Miközben a világ az ingyenesen elérhető mesterséges intelligencia-alapú eszközök lázában ég, a vállalati szektorban már kicsit visszafogottabb az AI-hájp: habár a cégek közel háromnegyede használja egy-egy üzleti területen a technológiát, a 2017 óta tapasztalt robbanásszerű növekedés csillapodni látszik, és viszonylag kevés példát találni a vállalatok alapvető működését forradalmasító integrált megoldásokra. A szakértők szerint a fejlesztések gyakran öncélúak és a cégek inkább csak az AI-trendeket szeretnék követni, de hiányoznak a célok és a valódi koncepció, komoly gondok vannak az adathitelesség terén, és a mesterséges intelligenciát napi szinten használó kollégák kompetenciái is hiányosak. A legtöbb esetben érdemes egyet hátra lépni, felmérni a valódi üzleti lehetőségeket, és elgondolkozni, milyen megoldásokkal tudjuk kezelni azokat a kihívásokat, melyek adott esetben csak évek múlva merülnek fel.
Szerencsére elmúltak azok az idők, mikor a rendkívül sérülékeny és zajos HDD-kre kellett hagyatkoznunk. Manapság már szinte mindenki SSD-t használ, még akkor is, ha nem tud róla. Ezek teljesen némán működnek és klasszisokkal gyorsabbak, mint elődjeik.
A Taiwan Trade Center, Budapest örömmel hívja meg a vállalkozásokat, hogy vegyenek részt a Tajvani Kereskedelmi Küldöttséggel 2024. október 22-én megrendezésre kerülő kereskedelmi találkozókon.
Az EAO testreszabható 09 sorozatú billentyűzeteivel a tervezők és kivitelezők könnyen készíthetnek a legtöbb gyakori alkalmazáshoz megfelelő interfészt, elsősorban a gépek, valamint a speciális célú motor- és vasúti járművek vezérléséhez.
A Raspberry Pi egy olyan gyártó, amely az egykártyás számítógépek sorozatának köszönhetően világszerte elismerést szerzett, és hozzájárult az oktatási és hobbiágazatban használt elektronikus modulok piacának fejlődéséhez. Emellett termékeit ipari berendezésekben és egyéb alkalmazásokban is használják.
A mesterséges intelligencia számos téren támogatja a szoftverfejlesztést, például segít a különféle funkcionális, teljesítménybeli és biztonsági tesztek lefuttatásában, a sebezhetőségek azonosításában és javításában, illetve a határidők tartásában. A Micro Focus szakértői szerint az egyre szélesebb körben alkalmazott technológia mindezek mellett arra is jól használható, hogy megkönnyítse a kommunikációt a fejlesztők, valamint az üzleti vezetők és a felhasználók között.
A bővülő SUSE portfólió nyílt, felhőnatív és vállalati szintű infrastruktúrát kínál az IT-fejlesztések előmozdítására az adatközpontokban, hibridfelhős, valamint edge környezetben.
Meredeken nő a kiberbiztonsági incidensek száma, miközben a vállalatokra vonatkozó előírások is egyre szigorúbbak lesznek. Ezért a szervezeteknek erős védelmet kell biztosítaniuk érzékeny adataik számára, ami rendkívül összetett feladat, hiszen azok nem egy adott helyen találhatók a cégek rendszereiben, hanem elszórtan. A helyzetet tovább bonyolítja, hogy teljesen más módszerekkel kell gondoskodni a strukturálatlan információk és az adatbázisokban tárolt tételek biztonságáról. A Micro Focus szakértői szerint érdemes olyan integrált platformot választani, amely automatikusan biztosítja az adatok feltérképezését, illetve osztályozását, és adattípustól függetlenül lehetőséget kínál a leghatékonyabb védelemre.
Idén június 17. és 19. között rendezik meg a SUSE éves konferenciáját, ahol a szakértők a vállalati informatika legfontosabb trendjei mentén mutatják be a legjobb gyakorlatokat, a legfrissebb fejlesztéseket és hasznos tapasztalataikat több mint 100 előadás keretében. Többek között a mesterséges intelligencia, a kiberbiztonság, az open source és konténermegoldások, az edge és a felhőkörnyezetek szerepelnek a témák között.
Az univerzális házakat különféle alkalmazásokhoz használják - a középiskolai és egyetemi projektektől a prototípusokig, sőt akár professzionális felhasználásig. Ezeket a megoldásokat gyakran az olyan elektronikára szakosodott gyártók alkalmazzák, akik nem rendelkeznek műanyag fröccsöntő létesítménnyel. Az olyan alkalmazások szabványosításának köszönhetően, mint az elektromos berendezések az építőiparban vagy a fali panelek a gyárakban, az univerzális szekrények egyedi, magasan specializált és személyre szabott eszközök gyártásához használhatók, amelyek könnyen felszerelhetők egy kapcsoló- vagy vezérlőszekrénybe.
