ENERGIAGAZDÁLKODÁS

Éjjel-nappal tiszta áramot biztosít a világ legnagyobb úszó naperőműve

Megkezdte múlt év végén az energiatermelést a thaiföldi Sirindhorn-gátnál megvalósított hibrid erőmű. A méretét tekintve világrekorder– csaknem hetven focipályányi területen elhelyezkedő – hibrid erőmű vízen lebegő napelemparkja 45 megawatt, vízerőműve pedig 36 megawatt kapacitásával éjjel-nappal termel áramot, megújuló energiaforrásokból.

Környezetbarát energiával a Seco kilenc évvel a tervezettnél előbb elérte a kibocsátási célértéket

A környezetbarát villamos energiáról és a megújuló energiáról szóló tanúsítványok összevonása az Egyesült Államokban és Indiában lehetővé tette a Seco részére, hogy a tervezettnél kilenc teljes évvel korábban elérje a 2030-ra kitűzött kibocsátási célokat, ami a vállalat számára költségmegtakarítási előnyökkel is járt.

Fenntarthatósági elit klubban a Schneider Electric

Ismét bekerült a legjobbak közé a Schneider Electric a Corporate Knights által évente összeállított, a legfenntarthatóbb módon működő vállalatokat felsoroló Global 100-as listán.

A mesterséges intelligencia és blokklánc technológia pörgetheti fel a klímavédelmet?

Hogyan segítheti a mesterséges intelligencia, az esővízgyűjtés és a közlekedési rendszerek gyökeres átalakítása a károsanyag-kibocsátás csökkentését – a többi között ez is kiderül a világ legfenntarthatóbb vállalatának választott Schneider Electric és a CNBC Catalyst új elemzéséből. A több esettanulmányt is bemutató dokumentum egyik fő következtetése, hogy a kibocsátáscsökkentés 70 százaléka elérhető a meglévő, bevált és versenyképes technológiákkal. Az emberi és a gépi intelligencia integrálásával, illetve az algoritmusokra és a nagy számítási kapacitásra építve jelentős változásokat értek el olyan alapvető területeken, mint az energiatermelés és fogyasztás, a várostervezés, az erőforrások felhasználása és az ellátási lánc hatékonysága.

Megújuló energia Madeirán

Madeira a Siemens és a Fluence támogatásával gyorsítja áttérését a megújuló energia használatára, így energiahálózatának rugalmasságát és energetikai függetlenségét egyaránt növelheti.

A Farnell az InnoSwitch™3-mal bővíti a Power Integrations portfóliót

A Power Integrations InnoSwitch3 PowiGaN™ alapú integrált áramkörei akár 95 százalékos hatékonyságot érnek el a teljes terhelési tartományban, és akár 100 W kimenő teljesítményt is biztosítanak hűtőborda nélküli, zárt adapter-megvalósításokban.

Milyen megtakarításra számíthat az a cég, amelyik zöldtermelésre vált?

Bolygónk és környezetünk védelme hétköznapjaink központi témájává vált az elmúlt években. A világ számos országában, így hazánkban is egyre több nagy- és kisvállalat igyekszik csökkenteni a karbonlábnyomát. A zöldtechnológiára való áttérést maga az állam is támogatja különböző adókedvezményekkel; idén, 2021-től bevezetésre kerül az Energiahatékonysági Kötelezettségi Rendszer, amely folytán további állami kedvezményekre lehetnek jogosultak azok, akiknek a „zölddé válás” valóban fontos szempont a cég hatékony termelésével kapcsolatban.

A háziállatok egészsége és jóléte a csúcstechnológiás épületvezérléssel

Az Egyesült Királyság legnagyobb kisállat-ellátási lánca jelentős energiamegtakarítást ért el a teljes kiskereskedelmi hálózatában, miközben az ideális állatjóléti feltételek mindenkori fenntartását is képes biztosítani.

