ENERGIAGAZDÁLKODÁS

Kijevben rendez inspiráló konferenciát a Danfoss az energiahatékony jövőről

Varsó után Kijevben kerül megrendezésre az Engineering Tomorrow konferencia június 15-én. Kijev több mint 4 milliós lakosságával Ukrajna legnagyobb települése és egyben fővárosa. Az energiatakarékos jövőről szóló inspiráló konferencia a 19. században épült Mystetskyi Arsenal gyárban kerül megrendezésre, amely napjainkban már a művészetek és technológiák innovatív kiállítási központjának számít.

Új fegyver a klímaváltozás ellen

Az új megoldás kiterjeszti az eddig megszokott környezeti hőmérséklethatárokat és minden éghajlaton lehetővé teszi a transzkritikus CO2-hűtőrendszerek alkalmazását, ami hatalmas energia megtakarítási potenciált rejt magában.

Diagnosztikára képes biztonsági relék a feldolgozóiparban

A Pepperl+Fuchs új KFD2-RSH biztonsági reléi diagnosztikai funkciót, vonalhiba átláthatóságot és kettős redundanciát kombinálnak egy 1oo3 (egy a háromból) architektúrában. Minden egyes kapcsolási művelet során automatikusan ellenőrzik a kapcsoló csatlakozások funkcióját. Ez drasztikusan csökkenti a próbatesztelésekhez szükséges munka- és időmennyiséget. A vonalhiba átláthatóságnak köszönhetően a teljes jeláramkört felügyelni lehet vezetékhibák után keresve további vezetékezés igénye nélkül. A relék immunisak a tesztimpulzusokra, ezért kompatibilisek a digitális kimeneti kártyákkal az összes általánosan elterjedt vezérlőpanel esetében.

Partnerség a globális energiahatékonysági ráta megduplázása érdekében

A Danfoss a Sustainable Energy for All (SEforALL) új beszállító partnerévé vált (Delivery Partner) annak érdekében, hogy felgyorsítsa az ENSZ SDG7 Fenntartható Fejlődési Célkitűzésének előrehaladását. Az SDG7 célja a korszerű energiaellátáshoz való egyetemes hozzáférés biztosítása, a hatékonyság javítása és a megújuló források felhasználási arányának növelése. A Danfoss aktív szerepet vállal az energiatakarékos megoldások és a létező leghatékonyabb klíma- és hűtéstechnológiai megoldások előnyeinek megismertetésében.

90%-os energetikai önellátás

Az ABB új, moduláris kialakítású, integrált energiatárolási rendszerrel tervezett szolár invertere, a REACT 2 maximum 12 kWh kapacitással rendelkezik, és jelentősen növeli az otthonok önálló villamosenergia-ellátását.

Ingyen áram aludobozból?

Akár egy 30.000 fős kisváros éves áramfogyasztásának költsége is megtakarítható lenne a jelenleg a lerakókra kerülő alumínium italdobozok teljes körű újrahasznosításával. Sajnos azonban a Magyarországon forgalomba kerülő 1 milliárd darab alumínium italdoboz mintegy 58%-a, vagyis közel 8.900 tonna alumínium a kommunális hulladékban vagy hulladékégetőben végzi – derül ki a Returcom Nonprofit Kft. legújabb tanulmányából. Az értékes, végtelenszer újrahasznosítható alumínium ezzel örökre eltűnik a nyersanyagok körforgásából.

Elektromos autók a jövő energiatermelői

Napjainkban mintegy 4 milliárd ember él városokban, és az ENSZ becslései szerint 2050-re további 2,5 milliárddal emelkedik a nagyobb településeken élők száma, 66 százalékra növelve ezzel a városlakók arányát. Az urbanizáció térnyerésével párhuzamosan maguk a városok és a külvárosok is jelentős változáson mennek keresztül, hogy fenntartható életkörülményeket biztosíthassanak lakóiknak. Az átalakulás két alappillére az energia és a közlekedés, amelyek esetében szintén komoly korszerűsítésekre van szükség, hogy elkerüljük a környezetszennyezést és túlzsúfoltságot. A Schneider Electric azokban a fejlesztésekben látja a jövőt, amelyek elősegítik az elektromos autók tulajdonosai és az energiaszolgáltatók közötti együttműködést, és ezzel új üzleti modelleket teremtenek az okos városokhoz.

Napelemes rendszerek üzemeltetési és beruházási költségeinek csökkentése

Az ABB költséghatékony, decentralizált napelemes rendszerekhez tervezett PVS-100/120 típusú, felhőre csatlakozó, háromfázisú string inverter megoldásai mától kereskedelmi forgalomban is megvásárolhatóak.

A szél hajtja majd a Jack Daniel’s malmára a vizet

Éves villamos energia felhasználásnak 90 százalékát szélenergiából fedezi majd a Jack Daniel’s-t is gyártó Brown-Forman a jövőben. A vállalat célkitűzése, hogy 2023-ra 15 százalékra csökkenti az üvegházhatást okozó gázok kibocsátását. Ezért is kötött most megállapodást a Kansas államban található Solomon Forks szélfarmmal.

Az elektromos autók visszatértek a versenypályára

A versenyautók rajongói, akik izgatottan várják, hogy az autó- és motorsporttal foglalkozó sajtó beszámoljon a legújabb teljesítményeredményekről, revelációként élték meg a 2,27-es számot. A 2,27 azt a másodpercekben kifejezett, a Motor Trend magazin által mért időt jelzi, amely alatt a rajtoló autó 0-ról 60 mérföld/óra sebességre gyorsult fel.

