Az energetikai és az automatizálási technológiák terén piacvezető ABB a DolWin beta telepítésével, amely a világ legnagyobb teljesítményű nyílt tengeri konverterállomása az Északi-tengeren, sikeresen teljesített egy fontos, a projekthez kapcsolódó célkitűzést. A nyílt tengeri („offshore”) platformra telepített 320 kV-os konverterállomás 910 megawattos (MW) energiaátviteli kapacitással fog rendelkezni, amellyel több mint 1 000 000 háztartást lehet majd ellátni tiszta szélenergiával.
Termelékenység, energiahatékonyság, és hosszú élettartam: a pneumatikus automatizálási megoldások esetében ez a három követelmény a legfontosabb. A legtöbb esetben pedig csupán a megfelelő beállítások is elegendőek, hogy egy termék megfeleljen ezeknek a követelményeknek.
A Kecskeméti Főiskola GAMF Karának hallgatóiból alakult MegaLux járműépítő csapat a napelemes autók ausztráliai világversenyére készül. A World Solar Challenge versenyen az induló csapatoknak saját tervezésű és gyártású, napenergiával működő járművűkkel kell minél rövidebb idő alatt megtenniük a Darwin–Adelaide közti 3000 km-es távolságot.
A Siemens a Sentron portfólió termékeivel bővíti energia felügyeleti rendszerét a 7KM PAC5100 és 7KM PAC5200 mérőberendezések bevezetésével. Az ipari üzemekben vagy épületekben történő használatra tervezett új eszközök nemcsak az összes energia adatot rögzítik, hanem az energia minőség kiértékeléséhez szükséges valamennyi lényeges paramétert is.
A Schneider Electricet, az energiamenedzsment és automatizálás nemzetközi szakértőjét sorozatban második alkalommal tüntette ki A legfenntarthatóbb CAC 40 minősítésű vállalat címmel a francia Enjeux Les Echos magazin és a vállalati társadalmi felelősségvállalással foglalkozó tanácsadó intézet, az Institut RSE.
Az ABB a müncheni „Intersolar Európa 2015” kiállításon olyan új megoldásokat mutatott be, amelyekkel maximalizálható a fotovoltaikus rendszerek beruházási megtérülése.
A Schneider Electric, az energiamenedzsment és automatizálás nemzetközi szakértője bejelentette, hogy a hálózati megoldások világszinten vezető vállalatával, a Ciscóval bővíti partnerei körét. Az együttműködés azzal a céllal jött létre, hogy a francia vállalat a legkorszerűbb hálózatkezelési és vezérlőrendszer-technológiákat biztosítsa ügyfeleinek, hiszen a Cisco jól bevált technológiái lehetővé teszik, hogy még több céghez jussanak el a Schneider Electric fejlett ipari automatizálási megoldásai. A Cisco a partnerséggel azt irányozza elő, hogy az emberek közötti kapcsolatépítéssel, a rendelkezésre álló folyamatok, adatok és dolgok összekapcsolásával elősegítse ipari ügyfelei számára a korszerű átalakulást.
Lezárult a Siemens Zrt. és a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Villamosmérnöki és Informatikai Karának (BME VIK) közös kutatás-fejlesztési projektje. A két és fél éves együttműködés Magyarország Kormányának támogatásával, illetve a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Alap finanszírozásával valósult meg. A közel 300 milliós projekt a teljesítményelektronika és az elektromos közlekedés területén az előzetes várakozásokat is felülmúló eredményekkel zárult 2015. június 30-án.
Magyarországról indul világhódító útjára az egyedülálló GreenAdvisor nevű mobilalkalmazás, mellyel cégeket lehet egyszerűen értékelni aszerint, hogy mennyire környezettudatosak. Az ötletgazdák közösségi finanszírozással kívánják összegyűjteni a fejlesztés elindításához és a béta teszteléshez szükséges forrást. Az egyhónapos pénzgyűjtő kampány a napokban indult a Kickstarter-en.
A Schneider Electric, az energiamenedzsment nemzetközi szakértője bejelentette, hogy a Go Green in the City nemzetközi esettanulmányi verseny lezárásaként a cég 2015. június 22. és 25. között a francia fővárosban, Párizsban látta vendégül a verseny 12 döntős csapatát. A záróeseményt a vállalatcsoport központjában tartották. Az idei pályázat győztesei Indiából érkeztek, Mohamad Meraj Shaikh és Spoorthy Kotla a kharagpuri Indiai Műszaki Intézet (Indian Institute of Technology Kharagpur) képviseletében, hatékony energiagazdálkodási alkalmazásukkal arattak elsöprő sikert.