Az element14 közösség és az MPS a teljesítménytervezésről készít webinárt

Az element14 közösség által szervezett webinár a tagokat jobb energiagazdálkodási tervezés érdekében a legújabb technikákkal ismerteti meg. A webináron megismerhető, miként egyszerűsítik le a legújabb tápegységek a tervezést, valamint hogyan rövidítik le a tervezési ciklusokat és javítják az elrendezést. A webinárium 2021. november 17-én magyar idő szerint 18:00 órakor kezdődik.

A Farnell raktárról kínálja a Nexperia SiGe egyenirányítókat

A Nexperia szilícium-germánium (SiGe) egyenirányítói hatékonysága, hőstabilitása és helytakarékossága új lehetőségeket teremt az új termékek kifejlesztésében

Akkumulátor tervezéséről szól a „The Innovation Experts” podcast 3. epizódja

A tesztberendezések gyártása terén éllovas Hioki volt a partner abban, hogy a podcast sorozat legújabb epizódjában az akkumulátorok tervezéséhez és teszteléséhez szükséges innovatív eszközökről és berendezésekről beszéljen.

Takarítson meg energiát az ÚJ AVR128DB mikrokontrollerekkel

Jelenleg a 32-bites chipeknek van a legnagyobb piaci részesedése a beágyazott rendszerekben használt mikrovezérlőkből, ugyanakkor a 8- és 16-bites chipeket is gyakran használják. Az ilyen típusú mikrovezérlők jól ismert magok felhasználásával készülnek, amelyeket hosszú piaci jelenlétüknek köszönhetően már alaposan teszteltek és finomítottak. Ezen mikrovezérlőknek az eszközei is javultak az évek során, és a tervezőknek most kiváló fordítók és függvénykönyvtárak állnak a rendelkezésükre, amelyek jelentősen javítják a szoftverfejlesztési folyamatot. A modern rendszerekben további funkciók is megvalósításra kerülnek, kibővítve a mikrovezérlők alkalmazási körét.

A Farnelltől már a Nordic Semiconductor első PMIC-ja is elérhető

Az elektronikai alkatrészek, termékek és megoldások globális forgalmazójaként ismert Farnell a Nordic Semiconductor által gyártott, az az iparág legkompaktabb energiagazdálkodási megoldásával, az nPM1100 Power Management IC (PMIC) és kiértékelő készlettel bővítette portfólióját. A Nordic első energiagazdálkodási terméke már megvásárolható a Farnelltől. Az nPM1100 tipikus alkalmazásai közé tartozik a hordható elektronika, a távirányítók, a személyes orvosi eszközök és az intelligens otthoni érzékelők.

Tippek a vállalati energiahatékonyság javítására

A mai, március 6-ai Energiahatékonysági Világnap már több mint két évtizedes múltra tekint vissza, megünnepléséről egy 1998-as ausztriai konferencián született döntés. Az energiahatékonyság azóta az EU célkitűzéseiben is fontos szerepet kapott, az uniós direktívák az energiafogyasztás csökkentésére vonatkozóan egyre ambiciózusabb célokat tűznek ki. A világnap alkalmából többnyire a végfogyasztók figyelmét hívják fel az energiával való takarékosság kézenfekvő módszereire, de a vállalatok számára az energiahatékonyság talán még fontosabb szempont. Ennek belátásához elég, ha figyelembe vesszük, hogy a termelési költségek átlagosan 10 százalékát az energia teszi ki, de energia-intenzív ágazatokban ez az arány a 40 százalékot is elérheti. A világnap alkalmából a Siemens szakemberei összegyűjtötték, miként csökkenthetik energiafelhasználásukat a hazai vállalkozások.