Kézzelfogható közelségben szénsemleges épületek

A Skanska közép-kelet-európai üzletága lesz a világon az első olyan ingatlanfejlesztő, mely irodaépületek számára biztosít félig áttetsző perovszkit napelemeket, ezzel forradalmasítva az energiafelhasználás szempontjából önellátó épületekhez kapcsolódó megközelítést. A technológiát a Saule Technologies szolgáltatja. Az első tesztjellegű kivitelezések a tervek szerint 2018-ban indulnak Lengyelországban.

Mi lenne, ha egy intelligensebb adatközpont az intelligens energiaelosztásnál kezdődne?

Hosszú éveken át az adatközpontok tervezésénél mindössze négy kulcsfontosságú összetevőre koncentráltak a szakemberek: hálózatokra, szerverekre, a szoftverre és az adattároló eszközökre. Azonban ezekben az összetett környezetekben feltétlenül szükség van megfelelő energiaelosztásra is, amiről korábban igen gyakran teljesen megfeledkeztek az adatközpontok tervezési szakaszában. Az Eaton fejlesztőmérnökei hamar felismerték, hogy az intelligens áramelosztási eszközök remek lehetőséget biztosítanak az intelligensebb adatközponti infrastruktúra megvalósításához.

Fejlődés a megújuló energia technológiában

Az előremutató, energiatakarékos és rendkívül megbízható rendszerek tervezésében és gyártásában széleskörű tapasztalatokat szerzett Toshiba bemutatja az 5-ös sorozatú Estia levegő-víz hőszivattyú megoldásokat.

Legyen naprakész!

Az új UNO-DM-PLUS sorozat, az ABB egyfázisú inverter-családjának legújabb tagja könnyebb és hatékonyabb megoldást kínál a lakossági célú napelemes rendszerekhez.

Új ABB TRIO string inverter a kereskedelmi és a közüzemi szektor számára

Az TRIO termékcsalád legújabb tagja, a TRIO-TM egy háromfázisú, 50 és 60 kW névleges teljesítményű string inverteres megoldás, amelyet az ABB a költséghatékony, nagyméretű, decentralizált napelemes rend-szerekhez fejlesztett ki.

Így csökkentse adatközpontja villanyszámláját

Az Európai Bizottság közel 300 EU-s adatközpontot vizsgáló kutatása szerint az adatközponti szektor összesített áramfogyasztása a globális áramfelhasználás 1,4%-át teszi ki, és ez az érték évente 4,4%-kal nő. Egy létesítmény átlagosan 13 684 MWh áramot emészt fel évente, amit az informatikai eszközök, az energiaellátó rendszerek és a hűtés igényelnek. Ezek közül a hűtési rendszer átlagban a teljes fogyasztás 40%-át teszi ki, ezért egyáltalán nem mindegy, mennyire optimális a működése. A szerverparkok energiafelhasználása ezért komoly kihívást jelent az IT-vezetők számára. Hogyan lehet a legjobban spórolni az adatközpontokban? A Schneider Electric most ezt mutatja be.

Precíz vezérlés, hatékony hűtés

Az iparban alkalmazott hűtési rendszereknek számos követelménynek kell megfelelniük. A fókusz a felhasznált hűtőközeg precíz szabályozásán van, ami a legfontosabb az ipari gyártási folyamatok során. Ugyanakkor a hűtésnek energiahatékonynak, rugalmasnak, megbízhatónak és biztonságosnak, illetve könnyen karbantarthatónak is kell lennie. A Rittal mindezen kívánalmakat a vadonatúj Blue e+ chiller családban gyúrta össze. Az eredmény egy új folyadékhűtő rendszer a gyártóüzemek és szerszámgépek számára, amely új piaci sztenderdeket állít fel.

Aktív energiagazdálkodás – buzzwordök és a valóság

Mi az az aktív energiagazdálkodás? Hogyan teszi kézzelfoghatóvá az olyan – unalomig ismételt – buzzwordöket, mint a fenntarthatóság, költségcsökkentés, hatékonyságnövelés és környezettudatos működés? A Schneider Electric három hasznos tippet ad a vállalatoknak energiavásárlási, -értékesítési és -felhasználási gyakorlataik javításához, átfogó kezeléséhez és felügyeletéhez, hiszen ezek olyan hasznos adatokhoz biztosítanak hozzáférést, amelyek valós képet nyújtanak a cég teljesítményéről, és segítenek a stratégiai finomhangolásban is.

Gyorsabb, pontosabb és takarékosabb forrasztás

A forrasztás az ipari gyártás egyik nagyon gyakori folyamata. Ez a termikus eljárás széles körben főként az elektromosiparban és a gépjárműgyártásban terjedt el. Amennyire szerteágazók az alkalmazási területek, annyira sokrétűek az eljáráshoz kapcsolódó technológiák is. Az alapanyagok felmelegítése során pl. kemencéket vagy gázlángot alkalmaznak, amelyek egy döntő hátránnyal rendelkeznek: ezek az eljárások viszonylag lassúak és hosszú lefolyásúak.

Villanymotor közel 100%-os energiahatékonysággal

Az ABB világrekordot állított fel a szinkronmotorok hatékonysága terén. Az új villanymotorral élettartama során akár félmillió dollár is megtakarítható.

Keresés
Bejelentkezés / Regisztráció
AUTOMATIZÁLÁS

Az SMC biztonságot ad az élelmiszeripari receptúrához

Legfrissebb
Legolvasottabb
Média Partnerek