A Softing Industrial a Hannover Messe 2024 kiállításon mutatta be az új edgeGate átjárót – egy karbantartást nem igénylő hardvermegoldást a termelési adatok PLC- és CNC-vezérlőkről a peremhálózati- és felhőalapú környezetekbe történő átvitelére.
A vállalatok számára kiemelkedő innovációs és költségcsökkentési lehetőség rejlik abban, ha megfelelően ki tudják használni az edge technológiákat, és a keletkezésük helyszínén képesek hasznosítani az adatokat. A peremhálózatokon azonban szűkösek az erőforrások, nem áll rendelkezésre helyszíni támogatás, és nehézkes a skálázás. A SUSE szakértőinek tapasztalatai szerint a kihívások leküzdésében hasznos segítség lehet egy edge környezetekre optimalizált portfólió, amely a megfelelő operációs rendszert, felügyeleti eszközöket és biztonsági megoldásokat mind magában foglalja.
Együttműködési megállapodást kötött a Schneider Electric és az NVIDIA, a két cég összefogásának köszönhetően megnyílik az út a mesterséges intelligencia (MI) alkalmazásokat még jobban támogató, ugyanakkor energiahatékonyan működő adatközpontok kialakítása előtt. A megállapodás részeként a Schneider Electric leányvállalata, az AVEVA digitális iker platformját összekapcsolják az NVIDIA Omniverse megoldásával, egységes környezetet biztosítva a virtuális szimulációhoz és az együttműködéshez.
A Movicon szoftverrel és a PACEdge IIoT platformot előre telepítve tartalmazó PACSystems IPC 2010 nagy teljesítményű számítástechnikát biztosít az ipari edge adatvizualizációs alkalmazásokhoz.
A HMS Networks és a Red Lion Controls egy erősebb kínálat érdekében egyesíti erőit az ipari infokommunikációs technológiában.
A Quectel erőteljes LC76G GNSS modulja támogatja a GPS, GLONASS, BDS, Galileo és QZSS egyidejű vételét. Kompatibilis a Quectel L76 és L76-LB modulokkal, így zökkenőmentesen integrálhatók az IoT-projektjeibe. Fedezze fel az SOS electronic raktárkészletét, ahol mindig elérhető az Ön IoT-igényeihez!
A 3Dconnexion több mint 20 éve gyárt olyan eszközöket, amelyek célja a 3D és CAD programokban dolgozó tervezők, építészek és művészek komfortérzetének és hatékonyságának javítása.
Napjainkban rengeteg szó esik a generatív mesterséges intelligenciáról. Mióta hozzáférhetővé vált a nagyközönség számára a ChatGPT, szinte bárki első kézből tapasztalhatja meg, mire képes a technológia, és milyen gyökeres változásokat hozhat akár az üzleti életben. A prediktív MI ugyanakkor szintén rengeteg hasznos előnyt kínál a vállalatok számára a részletes előrejelzéseken keresztül. A Micro Focus szakértői szerint mindkettőnek megvan a maga helye a különböző céges felhasználási területeken. A szoftverfejlesztésben például a generatív MI a minőségbiztosítási tesztek létrehozásában és a folyamatok átlátásában segít, míg a prediktív MI a projektek tervezését és nyomon követését támogatja hatékonyan.
A szervezeteknek rugalmasan és gyorsan kell reagálniuk az ügyfelek folyamatosan változó igényeire és a piaci trendekre, ha üzletileg sikeresek akarnak maradni. Ezért kulcsfontosságú számukra, hogy szoftvereik mindig a legújabb funkciókat nyújtsák, amelyekre a felhasználóknak szükségük lehet. A SUSE szakértői szerint a szoftverfejlesztők gyorsan és megfelelő színvonalon szolgálhatják ki ezeket az igényeket, ha a konténertechnológia segítségével fejlesztik az alkalmazásokat, illetve egészítik ki azokat új funkciókkal. A konténerek ugyanis jól variálható építőkockaként működnek, így biztosítják a kellő szabadságot. A kezelésükhöz viszont megfelelő háttérre is szükség van.
2023 kihívásokban és innovációkban gazdag év volt, jelentős változások zajlottak a technológiai környezetben. Sokak számára a tavalyi év a mesterséges intelligencia és a gépi tanulás éve volt, robbanásszerűen nőtt például a ChatGPT és a BardAI platformok népszerűsége. A vállalatok világszerte elkezdték mérlegelni a hibrid és a távoli munkavégzés hosszú távú életképességét, foglalkoztak a távoli együttműködés, a produktivitás és a kiberbiztonság kérdéseivel. De vajon mit hoz 2024 a technológiában? A Kingston Technology iparági szakértők segítségével járja körbe, milyen változásokra, trendekre és hatásokra számíthatunk 2024-ben. A szakértők előrejelzései a kiterjesztett valóság (AR), a virtuális valóság (VR), a mesterséges intelligencia (MI), a dolgok internete (IoT), a kiberbűnözés és a hibrid munkavégzés területeit érintik.