A világ első 3D-nyomtatású irodaépülete

Intelligens épületmegoldások Dubaj innovatív koncepciójának megvalósításában

2016. július 04., hétfő, 11:31

Címkék: 3D nyomtatás ABB Dubai intelligens épület Office of the Future villamosenergia-ellátás

Az energetika és automatizálás területén globális vezető ABB bemutatta a világ első 3D-nyomtatású irodaépülete, a dubaji „Office of the Future” számára szállított intelligensépület-technológiáját. Az ABB biztosítja a világítás vezérlést, a földelési rendszert, a villám- és túlfeszültség-védelmet, a fő- és alelosztókat, a villamos szerelvényeket, valamint a kábelrendező rendszert.

Az Emirates Towers egyedi épületében kap majd otthont a Dubai Future Foundation ideiglenes irodája.

Az elektrotechnikai épületinfrastruktúra-kezelést a KNX épületfelügyeleti kommunikációs protokoll, valamint a harmadik felek kommunikációs protokolljaival együttműködő ABB i-bus KNX intelligens világításvezérlő rendszer vezérli. A felhasználói komfortot és kényelmet szem előtt tartva a rendszer szabályozza a megvilágítást, a színeket és a hangulatokat - a fényjelenetek távolról, táblagépről vezérelhetők. A KNX világításvezérléssel 25%-kal nagyobb energiahatékonyság érhető el az automatikus világítással nem rendelkező épületekhez képest.

Mike Mustapha, az ABB Épületenergetikai készülékek üzletágának vezetője elmondta: „Az ABB  innovatív technológiákban vezető cégként büszke arra, hogy részt vehet ebben a mérföldkövet jelentő projektben. Technológiánk hozzájárul a futurisztikus építési projektek tárházának is beillő „Office of the Future” céljainak megvalósításához.  Az intuitív kezelőfelület és a tetszetős kialakítású kiegészítők fokozzák a beltér nyújtotta esztétikai élményt.

Az ABB az intelligens épületmegoldások, az elektromos védelmi és vezérlőrendszerek, valamint a villamos szerelvények szakértője az épülettípusok széles körében. Büszkék vagyunk arra, hogy ennyiféle igényhez tudjuk hozzáigazítani megoldásainkat.  Ezzel az innováció területén is szintet lépünk, összhangban technológiai stratégiánkkal.”

Az épület nyomtatása egy 6 méter magas, 37 méter hosszú, 12 méter széles 3D-nyomtató segítségével történt.  Az iroda 3D-nyomtatással, különleges cementkeverék használatával történő „felépítéséhez” csupán két hétre volt szükség.  Az irodaépületben innovatív funkciók, például a közvetlen napfénnyel szembeni védelmet nyújtó, az épületet hűvösen tartó ablakredőnyök járulnak hozzá az energiafogyasztás csökkentéséhez.

Keresés
Bejelentkezés / Regisztráció
AUTOMATIZÁLÁS

Az SMC biztonságot ad az élelmiszeripari receptúrához

Legfrissebb
Legolvasottabb
Média Partnerek