Az október közepétől karácsonyig tartó vásárlási szezon a megnövekvő forgalom mellett logisztikai kihívást jelent a webshopoknak éppúgy, mint a nagykereskedőknek és az áruházláncoknak. Mindez a nyilvántartásban, raktározásban, de akár a foglalkoztatottak esetében is plusz feladatokat jelent számukra. Az IBCS Hungary olyan, beszéd útján működtetett raktározási megoldást mutatott be, ami növeli az üzletek hatékonyságát és költségtakarékosabb is a felhasználók számára, mint a jelenleg használt módszerek.
Több mint 6 millió forintos főnyeremény várja a legkreatívabb fiatalokat
Az Invitel az üzleti és lakossági ügyféligényeket szem előtt tartva folytatja 2012-ben indított nagyszabású, mintegy 4,5 milliárd forint volumenű fejlesztési programjának megvalósítását. A fejlesztés célja, hogy minél több előfizetője számára nyújtson minőségi szolgáltatásokat a legmodernebb optikai- és mikrohullámú (üzleti célú) technológia segítségével. A program megvalósítása a következő időszakban újabb intenzív szakaszba lép: év végéig 18 városban, további háztartások tízezrei számára válnak elérhetővé a társaság minőségi szolgáltatásai. Ezzel a fejlesztéssel együtt az Invitel kevesebb mint három év alatt három és félszeresére (több mint 410 ezerre) növeli a nagy sávszélességű kapcsolattal elért körzetek lefedettségét.
Háromféle,az üzleti vállalkozásoknak otthont adó épülettípus létezik a világon. Az, amelyik energiát fogyaszt, amelyik energiát fogyaszt, és amelyik energiát fogyaszt. Legyen szó akár egy kisebb kávézó, egy nagyobb hotel vagy egy hatalmas irodaház üzemeltetéséről, az energiaköltségeket nem lehet kikerülni.
Közintézményi, üzleti és közvilágítási célokat szolgáló LED-alapú komplex világítási rendszereket fejleszt a GE Hungary Kft., a programot a Kutatási és Technológiai Innovációs Alap (KTIA) közel 980 millió forinttal támogatja - közölte a General Electric (GE).
Egy 120 embert foglalkoztató passzívház-elem gyár és egy technológiailag ehhez kapcsolódó, 25-30 munkahelyet teremtő vakolatrendszer-gyártó üzem kezdheti meg a termelést hamarosan a Bélapátfalvai Ipari Parkban - közölte a Heves Megyei Kormányhivatal kommunikációs munkatársa.
Lámpaoszlopba épített távközlési berendezést mutatott be az Ericsson és a Royal Philips az idei barcelonai Mobil Világkiállításon.
A Váci úton lévő, környezetbarát épületben helyet kapott, csúcstechnológiát képviselő új központ a GE üzletágai számára nyújt integrált üzleti szolgáltatásokat Európában és a kontinensen kívül is.
Az Economist Intelligence Unit (EIU) és az ABB közös tanulmánya azokat a kihívásokat ismerteti, amelyekkel a gyártási folyamatokban a nagyobb energiahatékonyságra törekvő ipari gyártóknak kell szembenézniük. A tanulmány egyúttal beszámol az ipari energiahatékonysággal kapcsolatos tendenciákról és kilátásokról is.
A Schneider Electric negyedik alkalommal hirdette meg az innovatív városienergia-megoldásokra összpontosító Go Green in the City esettanulmányi versenyt. A vállalat nemzetközi elismertségének növekedését jellemzi a világ különböző tájairól – különösen a feltörekvő gazdaságokból – érkező diákok fokozódó érdeklődése az energiával kapcsolatos kérdések iránt.
Stabil üzleti évet zárt a magyarországi Siemens-csoport. A vállalat jelentős megbízásokat teljesített mindegyik szektorában, stratégiai megállapodást kötött a kormányzattal, és a mélyebb hazai gazdasági integráció mellett tovább növelte szerepét az oktatási rendszerben. A cégcsoport pénzügyi eredményeiről november 20-án számolt be Dale A. Martin, a Siemens Zrt. elnök-vezérigazgatója.
A Bosch csoport újabb mérföldkőhöz érkezett budapesti központja építésében, és ennek alkalmából november 8-án bokrétaünnepséget szervezett. Az építkezés 18 milliárd forintos beruházásból megvalósuló második üteme 2015-ben fejeződik be. Az új központ összterülete a két főépülettel együtt csaknem 32 ezer négyzetméter. Az épületek elrendezése és a terek kialakítása a jól ismert egyetemi campusok mintáját követi.
A megújuló energiák számos előnnyel rendelkeznek a fosszilis energiahordozókkal szemben, ilyen a decentralizált előállítás és kisebb CO2-kibocsátás. A nap- és szélenergia hátránya azonban az, hogy teljesen függ a napsugárzás erősségétől, illetve a szélsebességtől. Ebből következik, hogy a tárolási technológiák egyre fontosabb szerepet játszanak abban, hogy az előállított energiát szükség szerint lehessen rendelkezésre bocsátani. Az energiatárolók biztonságos infrastruktúraigényeit a Rittal szabványos szekrénymegoldások bevezetésével igyekszik kielégíteni, amelyek 19”-os racken alapulnak.
Az SKC-Consulting Kft. távmenedzselt központi energiaszabályozó rendszert, illetve ennek integrált részeként alrendszert fejleszt az Új Széchenyi Terv keretében elnyert 103 millió forint vissza nem térítendő támogatással - közölte a társaság.
Hátrányosan hat környezetünkre, az iparra, a fogyasztókra és a társadalom egészére nézve, ha figyelmünket nem az energiahatékonyság felé fordítjuk, figyelmeztet dr. Volkmar Denner, a Robert Bosch GmbH igazgatótanácsának elnöke. Megjegyezte: a kudarc ára magas – a sikerrel járó lehetőségek azonban óriásiak: a kisebb mértékű energiafogyasztás nemcsak a társadalom és a környezet javát szolgálja, hanem a vállalatokét is.
A kölni igus GmbH egy évvel ezelőtt mutatta be az új „E-Spool"-t, az első feltekercselhető energialánc rendszert. A vevőalkalmazásoknál azóta megszerzett tapasztalatok a program további kiépítéséhez vezettek, 2012 októberében, a Motek 2012 vásáron pedig már az „E-Spool“ több új változatát mutatatta be a gyártó.
Az idei RENEXPO Central Europe kiállításon tizenkét innovatív energetikai projekt mutatkozik be, amelyek a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium (NFM) és a Nemzeti Innovációs Hivatal (NIH) nyilvános közös pályázatának nyertesei.
Miként járulnak hozzá az intelligens megoldások az energia megtakarításhoz, a költségcsökkentéshez, vagy egy város fenntartható fejlődéséhez - ebben jelölte meg Ewa Björling svéd kereskedelmi miniszter a svéd nagykövetség, a svéd kereskedelmi kirendeltség, valamint a Nemzetgazdasági Minisztérium által szervezett konferencia célját a rendezvényt megelőző sajtótájékoztatón kedden Budapesten.
Az energiaellátó és -hasznosító rendszerek korszerűsítésének lehetőségét kutatja a Pannon Egyetem az Új Széchenyi Terv mintegy 800 millió forint támogatásával az Európai Unió és a magyar állam társfinanszírozásában.