívások elé állítják a vállalatokat, a gazdaságokat és a társadalmakat világszerte, ebben a helyzetben pedig kiemelt fontosságú az energiahatékonyság növelése, amelyhez már rendelkezésre állnak a szükséges eszközök.
Energiaválság és klímaváltozás: mindenki számára sürgető kérdés, hogyan tudja az emberiség biztosítani a hosszútávon fenntartható és megfizethető Tech energia iránti keresletet. Ezt támasztja alá a világ hét országában végzett Bosch Compass 2023. reprezentatív felmérés is, amelynek eredményét a CES kiállításon, Las Vegasban (2023. január 5-8.) jelentették be.
Az akció második szakasza egyben az éghajlatváltozás elleni küzdelmet is kihangsúlyozza.
Az olasz Siemens-központ 50 százalékkal csökkentette CO2-kibocsátását, 2030-ra pedig elérheti a nettó szénmentes működést az okos energiafelhasználást biztosító mikrogrid technológiával.
A Schneider Electric forradalmi újítását, az SF6 gáz helyett tisztított levegőt használó SM AirSeT középfeszültségű kapcsolóberendezéseket alkalmazza a franciaországi Flins-ben található Refactory üzemében a Renault Group. A megoldás nem csupán a környezetbarát működést támogatja, hanem egyszerűbb telepítést, szétszerelést és újrahasznosítást is lehetővé tesz alacsonyabb költségek mellett.
A Siemens az eddigieknél is ambiciózusabb célokat és még kiterjedtebb beruházásokat jelentett be működésének széndioxid-mentesítésében. A vállalat közzétette azt is, hogy termékeivel és megoldásaival, amelyeket 2022 folyamán értékesített, ügyfeleit megközelítőleg 150 millió tonna kibocsátás-csökkentéshez segítette hozzá. Ez a mennyiség 13-szor nagyobb, mint az értékesített termékek – nyersanyag-kitermeléstől a gyárkapuig érő – teljes gyártási folyamata során keletkező mintegy 12 millió tonna üvegházhatású gázkibocsátás.
Ezt észben tartva a tervezőknek el kell kezdeniük a felkészülést a 4 bar-os környezetre. Bár a gépalkatrészek túlnyomó többsége 4 bar nyomáson is működni fog, természetesen néhányukat alaposan szemmel kell tartanunk, hogy biztosítsuk a rendeltetésszerű működésüket.
Gyakorlati és fenntartható megoldásokat kínálnak Európa rövid és hosszú távú energetikai kihívásaira a Schneider Electric új fejlesztései és kísérleti projektjei, amelyeket az „Enlit Europe 2022” konferencián mutattak be. A digitalizáció kulcsszerepet játszik az európai energiabiztonság megteremtésében, illetve a klímaváltozás elleni küzdelemben. Az Enlit Europe az energiaszektor meghatározó eseménye, amit idén Frankfurtban november 29. és december 1. között tartottak. A kiállításon mintegy 700 kiállító és 15 ezer látogató vett részt, és 500 előadó osztotta meg gondolatait az energiaszektor jelenéről és jövőjéről.
Milyen energiával fűtünk, mi biztosítja a higiéniai szempontból is tiszta levegőt és mennyi vízre van szükségünk? Az energiaszűke, a világjárvány és klímaváltozás tükrében ezek minden eddiginél égetőbb kérdések. A megoldásokat az ISH szakvásár kiállítói vonultatják fel 2023. március 13-17. között Frankfurtban.
Az elvárthoz képest jóval gyorsabban megtérülő fejlesztések, hatékonyabb energiafelhasználás, csökkenő költségek, lehetőség a prediktív karbantartásra – csak néhány példa arra, hogy milyen eredményekkel járt a CLAAS Hungária Kft. és a Schneider Electric együttműködése az elmúlt néhány évben. A Schneider Electric koncepciója, hogy nem csak szállítja a hálózatfelügyeleti rendszereket, de támogatja is ügyfeleit azok működtetésében.
A legújabb generációs VRF R32 hűtőközeget használ, hogy 80%-kal csökkentse a CO2-kibocsátást, és hozzájáruljon a globális nettó zéró emisszió eléréséhez.