Egyre több hazai háztartásban telepítenek napelemeket, illetve használnak elektromos fűtési- és légkondicionáló berendezéseket, ami kihívások elé állítja a folyamatosan egyre komplexebbé váló villamosenergia-hálózatokat.
Egy olyan időszakban, amikor a fenntarthatóság és az energiahatékonyság kerül előtérbe, az innovatív megoldások keresése egyre fontosabbá válik. Az ipar, amely gyakran energiaigényes gépekre és folyamatokra támaszkodik, valódi kihívással néz szembe. Egy kevéssé ismert, de hatékony módja az energiafogyasztás csökkentésének és az erőforrások megtakarításának: Speciális kenőanyagok.
A Helsinki Egyetemi Kórház kevesebb, mint egy óra leforgása alatt tért át transzformátorainak időigényes, fizikai ellenőrzéséről az ABB felhőalapú digitális megoldására.
A kén-hexafluorid (SF6) gáz több ezer évig megmarad a légkörben, globális felmelegedési potenciálja pedig 100 éves időtartamot tekintve 23 900-szerese a CO2-gázénak. Miért használjuk mégis ezt a klímaszempontból rendkívül veszélyes gázt? Mert a kapcsolóberendezésekben a közelmúltig rendszerint ezt az anyagot használták a berendezés általános szigetelésére, valamint a kapcsolásoknál keletkező villamos ív oltására. Eljött azonban a környezetbarát kapcsolóberendezések kora.
Az európai villamos hálózat mintegy 40 százaléka több mint 40 éves, ezért jelentős változtatásokra van szükség, hogy képesek legyenek integrálni az új technológiákat, kezelni a növekvő mennyiségű megújuló forrásból származó energiát és kiszolgálni a jövőbeli fogyasztói igényeket. A Milánóban megrendezett Enlit Europe 2024 kiállításon a Schneider Electric számos innovációt mutatott be, amelyek támogatják a hálózatok üzemeltetőit, hogy megfeleljenek a legújabb kihívásoknak.
Új, mesterséges intelligencia alapú szakértői megoldást fejlesztett ki a Ganz Transzformátor- és Villamos Forgógépgyártó Kft. A Ganz Intelligent Solutions Expert System a villamosenergia-ipari eszközök, különösen teljesítmény transzformátorok, motorok és generátorok állapotfelméréséhez, diagnosztikájához és karbantartás ütemezéséhez nyújt digitális megoldást. A már korábban debütált monitoring megoldáshoz hasonlóan, a fejlesztés akár utólag is telepíthető a meglévő egységekre, függetlenül azok típusától vagy márkájától. A magyar energetikai gyártó vállalat az új termékével a megújuló alapú villamosenergia-termelés terjedése következtében megnövekvő javítási és karbantartási igények pontosabb prognosztizálását és a megnövekedett méretű berendezésflották hatékony kezelését segíti. Ennek révén ellátásbiztonsági és költséghatékonysági szempontból egyaránt kulcsfontosságú megoldást kínál a rendszerüzemeltetőknek a hazai és nemzetközi piacokon.
Óriási változáson megy keresztül a villamosenergia-rendszer: egyre inkább az elosztottan termelő megújuló energiaforrások határozzák meg a rendszer viselkedését, a dinamikáját pedig mindjobban a gyorsan szabályozható teljesítményelektronikai eszközök alakítják. A Siemens legújabb SICAM EGS (Enhanced Grid Sensor) készülékének működési előnyeiről Vass Józsefet, a Siemens Zrt. Smart Infrastructure divíziójának villamosenergia-hálózattal kapcsolatos és digitalizációs üzletfejlesztési szakemberét kérdeztük.
A hazai felületkezelési ágazat egyik kiemelkedő szereplője, a Kematechnik Innomontage Kft. egyre növekvő számban állít át földgázzal működő gyártósorokat elektromos működésre. Ez komoly energiaspórolás a cégek számára, és a természet is fellélegezhet kicsit.
A dunántúli Litéren épül az akkumulátoros egység, melyhez a Siemens biztosít energiaelosztó berendezéseket.
