A Schneider Electric piacra dobja első, újrahasznosított műanyagot tartalmazó kismegszakítóit a Resi9 termékcsalád részeként. Az új termékek több mint 50 százalékban újrahasznosított műanyagból készülnek, gyártásuk során pedig a korábbi modellekhez képest 14 százalékkal alacsonyabb a CO2-kibocsátás.
Míg 2022-ben a korábbihoz képest visszafogottabban nőtt a világ elektromos áram igénye, az előttünk álló három évben azonban jelentős mértékben, Japán éves áramfogyasztásának duplájával bővül majd a világ villamosenergia-igénye a Nemzetközi Energiaügynökség (IEA) jelentése szerint. A növekvő kereslet miatt a vállalkozásoknak célszerű alternatív energiaforrásokról is gondoskodniuk az üzletmenet-folytonosság biztosítására, az ilyen fejlesztések pedig akkor tudnak igazán hatékonyak lenni, ha okos megoldásokkal, például mikrogridek kialakításával is kiegészítik azokat – állítja a Schneider Electric szakértője.
Tovább bővítette a jövő villamos hálózatának kiépítését támogató portfólióját a Schneider Electric, a társaság a DISTRIBUTECH International® 2023 rendezvényen mutatta be új megoldásait. A cég fejlesztései támogatják a közműszolgáltatókat a digitális átállás fokozatos megvalósításában.
Most, hogy végre újra előkerülhettek a sílécek és -bakancsok, ráadásul a COVID miatt bevezetett korlátozások sem akadályozzák többé a téli sportok szerelmeseit, az Alpok 26 ezer kilométernyi pályái is újra megtelnek vendégekkel.
Az automatizálási ipar digitális átalakulása nagy léptekkel halad előre. A jövő egyre inkább a szoftver szintjére összpontosít, ami új kihívásokat teremt. A Murrelektronik évek óta a decentralizálásra összpontosít, és maga fejleszti a digitális átalakuláshoz szükséges összes hardverterméket (terepibusz-modulok, switchek, tápegységek, IO-Link, kábelek és csatlakozók), és a digitális ikerrel kapcsolatos know-how-jával erős szoftveres háttérrel rendelkezik.
Hogyan építsünk megbízható operációs és felügyeleti megoldásokat nagyméretű akkumulátoros energiatároló rendszerek számára?
Az elektronikus eszközök miniatürizálása és teljesítményük növelése érdekében, különösen azok tápáramköreire vonatkozóan, a gyártók folyamatosan új, hatékonyabb és kompaktabb elektronikai alkatrészeket keresnek.
A gépeknek és rendszereknek áramra van szükségük – megbízhatóan, könnyen telepíthetően és üzembiztosan. Egyszerű megoldások a gépek és rendszerek energiaellátására, ezért keresettek.
A Nordic Semiconductor a modern hordozható vezeték nélküli termékekhez kínált új nPM1100 PMIC-je nagyobb hatásfok/ méret arányt kínál, mint bármely más PMIC-megoldás.
Az American Electric Power meglévő védelemszimulációs szoftverét váltja ki a Siemens PSS CAPE megoldásával.
Az építőipar szén-dioxid kibocsátásának drasztikus csökkentését segíti az a kalkulátor, amit a Schneider Electric, az építési és épületinformációs modellező (BIM) szoftvereket fejlesztő RIB, és az eszközt fejlesztő Building Transparency tett elérhetővé a közelmúltban. A „szén-dioxid kalkulátor” olyan környezetvédelmi terméknyilatkozatokat tartalmaz, melyek alkalmazásával az építőanyag-beszerzők, fejlesztők, illetve kivitelezők a teljes tervezési és építési folyamatban nyomon követhetik a felhasznált anyagok karbonlábnyomát, és az információk birtokában törekedhetnek az építőipar karbonsemlegesítésére. Becslések szerint a globális szén-dioxid-kibocsátás mintegy 40 százalékáért felelősek az épületek és azok építési folyamatai. A Schneider Electric az energiamenedzsment és ipari automatizálási megoldások területén vezető multinacionális vállalat.
Az ipar automatizálása már évek óta sokkal többet jelent, mint a gyártósorok egyszerű robotizálását. A modern megoldások lehetővé teszik a ma már összetett folyamatok automatizálását, a gazdaság szinte minden ágában: gyárakban, raktárakban, bányákban, átrakóhelyeken, kikötőkben, közinfrastruktúrában, mezőgazdaságban.
A Cseh Köztársaság Tűzoltó- és Mentőszolgálata többek között a Stäubli 16BL csatlakozókat használja a balesetek vagy tervezett áramkimaradások kezelésében. Használatuk biztonságos és gyors, a velük végzett munkához pedig az elektromos berendezéseken való munkavégzés alapvető képessége is elegendő.
2022. május 12-én a tavasz egyik legexkluzívabb szakmai összejövetelére került sor a Haris Parkban, ahol a Schneider Electric a partnereivel közösen ünnepelte meg az elmúlt évek szakmai sikereit. A szakmai program és a gálaest egyben az áprilisban elindult EcoXpert program egyik fontos állomásának is bizonyult.
Az elektronikai alkatrészek, termékek és megoldások globális forgalmazójaként ismert Farnell a Power Integrations nagy teljesítményű meghajtó termékeivel erősítette meg átfogó kínálatát, amelyek a gyors szállítás érdekében raktárról érhetők el.
A TME katalógusában számos terméket találhat a közterek és háztartások ipari automatizálásához és elektromos automatizálási rendszereihez. Ezekben az ágazatokban a pontosság és a tartósság a legfontosabb, ahogyan az ár-érték arány is. Itt lép be a képbe megbízható gyártók egész sora – saját laboratóriumuknak és az univerzális alkatrészek tömeggyártásának köszönhetően jó termékeket kínálnak megfizethető áron.
A Murrelektronik bővíti üzleti modelljét, és a Vario-X-szel az első olyan automatizálási platformot kínálja, amely vezérlőszekrények nélkül, decentralizált módon juttatja el az érzékelőket és működtető egységeket a terepre. A digitális iker költséget és időt takarít meg a tervezés, telepítés, üzemeltetés és szervizelés során.
A 20. század közepén kifejlesztett tranzisztorok lettek az elektronika gyors fejlődésének alapjai. Az elektroncsövek helyettesítésével elindították az elektronikai eszközök és berendezések miniatürizálásának korszakát, amely a mai napig tart. Mint minden más alkatrész, a tranzisztor is meghibásodhat vagy megsérülhet. Ebben a cikkben bemutatjuk, hogyan ellenőrizheti ezen elektronikai alkatrészek helyes működését.
A DC tápegységek számos alkalmazásban a rendszer részét képezik: a gépparkoktól kezdve a riasztórendszereken, épületautomatizáláson, világításon, ICT-rendszereken át, egyre gyakrabban egészen a háztartásokig. Ezen alkatrészek legfontosabb jellemzői a nagy hatásfok, stabil feszültség és megbízhatóság. Ezek a tulajdonságok tényleges megtakarítást és hosszú élettartamot jelentenek minden árammal működő eszköz esetében.
A Schneider Electric szigetszentmiklósi logisztikai bázisán létrehozott Innovation HUB innovációs központnak a legmodernebb energiamenedzsment és épületautomatizálási megoldások bemutatásán túl a szemléletformálásban és az oktatásban is fontos szerep jut. Az Innovation HUB első látogatója Franciaország magyarországi nagykövete, Pascale Andréani volt.