Akár 30 százalékkal csökkenthető az energiafogasztás a Schneider Smart City megoldásaival. A cég a World Future Energy Summit találkozón mutatta be újításait.
Fuzionál a magyar piac két hőszigetelőanyag-gyártó cége, a főleg poliuretán hőszigetelő habot gyártó Bachl Kft. és a polisztirol habot előállító Nikecell Kft. Az egyesült cég a magyar hőszigetelőanyag-piac 40 százalékát mondhatja magáénak.
A többségi orosz tulajdonban lévő Ganz Engineering és Energetikai Gépgyártó Kft az épülő új orosz atomerőművek számára gyártott berendezések mellett 2013-ban a Dél-Ukrán Atomerőműnek szállít hat nagy szivattyút, továbbá a magyar Ganz Holding cégcsoport tagjaként szerepe lehet a Paksi Atomerőmű tervezett bővítésében − közölte a társaság.
Az ABB és a PannErgy együttműködésének köszönhetően fűt Miskolc geotermikus energiával.
A megújuló energiák oktatásához és kutatásához szükséges új laboratóriumot hozott létre az Óbudai Egyetem pályázati pénzből.
A csomagolószerek előállítását és forgalmazását, valamint az elektronikus hulladék átvételét is szabályozza az életbe lépett hulladéktörvény.
A 158 lámpatest teljes cseréjével járó modernizáció révén felére esik vissza a közvilágítás energiaigénye és költségei a szlovákiai Lekéren. Egy szlovák kivitelező és egy magyar lámpatestgyártó vállalattal együttműködésben végrehajtandó fejlesztés során 158 modern, magyar gyártású lámpatestet szerelnek fel a szakemberek, amelyekkel a jelenleg legkevésbé hatékony higanygőzös technológiát váltják majd fel.
Az OSRAM energiahatékony LED fénycsövekkel és fényfüzérekkel járult hozzá az idei MikulásGyár adventi kampányához, ezzel is vonzóbbá téve a karitatív akció két budapesti adománygyűjtő bázisát.
Az Agulhas-Solar Kft. az ország egyik legmodernebb napelem-előállító üzemét hozta létre Szolnokon két egymásra épülő, európai uniós támogatást élvező projektnek köszönhetően.
A fosszilis energiahordozók lobbija odavert egyet: a Business Insideren keresztül üzeni, hogy jó ötlet a zöld energia, de drága.
Több mint 300 millió forintos beruházás keretében geotermikus energián alapuló hűtés-fűtés rendszert létesített az osztrák tulajdonban lévő, műanyag laboreszközöket gyártó Greiner Bio-One Hungary Kft. Mosonmagyaróváron.
Frei Imola, magyar származású, Amerikában élő ipari termék- és formatervező mérnök, belsőépítész, 2006 óta LEED akkreditált szakember. Jelenleg a TriGránit Millennium City Center fejlesztés keretében épülő K&H Bank új székházának megvalósításában mint Leadership in Energy and Environmental Design (röviden LEED) tanácsadó vesz részt, mely projekt az arany minősítési fokozat elérését célozta meg. Frei Imolával Kelemen Szilvia beszélgetett.
Nem a fradisták örülnek, hanem a környezetvédők: az ABB Kft fóti üzemének működéséhez szüksége energia 50 százalékát mostantól napelemek biztosítják. Ezzel az ország egyik legzöldebb gyára jött létre.
Speciális kamionok szállították haza Madridból az előkelő hatodik helyen végző ODOO házat, amelyet a Műegyetem diákjai újra felépítettek a BME kampuszán. A dobogós helyezések mellett, a versenyen kívüli „mesterséges világítás” és „belsőépítészet” kategóriákban különdíjakkal tért haza a magyar csapat.
Miután a madridi Solar Decathlon versenyen hatodik helyet ért el a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem csapata Odooprojekt című pályázatával, egy aktív házzal, az épületet hazaszállították, és keddtől két éven át megtekinthető Budapesten, az egyetem központi épületének az udvarán.
Idén is tíz pályázó vehette át az építészet és építőművészet kategória Junior Prima Díjait szerdán a budapesti Művészetek Palotájában.
A Szent István Egyetem az Új Széchenyi Terv közel 190 millió forintos támogatásával korszerűsítette a budapesti Ybl Miklós Építéstudományi Kar „A” és „B” épületét. A támogatás lehetővé tette a tetőtéri és a „B” épület nyílászáróinak cseréjét, a tetőtér hőszigetelését, a fűtési rendszer korszerűsítését az elavult kazán cseréjével egyetemben, a világítási rendszer és a hővisszanyerő szellőzés korszerűsítését.
Sikeresen zárta a tesztüzemet a Bonduelle nagykőrösi egységében idén üzembe állított biogáz alapú hőtermelő rendszer. A cég szennyvíztisztító rendszeréből származó biogáz felhasználásával a Dalkia Energia Zrt. megoldásának köszönhetően az élelmiszer-feldolgozó saját telephelyén termelheti a gyártáshoz szükséges hőenergiát, miközben évente mintegy 350 ezer köbméter földgáz eltüzelését és 650 tonna széndioxid kibocsátását takaríthatja meg.
Az Egyesült Államoknak és az EU-nak egyaránt elege van a kínai napelem-dömpingből. Elkezdődött a csatározás: a feljelentettek feljelentik a feljelentőket.
LED-lámpákat kezd gyártani a GE Nagykanizsán, a kormány pedig közvilágítás-korszerűsítési programot hirdet az önkormányzatok részére.