Új Ixxat Smart Grid Gateway az IEC 61850 és az IEC 60870 szabványokhoz LTE támogatással

Az Ixxat® SG átjárók lehetővé teszik az ipari automatizálási eszközök és az energiahálózatok közötti kommunikációt. A HMS Networks új verziókkal bővítette az Ixxat SG átjárók termékcsaládját, beleértve a 4G/LTE modemet a mobilkapcsolathoz, valamint a 4 portos Ethernet kapcsolási lehetőségeket, további energiahálózati lehetőségeket biztosítva a felhasználók számára az alállomások és erőművek számára.

Az ipar forradalma a digitalizáció!

A világgazdaság számos területe nagy változásokon ment keresztül a koronavírus járványnak köszönhetően, de a technológiai fejlődés nem állt meg. A Phoenix Contact Akadémia minden évben kiemelt lehetőséget jelentett számunkra, hogy Partnereinkkel személyesen is találkozzunk: hogy megismerjük egymást, megvitassuk ötleteinket és megoszthassuk a legújabb innovációinkkal kapcsolatos információkat.

Fogaskerék helyett szíj

A Continental látja el hajtószíjakkal a kínai Xinjiang Goldwind Science and Technology gyártóvállalat által előállított szélturbinákat. Az egyedülálló és szabadalmaztatott konstrukcióban a németországi Dannenbergben gyártott szíjak lehetővé teszik, hogy a rotorlapátokon fogaskerekek vagy hidraulika nélkül lehessen állítani. A Continental tervezői két, már kipróbált és bevált fogasszíj-technológia optimális kombinációjának segítségével fejlesztették ki a szíjakat. 2018-ban a Continental közel két millió eurót fektetett be alsó-szászországi helyszínén, hogy meg tudjon felelni a kínai vállalat évi több mint 100 kilométernyi hajtószíjat kitevő szükségletének.

Zöld elektromosságra váltanak a Bridgestone gyárak

Márciustól kezdődően már megújuló energiaforrásokból fedezi villamos energia szükségletének 100 százalékát a tatabányai Bridgestone gyár. Az átállásnak köszönhetően a Bridgestone tovább csökkenti az európai CO2 kibocsátását. Ezek az erőfeszítések a cég „Így szolgálunk mi” elnevezésű kötelezettségvállalását szolgálják, amelynek az egyik fő pillére a környezetvédelem.

Energiahatékonyság-növelés a sűrített levegős rendszerekben

A gyárakban járva gyakran találkozunk azzal a jelenséggel, hogy a dolgozók a sűrített levegős tömlőket kilyukasztva hűtik magukat, mondván, „a levegő ingyen van”. Ez természetesen a sűrített levegő esetében nagyon nem igaz. Az ipar a teljes energiafelhasználásának 20%-át a sűrített levegő előállítására fordítja. A befektetett energiának azonban csak mintegy 15-20%-a az, amiből ténylegesen sűrített levegőt állítunk elő, a többi veszteség. Mindezen számok tükrében érthető, miért kiemelten fontosak az energiahatékonyság növelésének szempontjából a sűrített levegős rendszerek.

Új energiagazdálkodási megoldás a hálózat kiegyensúlyozásához

Az Eaton energiagazdálkodási vállalat bemutatja Energy Aware nevű frekvenciakiegyenlítő energiamegoldását, amely lehetővé teszi az energiaigényes iparágak számára a hálózat stabilizálását és a megújuló energiaforrások használatának növelését. Az Eaton Energy Aware UPS alapja az Eaton tartalékenergia-technológiája. A megoldást, amelyet az Enel X vállalattal együttműködve sikeresen teszteltek az Eaton dublini központjában, elsőként Írországban fogják alkalmazni, az ír hálózatüzemeltető EirGrid DS3 programjának részeként. A DS3 rendszerszolgáltatási program célja a megújuló energiaforrások integrációja a hálózati frekvencia kezelése révén.

Keresés
Bejelentkezés / Regisztráció
AUTOMATIZÁLÁS

Az SMC biztonságot ad az élelmiszeripari receptúrához

Média Partnerek