A Schneider Electric, az energiamenedzsment nemzetközi szakértője bejelentette, hogy az ENSZ női jogegyenlőséggel és a nemek közötti esélyegyenlőséggel foglalkozó szervezete, a UN Women felkérte a vállalatot, csatlakozzon a HeForShe mozgalom IMPACT 10x10x10 programjának kísérleti csoportjába.
A különböző gyártási, folyamatirányítási és közüzemi technológiákban egyre nagyobb az igény az olyan egyszerű mozgatási feladatok automatizálására, amelyeknél kevés egyéb vezérlési feladat ellátására van szükség. Az egyszerű és költséghatékony kompakt készülékek piacán a termékcsaládon belül is gyökeresen új, a funkcionalitást előtérbe helyező készülékkoncepcióként jelent meg a SINAMICS V család. Ezek az inverterek kiemelkednek gyors üzembe- helyezhetőségükkel, egyszerű kezelésükkel, robusztusságukkal és mindemellett kedvező árukkal.
A Siemens piacra dobta erőművezérlő rendszerének új változatát SPPA-T3000 R7.2 néven. Ez az új változat még inkább az ember-gép interfészre (HMI) összpontosít. Új funkciók és egyszerűsített működtetés segítik majd a vezérlőterem személyzetét abban, hogy eredményesebben és hatékonyabban végezzék napi munkájukat, valamint megbízhatóan és gyorsabban reagáljanak kritikus helyzetekben. Az új SPPA-T3000 R7.2 része lesz a Siemens összes új, energiatermelést vezérlő megoldásának, és integrálható vagy utólagos módosítással beilleszthető a meglévő vezérlő rendszerekbe is.
Automatizált vezetés, hálózatba kapcsolt autók, ökológiai tudatosság, multimodális és személyes mobilitási megoldások. Merre tart a közlekedés az elkövetkező években? A lehetséges utakat fürkészve az idei, Boxbergben tartott autóipari eseményünkön felvázoltuk a Bosch jövő-forgatókönyveit.
A kenőanyagmentes csapágytechnika specialistájaként számon tartott kölni igus cég két új beépítési mérettel bővíti dupla görgős hibrid csapágyainak kínálatát. A hibrid csapágyak kínálatát mostantól 10 és 16 milliméteres csapágyak egészítik ki. Könnyed és halk lineáris futás két stabilizáló görgőn – immár szűk helyeken is bevethető módon.
Európában két újonnan épült, hulladékból energiát előállító üzem alkalmazza az ABB technológiáját a hulladék hatékony kezelésére és energia előállítására.
A fosszilis energiahordozók kimerülése, az éghajlatváltozás és a légszennyezés – ez csak pár érv az energiafelhasználás radikális csökkentése mellett. Az Európai Unió által 2020-ra kitűzött ambiciózus energiamegtakarítási és szén-dioxid-csökkentési cél eléréséhez nagy erőfeszítésre lesz szükség.
Lerakták Magyarország legnagyobb napelemes erőművének alapkövét a Mátrában pénteken, a 15 megawattos (MW) teljesítményű fotovoltaikus, mintegy 6,5 milliárd forintba kerülő erőmű a Mátrai Erőmű Zrt. beruházásában épül meg.
A Schneider Electric, az energiamenedzsment nemzetközi szakértője bemutatta a Data Center Operation: Cooling Optimize szoftvert, amely a StruxureWare for Data Centers adatközponti infrastruktúra menedzsment (DCIM) csomagjának új, kiegészítő modulja. A szoftver intelligenciával ruházza fel az adatközpontok meglévő hűtési rendszerét, jelentősen csökkentve a villamosenergia- és működési költségeket, valamint a hűtési problémákkal összefüggő kockázatokat.
A május végi esős napok után hirtelen itt a nyári meleg, feltartóztathatatlanul beköszöntött a nyár, és ezzel együtt a hőmérő higanyszála is magasabbra kúszik. Kánikulában sokan kapcsolják be légkondicionálójukat, és bár Magyarországon első látásra meglehetősen szűknek tűnik ez a piac, a Daikin ezt feltérképező, egyedülálló kutatásában érdekes dolgokra derült fény. Így például arra, hogy a magyarok többsége energiatudatosan vásárol klímaberendezést: még az árnál is fontosabbnak tartja az energiahatékonyságot. A kutatás arra is rámutat, hogy a magyarok alaposan tájékozódnak, és kiemelten fontosnak tartják a szakértelmet a klíma megvásárlásakor.