A Traco Power ügyfelei már megszokhatták a nagy hatékonyságú, kompakt méretű és megbízható minőségű termékeket. Mindezeket figyelembe véve, és hozzáadva a megoldások széles választékát és a termékek nagyfokú elérhetőségét, nem csoda, hogy a gyártó alkatrészei ilyen nagy népszerűségnek és elismertségnek örvendenek. Ez természetesen a TMPW tápegység-sorozatra is érvényes. Tudjon meg róluk többet az alábbiakban.
A világon megtermelt villamos energia nagy részét az ipar használja fel, elsősorban a villanymotorok (szivattyúk, ventilátorok, hajtások stb.) működtetésére. Az emelkedő energiaárak és a CO2-kibocsátás csökkentésére való törekvés miatt a vállalatok keresik a fenntartható megoldásokat, de a megtérülést is igazolni kell – mégpedig mérésekkel és megbízható számításokkal.
Az európai zöld megállapodás ambiciózus célokat tűzött ki az Európai Unió tagországai számára, amelyek teljesítésével választ adhatunk napjaink legnagyobb kihívására, az éghajlatváltozásra. A megállapodás egyik legfontosabb tárgyköre – a hatékony és észszerű energiafelhasználás mellett – a környezetbarátabb mobilitásra való átállás. A zöld mobilitás magában foglalja az elektromos járműveket, valamint azok töltő-infrastruktúráját és információs rendszerét.
Az Alpok egyik legmagasabb és legismertebb, 4478 méteres Matterhorn-hegyéről híres Zermatt városa Svájc egyik legnépszerűbb turisztikai célpontja, 2023-ban mintegy 2,5 millió vendégéjszakát regisztráltak itt.
A megújuló energiát hasznosító berendezések már mindennapi életünk állandó részévé váltak. Amikor a fotovoltaikáról van szó, a napelemekre gondolunk, de egy tiszta energiát hasznosító berendezés ennél sokkal összetettebb, és kiváló minőségű alkatrészek használatát igényli.
Az első helyen végzett a Schneider Electric a TIME magazin és a Statista által összeállított, a világ legfenntarthatóbban működő vállalatait bemutató rangsorban. A társaság többek között saját fenntarthatósági programjával, illetve az ügyfelei és beszállítói energiahatékonysági és klímavédelmi törekvéseit támogató megoldásaival és kezdeményezéseivel érdemelte ki az elismerést.
Világszerte 756 millió ember él áramellátás nélkül a Nemzetközi Energiaügynökség becslése szerint, számukra jelent hatalmas segítséget a Schneider Electric új fejlesztése, a Villaya Flex. A microgrid/mikrohálózati megoldás támogatja a villamos hálózati hozzáféréssel nem rendelkező közösségeket a megbízható és szén-dioxid-mentes áramellátás megteremtésében.
Február elejétől a hazai vállalkozások is igényelhetnek támogatást villamos autó beszerzésére, ami várhatóan felgyorsítja majd a céges flották ilyen típusú járművekre történő lecserélését. Az átállás kapcsán azonban kulcskérdés a töltés megoldása, amire a Schneider Electric olyan, hardvert és szoftvert egyaránt tartalmazó rendszert kínál, amely az adott ingatlan meglévő elektromos hálózatához alkalmazkodva gondoskodik a hatékony és biztonságos töltésről.
Vásároljon 10% kedvezménnyel* a kampányban résztvevő termékek közül ajánlott gyártói listaáron minimum nettó 250.000 Ft** értékben a promóció ideje alatt bármely kereskedésben, és nyerje meg az 5 darab, bruttó 200 000 Ft értékű utazás egyikét.
Az utánpótlásképző Kovács Katalin Nemzeti Kajak-Kenu Akadémiában is Siemens-elosztóberendezéseket telepítettek.
Mindeddig állandó fordulatszámú és változó fordulatszámú (VSD) csavarkompresszorok közül lehetett választani. Az első típus a legkedvezőbb áron megvásárolható, a másik üzemeltetése azonban költséghatékonyabb. Mi lenne, ha létezne egy harmadik opció is? Ismerje meg a GA FLX kompresszort, az első kettős fordulatszámú csavarkompresszort, amelyet az Atlas Copco fejlesztett ki és alkotott meg.